Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

忍びの木ノ葉 Çevrimdışı

忍びの木ノ葉

Üyeliği İptal Edildi
Banned
discord kullananlar çok büyük geçmiş olsun. Verilerinizi hükümete satıyor ve casus yazılım olduğu(spyware) iddiaları var.

Son düzenleme:
忍びの木ノ葉 Çevrimdışı

忍びの木ノ葉

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Fısıltılar baştan çıkarsa ve gölgeler çağırsa da, teselliyi kendi kalbimin uçsuz bucaksız ovalarında, aidiyet fırtınalarından kurtulmuş bir göçebede buluyorum.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen haftalarda dersimiz İhlas idi. Lügat anlamı: "kötülüklerden uzak, temiz, pak." demek.
Istılahi anlamı:"Herhangi bir ibadeti riya (gösteriş) olmaksızın, dünyalık bir karşılık beklemeksizin sadece Allahu teberake ve teâlâ için yapmaktır."

Seleften biri oğluna şu nasihatte bulunmuştu:
"Ey oğlum! Sakın bu evde kötülük işleme! Çünkü ben bu evde 12 bin defa Kur'anı hatmettim!"

Seleften biri de işe gideceği zaman hanımı ona yemek hazırlayıp verir, o da oruç tuttuğu için (tabi ailesinin bundan haberi yok) yolda fakirlere dağıtırmış.

SubhanAllah! Sahabeler, tabiîn... amellerini kendi ailelerinden bile gizliyorlarmış. Ve bu davranış bizi şeytanın riya (gösteriş) vesvesesinden uzak tutuyor. Tabi hac gibi, cihad gibi ameller gizli tutulması mümkün olmayan amellerden olduğu için açıkça yapılıyor. Hatta bu amellerin açıktan yapılması başkalarının da o ameli yapması için teşvik oluyor. Tabi burada her zaman niyetimizi taze tutmak için, kendimizi hep muhasebeye çekmemiz lazım.

Son düzenleme:
kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Bana kötü davranıp gerektiği gibi, kabul edeceğim gibi özür dilemeyen kişilere Allah bu dünyada (insaflı olduğum için ahirette demiyorum) yaptıklarının karşılığı olacak azapları belaları tattırsın ve bunlar olurken yaptıkları pislikleri hatırlasınlar sürekli, pişman olsunlar. :giggle: Benim çektiğim gibi acı çeksin hepsi, böylelikle ahlâkları artar ve dine yaklaşırlar. Bela okuma ve beddua değil bu aslında, cehennem azabından kurtulmaları için dua ettim sayılır. Bunları yaşarlarsa hakkımı helâl ederim ve Allah'ın dinine karşı daha dikkatli davranmaya başlarlar.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana kötü davranıp gerektiği gibi, kabul edeceğim gibi özür dilemeyen kişilere Allah bu dünyada (insaflı olduğum için ahirette demiyorum) yaptıklarının karşılığı olacak azapları belaları tattırsın ve bunlar olurken yaptıkları pislikleri hatırlasınlar sürekli, pişman olsunlar. :giggle: Benim çektiğim gibi acı çeksin hepsi, böylelikle ahlâkları artar ve dine yaklaşırlar. Bela okuma ve beddua değil bu aslında, cehennem azabından kurtulmaları için dua ettim sayılır. Bunları yaşarlarsa hakkımı helâl ederim ve Allah'ın dinine karşı daha dikkatli davranmaya başlarlar.
Allah bu dünyada herkese hak ettiğinin karşılığını verir. Belki de o kişiler özür dilemiştir ama özürlerini anlamamakta ısrar ediyorsunuzdur. "
Bunları yaşarlarsa hakkımı helâl ederim ve Allah'ın dinine karşı daha dikkatli davranmaya başlarlar."
Kimin neyi nasıl ve ne zaman yaşayacağına Allah karar verir. Allah dilediği kulunun günahlarının affı için hastalıkta azapta verir imtihan eder.Siz kendiniz içinde dua etmeyi unutmayın belki sizde o duruma düşebilirsiniz. Önemli olan günaha düşeni kınamak değil elinden tutup günahtan kurtarmaktır.Kurtaramıyorsa onu Allah'a bırakmasıdır.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Önemli olan günaha düşeni kınamak değil elinden tutup günahtan kurtarmaktır.Kurtaramıyorsa onu Allah'a bırakmasıdır.
Ben bana karşı yapanlardan (kul hakkına girenlerden) bahsettim onun dışında günah işleyenlere neden böyle diyeyim herkes işliyor zaten ve günahları da Allah ya affeder ya uygun cezayı verir, bunu biliyoruz.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Uzun zamandir gunluk tutmadim.
Dur simdi tutayim biraz.

Kendime yeni bi ajanda almistim
2024.
Duzenli tertipli dakik, vs olayim gibi.
Gerci bunun icin cep telefonunu aktif kullaniyorum ama, bi ajandam olsun diye heveslendim, ozendim
Biliyorsunuz ben zirt pirt bir seylere ozeniyorum.
Neyse aldim, yanina yakisir makbuldur diye de kalem aldim boyle janjanli filan.
Hevesli hevesli yazdim bi iki sey.
Iste ocak ayi 3 ocak şu , 5 ocak şu vs.

Nasil basardiysam 2023 ajandasi almisim.
Sonra iste birden ajandadan soĝudum.
Oyle duruyo simdi.

Neyse nasipse yarin daha duzgun bir gunluk tutmayi planliyorum bu simdilik boyle kalsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Uzun zamandir gunluk tutmadim.
Dur simdi tutayim biraz.

Kendime yeni bi ajanda almistim
2024.
Duzenli tertipli dakik, vs olayim gibi.
Gerci bunun icin cep telefonunu aktif kullaniyorum ama, bi ajandam olsun diye heveslendim, ozendim
Biliyorsunuz ben zirt pirt bir seylere ozeniyorum.
Neyse aldim, yanina yakisir makbuldur diye de kalem aldim boyle janjanli filan.
Hevesli hevesli yazdim bi iki sey.
Iste ocak ayi 3 ocak şu , 5 ocak şu vs.

Nasil basardiysam 2023 ajandasi almisim.
Sonra iste birden ajandadan soĝudum.
Oyle duruyo simdi.

Neyse nasipse yarin daha duzgun bir gunluk tutmayi planliyorum bu simdilik boyle kalsin.

uzun süre ara vermeniz pek yaramamis gibi yaziyi okurken kesin beles ajanda almistir diye okudum ama göremedim hayret : )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
uzun süre ara vermeniz pek yaramamis gibi yaziyi okurken kesin beles ajanda almistir diye okudum ama göremedim hayret : )
Abi 2023 ajandasi aldigima gore ne kadar dandik bir ajanda aldigimi hayal edebilirsin.

Beles derken, bir arkadasimla alisverise ciktim gecen hafta. Birine hediye alacakmis. Dolandik ettik, bir tane büyük çay kahve kupasi almaya karar verdi.
neyse bi tane begendi, satici geldi dedi ki
Bir alana bi bedava.
Dedim kismet ayagima gelmis.
Hemen kendime sectim birini.
Simdi ki stratejim, bi alana bi bedava magazalarini bulup, arkadaslarima urunu aldirip bedava olanlarin ustune yatmak.(y)

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi 2023 ajandasi aldigima gore ne kadar dandik bir ajanda aldigimi hayal edebilirsin.

Beles derken, bir arkadasimla alisverise ciktim gecen hafta. Birine hediye alacakmis. Dolandik ettik, bir tane büyük çay kahve kupasi almaya karar verdi.
neyse bi tane begendi, satici geldi dedi ki
Bir alana bi bedava.
Dedim kismet ayagima gelmis.
Hemen kendime sectim birini.
Simdi ki stratejim, bi alana bi bedava magazalarini bulup, arkadaslarima urunu aldirip bedava olanlarin ustune yatmak.(y)
Bize kitap alırken de aynı şeyi yapabilirsin cepten fazla gitmez, belki öyle kitapçılar vardır : D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bize kitap alırken de aynı şeyi yapabilirsin cepten fazla gitmez, belki öyle kitapçılar vardır : D
Kac kisiye kitap alacam ben
ILk 3 kisiye mi ? @eL_Muhacir abi.
Kaç kisiye kitap gonderiyordun sen.

Ramazanda kitap fuarlari olur
Kesin kampanya yaparlar.
Vecize 1. Olsa
Ona aldigim kitaptan eşantiyon bisiler verseler 2. ye onu versem,
3. Kisiye de kitap ayraci kalir beleşten.
Ilk 3 u kurtariyorum.

Üst Ana Sayfa Alt