Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Fuhuşla Ilgili Korkunç Rakamlar

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ürküten rakamların ardındaki gerçek
GÜNCEL - 15.04.2015 09:54
Ailenin dağılması, alkol ve uyuşturucu kullanımın artması, zinanın suç olmaktan çıkarılması, TV'lerdeki ahlâksız yayınların çoğalması fuhşa en önemli etken olarak gösteriliyor.
Adalet Bakanlığı verilerine göre, 2002-2010 yılları arasında fuhuş suçları yüzde 220, ırza geçme ve çocuklara cinsel taciz suçları yüzde 125 oranında arttı.

Fuhuş yapan kadın sayısındaki artışı ortaya koyan haberimizin ardından bugün de fuhuş belâsının arka planında nelerin yattığını irdeliyoruz. İlahiyatçılara göre, ülkemizde son dönemde maddi başarılara odaklanılırken, manevî alanda ise arzulanan performans sergilenemedi ve fuhşun artmasına kapı aralanmış oldu. Ortaya çıkan tabloda; ailenin dağılması, alkol ve uyuşturucu kullanımın artması, zinanın suç olmaktan çıkarılması, TV'lerdeki ahlâksız yayınların çoğalması fuhşa en önemli etken olarak gösteriliyor.

UMULMADIK REZİLLİKLER

Son dönemde maalesef medyada özlenen dönüşüm gerçekleştirilemedi. Türk televizyonları dizi ve reality şov kıskacına son dönemde iyice girdi. Bu tür programlardaki ahlâk dışılıklara karşı etkin bir denetim mekanizması işletilemedi. Dizilerde evlilik dışı ilişki, “flört”, “seviyeli birliktelik” gibi kavramlarla sürekli empoze edildi. Dizilerde daha da ileri gidilerek sapkın ilişkiler de yer verildi. Kimi muhafazakar kanallar ve muhafazakar ünlülerce bile değişik rezilliklerin yaşandığı sözde evlilik programları yapılmaya başlandı.

AİLE DİNAMİTLENDİ

Ahlakî yozlaşmada alkol ve madde bağımlılığın da etkisi büyük oldu. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun hazırlayıp 2013 yılında yayınladığı, “Madde ve Diğer Bağımlılıklar ile Mücadele Kapasitesinin ve Bu Bağlamda Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Değerlendirilmesi” başlıklı rapora göre, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezleri'ne başvuranların sayısı son 5 yılda 5 kat arttı. 2004'te AMATEM'e başvuranların sayısı 40 bin iken, bu rakam 2012 sonunda 227 bini aştı. Bu istatistik uyuşturucu kullanımındaki artışı da gözler önüne serdi. Bonzai de yine maalesef ilkokullara kadar girdi.

RAKAMLAR ALARM VERİYOR!

Öte yandan Türkiye'nin “aile bütünlüğü” de sarsılmaya başladı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2004-2014 arasında Türkiye'de 1 milyon 75 bin 765 çift boşandı. Aynı dönemde evlenen çiftlerin sayısı ise 6 milyon 144 bin 124 oldu. 2013 sonu verilerine göre, 2004 yılına kıyasla evlenme oranı yüzde 2,5 azalırken, boşanma oranı yüzde 38 arttı.

ZİNA SUÇ DEĞİL!

AK Parti Hükümetleri'nin ilk yıllarında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamlı bir şekilde değiştirildi. Düzenlemeyle zina “suç” olmaktan çıkarıldı.

Vahdet Gazetesi

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
10003155_1411741612467185_7541547625191598759_n.jpg

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her gün onlarca camii açılacağına dağ başlarına onlarca genelevi kapatsalar daha iyi olur,100.000 diyanet kadrosu var her geçen gün de artıyor peki meye yarıyor,hangimiz mahallemizdeki camii imamlarını kapımızda "selamunaleykum kardeşim,islam bunu emrediyor vs gibi tebliğ faaliyetlerinde görüyor?

Ama ölü yıkamaya sela. Vermeye mevlit okumaya sünnette iki köfte-döner yiyeyim demeye gelince oradalar,helak olmuşuz haberimiz yok vallahi bundan büyük belamı olur?

Bir ümmetin %90 ı zina işler kumar oynar ama cahildr tebliğle yola gelir ama bir ümmetin bileni çok olup da amel etmeyeni çok olunca sabah akşam helakı bekleyeceksn işte

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
batıda durum tam olarak nedir bilemiyorum,ama tahmin ediyorum,ama bizim burası artık namuslu insanların yaşayacağı bir alan olmaktan çıkıyor,toplum çökmüş ve ahlak dibe vurmuş,müslümanlarda derneklerde islamcılık oynuyor,sokaktan uzak,derneklere tıkalı bir müslüman nesil,sokağın alev aldığından haberi yok,dünyayı dernek penceresinden okuyor,sohbet halkasındaki kardeşlere bakınca herşey güzel sanıyor,ama malesef toplumu bilen ve ona inen yok..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yani AKP gitsinde CHP gelsin daha mı iyi !!
Hüdaparda gelse bişey değişmez bence,çünkü bu iş müslümanların derdi olmaktan çıkmış ve herkes dünyanın derdine düşmüş,bilen bir avuçta,bu deryada sesi duyulmuyor,müslümanlar olarak bilinçlenmedikçe ve toplumsal bir ıslah projesine yönelmedikçe daha çok vurgun yiyeceğiz..Dindar aile denilenlerin kızları bile flürtü normal karşılıyorsa varın gerisini düşünelim...

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bulundugum memlekette 20 yıl öncesinde kot pantolon giyenlere bile tepki gösteriliyormuş.Şimdi ise o tepkiyi gösterenler ya toprağın altında ya da çook değişmiş vaziyetteler.memleketin cılkı cıkmıs.Allah bizi ıslah etsin sabr ve sebat versin.

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Toplum öyle bir hâl almış ki,ahlâksızlık diz boyu.Gençler okullarda doğru dürüst eğitim alıyor olsalar,belki bir şeylerin önüne geçilebilir.Ama büyük ,küçük ,yaşlı ,genç öyle bir cehaletin içindeyiz ki,Rabbim cümlemize hidayet nasib etsin.Gençlerimize yardım etsin,çünkü her şey o kadar açık ve aleni yapılıyor ki,yaşlılar bile evlerinde (evlilik ! programları)izleyip gönüllerini avutur hale gelmiş.Ben Müslümanım diyen insanlar Tevhid nedir? tağut nedir? bilmiyorlar.Ben bunu denedim çoğu duymadığını söyledi.Çünkü bu sistem bize her şeyi yanlış öğretti.
Rabbim hepimizin günahlarını bağışlasın,cehaletimizin müsebbiblerini de cezalandırsın,bizleri ıslah eylesin..Amin.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle giderse 10 sene sonra camiiilerde cemaat kalmayacak mahalle camiileri sadece cuma namazlarında açılıp kapanacak,dinden bihaber nesil yetişecek ve avrupadaki tarz da dinden irtidat deist ve ateistlik gençler arasında
Epey ilerleyecek bu topraklar da tasavvufdan sapıtanlar daha da ileri giderek kırsal alanlar da gettolar yani yalıtılmış bölgeler oluşturulup akla hayale gelmeyecek sapıklıklar ve en ufak baskı da şeyhlerinin bir emirleriyle canlarına ve canlara kıyabilecek caniler yetişecek
Biz gibiler de o zamana kadar imanımızı muhafaza edebilirsek inşaallah hicretdrn başka ya da cihaddan başka 3.bir yol kalmayacak durum faciadan da öte çünkü

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yani AKP gitsinde CHP gelsin daha mı iyi !!
abi valla chp gelse bundan daha iyi ..
en azından insanlar şeriat ile laikliği birbirinden ayırdediyordu, bu konuda daha bilinçliydiler ..
şimdi akp laik soslu islamı servis ediyorlar bize , insanlar ise zaten basımızda namazında, karısı kapalı bi adam var diyolar kimse şeriat için tereddüt etmiyor artık ....

Üst Ana Sayfa Alt