Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En Büyük Korkunuz Nedir???

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Korkuların ımtıhan olması

Hacı M. Çevrimdışı

Hacı M.

Üye
İslam-TR Üyesi
İmansız ölmek ve Allahu alem önümüzdeki yıllarda yaşanacak melhamei kübra'ya (sakatlanma, aç kalma vs) ve imtihanlara dayanamama korkusu...

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Kapalı bir alanda kelebek ya da bir başka kanatlı cinsle bir arada bulunmak
Yanımdaki insanın yüksek bir yerden aşağı düşmesi
Bir de biraz tuhaf olacak ama bir insanın kazara gözünü oymak :/
Göz konusunda çok hassasım nedense sivri bir yer gördüğümde refleks olarak hemen elimle gözümü kapatmak istiyorum. Hayır sebebi de yok yani düşünüyorum çocukken ne yaşadım diye. Hiçbir şey. Öyle tuhaf bir takıntı işte

Hacı M. Çevrimdışı

Hacı M.

Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah melhamei kübra nedir kardeşim

Aleyküm selam değerli insan... Melhamei Kübra; Resulullah'ın s.a.v haber verdiği Kıyamete yakın zamanda Müslümanlarla-Kâfirler arasında yapılacak son savaştır.. Bu savaşı Allahın takdiriyle biz kazanacaz..
Yer: Suriye
Resulullah buyurduki: O gün sizin (Müslümanların) yeriniz, karargahınız Şam'ın Ğuta şehridir (En hayırlı insanlar Ğutada toplanacaklar)...
Bu savaştan sonra Hz. Mehdi'nin kim olduğu günyüzüne çıkacak (Abdullah Muhaysini olma ihtimali var)
Sonra Hz. İsa Şam'daki Beyaz Minareli Emevi Camiine inip, Hz. Mehdi'yle Namaz kılacaklar... (Resulullah buyurduki: Bir fakir adam Mehdi'nin yanına gelip: Ya Mehdi bana Allahın mülkünden ver diyecek, Mehdi o adamın taşıyabilecegi kadar altın verip adam gidecek... (Güzel günler yakın inşallah, Rabbim ayaklarımızı İslam üzere sabit kılsın)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam değerli insan... Melhamei Kübra; Resulullah'ın s.a.v haber verdiği Kıyamete yakın zamanda Müslümanlarla-Kâfirler arasında yapılacak son savaştır.. Bu savaşı Allahın takdiriyle biz kazanacaz..
Yer: Suriye
Resulullah buyurduki: O gün sizin (Müslümanların) yeriniz, karargahınız Şam'ın Ğuta şehridir (En hayırlı insanlar Ğutada toplanacaklar)...
Bu savaştan sonra Hz. Mehdi'nin kim olduğu günyüzüne çıkacak (Abdullah Muhaysini olma ihtimali var)
Sonra Hz. İsa Şam'daki Beyaz Minareli Emevi Camiine inip, Hz. Mehdi'yle Namaz kılacaklar... (Resulullah buyurduki: Bir fakir adam Mehdi'nin yanına gelip: Ya Mehdi bana Allahın mülkünden ver diyecek, Mehdi o adamın taşıyabilecegi kadar altın verip adam gidecek... (Güzel günler yakın inşallah, Rabbim ayaklarımızı İslam üzere sabit kılsın)
amin kardeşim Allah hepimize hidayet etsin.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsyan ve şirk koşma halinde bulunmak ve o hal üzere ölmek. İsyan beni çok kolay yakalıyor. Allah korusun beni.

Üst Ana Sayfa Alt