Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Et ve Süt Kurumunun Kestiği Helal midir?

E Çevrimdışı

esoes1981tr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi bu devlet kurumlarında ''devlet memurluğu yemini '' durumu olduğu için kesen kurum memuru bu yemini ediyor mu

yoksa dışarıdan kasap mı kiralanıyor ya da kesilmiş mi veriliyor vs..... ben tam durumundan emin olamadım kısacası soru basit ESK nın et süt kurumunun etleri helal midir?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben olsam eğer dışarıdan et almak zorundaysam GİMDES belgeli alırdım.

Bu da GİMDES in devletin Helal sertifikaları hakkındaki açıklaması

Bu da GİMDES hakkında AbdulMuizz Hocanın yazısı

E Çevrimdışı

esoes1981tr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben olsam eğer dışarıdan et almak zorundaysam GİMDES belgeli alırdım.

Bu da GİMDES in devletin Helal sertifikaları hakkındaki açıklaması

Bu da GİMDES hakkında AbdulMuizz Hocanın yazısı

sadece kendileri değil anladığım kadarı ile anlaşmalı olduğu kurumlarda da kesim yaptırıyorlar özel et kombinalarında
ama esk kurumunda kasaplara devlet memurluğu yemin metni yaptırılıyorsa sıkıntı var demektir
bir marketten et aldım esk yazısını görünce sonradan aklıma geldi acaba dedim
yani şimdi bu et devlet memurluğu yemin metni eden biri tarafından mı kesim yapılarak geldi yoksa özel et kombinasında mı çiftiliğinden mi geldi kararsız kaldım
devlet memurluğu yemin metni aleni biçimde küfürdür bunda şüphe yok
fakat gelen et nerden geldi
esk hakkında bilgisi olan kasap vs..... varsa yorum yaparsa iyi olur ya da durumu bilen

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Orien

Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi bu devlet kurumlarında ''devlet memurluğu yemini '' durumu olduğu için kesen kurum memuru bu yemini ediyor mu

yoksa dışarıdan kasap mı kiralanıyor ya da kesilmiş mi veriliyor vs..... ben tam durumundan emin olamadım kısacası soru basit ESK nın et süt kurumunun etleri helal midir?
Tabii ki helaldir helal olmayan hiç bir şey yok zaten..

E Çevrimdışı

esoes1981tr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabii ki helaldir helal olmayan hiç bir şey yok zaten..
nasıl yani anlamadım ne demek istediğini yani devlet memurluğu yemin metnini okuyorsa kasap esk kadrosunda asalet sebebi ile vs... bu başlı başına zaten küfür ve inkar içerikli bir metin İslam şeriatını bu durumda nasıl helal olacak ki?

Üst Ana Sayfa Alt