Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Farklı Duygular Içinde Bir Sima

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Farklı Duygular İçinde Bir Sima

Bağrı yanan bir anneyim.
Fidanları Süzüyorum.

Bu cümleler hergün dile gelen bir olayı gözümde canlandırıyor. O kadar hoş bir olay ki ; duygu ve hüzün yüklü.

Evet bir teyze 70-75 yaşlarında, orta boylarında tıpkı ufak bir fidan gibi narin. Hafif çekik gözleriyle adeta etrafa hüzün dağıtıyor. Yanakları tebessümün ehemmiyetini kavramış bir şekilde etrafa sevinç dağıtıyor. Şaşırıyorum nasıl bu kadar farklı duyguları barındırıyor o narin yüzünde. Şaşırıyorum ve şaşkınlıkla Süzüyorum hergün.

Her okula gidişim bu teyzeye gönülden verdiğim selamla dile geliyor. Gözleri hergün gözlerime içtenlikle karşılık veriyor ve ilham yüklü bakıyor. Her oradan geçişte elimde kalem kâğıt bitiyor. Ah Sapanca'yla başlan cümlem, ah Sakarya'yla bitiyor. Bir nevi hüznü İlhamıma kazıyor. Ve İlhamım hüzünden Mürekkeple akıyor.

Günde onbeş saniye süren bu duygulara yolculuk hep aynı vaziyette bitiyor. Oraya yaklaşmanın verdiği heyecan hep aynı hüzünle son buluyor. Gözleri gözlerimden koparken hep aynı yerde bitiyor. O Fidanları evlatları gibi seviyor ve hergün bana içtenlikle haykırıyor;

Bağrı yanan bir anneyim.
Fidanları Süzüyorum.

17.10.2014/ Sakarya

Üst Ana Sayfa Alt