Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eyüp Sultan Mezarlığında Aslında Kim Yatıyor?

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm,videoda eyyub el ensari'nin mezarının yerinin hristiyan mezarlığı olduğunu söylüyen birisi var hadisleri inkar ediyor lakin bu videoda söyledikleri bana pek mantıksız gelmedi,tarihi kaynaklarda eyyub el ensari'nin yezid'in ordusunda olduğu o ordunun da malatya'dan kadıköy'e kadar yaya gittiği yazıyor,yani denizi geçemeden geri dönmüşler günümüzdeki eyüp sultan türbesi ise denizin diğer tarafında avrupa yakasında siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

bahsettiğim video

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm,videoda eyyub el ensari'nin mezarının yerinin hristiyan mezarlığı olduğunu söylüyen birisi var hadisleri inkar ediyor lakin bu videoda söyledikleri bana pek mantıksız gelmedi,tarihi kaynaklarda eyyub el ensari'nin yezid'in ordusunda olduğu o ordunun da malatya'dan kadıköy'e kadar yaya gittiği yazıyor,yani denizi geçemeden geri dönmüşler günümüzdeki eyüp sultan türbesi ise denizin diğer tarafında avrupa yakasında siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

bahsettiğim video

Komplo teorileri her yerde vardır, fazla itimat etmemek lazım.
Eba Eyyub'un(r.anh) mezarı kaybolmuştu sonra bulundu. Bulunan ceset ise hiç çürümemişti zaten.

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Komplo teorileri her yerde vardır, fazla itimat etmemek lazım.
Eba Eyyub'un(r.anh) mezarı kaybolmuştu sonra bulundu. Bulunan ceset ise hiç çürümemişti zaten.

eski bizans haritasında eyüp sultan türbesinde kosmidion adında hristiyan mezarlığı var,haritaya göre araplar eyyub el-ensari'yi hristiyan mezarlığına gömmüş ,aslında türbeleri de oralara gidenleri de pek umursamıyorum yalnız eyüp sultan türbesi'nin durumu bana biraz şüpheli geldi

800px-Byzantine_Constantinople-tr.png

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim ebu eyyüp el ensarinin mezarının istanbulda olup olmamasının bizim imanımıza ne faydası var yada bizi kurtaracak ancak akidemizdir. o olmadıktan sonra ebu eyyüp el ensarinin mezarı istanbulda olmuş başka bir yerde olmuş ne fark eder. birde bu hadis inkarcılarını gördüğüm gibi kapatıyorum zaten Allah swt bunlardan en başta akıl nimetini almış akılsızları dinlemekten Allaha sığınırım.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim ebu eyyüp el ensarinin mezarının istanbulda olup olmamasının bizim imanımıza ne faydası var yada bizi kurtaracak ancak akidemizdir. o olmadıktan sonra ebu eyyüp el ensarinin mezarı istanbulda olmuş başka bir yerde olmuş ne fark eder. birde bu hadis inkarcılarını gördüğüm gibi kapatıyorum zaten Allah swt bunlardan en başta akıl nimetini almış akılsızları dinlemekten Allaha sığınırım.

Elbettek bizim imanımızı kurtarmaz Eba Eyub el Ensari'nin türbesi veya herhangi bir türbe...
Ama Rasulullah'ı(s.a.v), aylarca evinde misafir etmiş, mübarek bir sahabinin yattığı söylenen yerdede bir Hristiyan din adamının yatıyor olmasınında o kadar zararsız bir iddia olmadığını düşünüyorum

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela bu “gizem”den ziyade benim aklıma şu takılıyor. Nasıl oluyor da güneş uzaktaysa dünyaya ışınları yayılarak düşüyor? Resmî az önce çektim
27626

çizgilere dikkat çekmek isterim;
27627

dünyaya yakın bir ışık kaynağının bulutlar arasında ışınının kırılması daha muhtemel değil mi? El lambasıyla odanın tepe lambası arasındaki fark gibi düşünelim.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned

bahsettiğim video

Bu adam çok mu güvenli biriki yıllardır kimse bilmemiş bu biliyor