Çözüldü Evliyalar Ruya Haricinde, Dünyada Görülürler mi?

nothing07

Yeni Üye
Üye
bir gün bir dilenci arkadaşın yanına yaklaşmış ve ona ismiyle hitap etmiş (onu hiç tanımamasına rağmen) ona nasihatte bulunmuş. arkadaş merakla kim olduğunu sormuş, bu kişi eski zamanlarda yaşamış bir evliya imiş. Bu mümkünmüdür? ölmüş olan evliyalar insanlara görünürmü? arkadaşın gördüğü bu şahıs gerçekten evliya olabilirmi? evliya değilse bu şahıs kim olabilir? en kısa zamanda cevap alabilmek dileğiyle...
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Evliyalar, şehidler, sıddıklar, salihler, peygamberlerle birliktedirler.

"Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır!" (Nisa 59)

Öldükten sonra tekrar tekrar dönmek isteyenlere bu imkan bir daha verilmeyecektir.

“Nihâyet onlardan birine ölüm gelip çattığında der ki, Rabbim beni geri gönder! Ta ki boşa geçirdiğim dünya hayatımda artık iyi ameller işleyeyim. Hayır! O, söylediği boş bir laftan ibarettir. Onların arkalarında ise, yeniden diriltilecekleri güne kadar bir berzah vardır.” (Mu’minun, 99-100)


Diri olan şehidler bile dünyaya bir daha geri gelemiyorlarsa, kimse geri gelemeyecektir!


ŞEHİDLERİN DÜNYAYA TEKRAR DÖNÜP SAVAŞMALARI

https://www.islam-tr.org/konu/sehidlerin-dunyaya-tekrar-donup-savasmalari-yaziya-cevap.8168/
 

Bilal.T

Yeni Üye
Üye
Nahl (16)-24- Onlara: «Rabbiniz ne indirdi?» denildiğinde «Eskilerin masalları.» dediler.

İbrahim (14) -21- Bir de hepsi toplanarak Allahın huzuruna çıkmışlardır, zuafâ kısmı büyüklük taslıyanlara, şöyle demektedirler: bizler sizlere tabi' idik, şimdi siz, bizden Allahın azâbından zerrece bir şey def' edebiliyor musunuz? Eğer, demişlerdir: Allah bize hidayet verse idi elbette sizi hidayeti erdirirdik, şimdi bizler sızlansak da sabretsek de müsavîdir, bizim için kurtuluş yok.

meal: Elmalılı
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt