Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gaye Islam Devleti Kurmak Değil, Allah Azze Ve Celle'nin Rızasını Kazanmaktır

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Araç: İslam Devleti'ni kurmak için cihad etmek.

Amaç: Allah Teala'nın Rızasını kazanmak.

Maslahat icabı mı söyledi bilmiyorum ama "çok hatalı" bir söz. Şu zamanda gayesi İslam Devleti kurmak olmayanın İmanından şüphe edilir -Allahulalem-. Hem insan bir kişinin günahlardan kurtulmasından -örtünmesinden vesaire- memnun olmaz mı -nasıl banane diyebilir-? Her neyse... Bizim maksadımız kişilerin, şahısların hatalarını ortaya çıkarmak değil ama bu söz "Gaye İslam Devleti Kurmak Değil" çok sıkıntılı -gibi/Allah en iyisini bilendir-.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyurur ki kimse ameliyle cennete giremeyecektir. En büyük amellerden biri de İslam devleti kurabilmek için cihad etmektir. Hoca da ömrünü bu uğurda geçirmektir Rabbim ona sabır ve sebat versin.

Fakat sanırım bazılarımız bu videodaki inceliği kavrayamamış. Aslında ben de paylaşmadan önce şüphe ettim, bir açıklama yazayım mı yazmayım mı diye... Hocamızın burada anlatmak istediği, İslam devleti kurulmuş kurulmamış, herkes İslam'a girmiş girmemiş, Müslümanlar ezilmiş muzaffer olmuş, bunlar benim cennetimle alakalı meseleler değil. Önemli olan ben Rabbimin rızasını kazanabildim mi? Mesela Seyyid Kutub diyince ümmet olarak rahmetle anıyoruz fakat hayallerini gerçekleştirebildi mi? Hayır. Peki yarın bir İslam devleti kurulsa hatta benim elimle kurulsa fakat Rabbim benden razı olmasa bunun bana ne faydası olacak? Evet ameller Rabbimizn rızasını kazanmamıza bir vesiledir. Ama amelden çok kalplerdeki ihlas, niyet ve gayret önemlidir.

Son söz olarak, bu forumda hakikaten ilimin i'sinden bile haberi olmayan, yüzeysel ve sığ bilgileriyle, birazda hamasi ve nefsi arzularla, güncel meselelerde kendisi gibi düşünmeyen alim ve mütefekkirlere karşı tahkir edici tavırlar görüyorum. Halbuki bu kimselerin değil tahkir etmek, aşağılamak, aleyhlerinde eleştiri yapmaya bile hakları olamaz. Çünkü aynı tonajda değiller. Bu tıpkı 30 kilo birisini 100 kiloluk birisiyle güreş etmeye kalkması gibidir. Halbuki onu güreşe kabul etmezler. Bu sebeple size tavsiyem şahıslarla uğraşmaktan vazgeçin. Bunu da aman hafife almayın. Çünkü Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in buyurduğu üzere insanlar hidayetten sonra saparsa bu ancak cedele bulaştıkları için olur. Şahıslarla uğraşanlar hem kendilerini eritirler, hem vakitlerini öldürürler, hem de hep kısır kalırlar. Onların etrafında azınlık bir gruptan başkasını göremezsiniz. Bir süre sonra onlar da ayrı bir grup halinde hocalarına karşı tavır alırlar. Biraz çevrenize bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Siz kendinizi geliştirin, ilim öğrenin ve hayata biraz geniş bir perspektifle bakmaya çalışın. İki kar tanesi bile, iki parmak izi bile birbiriyle uyuşmazken alimlerin her meselede aynı düşünmesini beklemeyin. Biraz hoşgörülü olun. Zannınız hep hüsnü zan ağırlıklı olsun. İnsanların imanlarıyla, akideleriyle ilgili aman ha aman yorum yapmayın. siz kendi imanlarınıza bakın, ihlasınızı yoklayın. Niye mahşerde dosyanıza başka insanları ekleyip cennete giriş sürecinizi uzatasınız? Ve tekrar hatırlatmakta fayda var, ciddi manada ilim sahibi olmadan, güncel meseleler hakkında Kur'an'dan Sünnet'tten delil getirip hükümlere varmayın. Eğer sizin hocalarınız böyle bir hükme varmışsa onlara saygı duyun, fakat diğer hocaların farklı görüşlerini de sakın yok saymayın. Bizce yanlış diyin yolunuza devam edin. Müslümanlarla hele hele de ömrü ilimle geçmiş mütefekkir insanlarla uğraşmayın, kendinize yazık edersiniz, erir gider, kısır kalırsınız, Allah muhafaza...

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyurur ki kimse ameliyle cennete giremeyecektir. En büyük amellerden biri de İslam devleti kurabilmek için cihad etmektir. Hoca da ömrünü bu uğurda geçirmektir Rabbim ona sabır ve sebat versin.

Fakat sanırım bazılarımız bu videodaki inceliği kavrayamamış. Aslında ben de paylaşmadan önce şüphe ettim, bir açıklama yazayım mı yazmayım mı diye... Hocamızın burada anlatmak istediği, İslam devleti kurulmuş kurulmamış, herkes İslam'a girmiş girmemiş, Müslümanlar ezilmiş muzaffer olmuş, bunlar benim cennetimle alakalı meseleler değil. Önemli olan ben Rabbimin rızasını kazanabildim mi? Mesela Seyyid Kutub diyince ümmet olarak rahmetle anıyoruz fakat hayallerini gerçekleştirebildi mi? Hayır. Peki yarın bir İslam devleti kurulsa hatta benim elimle kurulsa fakat Rabbim benden razı olmasa bunun bana ne faydası olacak? Evet ameller Rabbimizn rızasını kazanmamıza bir vesiledir. Ama amelden çok kalplerdeki ihlas, niyet ve gayret önemlidir.

Son söz olarak, bu forumda hakikaten ilimin i'sinden bile haberi olmayan, yüzeysel ve sığ bilgileriyle, birazda hamasi ve nefsi arzularla, güncel meselelerde kendisi gibi düşünmeyen alim ve mütefekkirlere karşı tahkir edici tavırlar görüyorum. Halbuki bu kimselerin değil tahkir etmek, aşağılamak, aleyhlerinde eleştiri yapmaya bile hakları olamaz. Çünkü aynı tonajda değiller. Bu tıpkı 30 kilo birisini 100 kiloluk birisiyle güreş etmeye kalkması gibidir. Halbuki onu güreşe kabul etmezler. Bu sebeple size tavsiyem şahıslarla uğraşmaktan vazgeçin. Bunu da aman hafife almayın. Çünkü Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in buyurduğu üzere insanlar hidayetten sonra saparsa bu ancak cedele bulaştıkları için olur. Şahıslarla uğraşanlar hem kendilerini eritirler, hem vakitlerini öldürürler, hem de hep kısır kalırlar. Onların etrafında azınlık bir gruptan başkasını göremezsiniz. Bir süre sonra onlar da ayrı bir grup halinde hocalarına karşı tavır alırlar. Biraz çevrenize bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Aynı sofiler gibi konuşmuşsun.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herşey çok açık kavranamayacak bir incelik yok. Bu sözü söylemek cihad ehline yakışır. Oturduğu yerde Sui Zan yapana değil (nurettin yıldızın konuşmasına atfen diyorum).

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herşey çok açık kavranamayacak bir incelik yok. Bu sözü söylemek cihad ehline yakışır. Oturduğu yerde Sui Zan yapana değil (nurettin yıldızın konuşmasına atfen diyorum).

işte kardeşim ben de tam bunu demek istiyorum. Eğer İslam'ı bilmiyorsan, ilim sahibi değilsen, ne cürretle ilim adamları hakkında ileri geri konuşuyorsun. Nereden biliyorsun cihad etmediğini? Nereden biliyorsun sadece oturduğunu? Bırak kardeşim sen kendi amellerinle, imanınla, ihlasınla meşgul ol. Haddini aşma, kul hakkına girme. Tevbe Suresi gibi her ayeti şecaat ve izzet kokan bir sureyi Allah Teala nasıl bitiriyor? İlim sahipleri otursun bu dinde fakihleşsinler, insanları uyarsınlar diyor. Ayrıca türkiyede, istanbulda nasıl yapılıyormuş cihad öğret de biz de yapalım. Hocamıza özel mektup göndereyim, hocam şöyle bir cihad türü çıkmış İstanbul şartlarında, neden bu cihadı eda etmiyorsunuz, bizlere tavsiye etmiyorsunuz diye... Çok merak ettim bu forumdaki kardeşler nasıl cihad ediyorlar da Nureddin Hoca'nın cihadını beğenmiyorlar.

Nureddin Hoca sağlık problemleri yaşıyor, doktoru 1-2 sene tüm çalışmalarına ara vermesini tavsiye etti. Buna rağmen sabah 5.30'da kalkıp akşam 7'e kadar 7 yerde konuşma yaptı. Akşam 7'de bizimle yaklaşık 45 dakika bizimle konuştu ve bu konuşmasını da ayakta yaptı. Oturursam uyurum kusura bakmayın dedi. Sonra bu konuşma bittikten sonra Dost tv'de akşam 8 veya 8:30'daki canlı yayına katıldı.

Kardeşim peki sen neler yaptın da dilin Nureddin Hoca'ya kadar uzadı. Diyelim ki bu adam hiçbir şey yapmıyor yerinde kös kös oturuyor. Bize ne? Biz dediklerinize bakarız. Doğruyu, hakkı konuşuyorsa alırız. Batıl, yalan, hurafe konuşuyorsa dinlemeyiz olur biter. Bize ne imanından, cihadından, ihlasından. Öldüğü zaman herkes kendi hesabını vermeyecek mi?

Ha... baktın saptıran bir tip. O zaman sen dur, senin hocan konuşsun. Konuşurken de şahısları hedef alarak değil, o fikri, görüşü reddetsin. Şahıslarla uğraşan kısır kalır, ilerleyemez, cedelden kurtulamaz, çalışmalarındaki bereket gider, azmi kırılır.

Son olarak, Furkan Suresindeki bir ayette Allah Teala ''BÜYÜK CİHAD'''dan bahseder. Furkan Suresi'de Mekki bir suredir. Ordunun, hilafetin, devletin, ahkamın oturmadığı bir devredir. Buradaki büyük cihad nedir acaba? Acaba cihad demek, bir hocanın 200-300 talebesiyle silahlanıp TBMM önüne gelip ''hilafet isteriz'' demek midir? Genelkurmaya intihar saldırıları mı düzenlemektir? Böyle mi anlıyorsunuz İslam'ı ve Cihadı?

Şu an Hocayı binlerce genç takip ediyor ve onun vesilesiyle birçok haramı terk edip, farzları eda etmeye başladılar. Bu ameli hocayı belki kurtarır, Allah bilir. Ya biz ne yapıyoruz? Hiçbir şeyi beğenmediğmiiz gibi, hiçbir şey de yapmıyoruz, yapıyorsak da dar bir çemberi aşamıyoruz.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu dediklerini hocaya da söylüyor musun?Dilini müslümanlardan uzak tut diyor musun?Yoksa onlar terörist hocam zaten deyip geçiyor musun?

Ben güzellikleriyle, hikmetleriyle meşgulüm. Hataları, yanlışları varsa, ümmetin alimleri usulünce uyarır...

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben güzellikleriyle, hikmetleriyle meşgulüm. Hataları, yanlışları varsa, ümmetin alimleri usulünce uyarır...
Bu mevzuda karşı olmak için Alim olmaya gerek yok.Kişi bildiğinin Alimi bilmediğinin cahilidir.Kişileri de putlaştırmamak gerekir.Nurettin Yıldız peygamber mi eleştirilemez.Bu söz Müslüman birinin söyleyeceği bir söz değil.İslam devleti İle Allah'ın razı olacağı bir amel yapma ayrımını anlamamış birini eleştirmek suç değildir.Senin yaptığın ibadetler sana ait'dir.Mükafatını Allah katında alırsın.Ama İslam devleti, topluma yön veren yasa ve kaideler İslam şeriatı Ümmeti ilgilendiren ve alakadar eden bir durumdur.Nurettin yıldız klasik cemaat anlayışının dışına çıkamamış biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah. hoca ilim ehli ona dil uzatılmasın deniyor. aynı inceliği fethullah ve cübbeli için gösterebilir misin? onlarda ilim ehli. onlarda bu ümmetin(!) alimi.

nureddin'in edebiyatla arası iyi. birşey derken çok süslü cümleler kullanıyor. belirsiz cevaplar veriyor. eski alimlerin uslubuna bakıyorsun, çok keskinler böyle süslü kelimeler, devrik cümleler kurmuyorlar. bu küfürdür bunu yapanlar kafirdir diye net bi şekilde konuşuyorlardı.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethederken kilisede papazlar meleklerin kanatları olup olmadığı hakkında tartışıyorlarmış. Tartışın çok önemli bir konu çünkü kesin açıklığa kavuşturulması gerekiyor.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cihad etmeden islam devletini kurmadan kendimizi haramlardan koruyalım nefsimizi öldürelim pislik bir köşede devam etsin ama biz ona bulasmayalim.

Yani şirk kufur ve gunahların kokunu kurutan islam devletini kurmaktansa nefislerimizi zorlayip bu duzen icinde pislige bulasmadan Allahın rızasını arayalım.

Eğer boyle yapmazsak inden konuşan kaç karisi oldugu belli olmayan belki de kafirlerden cihad icin para alan adamlara donusuruz mazallah.

Nureddin Yıldız hocaya laf eden bir kisi bile yoktu o geldi mucahidlere demedigini birakmadi ben kendisine sadece mail attim ve zevahiriye neden boyle dediniz dedim diye beni vakiftan kovdular orda yarim donem hafiz cocuklara matemetik anlattim hocaya hic bir saygisizlik yapmadim. Millet hocaya hakaret ediyordu ben etmesinler durumu duzeltelim diye soru sordum. Islam kardesligi bu iste soru soranı kovmak hani hocanin derslerinde bahsettigi kardeslik. Islam devletini akpye oy verip, mucahidlere neden boyle dediniz diyenleri kovup, hukukcu yetistirerek kuracaklar galiba. ha bir de cihad edenlere magara adami diyerek. Yada tayyip devleti mi demeliydim.

vEl hasili kelam hoca guzel meseleleri konussun kendisini dinliyoruz ve ben şahsım adına bana bol goz yasi ve izdirap yasatan biri olmasina ragmen seviyorum kendisine anlattigim ozel bir meselede beni bir suru kisinin icinde rencide etmesine ragmen seviyorum. Belki bu dediklerim de onu bir suru kisi icerisinde rencide oldu ama oyle iste. Allah selamet versin kendisinden cok sey ogrendim vr hala ogreniyorun ama muslumanlar hakkinda insallah daha fazla ileri geri konusmaz.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmetin selameti için bu sapık ya hapsedilmeli ya da öldürülmeli. Hoş bunun gibi cihad ehli olmayan, mücahidlere, değerli şeyhlerimize dil uzatanlar tağutların tam istedikleri tiplerde insanlardır. Her platformda - kitaplarında dahil - Akp ye çağıran pis bir mürcie dir nureddin yıldız. Allah hidayet etsin, etmiyorsa onu tez zamanda yok etsin. AMİN DEYİN EY MÜSLÜMANLAR!

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nefisler tatmin olduysa konuyu yönetici arkadaşlar kapatsın...
nureddin hocayı da küfrü(!) ve nifakı(!) ile baş başa bırakıp biz kendi halimizi tefekkür edelim.. ne edeceğiz o mahşer gününde... saniyelerin hesabı verilecek bir günde, biz müslümanlar olarak ufacık bir forumda dâhi Allah rızası için bir iş yapalım derken, birbirimize girdik, uzun uzun yorumlarla dakikalar tükettik, kendi günahlarımız yetmiyormuş gibi bir de başkalarının günahlarıyla hatta küfrüyle! meşgul olduk, hayrı çoğaltacaktık, bunu beceremediğimiz gibi, aramızdaki bağları gevşeterek şerri arttırdık, şeytana yardım ettik. konuyu kilitleyin, mahzenlere atın, beyinlerden bir zerre dahi kırıntısı kalmayacak şekilde süpürün ve hayatınıza devam edin. Ben öyle yapacağım inşaallah

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
nefisler tatmin olduysa konuyu yönetici arkadaşlar kapatsın...
nureddin hocayı da küfrü(!) ve nifakı(!) ile baş başa bırakıp biz kendi halimizi tefekkür edelim.. ne edeceğiz o mahşer gününde... saniyelerin hesabı verilecek bir günde, biz müslümanlar olarak ufacık bir forumda dâhi Allah rızası için bir iş yapalım derken, birbirimize girdik, uzun uzun yorumlarla dakikalar tükettik, kendi günahlarımız yetmiyormuş gibi bir de başkalarının günahlarıyla hatta küfrüyle! meşgul olduk, hayrı çoğaltacaktık, bunu beceremediğimiz gibi, aramızdaki bağları gevşeterek şerri arttırdık, şeytana yardım ettik. konuyu kilitleyin, mahzenlere atın, beyinlerden bir zerre dahi kırıntısı kalmayacak şekilde süpürün ve hayatınıza devam edin. Ben öyle yapacağım inşaallah
Kardes nureddin hocanin bir lafi o kadar cok tas koyuyor ki bizim islam adina yapmaya calistigimiz seylere yani hocanin yanlislariyla bizimki kiyaslanamaz. Ama haklisin kendimize bakmamiz lazim. Herkes bir sey der biz isimizi yapalim.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah. hoca ilim ehli ona dil uzatılmasın deniyor. aynı inceliği fethullah ve cübbeli için gösterebilir misin? onlarda ilim ehli. onlarda bu ümmetin(!) alimi.

nureddin'in edebiyatla arası iyi. birşey derken çok süslü cümleler kullanıyor. belirsiz cevaplar veriyor. eski alimlerin uslubuna bakıyorsun, çok keskinler böyle süslü kelimeler, devrik cümleler kurmuyorlar. bu küfürdür bunu yapanlar kafirdir diye net bi şekilde konuşuyorlardı.

Duygularım ancak bu kadar mükemmel ifade edilebilir di..

Hüsnü Aktaş, Hasan Karakaya, Sadrettin Yüksel ve Mehmet Emin Akın gibi hocalar zaten hayatlarıyla mücahidlere karşı bir türlü hoş görülü olamamış şahıslara en güzel cevabı veriyorlar mutedil kardeş, ses kaydını hepimiz dinledik ve orada hüsnü Zannın zerresi yoktu.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmetin selameti için bu sapık ya hapsedilmeli ya da öldürülmeli. Hoş bunun gibi cihad ehli olmayan, mücahidlere, değerli şeyhlerimize dil uzatanlar tağutların tam istedikleri tiplerde insanlardır. Her platformda - kitaplarında dahil - Akp ye çağıran pis bir mürcie dir nureddin yıldız. Allah hidayet etsin, etmiyorsa onu tez zamanda yok etsin. AMİN DEYİN EY MÜSLÜMANLAR!
Sende abarttın .... yuh yani ...