Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebubekir Basayev Yaralandı!

R Çevrimdışı

RaBBaN!

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Basayev'in bir operasyon sırasında yaralandığı öğrenildi. www.alkavkaz.com adlı internet sitesinden alınan bilgiye göre yarası ağır olmayan Ebubekir Basayev, şu an yarasının iyileşmesi için tedavi görüyor.

Çeçenistan Şura Meclisi tarafından yayınlanan bildiride Müslümanlardan, Ebubekir Basayev' in biran önce sağlığına kavuşması için dua etmeleri istendi. Emir Ebubekir"in yaralandığı operasyonda mücahidlerin Rus karakoluna roket saldırısı düzenledikleri ve 3 işgalci Rus askerinin öldürüldüğü bildirildi.

Yayınlanan aynı bildiride mücahidlerin düzenledikleri operasyonlar hakkında da bilgi verildi.

Gudermes"te hareket halinde olan bir Rus konvoyuna mücahidlerin pusu kuruldu. Saldırıda URAL tipi 2 askeri kamyon ve 1 BTR zırhlı araç uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu tamamen imha edildi. Emir Tahir komutasındaki mücahidlerin düzenledikleri bu operasyonda 10 işgalci Rus öldürüldü.

Ayrıca bildiride geçtiğimiz günlerde Dağıstan"da düzenlenen operasyon ile alakalı bilgi verildi. Emir Rabbani komutasındaki mücahidlerin Dağıstan"ın Kızılyar şehrine girdikleri ve buradaki Rus karargahına saldırdıkları; bu saldırı sonucunda 13 Rus askerinin öldürüldüğü 32 Rus askerinin yaralandığı açıklandı.

Yapılan operasyonlarda 1 mücahid şehid olurken 3 Mücahid ise yaralandı.

Ayrıca bu gün öğlen saatlerinde Rus Vostok Taburu komuta merkezinden yapılan açıklamada, Çeçenistan'ın Gudermes bölgesinde 10'dan fazla mücahidin izini süren bir grup askerin dağlık alanda pusuya düşürüldüğü, çıkan çatışmada en az 4 askerin öldüğü belirtildi.
 
Üst Ana Sayfa Alt