Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Evde Sular Kesilince Teyemmüm ile Gusletmek Caiz Olur mu?

E Çevrimdışı

et-Türki

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum kardeşlerim:
Evde sular kesik, abdest için mescide gidiyorum ama diyelimki gusül ihtiyacı hasıl oldu ve yakında gusledebileceğim bir akrabamın evi yok. Teyemmüm etmem caizmidir?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
aleyum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Sokağın köşesinde su satılıyorken mi?
Tuzu istediğin kapı komşunda su dururken mi?

E Çevrimdışı

et-Türki

Üye
İslam-TR Üyesi
aleyum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Sokağın köşesinde su satılıyorken mi?
Tuzu istediğin kapı komşunda su dururken mi?
Allah râdı olsun hocam. Yanlız ben böyle bir durumdan değil, mahallenin genelini kapsayan bir su kesintisinden bahsetmiştim. Dolayısı ile komşumda gusül almak gibi bir imkanım yoktu, su almak için yada gusletmek için uzaklaşsamda Akşam namazı geçecekti zaten yolculukta uyuyakalmıştım.
Şu anki sorum ise şu: bu halde iken teyemmüm edip namaz kıldım, kaza edeyimmi?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah râdı olsun hocam. Yanlız ben böyle bir durumdan değil, mahallenin genelini kapsayan bir su kesintisinden bahsetmiştim. Dolayısı ile komşumda gusül almak gibi bir imkanım yoktu, su almak için yada gusletmek için uzaklaşsamda Akşam namazı geçecekti zaten yolculukta uyuyakalmıştım.
Şu anki sorum ise şu: bu halde iken teyemmüm edip namaz kıldım, kaza edeyimmi?
Komşuda gusul almak da ilginç fikir )) aklıma gelmemişti, ben suyu alır evinde yıkanırsın dedim di.

Sen su ile yeniden gusl ve tüm namazlarını kaza et inşeAllah

Üst Ana Sayfa Alt