Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irkçılar dan nefret ediyorum. Kaç yaşına geldim hâlâ bu muameleyi görmekten bunaldım. Tiksindim yemin ediyorum.
+Nerelisin
- ..bla bla
+ Olsun hepimiz kardeşiz.

Değiliz demek istiyorum gerçekten. Bunlar zorla adamı düşman yapar kendine
Rahman'ın kulları yeryüzünde alçak gönüllülükle yürürler. Cahiller, onlara laf attıkları zaman, "Selam." derler.
وَعِبَادُ الرَّحْمٰنِ الَّذ۪ينَ يَمْشُونَ عَلَى الْاَرْضِ هَوْناً وَاِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَاما

Bu gibi durumlarda aklıma bu ayet geliyor ve susuyorum. “Selam derler” ne kadarda yeterli bir kelime aslında

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Irkçılar dan nefret ediyorum. Kaç yaşına geldim hâlâ bu muameleyi görmekten bunaldım. Tiksindim yemin ediyorum.
+Nerelisin
- ..bla bla

90 yasina da gelsen degisen bir sey olmayacak abi aliş artik buna.

gardını al sende.
Sen sordugunda
Peki,Sen nerelisin birader ?
Falanca filanca
Ooooww e napalim olsun mecbur kardesiz..gibi.

Ama bence bu tip konularda biraz gamsiz olmak iyidir, 40 yasina gelmeden sinirsel bazli tansiyon hastasi oluruz, değmez.

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20241019_093043.jpg

İstanbul...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبنا الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
+Nerelisin
- ..bla bla

Ben gençken [dindar değilken ve kültürsel şeylere de gıcıkken (ki hala gıcığım)] "dünyalıyım" derdim ) "Onu sormuyorum" falan derlerdi, "Ha tamam Türkiyeliyim" derdim ) Gıcık şekilde, cevap vermeden konuyu uzatırdım yani ) "İnsanın memleketi doğduğu değil, doyduğu yerdir" de olabilir. "Köken olarak da Adem aleyhisselam'ın soyundan... Peygamber torunuyum yani, aynı senin gibi"

Yaş ilerledikçe bazen memleket için olduğu gibi cevap verdiğim de olur, ki ekseri "oranın insanı şöyledir böyledir" diye kötülerler; ben de: "biliyorum, hatta insanı iyi olan bir yer arıyorum, sen biliyor musun, ben bulamadım" derim )

Kısaca birazcık aklı olan "kardeşiz" demeye en sonunda varacak zaten, ama illa önce kırıp sonra varacak. O yüzden karşı tarafı değişik cevaplarla şaşırtıp, ağzından çıkacaklar çıkmadan önce "biz kardeşiz"e bağlıyorum )

Bazen dediğim gibi doğrudan cevaplıyorum ama, keyfime göre )

H Çevrimdışı

hutbetussahra

Hayat, İman ve Cihad...
İslam-TR Üyesi
Artık birşeyler etkilemiyor açıkçası bizi sanki. Her geçen gün bataklığa saplanıyoruz hissi var kendimde ve çevremde. Sıradanlaşıyor bazı şeyler. İşsiz olan işin, bekar olan evliliğin, aç olan tokluğun, hasta olan sağlığın, genç olan yaşlılığın kıymetini iş işten geçince veya bir süre sonra o nimetin tadını aldıktan sonra, tabiri caizse sıradanlaştıktan sonra kıymeti kalmıyor. Bazı şeyler tat vermiyor artık. 353 gündür müslümana zulme uğruyor. Ama ben hâlâ gülüyorum, yiyorum, geziyorum, çocuklarımı seviyorum-oynuyorum, hiç birşey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum. Peki bu nasıl bir zillet bunu açıklayacak babayiğit varmı?
vallahi aynı şekilde düşünüyorum. Müslümanım diyoruz ama kılımızı kıpırdatmaktan aciziz. Nasıl hesap vereceğiz hiç bilmiyorum. Toplum yanlış diyoruz ama birşey de yapmıyoruz. Cihad meydanlarında olmak ne güzel şey. Rabbim sonumuzu hayır etsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Pazarda palamut 120 ( gecen hafta 170 idi)
Levrek cinekop tane 120
Mezgit, barbun 250
Hamsi 200 tl ( gecen hafta 400 idi)

Kanlica mantari gelmis kilosu 200

Bizim gibi kalabalik aileler icin
bu aksam
Balik mantar salata yapalim desem
Bi ogun icin kabaca 2000 tl harcamak gerekiyor.

mantar egitimi almaya karar verip, oltami denize salip haydi rastgele demek istedim bi an.

bi sisme bot kac para acaba.
Ağzının tadını biliyormuşsun we'sSelam
Okuyamadığım geçmiş yazılara bakarken dikkatimi çekti, bugünlerdeki benim Master Admin menümü gördüm. Balık çeşitleri ve kestane ve istiridye mantarından sonra tanıştığım Kanlıca Mantarı. Gerçekten şu ana kadar yediğim en lezizi olanı buydu, Kanlıca mantarı. Görürdüm ama yemek kültürümüzde pek olmadığı için soframıza gelmezdi. İlk defa 2 hafta kadar önce bir nasib oldu, bir kısmını fırında, birazını da tavada. Fırındaki sanki biraz fazla kaldı kuru gibi geldi ama tavadaki gerçekten mükemmeldi. Fırındakinin de görüp erken müdahale edebilseydik (hatun) o da daha güzel olacağını düşünüyorum. Yaaa Ramadan değil, iftara daha çok var da diyemeyeceğim ama bugün konu nerden çekti beni buraya. Damağımdan yakalandım bugün, hep bu Alketa'nın yüzünden. Neyse biraz da lakırdı olmuş olsun böyle. Hep ağır konular olacak değil yaa... selametle forum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ağzının tadını biliyormuşsun we'sSelam
Okuyamadığım geçmiş yazılara bakarken dikkatimi çekti, bugünlerdeki benim Master Admin menümü gördüm. Balık çeşitleri ve kestane ve istiridye mantarından sonra tanıştığım Kanlıca Mantarı. Gerçekten şu ana kadar yediğim en lezizi olanı buydu, Kanlıca mantarı. Görürdüm ama yemek kültürümüzde pek olmadığı için soframıza gelmezdi. İlk defa 2 hafta kadar önce bir nasib oldu, bir kısmını fırında, birazını da tavada. Fırındaki sanki biraz fazla kaldı kuru gibi geldi ama tavadaki gerçekten mükemmeldi. Fırındakinin de görüp erken müdahale edebilseydik (hatun) o da daha güzel olacağını düşünüyorum. Yaaa Ramadan değil, iftara daha çok var da diyemeyeceğim ama bugün konu nerden çekti beni buraya. Damağımdan yakalandım bugün, hep bu Alketa'nın yüzünden. Neyse biraz da lakırdı olmuş olsun böyle. Hep ağır konular olacak değil yaa... selametle forum

Yani düzgün yemek yapamasam da anlarim hocam bu damak çatlama olaylarından.
Kanlica mantari cidden cok guzel bir mantar. 2- 3 hafta oluyor sadece pazarlarda sonra kurtlaniyor tek kötü yanı zamaninin az olmasi.
Geçen hafta baktim vardı ama kurtlanmişti daha da alinmaz artik bir daha çikana kadar.

Arada lakırdı da lazım hocam, yüz yilda bir yapiyorsunuz zaten bana denk gelmesine sevindim :cool:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yani düzgün yemek yapamasam da anlarim hocam bu damak çatlama olaylarından.
Kanlica mantari cidden cok guzel bir mantar. 2- 3 hafta oluyor sadece pazarlarda sonra kurtlaniyor tek kötü yanı zamaninin az olmasi.
Geçen hafta baktim vardı ama kurtlanmişti daha da alinmaz artik bir daha çikana kadar.

Arada lakırdı da lazım hocam, yüz yilda bir yapiyorsunuz zaten bana denk gelmesine sevindim :cool:

bu yemek yiyenler cok tehlikeli. sözüm ona bir admin kardesi memleketimde yemege götürdüm benim memlekete neredeyse 1000 km ötede yasayan kallevi kardes garsona ismiyle hitap edince yok artik dedim o kadar da degil. o bir bu alketa iki, bunlar dogal gurme ha birde tez yazsalar beles yemek üzerine direk doktora titelini alirlar : )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
bu yemek yiyenler cok tehlikeli. sözüm ona bir admin kardesi memleketimde yemege götürdüm benim memlekete neredeyse 1000 km ötede yasayan kallevi kardes garsona ismiyle hitap edince yok artik dedim o kadar da degil. o bir bu alketa iki, bunlar dogal gurme ha birde tez yazsalar beles yemek üzerine direk doktora titelini alirlar : )

Abi gecen gun bir arkadaş maaşıni almiş, maaşı aldim kokoreç yiyelim mi dedi, hemen atladim. Nihayetinde beleş yemek ve cok da severim.
Uskudarda nerde yeriz dedi
Ne uskudari, saati soyle eminonunde bulusalim gala kokoreçin onunde dedim. Mekani bilmiyormuş, once yeri begenmedi bi ceyrek soyledi sonra bi yarim daha soyledi.
Ben direkt 3 ceyrek soylerek minnak bir bayram yasattim mideme. Beleş yemenin verdigi haz da ayri bir guzeldi tabi. Yapiyoruz bu sporu👍

Üst Ana Sayfa Alt