Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Girişler de Burdan Olsunn..

• Konbuyu başlatan "iNŞiRaH"
  • Başlangıç tarihi
Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Akhi Allah özel isim değilmi
axe bunu dedin anılarım depreşti şimdi,bi ara telefonda konusuyordm metrobüste,konuşmaya dalmışım yanımdada genç bayanlar varmış farketmedim.Tabii bende hem telefonla konuşup hemde metrobüsün camından geçtiğimiz yerleri izliyorum.O ara telefonla konuşma bitti arkamı döndüm.Sonra bi konuşmaya şahit oldum.Kızın biri dedi ki aynı şu şekill;"Ayy şunlara bak Allahımıza Xude diyorlar , pis kürtler",bir an tebessüm ettim.Dedim yarabbi ,errahim, errahman sen bunlara imanı tatdır.Bu bi anıydı tabi öylesine anlattım :))
Şimdi sizin dediğiniz kısma gelelim, burda ben bu konuda yaklaşık bu siteyi 3-4 aydır takip ediyorum ve bunun sonucunda üye oldum.Ve bu konuyu burdaki ilim ehline bırakıyorum.Ben sizin sorduğunuz sorunun cevabını kısmen biliyorum,ancak ilim ehli olmadığımdan dolayı ,arasına yanlış bir cümle koyarım yada yanlış bi kelime veyahut şöyle diyim ilim ehli konuşursa kalbiniz daha iyi mutmain olur diye düşünüyorum.O yüzden susuyorum kardeşlerim ve mikrofonu burdaki ilim ehli kardeşlere bırakıyorum esselamu alaykum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
axe bunu dedin cahiliye döneminde anılarım depreşti şimdi,bi ara telefonda konusuyordm metrobüste,konuşmaya dalmışım yanımdada genç bayanlar varmış farketmedim.Tabii bende hem telefonla konuşup hemde metrobüsün camından geçtiğimiz yerleri izliyorum.O ara telefonla konuşma bitti arkamı döndüm.Sonra bi konuşmaya şahit oldum.Kızın biri dedi ki aynı şu şekill;"Ayy şunlara bak Allahımıza Xude diyorlar , pis kürtler",bir an tebessüm ettim.Dedim yarabbi ,errahim, errahman sen bunlara imanı tatdır.Bu bi anıydı tabi öylesine anlattım :))
Şimdi sizin dediğiniz kısma gelelim, burda ben bu konuda yaklaşık bu siteyi 3-4 aydır takip ediyorum ve bunun sonucunda üye oldum.Ve bu konuyu burdaki ilim ehline bırakıyorum.Ben sizin sorduğunuz cevabı biliyorum,ancak ilim ehli olmadığımdan dolayı ,arasına yanlış bir cümle koyarım yada yanlış bi kelime veyahut şöyle diyim ilim ehli konuşursa kalbiniz daha iyi mutmain olur diye düşünüyorum.O yüzden susuyorum kardeşlerim ve mikrofonu burdaki ilim ehli kardeşlere bırakıyorum esselamu alaykum
Aleykum selam bizden hir cikmaz akhi :)

Sadece merak edip arastiriyoruz isin aslida rab demek herkezin dili farkli ama dini ayni :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selahaddin eyyubi bir kurttu ALLAH ondan razi olsun nurettin zengi ise turktu ALLAH ondanda razi olsun
:) ikisi birbirlerinin dilini ayriyetten de lugatiyye arabia arapca bilirlerdi birbirimizle anlasmamiz icin birbirimizi iyi bilmemiz gerekir :)
Sen beni ben seni ikimizde rabbi bilecegiz ki hataya dusmeyelim

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
axe bunu dedin cahiliye döneminde anılarım depreşti şimdi,bi ara telefonda konusuyordm metrobüste,konuşmaya dalmışım yanımdada genç bayanlar varmış farketmedim.Tabii bende hem telefonla konuşup hemde metrobüsün camından geçtiğimiz yerleri izliyorum.O ara telefonla konuşma bitti arkamı döndüm.Sonra bi konuşmaya şahit oldum.Kızın biri dedi ki aynı şu şekill;"Ayy şunlara bak Allahımıza Xude diyorlar , pis kürtler",bir an tebessüm ettim.Dedim yarabbi ,errahim, errahman sen bunlara imanı tatdır.Bu bi anıydı tabi öylesine anlattım :))
Şimdi sizin dediğiniz kısma gelelim, burda ben bu konuda yaklaşık bu siteyi 3-4 aydır takip ediyorum ve bunun sonucunda üye oldum.Ve bu konuyu burdaki ilim ehline bırakıyorum.Ben sizin sorduğunuz sorunun cevabını kısmen biliyorum,ancak ilim ehli olmadığımdan dolayı ,arasına yanlış bir cümle koyarım yada yanlış bi kelime veyahut şöyle diyim ilim ehli konuşursa kalbiniz daha iyi mutmain olur diye düşünüyorum.O yüzden susuyorum kardeşlerim ve mikrofonu burdaki ilim ehli kardeşlere bırakıyorum esselamu alaykum
Aleykumusselam ahi:D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
axe bunu dedin anılarım depreşti şimdi,bi ara telefonda konusuyordm metrobüste,konuşmaya dalmışım yanımdada genç bayanlar varmış farketmedim.Tabii bende hem telefonla konuşup hemde metrobüsün camından geçtiğimiz yerleri izliyorum.O ara telefonla konuşma bitti arkamı döndüm.Sonra bi konuşmaya şahit oldum.Kızın biri dedi ki aynı şu şekill;"Ayy şunlara bak Allahımıza Xude diyorlar , pis kürtler",bir an tebessüm ettim.Dedim yarabbi ,errahim, errahman sen bunlara imanı tatdır.Bu bi anıydı tabi öylesine anlattım :))

Kulakligi geçirince
Değil baskasini duymak
Inecegim durağı bile unutuyorum ben

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida hocam bu konuda bizleri detaylı bir şekilde bilgilendirirmisiniz.

"soru cevap bölümünde bir konu açabilirmiyiz,internette araştırdımda bulamadım açıklayacı bilgi size danışıyım dedim.
Allah tealanın 99 tane ismi dururken ona bu isimlerden başka içlerinde olmayan bi kelimeyle hitap etmek neyin kafasıdır ? Haşa Allaha tanrı denilir mi oda türkçe bi kelime herkes kendi dilinde Allah tealaya seslense hal ne olur hemde Rahmanın 99 tane adı varken çok istiyorsan seç birini onunla hitab et

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tealanın 99 tane ismi dururken ona bu isimlerden başka içlerinde olmayan bi kelimeyle hitap etmek neyin kafasıdır ? Haşa Allaha tanrı denilir mi oda türkçe bi kelime herkes kendi dilinde Allah tealaya seslense hal ne olur hemde Rahmanın 99 tane adı varken çok istiyorsan seç birini onunla hitab et
Akhi bir beis yokmuş.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/konu/konusurken-allah-yerine-kurtce-hadey-lafzi-kullanmak-gunah-mi.42244/

bırak da ilmi olanlar konuşsun,ne çekiyorsak dilimizden çekiyoruz.

Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"ALLAH'a ve ahiret gününe inanan kimse ya hayır konuşsun ya da sussun."

Tirmizî'nin İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ)'den yaptığı diğer bir rivayette, Resulullah: "Kim susarsa kurtulur" buyurmuştur.

Rivayet Eden: Ebu Hureyre (radıyallahu anh)
Kaynak: [Tirmizî, Kıyamet 51, (2502)]

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/konu/konusurken-allah-yerine-kurtce-hadey-lafzi-kullanmak-gunah-mi.42244/

bırak da ilmi olanlar konuşsun,ne çekiyorsak dilimizden çekiyoruz.

Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"ALLAH'a ve ahiret gününe inanan kimse ya hayır konuşsun ya da sussun."

Tirmizî'nin İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ)'den yaptığı diğer bir rivayette, Resulullah: "Kim susarsa kurtulur" buyurmuştur.

Rivayet Eden: Ebu Hureyre (radıyallahu anh)
Kaynak: [Tirmizî, Kıyamet 51, (2502)]
Bizde ne çektiysek sustuğumuzdan çektik birader benimkide sadece bi öneriydi sakin ol heyecan yapma.

Üst Ana Sayfa Alt