Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Sevgili Günlük

İslam-tr’yi çok özlemişim...Bil istedim.) Buraya öyle alışmışımki nefes aldırıyor bana. Herşeyiyle seviyorum burayı. Hatta cedelleşmeleri bile özlüyormuş insan.)) Ama en önemlisi birbirlerini sadece Allah için seven insanların bulunduğu yer. En çok bunun için seviyorum. İyiki varsın islam-tr...

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili Günlük. Bugün bazı mahlukların ne kadar çok azaba layık olduklarını daha net bir şekilde gördüm. Allahın ayetlerini bildikleri halde ona karşı isyan içinde yaşıyorlar. Cehennem azabının şiddetini düşündükleri halde günah işlemekten çekinmiyorlar. Onların ahmaklığına şaşırıyorum.

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Ayet soylersin hadis soylersin kabul etmezler . Nefislerine yediremezler hemen şeytan ordan hooop diye atlar. Nefsi temize cikarmak için konuyu carpitmaya calisir. Hemen der nerden bilcem bu hadis sahih mi ? Sahih olmayan hadisin benim dilimde ne isi var. :asabi
Sevgili Günlük. Bugün bazı mahlukların ne kadar çok azaba layık olduklarını daha net bir şekilde gördüm. Allahın ayetlerini bildikleri halde ona karşı isyan içinde yaşıyorlar. Cehennem azabının şiddetini düşündükleri halde günah işlemekten çekinmiyorlar. Onların ahmaklığına şaşırıyorum.
:şaplak

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayet soylersin hadis soylersin kabul etmezler . Nefislerine yediremezler hemen şeytan ordan hooop diye atlar. Nefsi temize cikarmak için konuyu carpitmaya calisir. Hemen der nerden bilcem bu hadis sahih mi ? Sahih olmayan hadisin benim dilimde ne isi var. :asabi

:şaplak
Sizin söyledikleriniz birçok yerde var. Benim kastettiğim onlardan daha beter. Benim kastettiğim hakikat kendilerine belli olduktan sonra heva ve heveslerine uyan ve rahatlıkla günaha dalan kişiler.

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Sizin söyledikleriniz birçok yerde var. Benim kastettiğim onlardan daha beter. Benim kastettiğim hakikat kendilerine belli olduktan sonra heva ve heveslerine uyan ve rahatlıkla günaha dalan kişiler.
O daha da kötü işte . :(
Kalp katılaşınca elden ne gelir. :bilmiyorum
Duadan başka

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dun veledin biriyle Ay uzerine konusurken bir soz vardi;
Aya baktim seni gordum sana baktim ayi gordum dedim,
Cevaben dedi ki;
Aya baktim imrendim sana baktim iğrendim =)
Dunden kalma devam ediyor sabah diyor ki; gunaydin, aya baktim parlak sana baktim patlak =))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Aynen gunluk aynen

IMG_20180402_215626.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sevgili gunluk,

Sakal,bıyık traşı olmak için sıramı bekliyor, berber beyle sohbet ediyorum

Doyurucu,beyin yakan bir sohbet içersindeyim :kötü:
20180404_143227.jpg

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük
Nedense foruma her girişimde cübbeli ahmet videoları görüyorum. Adama tüm etkileşimi bizim camia veriyor. Bıktım başkalarının sapkınlıklarını izleyip kınamaktan. Biraz da kendimize baksak ya. Biraz da yapmamız gerekenlere odaklansak.

Tamam “لا" da kardeşim bunun devamında bir de iman-itaat kısmı da var. Ben açıkçası bu camiaya ilk girdiğimde kendimi zikirden ibadetten çok kopardım bidatleri bırakacağım diye kendimi sünnetlerden de sıyırdım. Sanki Allahı zikir etmek sufilere has bir şeymiş gibi, bizim tek vazifemiz tekfirmiş gibi.
Güzel ahlakı bile onlara kaptırdık bir ün salmış ki edeb ya hu diye. Keşke bizim ağzımızdan da çıksa böyle sözler, biraz da bu yönden geliştirsek kendimizi. Akidesini aldığımız selefin ahlakının da izini sürsek. Boş kişilere takılmadan yolumuzda ilerlesek..

Öyle işte günlük, içimde birikenler bunlar. En başta nefsime ve gözlemlediğim bazı kardeşlere bir özeleştiri olarak buraya bırakayım. Tabi ki bu kaba bir genelleme ve herkesi bunun içine dahil etmiyorum. Cümleten hayırlı forumlar dilerim =)

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu forumda duası kabul olunan kimse var mı? Böyle dua ettiğinde hemencecik kabul olunan. Varsa Allah rızası için bana ulaşsın.

imam şahid Çevrimdışı

imam şahid

Allah birdir bilinsin kalplerden şirk silinsin
İslam-TR Üyesi
selam aleykum sevgili günlük denmesi doğru değil bence ama hamdolsun ben baya sevinçliyim Allaha şükür inşeAllah müslümanlarda mutludur
bayramda geldi hemn zaman çok çok hızlı geçiyo ya Allah sonumuzu hayretsin:eek:leycümlemizle

Merhaba arkadaşlaR
Düşündüm Ki Foruma Bir Günlük açalım Her kez o Günkü ruh hali HakkınDa Bir kaç Satır Bir Seyler kaRalasın..Hani baZen insanın canı çok sıkılırda birilerine Bir şeyler anlatmak isTer ve etrafında kimseyi bulamaz..öyle zamanlarda içinizdekini burdaki sayfalara dökebilirsiniz diye düşündüm..ilk açılışı ben yapayım
BEN ÇOOK MUTLUYUUUUM SEVGİLİ ÇOOK SEVGİLİ GÜNLÜK...
abi biraz şüpheliyim sevgili günlük sözü kullanılırmıki yaaa:cemaat:konudışıemoji

kismecikler yok canım sıkılıyo sevgili günlük... zaten sayfalarıda atlayamıyorum sinir oldum :asabi
Allah'a dua et olur biter:helalsana

kiim:eek:

keşke keşke öyle birini bulsak:ahim

Bu forumda duası kabul olunan kimse var mı? Böyle dua ettiğinde hemencecik kabul olunan. Varsa Allah rızası için bana ulaşsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşAllah Müslümanca yaşamanın zillet olarak görüldüğü bu beldeden bu gece ayrılıyorum. Uzun bir yolun ardından inşAllah İslamı daha rahat yaşayabileceğim bir yere ulaşıcam.
Hakkınızı helal edin...

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
İnşAllah Müslümanca yaşamanın zillet olarak görüldüğü bu beldeden bu gece ayrılıyorum. Uzun bir yolun ardından inşAllah İslamı daha rahat yaşayabileceğim bir yere ulaşıcam.
Hakkınızı helal edin...
Kardeş neredeydin nere gidiyon?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili Günlük yine ben. Bir arkadaşım İslam düşmanlarının çalışmalarını anlattı. İlk başta bana biraz hayal ürünü gibi gelsede bugünlerde defalarca İslam'a karşı saldırılara şahit oluyorum. Maalesef bu saldırılarda başarılı oluyorlar. Whatsapp gibi bir platformda bile bu kadar çabalıyorlarsa diğer platformları düşünemiyorum.

R Çevrimdışı

Rabbinizi Sevin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük, bende sana katılmak istedim ama bugün içimdekileri kusmak istiyorum. Rabbimizin dediği dos doğru olarak. İslamı öğrenmeye çalışıyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor. Müslümanlar bile kendi aralarında bu kadar kavga ediyorsa vay bizim halimize. Dinimizin hoşgörü dini olmasına rağmen hiç kimsede zerre kadar hoş görü yok. Neyi yanlış yapıyoruz bilmiyorum. Bu arada Fida abinin bizle bir sorunu var sanırım. Bunuda belirtmeden geçemeyeceğim. Herkesin sorularına cevap veriyor ama benimkileri es geçiyor. Kafam çok bulanık. Şuan ev bakıyorum başka şehirlerde. Yunus emre'nin bir yazısını okudum. Her şeyi terk edip sadece Rabbim'e sarılasım var. Sonra düşünüyorum çocuğumu bana vermiş olduğu bir emanet. Onu nasıl bırakayım. Bir kaç ay öncesine kadar hayatım hep laiklerin denen kesimin dediği şekildeydi. Çok şükür Rabbimizin büyüklüğünü anladım. Ona tam anlamıyla güvenmeyi öğrendim. Bazen hatalar yapıyorum ama istemeden. Vicdanın geçmiş için hiç rahat değil. Aklımda hep olmasına rağmen çoğu zaman namaz kılamıyorum ve kahroluyorum. Aynı zamanda spora yazılmayı düşünüyorum. Deccal ile karşılaşırsak ona karşı savaş verebilmek için hazırlanmalıyım.

Okuyan dostlarım yanlış anlamayın. Belki vicdanım rahatlar diye uğraşıyorum. Selametle kalın.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük,

bir sofi, hatme hakkında benimle tartıştı delil olarakta Kehf suresi 28.ayeti gönderdi.

Hatme, cemaat ile toplu hâlde yapılan bir halka zikridir. Kuran ve sünnette övülen ve teşvik edilen zikir çeşitlerinden birisidir.

... Kuran-ı Hakimde sabah akşam dua, ibadet ve zikir edenlerle beraber bulunmaya şöyle teşvik edilmiştir:

Resûlüm! Sabah akşam Rablerine, Onun rızasını isteyerek dua (ibadet ve zikir) edenlerle birlikte bulunmaya candan sabret. Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan çevirme. [ Kehf 18/28.]

Bende şimdi bu sofi her kaynağı kabul etmez diye ilk diyanetin tefsirine bakıyım dedim. Hatme hakkında delil getirdiği ayetin meali ve iniş sebebi;

Kureyş’in ileri gelen ailelerine mensup müşrikler, Hz. Peygamber’in fakir müminlerle birlikte bulunmasından rahatsızlık duyduklarını, bu insanları yanından uzaklaştırması halinde kendisiyle görüşebileceklerini söylüyorlardı. Bu âyet, Hz. Peygamber’e hitap ederek aynı tutum ve zihniyeti benimseyen insanlara şöyle bir uyarıda bulunmuştur: Üstünlük ve şeref, dünya malında ve ziynetinde değil, gönül ziynetindedir, yani iman ve güzel ahlâktadır. Servet ve mevki sahipleri öne alınıp yoksullar arkaya itilemez. Servetleriyle kibirlenen zenginlerin hatırı için fakir müslümanlar ihmal edilemez. Sen ayırım gözetmeden Allah’ın âyetlerini herkese oku. İlâhî mesajdan kimin daha çok yararlanacağını sen bilemezsin, onu ancak Allah bilir. Öyle ise sakın o fakirleri yanından uzaklaştırma, bilâkis onlarla birlikte olmaya candan gayret göster!

Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 3 Sayfa: 549-550 (Diyanet)

Demek ki bu işler iftara atmakla olmuyormuş. Allahu Teala bu sofilere hidayet nasip etsin. Bizleride dosdoğru yol üzerine sabit kılsın.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
ceyhun_namazəliyev kardeşim, senden haber alamıyordum meğersem 5 ay önce 19 yaşında Rabbine kavuşmuşsun. Bu bize ders oldu; ölümün genç yaşlı demediğini senin vesilen ile bir kez daha hatırladık. İnşAllah mutlusundur.
Inna lillah ve Inna ileyhi râciûn.
SubhanAllah. Duyunca içime bir şey indi sanki. Allah ona rahmet etsin.Bilgi kesin mi kardeşim?

Üst Ana Sayfa Alt