Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Ubeyde Kimdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Ebu Ubeyde kimdir? Islamdaveti.com sitesinde risaleleri var. En son bir kitabı çıkmış piyasaya “Tekfir Bidatmıdır? Hakikat mi?” Diye hiç okuyanınız oldu bu risaleyi nasıl bir şeydir?

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kendisinin derslerini dinliyorum. Akidesinde hiç bir problem görmedim şimdiye kadar. Çok güzel ders anlatıımı var. Şahsen ben tavsiye ederim. İsmini söylediğiniz kitabı da okumanızı tavsiye ederim, günümüzdeki tekfirle bağlı problemlere çözüm bulmak için güzel başlangıç.

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Forumun arama kısmına ismini yazıp aratabilirsin.Bu kişi hakkında açılmış konular ve kendisi ile ilgili yapılmış yorumlar forumda mevcut.Yani bir yere ücretsiz vasıta ile gitme imkanı varken durakta otobüs beklemenin bir anlamı yok.
Bazen otobüs daha çabuk gelir. :D

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlginç bir görüş:

Soru: Selamun aleykum.Bugün küresel cihad denilen hareketi ve bu cihadın baş aktörleri olan El Kaide ve Taleban hareketini nasıl değerlendirmeliyiz?Allah yar ve yardımcımız olsun.

Cevap; Sevgili kardeşim; Bu grupları basından ne kadar bütün türk kamuoyu tanıyor ise biz de o kadar tanıyoruz. Dolayısı ile bu grupların değerlendirmesinin yapılabilmesi içino grupları iyi tanımak lazım veya onların birinci ağızları olan sözcüleri ile yüz yüze görüşmek lazım ki bu da bizim için mümkün değildir. Bu gibi isimler üzerinden ve onların hakkında basın da çıkan her internet haberi üzerinden tartışmalar çıkarmak abes ile meşgul olan boş insanların işlerindendir. Nebi sallahu aleyhi ve sellem şöyle söyledi; " Seni ilgilendirmeyeni bırak sana fayda verene bak." Allah bu hadisin gereği ile hakkı ile amel edenlerden eylesin...

Küresel Cihad

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi, soruyu soran nabız yoklamiş. Soruluş tarzi dedektif gibi.
Cevabi veren de anlamiş bu durumu. Soruyu sorani duvara toslatmiş.
Cevap iyi olmuş:D

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
İzzetli!Ebu Hanzala (Halis) kendisi ne zamandan hoca olmuş ki bunun Talebesi de olsun?

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bayram hutbesini izlerseniz youtubede orda bu kadar insan olduğunu görebilirsiniz

o insanların hepsi ona mensup degiller, cuma namazlarında namaz kılanların imama mensup olmadıkları gibi, ayrıca bir çok insanı davet ettiler, birleşip gittiler namaz kılalım diye.
Nasıl ki Cuma namazlarında ki kalabalık normal vakitlerdeki gibi degilse bu da aynı durum.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca sayısı olsun isterse 100.000 benim için bir anlam ifade etmiyor ben sadece düzeltmek istedim, cemiyetini bilen biri olarak.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
o insanların hepsi ona mensup degiller, cuma namazlarında namaz kılanların imama mensup olmadıkları gibi, ayrıca bir çok insanı davet ettiler, birleşip gittiler namaz kılalım diye.
Nasıl ki Cuma namazlarında ki kalabalık normal vakitlerdeki gibi degilse bu da aynı durum.
hoca olmanın kriteri sadece toplulukmudur

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca olsa ne olucak, olmasa ne olucak? Sonuçta adam birilerine bişeyler öğretiyor. Ve o öğrettiyi doğruysa Elhamdulillah. Yok öğle değilse, küfrü felan varsa uzak durursun, durmayanları da uyarırsın olur biter. Uzatmanın anlamı yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt