Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
S.a günlük,
Şu dua et butonunun yanina
Yorumu patlat butonu olsa ne guzel olurdu.
5 kisi basinca,yorum yapanin klavyesi patlasin, yaptigi yorum silinsin,tuslari bozulsun, harflerin yeri filan mesela Hangi tuş neydi bulana kadar vakit zaman gecer zaten.
Amma ve lakin ki diyeceklerim bu kadar
Iyi geceler gunluk
S.a

Y Çevrimdışı

Yobazsair

.
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum günlük.
Nasılsın? Umarım iyisindir. Beni soracak olursan, Ben iyi değilim be günlük. Varla yok arasında çırpınıp duruyorum. Her an yok olacakmış gibi, ama hala varmışım gibi.
Çıkmazlardayım günlük.
Ne yana dönsem, duvara toslayacak gibi.
Yok oluşlara doğru sürükleniyorum günlük.
Bir pusulaya ihtiyacım var.
Beni doğru yola götürecek bir pusula..
Yoksa..
Yoksa harap olacağım günlük.
Kendine iyi bak..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
İçim yanıyor, yüreğim sızlıyor, kalbim sıkışıyor. Artık Doğu Gutadaki görsellere bakamaz oldum. İnsanlık ölmüş. Bizim ise gündemimizi okadar boş şeyler meşgul ediyorki...

Niye mi? Çünkü biz hiç çaresizlikten bir mağaraya sığınmadık, çocuklarımızın paramparça olmuş bedenlerini kucaklamadık. Açlıktan ot yemedik...
Vicdanlar sessiz kalmış. Kimse oradaki katliama ses çıkaramıyor. Bu bir savaş bile değil, bir soykırım...

Şu masum halkın talihine bakın ki, dünya Suriye’de olup bitene kör ve sağır…
Ve en ağır bedeli minik bedenler, körpe bebekler ödüyor…

Dedimya o çocuklar bizim çocuklarımız değil nasıl olsa...

Adaletin sadece adının kaldığı bu dünyada ne desem boş...Şair ne güzel demiş”

“Sanma ki her beden kalıbının içindeki insandır, insanı farklı kılan vicdandır…”

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Selam günlük

Geçen gün bir ilke imza attım. Baktım ki millet cızır cızır fosforlu kalemlerle çiziyor kitaplarını. Ben de bir deneyim nolacak dedim. Aldım elime kalemi, önemli bulduğum bir yeri seçtim. Satır başından başladım ve... devam edemiycem..

Şaka şaka edicem tabiki

İşte neyse tam özene bözene çiziyordum ki benim çizik aldı başını gitti.

Allahım! napicam ben?! Hemen kitabı saklamalıyım yok yok ateşe atmalıyım derken

“Bi dakka yea” dedim. Nolmuş acıcık yamuk olduysa?

İşte o an bir aydınlanma geldi günlükcüm. Her şey kafada bitiyor derler ya. Kesinlikle öyle.

Sonra bir cezbeye geldim ki hoşuma giden her yere çiziktirkler atmışım. Asla pişman degilim.

Okb camiasını çökerttim resmen.
Beynim hiç olmadığı kadar serotonin salgıladı.
Ocayip verimli bir etkinlikti yani..

Öyle işte günlük. Değmiyor şu 3 günü bir türlü bitmeyen dünyanın saçma sapan takıntılarına. Tek tek çizip atıp geçecem artık.

Şimdi bunu niye buraya yazdığımı ben de bilmiyorum laf olsun torba dolsun maksat.. Neyse daha da uzatmadan seni de usandırmadan bitiryirum. Bir dahaki fevkalade deneyimimde gorüşmek üzere..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Selam günlük

Geçen gün bir ilke imza attım. Baktım ki millet cızır cızır fosforlu kalemlerle çiziyor kitaplarını. Ben de bir deneyim nolacak dedim. Aldım elime kalemi, önemli bulduğum bir yeri seçtim. Satır başından başladım ve... devam edemiycem..

Şaka şaka edicem tabiki

İşte neyse tam özene bözene çiziyordum ki benim çizik aldı başını gitti.

Allahım! napicam ben?! Hemen kitabı saklamalıyım yok yok ateşe atmalıyım derken

“Bi dakka yea” dedim. Nolmuş acıcık yamuk olduysa?

İşte o an bir aydınlanma geldi günlükcüm. Her şey kafada bitiyor derler ya. Kesinlikle öyle.

Sonra bir cezbeye geldim ki hoşuma giden her yere çiziktirkler atmışım. Asla pişman degilim.

Okb camiasını çökerttim resmen.
Beynim hiç olmadığı kadar serotonin salgıladı.
Ocayip verimli bir etkinlikti yani..

Öyle işte günlük. Değmiyor şu 3 günü bir türlü bitmeyen dünyanın saçma sapan takıntılarına. Tek tek çizip atıp geçecem artık.

Şimdi bunu niye buraya yazdığımı ben de bilmiyorum laf olsun torba dolsun maksat.. Neyse daha da uzatmadan seni de usandırmadan bitiryirum. Bir dahaki fevkalade deneyimimde gorüşmek üzere..

Tebrik ederim muthis ilerleme, ciddiyim.
Takinti insanin hayatini ciddi manada etkiliyor, etrafimdaki insanlardan biliyorum hem kendisi hem cevresi icin problematik olabiliyor

Yazdiklarini okuyunca aklima geldi.

Ders kitabini bende oyle cizmistim onemli yerler diye
Ciz ciz derken tum kitabi cizmistim.
Sagina solun notlar almisim
soru isaretleri
yok burda ne demek istiyor
ne diyo bu ya filan.
Baktim anlamiyorum dedim ozet cikartim

Ozetim kitaptan kalin oldu :confused:

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Tebrik ederim muthis ilerleme, ciddiyim.
Takinti insanin hayatini ciddi manada etkiliyor, etrafimdaki insanlardan biliyorum hem kendisi hem cevresi icin problematik olabiliyor
Aynen öyle ya. Çok şükür bazı konularda baya ilerleme kaydettim ben zaten insan toplu ortamda yaşayınca ister istemez bir takım şeylerden taviz vermek zorunda kalıyor. Herkes aynı saygıyı göstermiyor haliyle. Başkalarına da müdahale edemiyorsun ki :snzdglsn:

Yazdiklarini okuyunca aklima geldi.

Ders kitabini bende oyle cizmistim onemli yerler diye
Ciz ciz derken tum kitabi cizmistim.
Sagina solun notlar almisim
soru isaretleri
yok burda ne demek istiyor
ne diyo bu ya filan.
Baktim anlamiyorum dedim ozet cikartim

Ozetim kitaptan kalin oldu :confused:

Ahahaha benim kitabım da öyle oldu şu an. Bazı yerlere post-it yapıştirdım deftere geçirecem sonra

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sevculu cünluk
Sabah iş saati kafamda deli sorular

20180226_093559.jpg

:kötü:

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili Günlük

Ateş çemberinde gibiyim. Her tarafım günahlar ile dolu. Kafirler İslam'a saldırıyorlar. Onları acı bir tebessüm ile dinliyorum. Gözüm onlara haddini bildirecek Hz Ömeri arıyor ama fark ediyorumki aradan koskoca 14 asır geçmiş. Şaşırıyorum, halbuki ben onu daha yeni görmüş gibiyim.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük...

Ben, alemlerin rabbine her an her biçimde ihtiyacı olan aciz bir zerreyim... Allah’ın affından ve yardımından istifade edemezsem vallahi hem dünyada hem ahirette rezil ve ziyan olacağım...

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun zaman oldu be günlük..
Borç verdiğim ve alamadığım dosttan daha vefasız çıktın be sevgisiz günlük. Uzun bi süre yazmadık bare sen yazsaydın..
Herneyse ben yine de yazayım insanlık bende kalsın.
İnsanlari/bizleri görüyorsun sürekli sana şikayetde bulunuyor ve yaziyoruz ama birşey eminim ki dikkatini çekmiştir biz kendimize bile bazen samimi davranmiyoruz değil mi ? Kendimizden kaçtığımizı görüyorsun değil mi ? Nasıl kaçıyoruz değil mi ? Neyse buraya devamini yazıcak kadar vaktim yok belki daha sonra yazarım mühim/dünyalık işlerim var benim senle burda bu kadar durabilirim ama şimdilik.. görüşmek üzere sevgisiz günlük.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Uzun zaman oldu be günlük..
Borç verdiğim ve alamadığım dosttan daha vefasız çıktın be sevgisiz günlük. Uzun bi süre yazmadık bare sen yazsaydın..
Herneyse ben yine de yazayım insanlık bende kalsın.
İnsanlari/bizleri görüyorsun sürekli sana şikayetde bulunuyor ve yaziyoruz ama birşey eminim ki dikkatini çekmiştir biz kendimize bile bazen samimi davranmiyoruz değil mi ? Kendimizden kaçtığımizı görüyorsun değil mi ? Nasıl kaçıyoruz değil mi ? Neyse buraya devamini yazıcak kadar vaktim yok belki daha sonra yazarım mühim/dünyalık işlerim var benim senle burda bu kadar durabilirim ama şimdilik.. görüşmek üzere sevgisiz günlük.

Gunluk cevap verse gunluk mu olurdu o?

Üst Ana Sayfa Alt