Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
忍びの木ノ葉 Çevrimdışı

忍びの木ノ葉

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Günlüğümden bir parça paylaşayım;
Zihnim bir yarış pisti, sürekli dikkatimi çekmek için yarışan bir düşünce ve fikir kasırgası. Aynı anda yayın yapan ve her biri kulaklarımı tırmalayan bir düzine radyo istasyonu gibi. Bazen tek bir istasyona bağlanıp melodisini takip edebiliyorum, ancak çoğu zaman bir gürültü kakofonisi tarafından bombardımana tutuluyorum.

Düşüncelerim bir şeyden diğerine atlıyor, bu da herhangi bir göreve uzun süre odaklanmamı zorlaştırıyor. Dikkatim kolayca dağılıyor, çiçek bahçesindeki bir sinek kuşu gibi dikkatim bir parlak nesneden diğerine uçuyor.

Bu, nehirde hızla ilerleyen bir sürat teknesinde sıkışıp kalmak, yavaşlayamamak veya rotamı yönlendirememek gibi bir şey. Düşüncelerimin akıntısıyla sürekli sürükleniyorum, bir an bile huzur ya da sessizlik bulamıyorum.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Günlüğümden bir parça paylaşayım;
Zihnim bir yarış pisti, sürekli dikkatimi çekmek için yarışan bir düşünce ve fikir kasırgası. Aynı anda yayın yapan ve her biri kulaklarımı tırmalayan bir düzine radyo istasyonu gibi. Bazen tek bir istasyona bağlanıp melodisini takip edebiliyorum, ancak çoğu zaman bir gürültü kakofonisi tarafından bombardımana tutuluyorum.

Düşüncelerim bir şeyden diğerine atlıyor, bu da herhangi bir göreve uzun süre odaklanmamı zorlaştırıyor. Dikkatim kolayca dağılıyor, çiçek bahçesindeki bir sinek kuşu gibi dikkatim bir parlak nesneden diğerine uçuyor.

Bu, nehirde hızla ilerleyen bir sürat teknesinde sıkışıp kalmak, yavaşlayamamak veya rotamı yönlendirememek gibi bir şey. Düşüncelerimin akıntısıyla sürekli sürükleniyorum, bir an bile huzur ya da sessizlik bulamıyorum.
Benim de dikkatim kolay dağılıyor çünkü küçükken çok çizgi film izlerdim.

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi billahi tallahi yeter artık! ALLAH (cc) ve Rasulu'nun (sav) kıymet vermediği köpekler için çocuklar Ö L Ü Y O R !
Bu acılı babanın haykırışlarının altında kalsınlar inşaALLAH. Bunlara sebep olan hiçbir hayvanPERESTe ve yetkiliye hakkımı helal etmiyorum. ALLAH helak etsin. Amin.

Az önce bu videoyu gördüm. ÖMÜR BOYU YEMEK VE SİGORTASI VAR. Hayvanları sevmeyelim diye demiyorum. Ancak dünyanın öbür tarafında insanlar açlıktan ismini dahi bilmediğimiz hastalıklara yakalanırken, acı içinde ölürken, savaşlarda çocuklarını kaybederken, anasını babasını kaybederken, su bulamadığı için yerdeki birikintiden su içmeye çalışırken dünyanın diğer tarafında hayvanlarına bile ömür boyu yemek ve sigorta yapılıyor.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hangi özellikten bahsediyorsunuz ahi?
Screenshot_20231223-233358~2.png
Bu özellikten bahsediyor sanırım

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Mucahidlerin kalpleri çok ince oluyor, anlayış ve idrakları da. Aynı zamanda kadınlara karşı da saygılı ve korumacı oluyor. Şu ana kadar bildiğim tanıdığım hiçbirinde bu şaşmadı (reelde veya sanal ortamda faydalı içerikler için takip ettiklerim). Cihad etmeyenler/cihada mucahidlere yardım etmeyenler de kadınlarla kala kala kadınlaşıyor resmen. Kadınlara olması gerektiği saygıyı göstermiyorlar, konuşurken üslup yamuk oluyor, koruma içgüdüsü hissetmiyorlar. E tabii bu özelliklerin nasıl oluşması beklenebilir ki? Onlar da kadınlarla beraber feminen birer birey, mucahid adamlar canlarını ve hatta ölümden daha kötü olacak şeyleri (esaret, uzuvları kaybetme, görme/işitme kaybı vb.) ortaya atarak tehlikeyle oyun oynarken onlar bundan aciz. Zaten kadınları niye özel ve değerli görsünler ki, onlar da kadınlaşmaya başlamışlar. Hemcinsleri gibi davranıyorlar işte kadınlara, haksız mılar?
Mesela benim tanıdığım bir ukhtiye tanıdığı müslüman bir adam demiş ki, "Niye cihada gitmiyorsun gitmen lazım farz." Kadınlar arası sohbete bakın, işte kız dayanışması!! (Bu olayı daha da komikleştiren şey bu ukhtinin fiziksel performansını engelleyen kronik hastalıklara sahip olması)

Dikkatlice mantıklı düşünenler dediklerimi anlayacaklardır, bir adam eğer adamlığa lazım olan güdüleri ve değerleri geliştirmezse hem akılsızlaşmaya hem de kadınsılaşmaya başlar. Bu hâlleriyle de kadınlardan daha zayıf akıllı olurlar. Nokta.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
⬆️
Ben de şimdi görüyorum ki ukhtiler bile erkeklerden daha fazla cihadı benimsiyor, zayıf bedenleriyle bile ben dayanamıyorum cihada gideceğim diyorlar bana. Tabii bazı erkekler (!) de var, bize diyorlar siz ne duruyorsunuz kadınlar evde oturuyor hiçbir şey yapmadan, onun yerine cihada gitseler! vs. Subhanallah...utanmıyor musunuz? Kadın mı eline silah alıp sırtında ~yirmi yedi kiloluk ekipman çantasıyla idman yapacak? Bir de tesettürünü korumaya çalışacak? Komik ve acınacak hâldesiniz...hâlâ da utanmıyorsunuz!

Üst Ana Sayfa Alt