Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru En Son Müslümanların Dünyaya Hakim Olması ile Kıyametin Kafirlerin Üzerine Kopması Nasıl Anlaşılmalıdır?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bende fazla kaldığını düşünmüyorum.
Ama rivayetlerden deccalin hurucu ve büyük savaş öncesi bir İslam hakimiyeti olacağı anlaşılıyor.
Deccal ise Yahudilerin beklediği mesih. Şu anda Deccal gelip "Ben mesihim" dese İsrail için çokta bir anlamı olmaz :) adamların mesihe ihtiyacı yok.
Bunun dışında rumlarla yapılacak savaştan önce zayıfta olsa bir hilafet olacağı anlaşılıyor. Şu an buda yok.
Şamın, İslamın kalesi olacağı anlaşılıyor ama Şam cihadı yeni yeni kendini toparlama vetiresine girdi...
Bunun gibi pek çok sebepten dolayı senin kadar iyimser değilim :)

Doğru, ama gelişmeler çok çabuk seyredebilir. Bunu hesaba katıyorum :) Guta hakkında örneğin sahih hadisler var, ve şu anda hala orası oldukça hareketli, ama asıl potansiyelini işletmedi henüz. Biladüşşam'ı düşünürsek, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, çabuk bitecek bir savaşa benzemiyor. Halk nefret dolu rejime karşı. Bölgenin kendisi barut yığını. Siyasetçiler ne kadar barış getirmeye çalışsa da, bu insanları memnun edemezler. Filistinlileri ve Gazzelileri, Suriye ve Lübnanlı Sünnileri, Iraklı Sünnileri. Petrol parası sönmeye başladığı zaman Arabistan ve Körfez kralları da zora düşecek. Bölgeye suni istikrar getiren ve halk hareketlerine engel olan da en başta bunlar zaten. Sisi'ye anında $8 milyar verdiler 2013'te, ABD'nin veya AB'nin genelde sarfettikleri yardım paralarının en az sekiz katı.

Deccalin Yahudilerin beklediği mesih olduğunu dair kesin bir bilgi var mı akhi? Nebi s.a.v. döneminde Yahudi bir çocuk deccal sanılmış, ama tekit edilmemiş ve o esnada Resulullah'ın Deccalin Yahudi olacağına dair bir haber verdiğini bilmiyorum. Ayrıca Temim el-Dari hadisinde adada görüldüğüne göre, o çocuk da değildir.

Son düzenleme:
Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
ne deccalin net olarak nereden ilk olarak çıkacağı ne mehdinin nerede ilk olarak zuhur edeceği bilinmiyor ama Deccal peygamber efendimizin bildirmesiyle hayatta olduğuna göre ve bir adada olduğuna göre onun alametlerinin çoğunun gerçekleştiğini varsayarsak onun alametleri aynı zamanda mehdininde çıkış alametleridir. Allah'u Alem mehdininde şuanda hayatta olduğunu tahmin edebiliyoruz bununla beraber. deccalin yanında ekmekten ve etten dağların olacağı bildirilmişti hadislerde bundan 10 yıl öncesine kadar yapay et diye bir gündemimiz yoktu ama şuan bu var demekki Deccal ile veya öncesinde mehdi çıkacak Allah mehdinin (Muhammed ibn Abdullah) sancağı altında buluştursun bizleri

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru, ama gelişmeler çok çabuk seyredebilir. Bunu hesaba katıyorum :) Guta hakkında örneğin sahih hadisler var, ve şu anda hala orası oldukça hareketli, ama asıl potansiyelini işletmedi henüz. Biladüşşam'ı düşünürsek, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, çabuk bitecek bir savaşa benzemiyor. Halk nefret dolu rejime karşı. Bölgenin kendisi barut yığını. Siyasetçiler ne kadar barış getirmeye çalışsa da, bu insanları memnun edemezler. Filistinlileri ve Gazzelileri, Suriye ve Lübnanlı Sünnileri, Iraklı Sünnileri. Petrol parası sönmeye başladığı zaman Arabistan ve Körfez kralları da zora düşecek. Bölgeye suni istikrar getiren ve halk hareketlerine engel olan da en başta bunlar zaten. Sisi'ye anında $8 milyar verdiler 2013'te, ABD'nin veya AB'nin genelde sarfettikleri yardım paralarının en az sekiz katı.

Deccalin Yahudilerin beklediği mesih olduğunu dair kesin bir bilgi var mı akhi? Nebi s.a.v. döneminde Yahudi bir çocuk deccal sanılmış, ama tekit edilmemiş ve o esnada Resulullah'ın Deccalin Yahudi olacağına dair bir haber verdiğini bilmiyorum. Ayrıca Temim el-Dari hadisinde adada görüldüğüne göre, o çocuk da değildir.

Ben Deccal şu anda yoktur demedim, sedece Yahıdilerin şu an Mesih beklentisi yok dedim, Deccal şu an Kudüse gelse "İki bin senedir aklın nerdeydi" derler :)
Deccalin Yahudi olacağına ve Yahudiler tarafından destekleneceğine dair ise pek çok bilgi var
“İsfahan Yahudilerinden taylasanlı yetmiş bin kişi Deccâl’in ardından gider.” (Müslim, Fiten)

Ebû Saîd Şöyle dedi: Kendisinden utandığım bir halde İbn Sayyad bana şunu söyledi:
— Haydi insanları mazur gördüm. Ya benden size ne ey Muhammedin arkadaşları! Allahın Peygamberi (sallallahü aleyhi ve sellem):
«Deccal yahûdidir!» demedi mi? İşte ben müslüman oldum.
«Onun çocuğu olmayacak!» demedi mi? İşte benim çocuğum oldu.
«Allah ona Mekke'yi haram kılmıştır!» demedi mi? İşte ben haccettim, dedi. Sözüne devam etti. Hatta az kaldı sözü bana tesir ediyordu.
İbn Sayyad Ebû Saîd'e:
— Beri bak vallahi! Ben şimdi onun nerede olduğunu pek âlâ biliyorum. Babasını ve annesini de biliyorum, demiş. Kendisine:
— Bu adamın yerine sen olmak ister miydin? demişler.
— Bana arzolunsa geri çevirmezdim, cevâbını vermiş.
(Müslim, Fiten)

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim konu alip basini gitmis biraz =)
Allah razi olsun herkesten..

Benim bunlardan cikarttigim tek mantikli sececek; islamin, toprak olarak hakim olmasi ancak yasayis olarak tamamen hakim olamamasi. (Ulkemizdeki muslumanim diyip kafir gibi yasayanlar misali, onlardan farki ulkenin de islam olmasi). Yani bunu saglayan bir musluman kesim olsa da, kalan kesim yine kotuye gidecek ve sonunda da iyice inanclilar azalmaya baslayinca, o beklenen bulut gelip tum muslumanlari vefat ettirecek.

Yasayis olarak da hakim olsa zaten bir anda bozulmasi mantiga aykiri olur

Kalani da artik tamamen ve kisa sure icinde helak olacak zaten.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim konu alip basini gitmis biraz =)
Allah razi olsun herkesten..

Benim bunlardan cikarttigim tek mantikli sececek; islamin, toprak olarak hakim olmasi ancak yasayis olarak tamamen hakim olamamasi. (Ulkemizdeki muslumanim diyip kafir gibi yasayanlar misali, onlardan farki ulkenin de islam olmasi). Yani bunu saglayan bir musluman kesim olsa da, kalan kesim yine kotuye gidecek ve sonunda da iyice inanclilar azalmaya baslayinca, o beklenen bulut gelip tum muslumanlari vefat ettirecek.

Yasayis olarak da hakim olsa zaten bir anda bozulmasi mantiga aykiri olur

Kalani da artik tamamen ve kisa sure icinde helak olacak zaten.
Zaten dünyada iman ve küfür kıyamete kadar sürecek. Bahsedilen o dönemde ise sadece İmanın ezici bir üstünlüğü olacak. 7 milyar insanın mesela sadece 7 milyonubkar kalacak

س Çevrimdışı
Esselamu Aleykum. Bu meseleyle alakalı güzel bir video izlemiştim videoda El Albani'nin (rh) deccal ile ilgili yazdığı kitaptan gidilmişti. Bütün yaşanacaklar sırasıyla anlatılmış lakin video ingilizce kardeşler. Yine de atıyorum belki ingilizce biliyorsunuzdur.

Üst Ana Sayfa Alt