Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gündeminize Dair ''Röportaj''

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Konuyu okurken dedim bi gün sıra bana gelecek, tabi Alketa’nın gözünden kaçsam şaşardım zaten ))

Valla Alketa’cım benim yaklaşık son üç senedir gündemim şu an 92 cm, 14 kilo, ve yaramaz mı yaramaz bir yumurcak olan oğlum. Biraz geç yaşta tekrar anne-babalığa layık gördü Rabbim hamdolsun 4. evladımız Muaz dünyaya geldi ve bütün gündemimiz değişti.

20 senedir çalışan anne olan ben artık işten çıkıp “yaşlı” anne olduğum için bari kalan enerjimi de kendi evladıma harcayayım dedim ).

Size bir şey itiraf edicem kaç senedir çalıştım ama ev hanımlığı kadar zor meslek yokmuş onu anladım))

Şu an hayatımız çok inişli çıkışlı. Çocuklar büyüdükçe herşey daha zorlaşacak derlerdi de inanmazdım. Küçükken hem işe hem onlara hemde ev işlerine yetişen ben şimdi çalışmamama rağmen hem fiziksel hem psikolojik yönden inanın çok zorlanıyorum.
Bizim evde hem ergenlik döneminde, hem üni stresini yaşayan, hem lise son sınavlarından bunalan hemde annesi bu üç çocuktan bunalmış bir Muaz var ))

Fazla uzatmayayım, herkesin duasını beklerim. Bende her namazımda şu duayı tekrar ediyorum:

“Rabbim bizi sana boyun eğen kullarından kıl ve neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar”
Allahumme amin.

Ne:love:

Senin cocuklar boyun kadardi hayal meyal hatirliyoruum
Muaaaz mi geldiii yani simdi
Ey maşaAllaah.
Yani ben teyze mi olduuummmm.
Yasli anne de neymiş be :D
Cok sevindim
Burada daha fazla cosamiycam ozele geliyorum
Bu gundem beni asiri mutlu etti cunkuu.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bereketi kaçmasın diye başlıca gündemime girmeyeyim,onun dışında pek gündem edilmeye değer bir mesele mi bilemiyorum ama çalışabilecek bir yer arıyorum,yalnız gerek cahiliyeden yapmaya alışkın olduğum işlerden gerekse içinde bulunduğumuz toplumla inanç farkımız olduğundan ötürü iş bulma konusunda ufak tefek zorluklar oluyor ve İslam şeriatına uygun olmayan yerlerden rızkımı kazanmak istemiyorum,ayrıldığım yerler oldu mesela.Bu anlattıklarım bir sıkıntı değil tatlı bir uğraş seviyesinde onu da ekleyeyim hiç bir şikayetim yok :D

Maşallah neşe pınarı kardeşim.:D
InşaAllah istediğin sekilde bir iş bulabilirsin.
Manen ve madden seni mutlu etsin sağlikla ve sihhatle inşaAllah.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bereketi kaçmasın diye başlıca gündemime girmeyeyim,onun dışında pek gündem edilmeye değer bir mesele mi bilemiyorum ama çalışabilecek bir yer arıyorum,yalnız gerek cahiliyeden yapmaya alışkın olduğum işlerden gerekse içinde bulunduğumuz toplumla inanç farkımız olduğundan ötürü iş bulma konusunda ufak tefek zorluklar oluyor ve İslam şeriatına uygun olmayan yerlerden rızkımı kazanmak istemiyorum,ayrıldığım yerler oldu mesela.Bu anlattıklarım bir sıkıntı değil tatlı bir uğraş seviyesinde onu da ekleyeyim hiç bir şikayetim yok :D
Birçok kardeş 'ben dahil' bu iş konusundan muzdarip maalesef.Kayinbabam iş için 50 yaşında Amerika'ya gitti mülteci olarak,insanlar karamsar.Herkez kapağı dışarıya atmanın derdinde ☺️ Bizde katar'a falan gidebilsek bari 3/5 kuruş birikim yaparız.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Birçok kardeş 'ben dahil' bu iş konusundan muzdarip maalesef.Kayinbabam iş için 50 yaşında Amerika'ya gitti mülteci olarak,insanlar karamsar.Herkez kapağı dışarıya atmanın derdinde ☺️ Bizde katar'a falan gidebilsek bari 3/5 kuruş birikim yaparız.
En ucuz yurt dışına nasıl gidebilirim bir de kalma yeri sorunu var

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
@Ebu Tahir mikrofon sizde,
Gundeminiz nedir?
Allah razı olsun...
gündemimizde türkiyenin dünyada eşi benzeri olmayan ticaret anlayışına adapte olmaya çalışmak var yoğunlukla.millette zerre kadar İslami hassasiyet kalmadığını,islami ticaret usulünden en az Jüpiter gezegeni kadar uzak olduğunu daha iyi anlıyorum şuan.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun...
gündemimizde türkiyenin dünyada eşi benzeri olmayan ticaret anlayışına adapte olmaya çalışmak var yoğunlukla.millette zerre kadar İslami hassasiyet kalmadığını,islami ticaret usulünden en az Jüpiter gezegeni kadar uzak olduğunu daha iyi anlıyorum şuan.

Malesef oyle. Hassasiyetler ortadan kalkti nerdeyse.
Allah yardimcimiz olsun.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
@Ebu SILA abi
Mikrofonu size uzatiyoruz.
Gündeminiz nedir?

..

Ve @Hanbeliyye kardeş sizin gündeminiz nedir? Öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz.
Benim gündemim zamanımızın iki belası olan Mürcielik ve Haricilik hakkında evvela kendim olmak üzere bu konuda ilmi eksik olan kardeşleri bilinçlendirmeyi istiyorum. İnsanlar bu konuda o kadar dengesizce davranıyor ki orta yolu bulan çok az kişi var. Adam utanmasa tağutu halife ilan edecek. O yüzden bu konu hakkında bir bilinç dirilişi yapma hâyâlim var.

Bir de ümmetin bu boş-beleş tartışmalardan sıyrılıp ciddi mânâda ne zaman uyanacağını düşünüyorum.
Cihad eden bir avuç müslümanken 3 kıtaya yayıldığımızı, cihadı bıraktığımızda ise bir avuç Yahudinin karşısında zelil olduğumuzu düşünüyorum.
Bir gün inşaAllah, bütün ümmet bir olup tüm putları kırarak "Hak geldi, batıl zail oldu." diyeceğimiz günün ümidini yüreğimde taşıyorum. Rabbim o günleri görmeyi de nasip etsin inşaAllah :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Benim gündemim zamanımızın iki belası olan Mürcielik ve Haricilik hakkında evvela kendim olmak üzere bu konuda ilmi eksik olan kardeşleri bilinçlendirmeyi istiyorum. İnsanlar bu konuda o kadar dengesizce davranıyor ki orta yolu bulan çok az kişi var. Adam utanmasa tağutu halife ilan edecek. O yüzden bu konu hakkında bir bilinç dirilişi yapma hâyâlim var.

Bir de ümmetin bu boş-beleş tartışmalardan sıyrılıp ciddi mânâda ne zaman uyanacağını düşünüyorum.
Cihad eden bir avuç müslümanken 3 kıtaya yayıldığımızı, cihadı bıraktığımızda ise bir avuç Yahudinin karşısında zelil olduğumuzu düşünüyorum.
Bir gün inşaAllah, bütün ümmet bir olup tüm putları kırarak "Hak geldi, batıl zail oldu." diyeceğimiz günün ümidini yüreğimde taşıyorum. Rabbim o günleri görmeyi de nasip etsin inşaAllah :)

Amin.
InşaAllah o gunlerde gelecek elbet
ama biz gorur muyuz meçhul.

Ozellikle bos beles tartismalar hususuna ekstra katılıyorum kardeş.
Bizi tembelleştirip kibirlendirmek disinda bir yarari yok o tartişmalarin
Uyanırız insaAllah birgün
Bu alanda yapacaginiz calismalar icin Allah yolunuzu açik etsin hayirla sonuçlandırsın..

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Amin.
InşaAllah o gunlerde gelecek elbet
ama biz gorur muyuz meçhul.

Ozellikle bos beles tartismalar hususuna ekstra katılıyorum kardeş.
Bizi tembelleştirip kibirlendirmek disinda bir yarari yok o tartişmalarin
Uyanırız insaAllah birgün
Bu alanda yapacaginiz calismalar icin Allah yolunuzu açik etsin hayirla sonuçlandırsın..
Amin, sizin de inşaAllah.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Sila abi gorene kadar;

@Tevhid yolunda kardeş ,mikrofon sizde

Ve olmazsa olmaz

@Ummetbilinci kardeş size de uzattim mikrofonu.

Gundeminiz nedir oz gundeminizi nasil koruyorsunuz ?

Allah razı olsun. Benim gündemim, son zamanlarda selef akidesine ait kitapları okumak ve eksikliklerimi gidermekle geçiyor. Ayrıca birkaç tevhid ehli kardeşimizin isteğini geri çevirmeyerek şahitliğimi paylaştım. Kendileri de kanallarında paylaşmış. InsaAllah birilerinin kurtuluşuna vesile olur.
Rabbim ayaklarımızı kaydırmasın.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun. Benim gündemim, son zamanlarda selef akidesine ait kitapları okumak ve eksikliklerimi gidermekle geçiyor. Ayrıca birkaç tevhid ehli kardeşimizin isteğini geri çevirmeyerek şahitliğimi paylaştım. Kendileri de kanallarında paylaşmış. InsaAllah birilerinin kurtuluşuna vesile olur.
Rabbim ayaklarımızı kaydırmasın.

Amin.

Allah daim etsin, yolundan ayirmasin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
@EBU HANİFE abi senin gundemin nedir?
Bir de ne okuyorsun bu aralar? ( bu merak sorusu)

@İkrime kardeş sizin gundeminiz nedir
Öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz ?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@EBU HANİFE abi senin gundemin nedir?
Bir de ne okuyorsun bu aralar? ( bu merak sorusu)

@İkrime kardeş sizin gundeminiz nedir
Öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz ?
Ne bulursam okuyor dinliyorum :D

Ama ozelde fikih usulu,fikih,akaid-kelam,tefsir ve bati kilasiklerinde zaman bulursam Dostoyevski nin yer alti notlarini bitirmeye calisiyorum.

Gundemimde okuduklarimi dusunmeye calisiyorum ama bu beni bunaltiyor bazende dusunmemeye gayret ediyorum cunku yorucu bi sey dusunmek :D

Et ve benzin fiyatlari yukseldigi icin piknige gidemiyorum buda beni üzen seylerden biri :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ne bulursam okuyor dinliyorum :D

Ama ozelde fikih usulu,fikih,akaid-kelam,tefsir ve bati kilasiklerinde zaman bulursam Dostoyevski nin yer alti notlarini bitirmeye calisiyorum.

Gundemimde okuduklarimi dusunmeye calisiyorum ama bu beni bunaltiyor bazende dusunmemeye gayret ediyorum cunku yorucu bi sey dusunmek :D

Et ve benzin fiyatlari yukseldigi icin piknige gidemiyorum buda beni üzen seylerden biri :D

En kucuk erkek kardesim bi ara filizof olucam diyordu.
Ise gitmeyecekmis oyle herkes gibi,
filozof olup dusuncekmis
Para nasil kazanacan diyoduk
Dusununce para vermiyolar mi diyodu
Artik ne sandiysa.:D
Ailecek super zekaliyiz.

Marti yakala abi yenilebiliyo mu marti bilmiyorum da et yani bi sekilde bedavaya gelir. Benzini de unut. En yakin agacin altina gidip çömülecek artik yapacak bisey yok :D

Üst Ana Sayfa Alt