Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünyanın Düz Olduğunu Iddia Edenlerin Kaynağı : ))

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İki tarafın konuşmalarına bakıyorum çoktandır.
Dünyanın düz/küre oldugunu bilmenin faydası olabilir/olmayabilir.
Lakin farkındaysaniz artık birbirinizi hakikate çağırma yolunda, birbirinizi kırıyorsunuz. Biraz sakin olun abiler.

faydası var olmaz olur mu yapsınlar bi tane dünya düz hesaplaması ile füze de nokta atış oturtsunlar ! ona bile gerek yok havan topu incelesinler koordinat falan , bakalım düz olarak hesaplayınca koordinatı isabet ettirebilecekler mi !

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
faydası var olmaz olur mu yapsınlar bi tane dünya düz hesaplaması ile füze de nokta atış oturtsunlar ! ona bile gerek yok havan topu incelesinler koordinat falan , bakalım düz olarak hesaplayınca koordinatı isabet ettirebilecekler mi !

Eğer küre olsaydı 4.18 deki gibi görünmesi gerekirdi. Bu gösterdiğiniz videolarda küre görünmüyor.

Fakat 6.20 ye hatta 6.33 e baktığınızda kameranın balık gözü lens olduğunu anlıyorsunuz. Adam 6.33 te neredeyse toprağa ayak basmak üzere ama hala dünya yuvarlak görünüyor.

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Namazı emreden vahyi, inkar eden kâfir suretli paylaşım kaldırıldı

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Arkadaşlar dünya düz olduğu için bir çok insanoğlu dünyadan düşüp uzay boşluğundan kaybolup gitmiş :D ayrıca uak (uzayda arama kurtarma) ekibi yoğun olarak çalışmaktadırlar :) Buna kesin çözüm için büyük proje olan dünyanın etrafına bariyer planı devreye sokulacağı söyleniyor :D

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Ayrıca ısrarla şunu soruyorum. Allah azze ve celle bizlere namazlarımızda Mescid-i Haram'a yönelmemizi emretti. Dünya küre ise, Kâbe'ye yakın mesafede bulunanların dışında diğer insanlar Kâbeye doğru nasıl dönebilir? Eğimden dolayı hepsi gökyüzüne doğru yönelmiş olur. Gerçekten bunu aklım almıyor. Böyle olduğunu iddia eden varsa bu işin hikmetini açıklayabilir mi?

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
bbalık gözü lens dünyayı yamuk ama adamı düzgün gösteriyor demek neyse artık hayırlı geceler :)

Balık gözü lens orta kısmı normale yakın etrafı yuvarlak gösteriyor. 6.33 e bakarsanız anlarsınız. Yani adamın ayak bastığı anda bile dünya yuvarlak gözüküyor bu mümkün mü sizce?

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
IMG_20180204_002629_411.jpg

cekirdek-yiyerek-aycicegi-ithalatini-protesto-ettiler-IHA-20130905AW000642-4-t.jpg

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Ayrıca ısrarla şunu soruyorum. Allah azze ve celle bizlere namazlarımızda Mescid-i Haram'a yönelmemizi emretti. Dünya küre ise, Kâbe'ye yakın mesafede bulunanların dışında diğer insanlar Kâbeye doğru nasıl dönebilir? Eğimden dolayı hepsi gökyüzüne doğru yönelmiş olur. Gerçekten bunu aklım almıyor. Böyle olduğunu iddia eden varsa bu işin hikmetini açıklayabilir mi?
Şu soruya da cevap bekliyorum.

Dediğim gibi gözlerimle bizzat şeklini görmedim. Fakat benim kalbim ve aylarca yaptığım araştırma sonrası edindiğim bilgilerim düz olduğuna, küre olmadığına yakın. Doğrusunu Allah bilir. O yüzden tüm müslümanlardan ricam şu ki bu konuyu hafife alıp dalga konusu yapmayın. Gerçekten önemli bir konu ve bu kadar karşıt delil varken sırf ilkokulda bize küre öğretildi diye küre dünya'yı savunmayın. Karşınızdaki insanların delillerini de gözden geçirin. NASA gibi yalancı kurumlar hem aleyhimizde amaçlara hizmet ediyor, hem de bu işten para kazanıyor. Onları kaynak edinip küre olduğunu savunmak bizi vebale sokabilir. Allahualem. Daha fazla bilgi için şöyle bir video var. Esselamu aleykum.

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
29670B77-E7E1-478F-9088-69AA5456E9C8.jpeg

Konu kilit :D

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu soruya da cevap bekliyorum.

Dediğim gibi gözlerimle bizzat şeklini görmedim. Fakat benim kalbim ve aylarca yaptığım araştırma sonrası edindiğim bilgilerim düz olduğuna, küre olmadığına yakın. Doğrusunu Allah bilir. O yüzden tüm müslümanlardan ricam şu ki bu konuyu hafife alıp dalga konusu yapmayın. Gerçekten önemli bir konu ve bu kadar karşıt delil varken sırf ilkokulda bize küre öğretildi diye küre dünya'yı savunmayın. Karşınızdaki insanların delillerini de gözden geçirin. NASA gibi yalancı kurumlar hem aleyhimizde amaçlara hizmet ediyor, hem de bu işten para kazanıyor. Onları kaynak edinip küre olduğunu savunmak bizi vebale sokabilir. Allahualem. Daha fazla bilgi için şöyle bir video var. Esselamu aleykum.

Aleykum selam.

Üst Ana Sayfa Alt