Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Basir et-Tartusi´den T.C Hükümetine Teşekkür!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Ortaya bir idda atıyorsun. Ebu Basir Küfür ehli olsa bize ne onun için üzülür Allah'a dua ederiz hidayet etmesi için.!

Meselemiz bu değilki Attığın iddaları ispatlarsan daha güzel olur. Bu saydığın şeyleri nerelerde demiş bi zahmet onları yazarsan kaynak göstererek. Ve neye dalalet ediyor bizde biliriz ona göre sakınır veya sakınmayız. İç dünyanda yaşadıklarını yazma ama.

kavkazjihad Çevrimdışı

kavkazjihad

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu basir'in yaptığı bu tarz açıklamalara neden şaşırıyorsunuz ki?Her zaman dedim yine yeniliyorum...Ebu basir ilim ehli değildir.Ebu basir ilim adına avrupada 16-17 yaşında olan davetçi çocuklardan farkı yoktur.Vallahi o davetçi çocuklar ebu basirden daha çok basiret sahibilerdir.Allahu alem.Asıl mesele gerçekten ilim ehli,ilim sahibi olmayan insanları türkiyede meşur edenlere şaşırmak lazım,yoksa ebu basir'e değil!
EDEB YA HUU!

21Subat Çevrimdışı

21Subat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşim Ortaya bir idda atıyorsun. Ebu Basir Küfür ehli olsa bize ne onun için üzülür Allah'a dua ederiz hidayet etmesi için.!

Meselemiz bu değilki Attığın iddaları ispatlarsan daha güzel olur. Bu saydığın şeyleri nerelerde demiş bi zahmet onları yazarsan kaynak göstererek. Ve neye dalalet ediyor bizde biliriz ona göre sakınır veya sakınmayız. İç dünyanda yaşadıklarını yazma ama.
Öncelikle iç dünyamdan zannettiğin gibi değildir.Kardeşim :) Ben o mesajımdaki ebu basir hakkında yazdıklarımıda içi dünyamdan yazmadım.Sana Ebu basirin söyledilerinin delillerini özel mesaj yolu ile yollayacağım İnşAllah.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
21 şubat bahsetmiş olduğunuz konuları şeyhe bizzat sormanız sizin için ve bizler içinde daha hayırlı olmaz mı ? Nitekim bu zor bir şey değil ! daha önce sitemizden şeyhe sorular sorulmuştu,kendisine ulaşan akhilere bu iddaalarada ulaştırıp sorabilir mi ?

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
21 şubat bahsetmiş olduğunuz konuları şeyhe bizzat sormanız sizin için ve bizler içinde daha hayırlı olmaz mı ? Nitekim bu zor bir şey değil ! daha önce sitemizden şeyhe sorular sorulmuştu,kendisine ulaşan akhilere bu iddaalarada ulaştırıp sorabilir mi ?

Selamun aleykum....Şeyhe sorduğumuz soruların yanıtları tercüme ediliyordu. acaba ne zaman açıklanacak?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
21 Subat bende merka ediyorum HER İDDİA İSPAT İSTER

kaynağı genelden paylaşır mısın?

el-Muhacir UZUN ZAMANDIR BEKLİYORUM 2 AYI GEÇTİ CEVAPLARI YAYINLANMADI BİR AÇIKLAMA YAPAR MISINIZ?

Hakikaten Tanımak isitoyruz ve siz çok güzel bir iş yaptınız tanımamızı sağlayacaksınız inşAllah ama cevapları yok :( nasıl tanıyalım

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Yusuf,Abdullah Yusuf,kosimento;

Yukarıdaki arkadaşlar Allah için Adiy bin hatim r.anhu muslümanken haç taktı,Ömer r.anhu Allah'tan başkasına yemin ederek şirk işledi diyen Saddam gibi bir tağut'a muslüman öldü.Saddam müslümandır diyen,cehaleti sebebi ile israil parlementosuna girilen diyen,Ebu muhammed el makdisi'ye tekfirci,harici eşşek diyen bir adamın sözlerinde yanında burhan var mı?Bu sözler ilim ehli,alim olan bir adamın sözlerimidir?Vallahi ben ilimliyim ilim ehli biri olduğumu söylemiyorum ama akidemide biliyorum,akidemide bilemezsem müslüman olamam.

Kimlerin kitapların yayalım kimleri okuyalım,hangi alimlerin reklamını yapalım davetini yayalım.Çok basit kendimizi nisbet ettiğimiz selefin tabilkide!

makdisiye eşşek,harici demiş ha öylemi,makdisi onu neden kardeşi saymış o zaman,birinden duyduğun şeyleri yazma buraya,şu linkten oku bakalım makdisi risalesinin başında onu nasıl kardeşi sayıp övmüş,biri kendine harici ,eşşek diyene faziletli kardeşim dermi, övermi,senin mantığınla ona mürciesin,şöylesin böylesin demesi gerekirdi şeyh makdisinin tawhed.ws/r?i=qm0f8op0 ,ne zaman sağa sola çarpmayı bırakacaksınız,diğer lafların için de genelde cımbızlayp almanız meşhurdur sizin,evet bazı meselerde şeyh eleştirilmiştir,hata yapabilir

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arka planda konuyu takip ediyordum.

Öncelikle her insanin hata yapabilecegini hesap ederek seyhin de herhangibi konuda hata yapmasi kadar dogal birsey yoktur aksi halde seyhin herhangibi konuda hic hata yapmayacagini düsünmek sirktir.

Saddam konusunda, neyi ne icin nasil dedigini iyice analiz etmeden konusmak kisiye zulmdur.

Saddimin nasil öldürüldügüne bakarsaniz seyhin zahiren nasil bir hüküm verdigini de anlayabilirsiniz, zira seyh hic bir zaman hic bir yer de saddamin yaptigi zalimligi onaylamadi ve onun masumiyeti hakkinda hic bir imada bulunmadi.

Saddami seri bir mahkeme olmaksizin idam eden ABD ( mahkeme sia idi dolayisi ile abd), aslinda saddami asmadi. Abd saddami kurban bayraminin 1. günü asarak müslüman alemine göz dagi verdi.

Kisiler durumuna göre zahiren degerlendirilir ve Peygamberimiz savin kisinin sonunun önemli oldugunu ve Saddamin son anlarinda okudugu kuran ve kildigi namaz ile zahiren müslüman demis olabilecegini de hesap etmek gerek. Asil mesele Saddamin yaptiklarini onaylamaktir ki seyh asla buna sebebiyet verecek bir aciklama yapmamistir, yaptiysa eger delil getirebilirsiniz.

Gelelim Seyhin tesekkür meselesine, bunu size anlatabilmem icin meselelere bir de farkli gözden size göstermek gerek ki bunu anlamaniz ve görmeniz icin sizi güneye davet ediyorum, getirilen hasta ve yaralilar, suriye icin toplananan resmi yardimlar (toplatmaya izin verme ve direk devletin aktardigi para) bunu görmeden seyhi anlamanizi zaten bekleyemem.

Bazilari diyoruki davetci taguta nasil olur da tsk eder, öncelikle tartusi ile seyh eymeni kiyaslamak zulumdur. Siyasi konum olarak arada ucurum vardir. Mesele tesekkür meselesinden öte gercekten biseyler yapmayi nerede görmek istedigimiz meselesdiri. Degil midir ki, cok sevilen seyh eymen, osmanli aciklamasindan sonra bu tür benzer cevreler tarafindan tekfir edilmedi mi?

Ben size delilleri ile seyhin tc hükümeti hakkindaki görüslerini aktarim ve bu mesele daha fazla uzamasin.

Seyh Tartusi TAİFETU’L MANSURA’NIN ÖZELLİKLERİ adli kitabinda sayfa 219da der ki:

Nitekim İstanbul, “Atatürk” adındaki tağutun rehberlik ettiği laik inkılaptan sonra bu hüküm ve niteliğe dönmüş ve Türk devleti, Allah’a ve Rasulü’ne savaş açan laik, kafir bir devlet konumuna gelmiştir.

Simdi mesele böyle iken, seyh sanki tayyip tagutunu desteklemis gibi lanse etmek sizce de zulum degil midir?

Güneye inip bakarsaniz, seyhin bir tesekkürünün bu kadar büyültülecek mesele olmadigini anlarsiniz.

Konunun daha fazla karismamasi icin kilitliyorum ancak, subat21 nicki üyemizin tartusinin seyh makdisiye tekfirci, harici, ESSEK demesi sözlerini ispat etmesi icin 3 gün süre veriyorum, özelime bu konuda ciddi sekilde gelmemesi durumunda sitede yazi yazmasini kapatabilecegimi buradan bildiririm. Eger delili dogru ise bu meseleyi ayri bir baslikta kendim konuyu acip göstercegimi de belirtirim.

Konu kilit.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc ümmetimize, Ebu Hanife r.a, Imam Malik r.a, Ibn Teymiyye r.a, Seyyid Kutub,Hadid Mervan, Abdullah Azzam, Ebu Yahya, Seyh Usame, Seyh Ömer Abdurrahman gibi adini saymadigim yüzlerce alim ve komutani nasip etsin (Allah cc hepsinden razi olsun) Tartusinin tsk etmesi hata olarak degerlendirilebilir ( Bana göre de etmese daha iyiydi, o konumdaki komutanlarin buna dikkat etmesi gerek ki AKP nin nasil bir tagut oldugu da ortadir.) Ancak bu onun tekfir edilmesini gerektirmez. Eger bu konuda tekfir edilecek ciddi SIKINTILARI olsaydi emin olun baska yerlerden bu konuda ciddi uyari ve aciklamalar gelirdi.

Subat21 nickli üyemiz olayi farkli bir cehreye tasimasindan ve bu konuda delil getiremedigi üzere siteden süresiz uzaklastirilmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt