Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Fitne İşte Böyle Çıkartılır

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İşgalin Başından Beri bombalı saldırılarda ölen sivillerde cahilane bir şekilde hep ısrarla El kaide Mücahidlerine çamur atanlar İslam ordusuna dil uzatıp terorist diyen bir takım müslüman olduğunu iddia eden insanlar okusun bunları...

Pazar yerlerini bombalayan el kaideyi ALLAH kahretsin diyen zavallılar okusun bu gerçekleri

Masum ağzı yapıp Cihadı lekeleyen iftiracılar ve fitneciler okusun bu itirafları

Fitne İşte Böyle Çıkartılır !

Iraklı eski bir işbirlikçiden çarpıcı açıklamalar. İşbirlikçi ABD'nin emriyle sivilleri hedef aldıklarını ve Şii-Sünni mahallelerine bombalı saldırı düzenlediklerini tüm detayları ile anlattı.

18 Mayıs 2007 Cuma

Iraklı eski bir işbirlikçi, ülkenin bölünmesini kolaylaştırmak için Iraklılar arasında mezhep çatışmasını körüklemek, alışveriş merkezlerinin bombalamak ve önemli şahıslara suikast birçok Amerikan hedefini deşifre etti.

Kimliğini açıklamayan Iraklı işbirlikçi, yaklaşık iki buçuk yıl boyunca Amerikan işgal güçleri ile beraber çalıştığını, ardından Amerikalıların kendisini ele geçiremeyeceklerini ümit ettiği Bağdat"ın dışındaki bir bölgeye kaçtığını söylüyor.

Eski Iraklı işbirlikçi şunları söyledi: “1991 savaşında ve Kuveyt"ten çekilme esnasında Irak ordusunda askerdim. Benim gibi birçok insanla birlikte Suudi Arabistan"a iltica başvurusunda bulunmaya çalıştık. Amerikan güçleriyle birlikte çalışma süreci böylece başlamış oldu. Orada Amerikan askeri komisyon vardı. Bu komisyon onlara katılmak ve Amerika"ya gitmek için gönüllü olan birçok Iraklıyı seçiyordu. Ben de bunlardan biriydim.”

Iraklı eski işbirlikçi sözlerine şöyle devam ediyor: “1992 yılında Amerika"ya, özellikle çoğunluğunu askeri yapılanmanın oluşturduğu bir adaya götürüldüm. Burada eski Necef valisi Adnan ed-Darfi"nin de içlerinde yer aldığı birçok Iraklı ile beraberdim. Yoğun İngilizce kursları ve suikast düzenlemek gibi görevimizi nasıl yürüteceğimize dair askeri eğitim aldık.”

2003 işgali ve ardından başlayan savaş sürecinde Iraklı işbirlikçi, Irak"ın içine nakledildiğini ve Amerikan ajanlarınca kendisinin özel görevleri yürütmek için görevlendirildiğini söyledi.

“Irak"ın işgaline yol açan son savaş süresince Irak ordusu içinde karmaşanın nasıl yayılacağı hususunda Amerika"da eğitim alan diğer arkadaşlarımdan oluşan bir grup ile birlikteydim. Irak"a Suudi Arabistan sınırından getirildik. Irak askeri üniforması giydirildik. Görevimiz gayet basitti: Iraklılar arasında kaos yaymak. Mesela Amerikan ordusu zaten şu ve şu herhangi bir şehri veya Bağdat"ın dış mahallelerini ve benzeri diğer yerleri ele geçirmişti şeklinde Irak güçlerinin hemen çökmesine sebebiyet verecek planın bir parçasını uygulamaktaydık.” dedi.

Şii ve Sünnilere yönelik suikast planları

Eski işbirlikçi sözlerine devam ediyor: “Benim içinde bulunduğum birim Azamiye bölgesindeki başkanlık sarayında konuşlanmıştı. Bir ay öncesine kadar Bağdat"taki akrabalarımızı ve yakınlarımızı ziyaret etmemize izin verilmekteydi. Bu yüzden Bağdat"ın batısındaki Sadr şehrinde bulunan ailemi ziyaret etmekteydim. Ancak durum gittikçe kötüleşmeye başladı ve silahlı kişiler sarayı terk eden herkese ateş açmaya başladı. Aileme, görüşmek için şimdilik herhangi uygun bir vakitte saraya gelmelerini söyledim. Ancak bu şekilde görüşebildik. Başlangıçta görevim muhafızlık yapmak idi. Ancak zamanla durum değişti ve amerikan işgal güçleri beni, Bağdat sokaklarında suikastlar düzenleyen bir gruptaki birimde görevlendirdi.”

“Görevimiz şahıslara yönelik suikast düzenlemekti. Amerikan işgal ordusu bize isimler, fotoğraflar, günlük hareket güzergahları ve yaşadıklara yerlere dair bilgiler veriyordu. Örneğin farzediniz ki Azamiye"de bir Şii öldürmekle, Sadr şehrinde bir Sünni öldürmekle vesair işlerle görevlendiriliyorduk.

Birimde yer alan ve hata eden herhangi bir şahıs öldürüldü. Benim birimde yer alan üç kişi Bağdat"ta Sünni politik bir kişiye yönelik suikastta başarısız olmalarının ardından Amerikan işgal güçlerince öldürüldü. Ayrı bir Amerikan gücü bunları yok etmekle görevlendirilmişti. Bu söylediklerim iki yıl önce oldu.” şeklinde tekrarladı.

Amerikalıların “pis işler” için de bir birimi olduğunu söyleyen eski işbirlikçi devam ediyor: “Bu birim Iraklılar, Amerikalılar, yabancılar ve Bağdat ile diğer Irak şehirlerinde yerleştirilen güvenlik birimlerinden oluşuyor. Bu birim sadece suikastlar düzenlemiyor. Bilakis bunlardan bazıları pazarlara ve yerleşim yerlerine bombalı araç saldırıları ve bomba patlatma konularında uzmanlaşmışlardır. Bu birim, Amerikan ordusunun öldürmek istemediği aranan kişileri tutuklama operasyonları yürütmektedirler.”

İşbirlikçi sözlerine devam ediyor: “Bombalı araçları hazırlama bunları pazarlarda havaya uçurma eylemleri birçok farklı şekilde yapılmaktadır. Amerikan güçleri arasında bunların en iyi bilinen ve yaygın olanı kontrol noktalarında, aranan araçların içine yerleştirilen bombalardır. Diğer bir yol da sorgulama esnasında araçlara bomba yerleştirilmesidir. İstenilen şahıs herhangi bir Amerikan merkezine çağrıldıktan sonra bir bomba bu kişinin aracına yerleştirilir ve bu şahsa aracını bir polis merkezine veya bazı sebeplerle bir alışveriş merkezine sürmesi istenir. Burada da bu kişinin aracı havaya uçurulur.”

Eski işbirlikçinin itirafları, Iraklı sivilleri hedef alan bombalamalarda Amerikan ordusu mensuplarının rolünü deşifre eden bazı batılı haberlerle uyuşuyor. İngiliz muhabir Robert Fisk, Irak Müslüman Alimler Heyeti (IMAH)"nin not ettiğine göre - son olarak Suriye"deki Iraklılarla Amerikalılar tarafından yürütülen kirli operasyonlar çerçevesinde görüştü.

"Olayların arkasında Malta Şövalyeleri var"

Mısırlı yazar ve el-Ahram gazetesi eski editörü Muhammed Hasaneyn Heykel de el-Cezire televizyonuyla yapılan bir röportajda şunları söyledi. “Irak"ta sayı ve mühimmat açısından düzenli Amerikan ordusuyla aynı güçlere sahip olan paralı askerlerin varlığı. Bunlar “Malta Şövalyeleri” olarak adlandırılmaktadırlar.

Heykel şunları söylüyor: "Iraklı sivilleri hedef alan birçok saldırının sebebi bunlar.

Heyetnet.Org

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc razı olsun kardeşim bılgılendırdığın için...

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
yani can mücahid kardeş senin dediğin göre ırakta tüm direnişçi ve bombalı eylem yapanlar amerikanın adamı öylemi....

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
el_kıtmir ' Alıntı:
yani can mücahid kardeş senin dediğin göre ırakta tüm direnişçi ve bombalı eylem yapanlar amerikanın adamı öylemi....
iyi okuyamamışsın kıtmir kardeş..iyi kavra sivil ölümlerinin ardında pazar bombalamalarının ardında mahalle baskınlarının ardında amerika ve bazı dış güçler var diğer işbirlikçi karakol baskınları parlemento bombalaması ve tüm işbirlikçilere yapılan saldırılarda mücahidler vardır..

senin dediğin göre ırakta tüm direnişçi yapan amerika adamı

nerden çıkardın bunu :hahahaa

S Çevrimdışı

sefere_niyet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
geçen hafta yenişafakda okumuştum bu haberi...

Allah razı olsun kardeşim paylaştığın için,

biz de şüphelenmiştik bi ara...

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
Can Mücahid ' Alıntı:
el_kıtmir ' Alıntı:
iyi okuyamamışsın kıtmir kardeş..iyi kavra sivil ölümlerinin ardında pazar bombalamalarının ardında mahalle baskınlarının ardında amerika ve bazı dış güçler var diğer işbirlikçi karakol baskınları parlemento bombalaması ve tüm işbirlikçilere yapılan saldırılarda mücahidler vardır..

senin dediğin göre ırakta tüm direnişçi yapan amerika adamı

nerden çıkardın bunu :hahahaa
görünürde senin dediğin işbirlikçiler direnişçi gibi gözüküyor peki hakiki direnişçiler i biz neden medyada göremiyoruzda işbirlilçileri gözrüyoruz.....

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yukarıdaki eski işbirlikçi direnişçi olarak görünmüyor belirtildiği gibi amarika tarafından görevlendirilen bir ajan.Gizli olarak iş yapıp şii mahallesinde bir üst düzey şiiyi öldürür veya sünnilere suikast yapar..Görevi bu.

peki hakiki direnişçiler i biz neden medyada göremiyoruz
es sahab medya furkan medya fecr medya ve daha bir sürü medya direnişçilerin videolarını hergün yayınlıyor hergün yeni bir saldırı oluyor işte bunlar islam ordusu el kaide gerçek direnişçilerdir..amerika 5000 e yakın askerini kaybetti bunu kendileri yaptı gibi bir fikir müthiş bir saçmalıktır bunu yapanlar zaten islam ordusu üstleniyor...Bu işbirlikçile direnişçi gibi gözükmüyorlar gizli olarak iş yapıyorlar...Anlatabilmişimdir inşaALlah..

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
Can Mücahid ' Alıntı:
yukarıdaki eski işbirlikçi direnişçi olarak görünmüyor belirtildiği gibi amarika tarafından görevlendirilen bir ajan.Gizli olarak iş yapıp şii mahallesinde bir üst düzey şiiyi öldürür veya sünnilere suikast yapar..Görevi bu.

peki hakiki direnişçiler i biz neden medyada göremiyoruz
es sahab medya furkan medya fecr medya ve daha bir sürü medya direnişçilerin videolarını hergün yayınlıyor hergün yeni bir saldırı oluyor işte bunlar islam ordusu el kaide gerçek direnişçilerdir..amerika 5000 e yakın askerini kaybetti bunu kendileri yaptı gibi bir fikir müthiş bir saçmalıktır bunu yapanlar zaten islam ordusu üstleniyor...Bu işbirlikçile direnişçi gibi gözükmüyorlar gizli olarak iş yapıyorlar...Anlatabilmişimdir inşaALLAH..
anlatabilmişindir zaten ben kendi askerlerini öldürdü demiyorum...
da amerika galiba kendi askerlerin öldürüldüğü saldıralrın dünya medyalarında yayınlamasını istemiyorlarki sadece kendi işbirlikçilerini kullanrak propagandalarını çok güzel yapıyolar. ve asıl direnişç.ilerde herkese yanlış tanıtılıyor...

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amerika galiba kendi askerlerin öldürüldüğü saldıralrın dünya medyalarında yayınlamasını istemiyorlarki sadece kendi işbirlikçilerini kullanrak propagandalarını çok güzel yapıyolar. ve asıl direnişç.ilerde herkese yanlış tanıtılıyor...
söze gerek yok :helalsana

H Çevrimdışı

HATTAT

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c) razı olsun Can Mücahid kardeş. emeğine sağlık. selametle

Üst Ana Sayfa Alt