Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Elimizdeki İtikadı Bozuk Tasavvuf Kitaplarını Ne Yapmalıyız?

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
resuallah(sav) da içkileri dökmeseydi, verseydi ayyaşlara, nasıl olsa onlar yine gidip alacaklardı değil mi?

müslüman aklı bu pazarlıklı anlayışı reddeder.
nerede kaldı iyiyi tavsiye edip, kötülükten men etmek? Allah'ın dininde pazarlık olmaz. son söz hadisten olsun:

İbnu Mes'ud (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdu ki: "İsrailoğulları bir kısım günahlar işlemeye başlayınca âlimleri onları bu işlerden menettiler. Ancak onlar dinlemediler, vazgeçmediler. Zamanla âlimler de onlarla oturmaya, dayanışmaya ve beraber içmeye başladılar. Allah da bunun üzerine, berikinin dalâletini öbürüne katarak, biriyle diğerinin küfrünü artırdı. "Dâvud'un ve Meryem oğlu İsâ'nın diliyle onları lânetledi..." (Maide, 78).
Sonra, ayakta bulunan Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) oturarak sözünü tamamladı: "Hayır, nefsimi kudret elinde tutan Zat'a yemin ederim, onları hak adına kötülüklerden men etmezseniz (siz de rızaya eremezsiniz).
Ebu Dâvud, Melâhim 17, (4336); Tirmizî, Tefsîr, Mâide (3050), İbnu Mâce, Fiten 20, (4006);

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun Aleykum..
Evimde tarikat icerikli bir cok kitap var ve iclerinde sayfa sayfa ayetler ve hadisler olan tefsirlerde var ve bunlar tarikat liderleri tarafindan yazilmis..kitaplarin evimde yer isgal etmesi mesele degil ama ilerde ev halkindan biri alir okur yahutta bi istiyen olur veririm bu seferde dinde olmayan konular ile beyni sulanir..size sorum su bu kitaplari nasil imha edebilirim etmelimiyim hatta?bi arkadas bana tarikat dergahlarina ver dedi iyide bu seferde benim kitap sayesinde kalbi iyice tarikatlara baglanan biri okursa eger vebali benim uzerimede olmazmi:( cevaplarinizi bekliyorum simdiden Allah razi olsun..
aleykumselam
Belli başlı onlara reddiye yazmak için kitaplar var bunların okunup karşı tarafı iyi tanımak ve hatalarını anlamak kendilerine anlatmak için tavsiye edilir fakat itikadı en ufak rüzgarda savrulacaklar varsa yani(tevhid ile yeni tanışanlar) kendisine güvenmeyen biri için söylüyorum tavsiye edilmez.yakmak hususuna gelince yakılır ve bunların hükmü kuran gibi değildir yakılmaması gereken bir fiil kuranın kendisidir.

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya bikaç parça kitabı mekke putlarıyla bir tutuyosunuz ya ne diyim...
yaftalamaya devam edin...
de bari kitapları yakmayın.arkadaşların dediği gibi verin bi ismailağa medresesine.
onlar nasılsa siz verseniz de vermeseniz de alıcaklar o kitaplardan.işlerine yarasın birilerinin...
zaten kaymış ya akideleri:D:D

aynen öyle yaptım verdim geldim elhamdulillah ..:)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aynı tür kitaplar bende de var medrese döneminden kalma sizdeki endişe bende de vardı ...selsebil ilk kez sana katılmıyorum :)fayda sağlamayacak bi kitabı kütüphanemde neden bulundurayım ve neden okuyayım ki?bir kısmını yaktım bir kısmını da tavan arasında saklıyorum ama bu aralar çıkarıpta yine medreseleere götürmeyi planlıyorum ...

Abla her kim sizin bu vesilenizle, yanlış bir ilimi öğrenip onunla amel ederse hatta verdiğiniz kitapların vesilesi ile sapkın bir akideyi tevhid diye öğrenirse... bunu hiç düşündünüz mü?

Konuya gelince muaz kardeş, abu ibrahim çok güzel demiş, internette ya da reel hayatta islami konu anlamında araştırma-reddiye yapan kardeşlere vermen en güzeli. aksi halde bir vakfa bağışlayıp onlarca insanın kitaplardaki zehri kanlarına karıştırmasına vesile olma.

Bulunduğunuz ili bana özelden yazarsanız bu site de ya da başka sitede çalışma yapan kardeşlere vermenize vesile olabilirim inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt