Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yağmur yaģsa da
Ispanaklari balkona sersem
Kendi kendine yikansa
Barjadaki suyu bitiren sebzelerden biri bu ispanak

Tarladan nasil aliyorlarsa yanina 1 kilo da toprak hediye ediyorlar.
Topraginiz bol olsunun degisik bir sunumu.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Son zamanlarda gözlemlediğim birşey var Türkiye de gerçek anlamda Tevhidi uyanış var.. YouTube sokak röportajlarında bile dinî bir tartışma esnasında tevhid ehli birisi çıkıyor gün geçtikçe uyanış artıyor Allah'a şükürler olsun...

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Son zamanlarda gözlemlediğim birşey var Türkiye de gerçek anlamda Tevhidi uyanış var.. YouTube sokak röportajlarında bile dinî bir tartışma esnasında tevhid ehli birisi çıkıyor gün geçtikçe uyanış artıyor Allah'a şükürler olsun...

Tam tersi Ateizmin ve Deizmin tavan yaptığı yıllardayız inançsızlık hiç olmadığı kadar büyüdü ve yayıldı İslam artık sadece dillerde kaldı insanlar ekonomi iş hayatı aile hayatı geçim sıkıntısı ve hizmet sektörü denen kölelik sisteminde bırak ibadet etmeyi yüce Allah'ı bile düşünemez hale geldi gittikçe kötüye gidiyor ve kendi adıma ailem adına bu konuda çok endişeliyim İmanın garantisi yok çünkü dikkatli olmak gerek...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Tam tersi Ateizmin ve Deizmin tavan yaptığı yıllardayız inançsızlık hiç olmadığı kadar büyüdü ve yayıldı İslam artık sadece dillerde kaldı insanlar ekonomi iş hayatı aile hayatı geçim sıkıntısı ve hizmet sektörü denen kölelik sisteminde bırak ibadet etmeyi yüce Allah'ı bile düşünemez hale geldi gittikçe kötüye gidiyor ve kendi adıma ailem adına bu konuda çok endişeliyim İmanın garantisi yok çünkü dikkatli olmak gerek...

neyi ne sekilde izlediginizle alakali.
gecen youtube da musluman olan yabancilara baktim. o acidan bakarsak uyanis var deriz
ateizim calismalarina bakarsak ateizim alıp yürüyor deriz.

hatta bu futbol zamani katarda bir suru insanin musluman olduguna dair haberler filan cikti .
ote yandan buradaki bi paylasimda ki ben icerigi izlemedim katar cinler vs gibi videolar cikti.

ateizim de yukselme var evet ama bu cok asiri bir rakam değil. uyanistaki yukselmeyi bilmiyorum ama onemli olan kaliteli yani bilincli muslumanlar olarak dirilmek ki burada sayinin coklugundan ziyade ne derece bilincli oldugu onemli.
ateistlerin buyuk oranı ne oldugunu bile bilmeyen ergen kısım. ve cogu da ailesel olarak sorunlu.
ozellikle z kuşağini tavlamak lazim arkadaşlar. şu kollari aćmak, genclerle calismak, koruyup kollamak lazim.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Deizm ve ateizm dediğiniz gibi bu dönemde çok fazla arttı genelikle deist, ve ateist olanların büyük çoğunluğu hiçbir tarikat ve cemaate bağlı olmayanlardan oluşuyor fakat tarikat ve sapık cemaatlerden ayrılıp Tevhide yönelen insanların sayısı hiç az değil emin olun büyük uyanış var cübbeli o yüzden selefi ve tevhid ehline sürekli saldırıyor...

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkinizde doğru söylediniz aslında,bu benim 1 senedir falan dikkatimi çeken bir olaydı.Ateist agnostik vb kâfirlerde aşırı derecede artış varken,tevhidi öğrenen ve kabul eden insan sayısında da az da olsa beklenmedik bir artış oldu aslında.Bunların aynı zaman diliminde yaşanması çok ironik bir durum.Belki bu ilginç gidişat ortadaki ne olduğu belirsizleri kaldırıp safları netleştirir...En doğrusunu Allah bilir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sabah 5 buçukta kalktıysan bu mesajı nasıl 04:21 de yazdın :rolleyes:
Yoksa sen uyur yazarmısın :geek:

4:21 bende 5:21 gosteriyor
amma ben bunu 6:21 yazmis olmaliyim
cunku imsak saatini bekliyodum.

eger butun bu saat dilimleri hataliysa
imsak saati girmeden
girdi sanip
5 21 sabah namazi kilmis olurum

ki bu da benim kafa gitmis demek olur
lakin,

sitenin saati yanlis yav bence

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
alketaysa yazar ahi. o da birseymi bu kardes adina pasta-kek dedigi birsey yapiyor, siteye girmeden cikmis oluyorum 1 hafta sonra korka korka giriyorum siteye : )

abi bugun muzdan saglikli kek yapayim dedim
yaptim da
ama yani resmen sifir seker
hani muz buna tatlilik veriyodu.
bence tarifler sorunlu
bir keki de saman gibi yapamam
lakin yaptim

yani utanmam salarım fotosunu kekin de
sonra siz korkuyorsunuz ona üzülüyorum
uzuldukce daha cok kek yapasim geliyor

ama bi tarif buldum yeni
basit bisey tart hamuru gibi bisey yapiyosun
icine meyve atiyon bu.
bunu da yaparim diye düşünüyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
az once
kizartilmis kerevizi
vegan ördek diye yapip pazarlayan bir video izledim.
yani madem vegan olmussun
bu bitkilere sebzelere ya da etli yemeklere hayvansal isimler takıp yemek cok mantiksiz degil mi ya
veganliga buyuk hurmetsizlik bence bu.
boyle veganlik olmaz yav
kerevizi alip sen ordek deyip yiyosun
kerevizin suçu ne?
hem kerevizi hem kendini kandiriyor ve hic alakasi olmayan ordegi alet ediyorsun bu oyuna.
veganlik net gerizekalilik bence.
neyse
2 saniye dertlendim ve hemen sizinle paylastim kardeslerim

forum ahalisi: bazi seyleri icinde yaşa artik.

bu arada hafta sonu sinavlar var
biliyorsunuz yemek yapmakta sorunlu bi bireyim ama ascilik okumasi yapmaktayim.

diplomalar kimlerin elinde yav.( benim gibi beceriksizlerin) yaziklar olsun sisteme.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
az once
kizartilmis kerevizi
vegan ördek diye yapip pazarlayan bir video izledim.
yani madem vegan olmussun
bu bitkilere sebzelere ya da etli yemeklere hayvansal isimler takıp yemek cok mantiksiz degil mi ya
veganliga buyuk hurmetsizlik bence bu.
boyle veganlik olmaz yav
kerevizi alip sen ordek deyip yiyosun
kerevizin suçu ne?
hem kerevizi hem kendini kandiriyor ve hic alakasi olmayan ordegi alet ediyorsun bu oyuna.
veganlik net gerizekalilik bence.
neyse
2 saniye dertlendim ve hemen sizinle paylastim kardeslerim

forum ahalisi: bazi seyleri icinde yaşa artik.

bu arada hafta sonu sinavlar var
biliyorsunuz yemek yapmakta sorunlu bi bireyim ama ascilik okumasi yapmaktayim.

diplomalar kimlerin elinde yav.( benim gibi beceriksizlerin) yaziklar olsun sisteme.

İkinci universite kontenjanından mı girdin abla açığa

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
İkinci universite kontenjanından mı girdin abla açığa

sosyoloji mezunuyum ben (2016-örgün)
bolum bittikten sonra 2. bi uniye girebiliyorsun. okurken de kontejyan dolu degilse yine girebilirsin kabul ediyorlar.bi kereliğine 600 tl yatırıyorsun. ilahiyatlarda yüz yüze sinavlarda var, önce ona mi yazılsam demistim de sonra vazcaydim 4 senelik diye. ( gerci bu benim 3. oluyor)
muge anli gibi 7 uni bitiricem. kendimi madalya diye asacam meydana, daha cok bilmislik yapmak icin
ilahiyat okuyacaksiniz örgün 29 mayis uniyi tercih edin. ozellikle arapca egitimi cidden cok iyi. akademik olarak yürürsünüz.
tek cumlelik cevap yerine hayat hikayemi yazdim resmen.:D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
güclerimizi birlestirip helal gida market zinciri kuralim. ama koftiden degil ciddi ciddi.
yerel pazarlarda satilmakta zorlanan urunleri market zincirimize ekleyip koylulerimizi de kalkindiralim.

cuzdanimda 57 tl var.
pamuk elleri ceplere goturelim bakalim
belki market zincirinin zincirini alabiliriz.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bolum bittikten sonra 2. bi uniye girebiliyorsun. okurken de kontejyan dolu degilse yine girebilirsin kabul ediyorlar.bi kereliğine 600 tl yatırıyorsun. ilahiyatlarda yüz yüze sinavlarda var, önce ona mi yazılsam demistim de sonra vazcaydim 4 senelik diye. ( gerci bu benim 3. oluyor)
muge anli gibi 7 uni bitiricem. kendimi madalya diye asacam meydana, daha cok bilmislik yapmak icin
ilahiyat okuyacaksiniz örgün 29 mayis uniyi tercih edin. ozellikle arapca egitimi cidden cok iyi. akademik olarak yürürsünüz.

Biliyorum biliyorum abla bende ayni kontenjandan girdim,yoksa tekrar sınava mı girdin diye merak etmiştim girmemişsin.

musabelkurdi Çevrimdışı

musabelkurdi

Üye
İslam-TR Üyesi

abla selamınaleyküm 3üncü üniversiteni okuduğun için soruyorum :D

ben denizcilik okuyorum, ama hayatımın sonuna kadar denizcilik yapamayacağıma göre bu sene tekrar üniversite sınavına girip ikinci bir üniversiteyi açıktan okumak istiyorum. derslerimin zor olduğu ve seneye en az 6 ay gemide olacağım için açıktan olması benim için önemli. ekonomi, lojistik vs gibi 2 senelik ama ileride yine denizcilikle ilgili bir sektörde işime yarayabilecek bir bölüm okumak istiyorum.

sen birden fazla okumanın bir faydasını gördün mü? sınavlar online mi oluyor? ya da en öncesinde aynı anda iki farklı okulda okuma diye birşey var mı? kontenjan varsa girmek mümkün diye birşeyden bahsetmişsiniz o nasıl mümkün oluyor yoksa tekrardan sınava mı girmek lazım? yoksa boşverip okul bittikten sonra yüksek lisans mı yapayım

kusura bakmayın biraz uzun oldu ne zamandır aklımdaydı rastgele gördüm xd

Üst Ana Sayfa Alt