Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erbakan Öldü !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Saat 11.40'ta vefat eden Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın cenaze programı ile ilgili ilk bilgilere ulaşıldı. Erbakan, İstanbul'dan son yolculuğuna uğurlanacak. Erbakan, için Ankara'da resmi tören yapılacak mı?

Tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nde saat 11.40'da vefat eden Necmettin Erbakan'ın cenaze namazının, 1 Mart Salı günü Fatih Camii'nde öğle namazına mütakip kılınacağı öğrenildi.
Erbakan'ın Merkez Efendi'deki aile kabristanlığına eşi Nermin Erbakan'ın yanına defnedilmesi bekleniyor.
Erbakan için Ankara'da herhangi bir resmi tören planlanmadığı öğrenildi.
Hamidiye Camii'nde sela okutuldu
Vefat eden eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başkanlığını yaptığı Saadet Partisi Genel Merkezi'nin yanındaki Hamidiye Camii’nde selâ okutuldu.
Öğle namazının hemen ardından selâ okunan cami, kamuoyunda Erbakan Hoca'nın Camii olarak tanımlanıyordu. Hamidiye Camii, Necmettin Erbakan'ın özellikle her cuma namazlarını kıldığı camiydi.

Erbakan'?n CENAZE VE DEF?N tarihi haberi Siyaset haberleri Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri --- Bu noktada haber var

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
arkadaşlar akidesini bilmediğimiz biri hakkında rahmet okunmaz

M Çevrimdışı

mehmetakif69

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
La havle vela guvvete illa billah. O zaman gidip sorsaydın kardeş akidesini. Hale bak ya rabbi ben hakikat ehli buradadır diye araştırıyorum görüşlere bakıyorum. Adam akidesini bilmeden rahmet okunmaz diyor. Sen namaz kılan oruç tutan bir insana hüsni zan ile rahmet okunmayacağını mı söylüyorsun hemde ağzından küfür ve şirk sözü sadir olmadığı halde.

Kardeş kusura bakma ama o zaman bugün sen ölsen seninde hakkında rahmet okumamı bekleme. çünkü sen müslümanım diyorsun ama senin itikadının tafsilatını ben bilmiyorum!

yakında dünyada rahmet okuma devride kapanacak desenize! ee yüzlerce insan ölüyor hangisinin akidesini biliyoruz acaba!

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle merhamet etsin günahlarımzı affetsin.

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
allah(c.c) razı olsun diyeceğim ameli yok muydu? -vardı.
ancak bunlar aksi amellerinin yanında selde saman çöpü kalır.
o yüzden çok da aramayacağım.

A Çevrimdışı

Abu Isa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sana diyecek birsey bulamiyorum. Allah dan kork.

Allah'tan korktuğum için söylüyorum bunu zaten.
Allah azze ve celle bakara suresi 256.ayette "fe men yekfur bit tağut ve yu'min billah fe kadistemsekebil urvetil vuska" buyurmaktadır.Rabbim
tağutları reddetmeyenlerin imanının olmadığını söylüyor.

M Çevrimdışı

movsar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
büyük rehber ve hoca ve MÜCADELECİ VE HİZMET erbabını kaybettik ama Yetiştirdiği Devrimci Müslümanlar Milletimize ve Ümmete Hizmet etmekteler ...
mekanı cennet olsun . biz ondan razıyıdık.
Abu Isa Allah seni Seddam Hüseyinlerle ,Yezitlerle haşreylesin müptezel...

A Çevrimdışı

Abu Isa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Câbir İbni Abdullah radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Her kul öldüğü hal (amel) üzere diriltilir.” Müslim, Cennet 83

Allah'a hamd olsun tağutu reddettim ve Allah'a iman ettim , Allah'tan başka kanun koyucuları da tekfir ediyorum.
Saddam Hüseyin şüphesiz ki bir Tağut'tu tıpkı Erbakan gibi...
Ama İbn Teymiyye yezit hakkında bazı alimlerin lanet okuduğunu fakat kendisinin lanet okumadığını belirtmiştir.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
merak etmeyin arkadaslar onumuzdeki yillarda ISO 9000 ISO 9001 sertifikalri geliyor kisiler imanlari ile yalan makinasindan gecip sertifikalarini alip ceplerine koyacaklar oldukleri zaman namazlari ni kilacak sahislar ve rahmet okuyacak sahislar o sertifikalara bakip ona gore guvenle rahmet okuyabilirler yalan makinasinin gelismis versiyonu uzerine calismalar devam ediyor ileriki yillarda gorecegiz ne birbirinizi kirin nede laf soyleyin makinayi bekleyin:)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dur az oldu :) :) :)

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
$ahsen ne tanirim nede bilirim kendisini.. musluman oldugunu tek biliyorum.. namaz kildiginida gormedim... duydum... sirkinide gormedim..
bu durumda rahmet okumaktan baska ne yapilir.. bilemem

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zaten ölecekti bunda sasılacak bir sey yok süpheli birisi için tartışmanıza gerek yok.
Allah sonumuzu erbakan gibi eylemesin. Hayatımızıda onun gibi eylemesin.
Tüm hayatımız Sahabeler alimler gibi olsun.... Sonumuzda şehitler gibi olsun. (Amin)

Not: Erbakana rahmet okuyanlara ufak bir hatırlatma yapayım inşaAllah... Güzel bir müslüman veya İslamın tarif ettiği MÜSLÜMAN olarak öldüğüne inanıyorsanız. Beraber olmayı isteyin Allah'tan....

Allah duaları kabul edendir.

Wesselam...

B Çevrimdışı

bahadır42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH kuran'kerimde içki zina haramdır diyormu diyor. Peki bir insan düşünün bir yetki veriliyor ve oda içki ve zinanın haram hükmünü kaldırarak o yetkisiyle bu gibi şeylerin izin verilmesine izin veriyormu veriyor. yani ŞİRK peki şirk işleyen bir insan ölüyor ve arkasından rahmet okunurmu !!! islam AKIL dinidir, mantık ve duygusal yaklaşım dini değildir. peygamberim beni anneniz babanızdan daha çok sevin diye buyururken anne ve baba en güçlü duygusal bağdır ve onlar islama aykırı bir hareket ve istekde dahi bulunurlarsa onlara karşı gelmek işte sünneti sevmektir. sevgili kardeşlerim benden daha iyi bilirsiniz bu konuları ama duygusal davranmıyalım kimin duası nezaman ne şekilde kabul edileceğini ALLAH tan başkası bilemez. şahsım adına ben bir ölü duydugumda sadece taksiratını affetsin derim. taksirat: hata ,kusur. ALLAH geride kalanlarına sabr versin,, çoçukları için ölüm açısı zordur yanılmıyorsam hz ömerin bile gözlerini yaşatmış ölüm acısı.

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
TC Şirk cumhuriyetinde başbakanlık yaptımi$.İnsanları
demokrasiye çağırdımi$.Allah'tan kanunlarına muhalif kanunlar yapmi$ ve onlarla hükmetmi$...!!!!!

bu durumda rahmet okunmaz...da bunlari yeni ogrendim.. allah ogretenden razi olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...