Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gündeminize Dair ''Röportaj''

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Enfal33 kardeş gundemini toparlayinca kaleme alacak insallah.

O vakte kadar,

@Kozsoy 'a uzatıyorum mikrofunu

Gündeminiz de ne var ?"
Hatta biraz daha açıyorum, bu tuhaf dönemde kendi gündeminizi, öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz ?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rüyamda hep dişlerimin döküldüğünü görürdüm , hayalllerim gerçek oldu yalnız 1 tanesi ortaya kadar çıkmış sallanıyor olmasına rağmen inatla direniyor, bütün gün ve şu an gündemim buydu , derin gündemimde ise bir şey kalmadı resetlendim , yani dış etki falan yok , genlerle mi oynasam robotiğe devammı etsem gibi abuk sabuk şeyler var aklımda .

şimdi ne diyo bu be derse biri link atayım :)

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
rüyamda hep dişlerimin döküldüğünü görürdüm , hayalllerim gerçek oldu yalnız 1 tanesi ortaya kadar çıkmış sallanıyor olmasına rağmen inatla direniyor, bütün gün ve şu an gündemim buydu , derin gündemimde ise bir şey kalmadı resetlendim , yani dış etki falan yok , genlerle mi oynasam robotiğe devammı etsem gibi abuk sabuk şeyler var aklımda .

şimdi ne diyo bu be derse biri link atayım :)

Tövbeler gelsin noldu dişlerine :eek:
Allah sifa versin abi.
.
Genetik/ robotik valla tam da gundemik mevzular. Dunyayi ele gecirmeyeceksen yeni virus salmayacaksan oyna abi iyidir:D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
@Ümmü Yasir
Abla bi gel buraya :D
anlat nedir gündemin
bu garip dönemde kendi gündeminizi, öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz ?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tövbeler gelsin noldu dişlerine :eek:
Allah sifa versin abi.
.
Genetik/ robotik valla tam da gundemik mevzular. Dunyayi ele gecirmeyeceksen yeni virus salmayacaksan oyna abi iyidir:D

ırsi diş eti çekilmesi var durdurulamıyor , mesela o bahsettiğim diş sapasağlam ama yolcu, ihaleye çıkaracağım 30,000 tl istiyorlar :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: bende bıraktım , ölen ölür kalan sağlar bizimdir hesabı .

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Baska kardese gecelim.
Sorumuz belli gundeminiz nedir?

@Ebû Hüreyre el Vani
Şuanki gündemin kediler,Doğuran bazı kedilerle ve yavrularıyla ilgileniyorum.Onun dışında türkiyedeki insanların durumuna üzülüyorum gittikçe kin ve nefret yüklü birer yaratığa dönüşüyorlar mültecilere ve kendilerinden olmayan herkese karşı.Allah ulusçuluk putunu kemalizm putunu bu topraklarda yok etmeyi bizlere nasip etsin.Söyleyeceklerim bu kadar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Şuanki gündemin kediler,Doğuran bazı kedilerle ve yavrularıyla ilgileniyorum.Onun dışında türkiyedeki insanların durumuna üzülüyorum gittikçe kin ve nefret yüklü birer yaratığa dönüşüyorlar mültecilere ve kendilerinden olmayan herkese karşı.Allah ulusçuluk putunu kemalizm putunu bu topraklarda yok etmeyi bizlere nasip etsin.Söyleyeceklerim bu kadar.

Ey maşallah kedi babası ağacındansın demek.
Duana da amin.

Şu ponçik de bizden.
Annesi istemedi, terketti.
(çikan elleri cicekle sansurledim :D)

20220522_210609.jpg

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@ez-Zehebî kardeş, mikrofon siz de.
Sizin gundeminiz nedir, var olan öz gundeminizi nasıl koruyorsunuz ?
Şu sıralar tembellik ve geç uyanma sorunum var, bunu aşmayı istiyorum zira okuluma devam edemiyorum. Kendimle ilgili sorunum bu.
Genel gündemimde ise ekonomik kriz, Suriye (hassaten İdlib) ve Irak'ın kuzey'indeki operasyon haberleri ve de kaliteli kahve sorunu var.
Şahsen Türkiye gibi her saat başı gündemin değiştiği bir ortamda öz gündemi korumak zor oluyor. En iyi çözüm, haberleri dinlememek sanırım.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Şu sıralar tembellik ve geç uyanma sorunum var, bunu aşmayı istiyorum zira okuluma devam edemiyorum. Kendimle ilgili sorunum bu.
Genel gündemimde ise ekonomik kriz, Suriye (hassaten İdlib) ve Irak'ın kuzey'indeki operasyon haberleri ve de kaliteli kahve sorunu var.
Şahsen Türkiye gibi her saat başı gündemin değiştiği bir ortamda öz gündemi korumak zor oluyor. En iyi çözüm, haberleri dinlememek sanırım.

Allah kolaylik versin kardeş,

Yani haberleri dinlemesek de bir sekilde haberdar oluyoruz aslinda,
en azindan bazi magazinsel haberler gormezden geliniyor o da bir acidan kardir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
@Mustafa Sabri abi
Biliyoruz yaşlandın artık :D
Gundeminde neler var neler yok anlat abi can, istifade edelim insallah

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey maşallah kedi babası ağacındansın demek.
Duana da amin.

Şu ponçik de bizden.
Annesi istemedi, terketti.
(çikan elleri cicekle sansurledim :D)

Ekli dosyayı görüntüle 29427

o ponçikten bizde 2 tane var :confused: 6 tane de evde, hikayenin çok kısa kısmını anlatayım, ev müstakil üst katta kendi odamda uzanmışım , vatandaşın biri eve gir üst kata çık sonra balkondan geç benim odaya balkon kapısından gir ve yatakta uzanan benim üstüme çık ! sonrada miyav deyip üstüme uzan . ben :oops: aleykümselamda sen kimsin niye üstüme çıkıyon odamda ne işin var nerden buldun beni !!!!! adını mışmış koydukdu ...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
o ponçikten bizde 2 tane var :confused: 6 tane de evde, hikayenin çok kısa kısmını anlatayım, ev müstakil üst katta kendi odamda uzanmışım , vatandaşın biri eve gir üst kata çık sonra balkondan geç benim odaya balkon kapısından gir ve yatakta uzanan benim üstüme çık ! sonrada miyav deyip üstüme uzan . ben :oops: aleykümselamda sen kimsin niye üstüme çıkıyon odamda ne işin var nerden buldun beni !!!!! adını mışmış koydukdu ...

Şu da benim evvelki ponçiğim
ama bu çok yaramazdı.
Banyo paspasinin altina saklanmişti burada
Geldiğimi görünce uzerime atlamaya çalışıyordu. :D

Yastik kiliflarin icine giriyordu,tam yatican oynuyo, cikiyor,giriyor,
Masa cikiyor atliyor
Perdeye tirmaniyor atliyor
sana pis pis bakiyo atliyor.
surekli ekşın ama sürekli. Erkek kardeşim aldi sonra onu.3 yasinda simdi,
hala tam 1 manyak.

20220523_234636.jpg

20220523_234950.jpg

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bereketi kaçmasın diye başlıca gündemime girmeyeyim,onun dışında pek gündem edilmeye değer bir mesele mi bilemiyorum ama çalışabilecek bir yer arıyorum,yalnız gerek cahiliyeden yapmaya alışkın olduğum işlerden gerekse içinde bulunduğumuz toplumla inanç farkımız olduğundan ötürü iş bulma konusunda ufak tefek zorluklar oluyor ve İslam şeriatına uygun olmayan yerlerden rızkımı kazanmak istemiyorum,ayrıldığım yerler oldu mesela.Bu anlattıklarım bir sıkıntı değil tatlı bir uğraş seviyesinde onu da ekleyeyim hiç bir şikayetim yok :D

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abla online olmamis hala demek ki
Gorunce yazar inşallah.

Baska kardese gecelim.
Sorumuz belli gundeminiz nedir?

@Ebû Hüreyre el Vani
Konuyu okurken dedim bi gün sıra bana gelecek, tabi Alketa’nın gözünden kaçsam şaşardım zaten ))

Valla Alketa’cım benim yaklaşık son üç senedir gündemim şu an 92 cm, 14 kilo, ve yaramaz mı yaramaz bir yumurcak olan oğlum. Biraz geç yaşta tekrar anne-babalığa layık gördü Rabbim hamdolsun 4. evladımız Muaz dünyaya geldi ve bütün gündemimiz değişti.

20 senedir çalışan anne olan ben artık işten çıkıp “yaşlı” anne olduğum için bari kalan enerjimi de kendi evladıma harcayayım dedim ).

Size bir şey itiraf edicem kaç senedir çalıştım ama ev hanımlığı kadar zor meslek yokmuş onu anladım))

Şu an hayatımız çok inişli çıkışlı. Çocuklar büyüdükçe herşey daha zorlaşacak derlerdi de inanmazdım. Küçükken hem işe hem onlara hemde ev işlerine yetişen ben şimdi çalışmamama rağmen hem fiziksel hem psikolojik yönden inanın çok zorlanıyorum.
Bizim evde hem ergenlik döneminde, hem üni stresini yaşayan, hem lise son sınavlarından bunalan hemde annesi bu üç çocuktan bunalmış bir Muaz var ))

Fazla uzatmayayım, herkesin duasını beklerim. Bende her namazımda şu duayı tekrar ediyorum:

“Rabbim bizi sana boyun eğen kullarından kıl ve neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar”
Allahumme amin.

Üst Ana Sayfa Alt