Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

görüşleriniz neler?

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya süleymaniye vakfı hakkında bir bilgis olan varsa açıklayabilir mi?Daha önce hüküm konusunu çok konuştum ama kabul edecek gibi değiller..daha sonra ki bunun dışında konularıda konuştum hadisler getirdim buhari ve müslimden ama inanmadılar..bilgisi olan varsa ve yazarsa çok iyi olur.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
onlar hakkında bilgisi olan varsa yamalarını rica ediyorum.banada tavsiyelerini unutmasınlar.yorumlarınızı bekliyorum

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Süleymaniye vakfını bilmeyenimiz yoktur. Söylenecek çok fazla birşey yok. Hadislere yaklaşımları ortada.
Abdülaziz Bayındır mealciler içerisinde en tutarlı ve en samimi olanıdır bana göre.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Süleymaniye vakfı ve ve yetkilisi Abdulaziz Bayındır; işine geldiği zaman ehli sunnet işine geldiği zaman Sahih hadisleri inkar edip akıl yürüten muteziledir.

Türk milliyetçisi faşisttir.
Tağuti rejime seçim günü AKP ye oy verip damgalanır ve damgalanmaya çalışır!
Yine Küfrün ordusuna askerlik yapmayı kesinlikle emreder.
Nuzul-u İsa'yı (a.s.) inkar eder.
Miracı İnkar eder.
Kur'anda Neshi inkar eder.
Aşere-i Mubaşere (cennetle mujdelenmiş) sahabeleri inkar eder
Ruyeti Hilal-i hadislerini red edip, Tağutun astronomi takvimlerine sahih der
devam eder...

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bana tavsiyeleriniz nelerdir.Onlarla recm,oy kullanmak ve benzeri gibi çok konuştum.oy kullanmada verdiğim tüm delilleri kabul ettiler ama genede vazgeçmeye niyetleri yok.seyyid kutub gibi alimlerinde kitaplarının değiştiğini söylüyorlar.ama inanmadım tabi...neyse benim ne yapmam gerektiğini de söylerseniz sevinirim.yani onlara karşı herhangi bir konuda tartışmaya girmem doğru mu?

Abdulmuizz Fida

Admin
Niye seni onlara mahkum mu ettiler ?

Abdulaziz bayındır, oy kullanmayanları hakaret edip aşağılamaktadır!

Kardeşim sen kendi işine bak.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hayır ama bilmek istiyorum.onların içinden herhangi biri ile konuşmam yada istişare etmem doğru olmaz.ama bu sitenin içinden onların böyle olduğunu bilmeyenlerde var.bu konuda ne yapmam gerektiğini sağlam bir şekilde düşünemiyorum.yani anlayacağınız direk onlarla zaten danışmam bir şeyi ama bu diğer üyeler açısından ne yapmam gerektiğini açıklamanızı istiyorum...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kardeş hak konusunda tartışma olur mu ?

İslamda zaten tartışma diye birşey yok sadece münazara vardır

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ehli Sünnet menheci üzerinde olan birinin Mutezile ile ve/veya Tasavvufcularla, Rafizilerle
ve bilumum sapıtmış diğer oluşum, cemaatlerle adları her neyse, münazara kısır döngüden başka birşey değildir.
Zira Usulde, temelde yani asıllarda bir mutabakat yoktur. Aslın ve Usulün olmadığı yerde Hakkın açığa çıkması mümkün değildir.

Bu tür münazaralarda nefisler devreye girer ve karşılıklı ithamlar havada uçuşmaya başlar. Belli bir sinir harbinden
sonra herkes muhatabının açığını ve hatasını bulma yoluna gittiğinden arada kaynayan haklı yönlerini görmezden
gelirler. Ayrıca tenkitler söze yönelik değil muhataba yönelmeye başlar ki çık işin içinden çıkabilirsen.

Onun için bence doğrusu Hakkı edeple takdim etmektir, kabul eden eder etmeyen etmez. Diretmenin, dayatmanın
Hakkı batıl yolla sevdirmenin anlamı da yok gereği de yok.

Abdulmuizz Fida

Admin
Kuran ve sunnetten başka bir delil ; Ehli sunnetin usulundan başka bir usulu kabul etme. Gereksiz konuları, meseleleri de ustune vazife bilme rahat edersin.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran ve sunnetten başka bir delil ; Ehli sunnetin usulundan başka bir usulu kabul etme. Gereksiz konuları, meseleleri de ustune vazife bilme rahat edersin.

sağolun şuana kadar ki konulardada böyle oldum.ancak sizi başka bir soru ile yoracam.bunun için öncelikle hakkınızı helal edin...bir hadisin doğruluk derecesini nasıl öğrenebiliriz

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulaziz Bayındır . Oy kullanmaktan tutunda, Sahih hadisleri inkara kadar ( Youtube'de videoları mevcut ), farklı yorumları olan enteresan bir adam. İşin ilginç kısmıda Tarikat'lara yaklaşım noktasında ( Kuran ışığında Tarikatçılığa Bakış ) oldukça açıklayıcı kitaplarıda mevcut.
"- Bir hadis Kur'ana ters düşüyorsa o hadis sahih değildir." Mantığıyla hadisleri red yada kabul eden, Ehli sünnetin icma ettiği Recm'i Kabul etmeyen bu noktada Düz mantık yürüten, Mezhep imamlarını hor gören vs.vs.vs. Yaşar Nuri Mantığında bir adam. Kurduğu vakıf hakkında bilgim yok. İnşallah vakıftakilerde onun gibi düşünenlerden değildir.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amin inşa değilllerdir..benim de daha dikattli olmam gerekecek demektir.

Üst Ana Sayfa Alt