Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ebubekir Sifil Ve Caner Taslaman Canlı Yayında Tartışma Ayarladı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hadis inkarcısı sapıklar, kabul etmediği ilimden usulden anlamaz, o sırtaran dişlerini leblebi diye yutturmak lazım ki bir daha musteşrik oryantalistlerin Tr. bayi'liğine soyunmasın!

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
ALLAH ( c.c. ) bir insanın kalbinden nuru sökünce; Çirkinliği suratına vurur. Taslaman da bu net görünüyor
Kaynak yazabilir misiniz biliyorsanız?
Böyle bi hadis var gibiydi sanki
Bi de insanları bu şekilde sınıflandırmak doğru mu?

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Caner taslamanin esas ismi Osman Caner Uygun, Adnan oktarin eski ogrencilerinden oldugu soyleniyor

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Sifil fıtratı gereği yumuşak bir herif karşıdaki deyyus söz hakkı vermiyor karşısında sert bir muvahhid alim olsa idi daha iyi argümanlar sunabilirdi.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Deve idrarı meselesi o dönemin koşullarını bilmeden küçük beynini zorlayarak yorum yapıyor: insanlar o dönemde ilaç olarak bunu bulmuş olabilirler diyor ki deve sidiği yüzünden ölümler var asrı saadetin temizliği ile şimdi ki temizlik bir mi? Bir yandan resulullah ve arkadaşları dönemi (maddi ve manevi temizliğin en güzel olduğu dönem) bir yandan kolera, tifo gibi virüslerin islam coğrafyasında yaygınlaştığı bu dönem.

megalanya Çevrimdışı

megalanya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Taslanan ve Sefil arasındaki tartışma (buna tartışma deniyorsa) bana acayip derecede sıkıcı geldi. YouTube'dan açtım ve birkaç saniye bakabildim. Hepsi o kadar. Yalnız, Edip Yüksel ile Cukkalı Ahmet Hoca'yı karşı karşıya getirebilselerdi hiç sıkılmadan ve 1 saniye bile kaçırmadan izlerdim...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sona dogru taslaman terledi, konusdurtmuyor ve ahlaksiz resmen sidik getirmis, samimiysen ic diyor sifile. Sifilde harbiden sabir varmis. Canerin agzina ikitane patlatmak isterdim. Neyse yarin cumayi sabah vakti kilar kafasina göre. Onun cevabini veremedi.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
sona dogru taslaman terledi, konusdurtmuyor ve ahlaksiz resmen sidik getirmis, samimiysen ic diyor sifile. Sifilde harbiden sabir varmis. Canerin agzina ikitane patlatmak isterdim. Neyse yarin cumayi sabah vakti kilar kafasina göre. Onun cevabini veremedi.

Neyin cevabini verdi ki
Ee leyip durdu

Bakin ben felsefeciyim

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Taslanan ve Sefil arasındaki tartışma (buna tartışma deniyorsa) bana acayip derecede sıkıcı geldi. YouTube'dan açtım ve birkaç saniye bakabildim. Hepsi o kadar. Yalnız, Edip Yüksel ile Cukkalı Ahmet Hoca'yı karşı karşıya getirebilselerdi hiç sıkılmadan ve 1 saniye bile kaçırmadan izlerdim...

Edip yüksel demis ki
Keske sifilin karşısinda ben olsaydım

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neyin cevabini verdi ki
Ee leyip durdu

Bakin ben felsefeciyim
Alip o idrari icercen taslamana zorla aslinda. Bak bakalim assagilik herif bidaha böyle birsey yapabiliyor mu. Ilk basta güya kadinlar hakkinda hadislerle felan geldi, ama sonra harbiden tüpü bitti.. :D

H Çevrimdışı

Hommate01

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Programi bastan sona izledim caner taslaman denen zindik zahiren kotu gibi gorunen ama hakikatte bir hikmeti olan hadisleri toplamis onlarla vurgu yapmaya demogoji yapmaya calisti ve bir cok yerde sacmali kendi kendiyle celisti nerde nokta atisi yapilabilecek ve benim daha once duymadigim hadisleri fazla dillendirilmeyen hadisleri piyasaya surup insanlari hadislere bakis acisini degistirmeye calisti ama sifilde malesef tatmin edico cevaplar vermedi fakat bazi yerlerdede nokta sorular sordu sonuc ne oldu kimseye fayda saglamadi demekki cahillerle munakasa etmek yanlistir

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taslaman : Hz. Ömer, Ebu Hurayra'yı dövdürmüş, sopa attırmış.
Sifil: Ebu Reyye'nin yalanı, yok böyle bir şey, yalan
Taslaman : Peki kızı-p azarlamamış mı?
Sifil: Kızı pazarlamamış mı?

))
Ilk başta bende öyle anladım ... televizyona kumandayı fırlatacaktım ... sonra düzeltti ahlaksız herif ...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hadis inkarcıları ile tartışılacak bir şey yok, munazara da yapılmaz. Ebubekir de nasıl böyle bir gaflete icabet etti anlamadım. Çünkü sıkletler farklı, ayrı kategorilerde, farklı dillerde ve dinlerden konuşuyorlar. İki taraf ta birbirinin delillerini reddediyor. Caner'in zaten zırvalamaktan başka bir şey yaptığı yok, demagoji ile vaziyeti kurtarmaya çalışıyor. O kadar yüzsüz ki ilimsiz, Arabcasız munazaraya çıkabilecek kadar soysuz.
Ebubekir Sifil gerek munazara konuşma usulu açısından önlem almamış, her iddiayı tek tek çözerek giderek Canerin zırvalarının çürüklüğünü ortaya daha genişçe koyabilmeliydi. Çok acemice eşit zaman paylaşımı yapıldı. Ayrıca hadis munkirlerine daha etkili ve farklı sualler ile sıkıştırmaya gitmeliydi. Laf yarışmasına , cedele girişerek Canerin çukur seviyesine ve edebsizliğine alet olmamalıydı. Fakat Caner'in arabca ve ilmi cahilliğini, seviyesiz ve edebsizliğini yüzüne çok güzel açıktan söyleyerek rezil etti. Kısa sürelerde de yetersiz de olsa cevabları güzeldi.

Üst Ana Sayfa Alt