Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Ete Kemiğe Büründüm Mahmut Diye Göründüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH Resulu (s.a.v) bu sözü duysaydı merak ediyorum nasıl bi cevap verirdi buna

RABBİM ıslah etsin

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bunlar hangi dinin kitaplarını okuyor , hangi siyeri okuyor bilmiyorum?

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar hangi dinin kitaplarını okuyor , hangi siyeri okuyor bilmiyorum?

Akhi bunlarin okuduklari siyer kitaplarinda bu fikirleri yazmiyorki,bu fikirleri onlara veya hocalarina rabitalarinda gosteriliyor veya keramet olarak kalplerine malum oluyor yahutta mutmain bir kalp tasima telaseleri oldugu icin isittim itaat ettim mahiyetinde seyhleri ve hocalari ne derse amenna diyorlar...bu cemaatin medreselerinde zahiri ilme cok deger veriliyor fakat batini ilmide ezber ettiriyorlar tarikat buyuklerinin kitaplarindan ve oyle guzel harmanlamislarki;su gibi ekmek gibi klasiklesmis Hadis diye uydurduklari sozlerin ben bu sitede aslinda ne oldugu belli olmayan sozler oldugunu ogrendim...abdest namaz tesettur mahrem namahrem konularinda hakikaten guzel egitimleri var amma velakin itikadi yonden maalesef ve maalesef fazlasiyla sapitmislar Allah basiretlerini acsin bu kadar buyuk bi kitlesi olan bi cemaatin sapik yolda olmasi insani hakikaten uzuyor :(

gavsazam Çevrimdışı

gavsazam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
mektubatı referans alırsa böyle dalalet sözleri söylemesi gayet doğal. baram hocası kabede bir vaazda , muhammet eşittir allah! diye bağırıyodu..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Hidayet ALLAH'tandır wallahi bunu çok iyi anladım her türlü delili getir her türlü çabayı sarfet adamlar sahte şeyhlerinin sözlerine o kadar bağlanmış ki görmüyor gerçeği ALLAH onların gözlerini açsın bizleride tevhid üzerine ayaklarımızı sabit kılsın

M Çevrimdışı

mahser58

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yazık!!! nasıl böyle konuşursunuz??? Cübbeli hocam burda ne demek istemiş diye oturup düşüneceğinize hakkında demediğiniz kalmamış.. hadis-i kutsi'de "BEN YERE GÖRE SIĞMAM ANCAK MÜMİN KULUMUN KALBİNE SIĞARIM" deniliyor. Cübbeli hocam burda salih bir kulun Allah c.c yansıttığını ifade ediyor.. Yanlış mı? Kaldı ki video makaslanmış..Yunus Emre hz. ''Ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm.'' diyor. Hadi deyin ki Yunus Emre hz. sapıtmış (haşa) "ENEL HAK" sözünü söyleyen Hallac-ı Mansur hz.leri idam edilmiştir.Halbuki bu sözün maksadını anlamadıkları için fetva alimleri onun katline sebep olmuştur. Şimdi siz diyebilir misiniz ki Hallac-ı mansur hz. kafir (haşa) gitti??? Sözün özünü anlamadan Cübbeli hoca gibi birini dilinize dolamayın...

Selametle...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
değerli kardeşim iyi güzel söylemişinde yukarıda örnek gösterdiğin Yunus Emre ve Hallacı Mansur bu sitede zaten muteber görülmemişki buna örnek teşkil etsin..

M Çevrimdışı

mahser58

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ne diyeyim Yunus Emre Hazretleri ve Hallacı Mansur Hazretlerinin muteber görülmediği sitedeki müslüman kardeşlerim evvela oturun kendi müslümanlığınızı sorgulayın....

A Çevrimdışı

Ahlul Hadeeth

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne diyeyim Yunus Emre Hazretleri ve Hallacı Mansur Hazretlerinin muteber görülmediği sitedeki müslüman kardeşlerim evvela oturun kendi müslümanlığınızı sorgulayın....

Hallac-ı Mansur isimli zındık nasıl öldürüldü? İslam uleması oturdu ve onun kafir olduğuna, öldürülmesi gerektiğine hükmetti. Böylece o zaman ki alimlerin icmasıyla kafir ve zındık olarak, alimlerin verdiği ortak fetva ile öldürüldü. Sen o zaman ki tüm alimlerden daha iyi mi biliyorsun?

Yine Kanuni Sultan'ın Şeyhulislam'ı Ebu Suud Efendi, Fetvalar kitabında Yunus Emre'nin kafir olduğunu söyledi.

Sen bence ilk önce dini talim et. Sonra kişilerin durumuna ulaştığın ilim ile karar verirsin.

M Çevrimdışı

mahser58

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kişiye kafir demekten Allah'a sığınırım... Bu konuyu anlayabilmek için AŞK gerek ne çare....
Kimseyi İman ettiklerinde iman edecek, kafir olduklarında kafir olacak derecede taklit etmedim şimdiye kadar. Cübbeli hoca şeriattan öteye konuşmuyorken böle bilmeden konuşmanız yanlış..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt