Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
dua6rz7qx0.jpg

Seni tarif etmekte bütün güzellikler,
Rahmetinin rahmetine al bizleri,
kimsenin kimseye faydası olmadığı o günde sana sığınırız.
Sensin ALLAH mekanım senindir.
RABBiM gönlümüzü sana yönelt,gönlümüzü muhabbetinle temizle,dostluğuna kabul et,bizi bize bırakma,sen hidayetini ver,sen hidayetini vermezsen kalbimiz nasıl huzur bulur,pişmanlıklarımızı sana döndür,sen aklımızı aldanışlıklardan koru,nefsimizin aldatmacalarına kanmaktan koru kalbimizi..
Kalbimiz sana kanar ALLAHım huzurunla aziz eyle kalbimizi,nefsimizin bizleri isyana uğratmasına izin verme.
Biz aciziz sen KADiR sin biz çarasiziz sen EHAD sin bizler sana muhtacız sen SAMED sin...
Bizler dilsiziz konuşanımız sensin bizler yokuz var eden sensin,bizler sadece senden isteriz çünkü sen en büyüksün,şahit yaz büyüklüğüne bu küçük kalplerimizi,yoklukta bırakma bizleri,karanlıkta bırakma,çirkinlikte bırakma...Göz yaşlarımıza değer veren sensin RABBiM bağışla.Kahrında hoş lutfunda hoş,sana muhtaç olmak bizim en güzel fakirliğimizdir,cennetini aç,kerem eyle sana gelen bütün yollarımızı aç MEVLAM...

EY gönlümün güzeli....

Susup kendimize sakladığımız,unutup kendimizden bile sakladıklarımızı sen bilirsin,kendi kendimize yetemiyoruz,sırdaşımız sensin utandırma bizleri,gururdan azad eyle,zilletine düşürme,katında rütbelendir,iyiler arasında an,kalbimiz yanlız senin halimiz sana aşikar RABBiM...Seni çok ama çok ********* ALLAH ım senin sevginden başka sevgi verme kalbimize,kalbimizi senin sevginle doldur,bizleri sensiz bırakma,senden dilemeye,senden istemeye yüzüm yok günahkarım utanıyorum,ama senden başka isticek kimsede yok,duy sesimi şaşkında olsam kerem eyle yollarını aç bizlere RABBiM..

EY en çok sevdiğim...

içimin huzuru bizleri bilmediklerimizle sınama,seni bilmemiz,sana güzelce ibadet edebilmemiz için bütün yollarını aç kapatma ALLAH ım...içim acıyo gönlümün güzeli,dünya ve ahirette tek istediğim sensin,senin yanında olayım kovma kapından,sen yüceler yücesisin,seni anlatmaya kelimeler yetmez RABBiM cevapsız bırakma,yalnız bırakma bizleri sensizlikle sınama.RABBiM akıttığımız her göz yaşı yalnız senin için olsun,senden başkası için ağlatma bizleri, ALLAHIM yalnız seni istiyor,yalnız senin rızanı diliyorum,sen af edicisin,af etmeyi çok ama çok seversin,bizleri af et,PEYGAMBER EFENDiMiZ(s.a.v) hürmetine,en sevdiğin kulların hürmetine af eyle,sen affetmezsen halimiz nicedir RABBiM,sen bilirsin bizler kimiz ki,aciziz,güçsüzüz ne olur affet ALLAHım...Sana inanan sana dayanan,bir tek sana güvenen kullarından eyle...

BiZi BiZE BIRAKMA....

BiZi SENSiZ BIRAKMA...
BiZi SENSiZLiKLE SINAMA...

AFFET ALLAHIM NE OLUR AF ET.....

Amin...

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
img303qp5.gif
img303qp5.gif

ALLAH'IM,
Bize, anne ve babalarimiza, ve affina muhtaç tüm Müslümanlara merhamet eyle YA AFÜVV.
Yaptigimiz hayirli isleri huzurunda makbul eyle YA ALiM.
Kardeslerimizi, çocuklarimizi komsularimizi dost ve sevenlerimizi iyilerden eyle VEHHAB.
Bize, dinine, vatanina, milletine hizmet eden Salih evlatlar ihsan eyle YA HALIK.
Bizi, dinimizi, tüm ehli islami daima aziz ve muzaffer eyle YA AZiZ.
Vatani milletimizi her türlü düsmanlardan, oyunlardan emin eyle YA LATiF.
Bizleri, bütün felaketlerden, müsibetlerden, belalardan muhafaza eyle YA HAFIZ.

amiiin

img303qp5.gif

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Allahım! Her göz açıp kapama, her nefes alıp verme ve Sana malum olan her şey sayısınca salât ve selam olsun Efendimize ki o, kendisiyle düğümlerin çözüldüğü, sıkıntıların açılıp zâil olduğu, adının anılmasıyla arzu, istek ve güzel neticelere ulaşılan, yüzü suyu hürmetine yağmur istendiğinde rahmete nâil olunan (Habîbullah)dır. Allahım! Nurlarının ummanı, esrarının madeni, inayetinin menbaı, hidayetinin güneşi, hazire-i kudsün nişanlı gözdesi, mahlukatın imamı, yaratılmışların en hayırlısı ve en sevgilisi, kulun, habîbin, rasulün ve kendisiyle nebîlere-rasullere hâtime çektiğin ümmî nebî Efendimiz Hazreti Muhammede, sâir enbiya ve rasullere, Efendimizin ailesine ve ashabına, melâike-i mukarrabîne, semâvât ve arzdaki salih kullarına salât ve selam olsun.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gaflet uykusundan uyandır bizleri AllahIM

Allah’ım Senin adını zikrettiğimde seni yüreğimde hissetmeyi, Seni her şeyden
ve herkesten çok sevmeyi, gönülden teslim olup, hakkıyla korkmayı diliyorum Senden.

Allah’ım Senin emirlerine harfiyen uymayı, farz olan ibadetlerin hepsini yerine getirebilmeyi, namazda
seninle güçlü bir bağ kurup, azametini kalbimde hissedebilmeyi, istiyorum Senden.

Huzurunda sadece Seni zikredeyim. Sadece Seni anayım sadece Seni düşüneyim.
Seni yüceltebilmeyi öğret bana, nasıl seveceğimi bildir bana.

İşte buradayım huzurundayım, acizim ve günahkarım. Gaflet uykusundan uyandır bizleri.

Doğruyu yanlışı görmeyi “ Rabbin için sabret” emrine uymayı, iyiliği emredip, kötülüklerden
sakınmayı, bu ayeti yerine getirerek kurtuluşa erenlerden olmayı nasip et bizlere.

Ey yücelerin yücesi Allah’ım seni tesbih ve tasdik ederim. Bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.
Sen bağışlayansın merhamet edensin. Senden bugünün ve gelecek günlerin hayrını istiyorum,
bu günün ve yarının şerrinde sana sığınırım.

Nefsimin ayağımı kaydırmasına, şeytanın beni kötüye sevk etmesine izin verme Yarabbim.
Habibim dediğim o güzel insanın ahlakıyla ahlaklandır beni.
O’nun gibi hayırlı bir kul, mümin ve Allah aşığı olmayı diliyorum senden.

Dini ancak sana halis kılarak iman eden, yürekten tövbe edep,
ıslah eden, sana sımsıkı sarılan müminlerden eyle bizleri.

Eyyüb’ün ün sabrını, İbrahim’in tevekkülünü, Süleyman’ın ilmini, İsa’nın aşkını, Meryem’in iffetini,
Hatice’nin edebini, Yüce peygamberimizin ahlakını ihsan et bizlere. Sana layık,
Seni çok seven kullardan, kamil iman sahibi müminlerden olmayı nasip et yüce Allah'ım...

~ Amin ~

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Bu güzel güzel duan için cani gönülden _ Elfü elfi ......AMİN........ _

Allah celle celalühü razı olsunn ...
Eline sağlık ablamm ;) Emeğine berekett..

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Amin kardesim Amin cani gonulden sayamadigim kadar amin Rabbim sen dualarimizi kabul buyur

F Çevrimdışı

Filistinim

Üye
İslam-TR Üyesi
"Senden başka ilah yoktur. Seni tenzih ve teşbih ederim. Allah'ım! Günahlarım için senden mağfiret dilerim ve rahmetini isterim. Ya Rabbi, ilmimi artır ve kalbime hidayetini verdikten sonra gönlümü senden çevirtme. Katından bana rahmet ver. Sen bolca bağışta bulunansın"

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
YA RABBİ SEHERİN HÜRMETİNE...
ŞU ANDA OKUNAN EZAN-I ŞERİFİN HÜRMETİNE...
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA DÖKÜLEN KANLARIN,GÖZYAŞLARININ HÜRMETİNE...
RAHMAN SIFATININ, RAHİM SIFATININ HÜRMETİNE...
TEVVAB SIFATININ HÜRMETİNE...
BENİ DE AFFEYLE...
GÜNAHLARIM DAĞLARDAN BÜYÜK :(
SENİN RAHMETİNE SIĞINDIM SETREYLE :((
AFFEYLE. . . AFFEYLE. . . AFFEYLE. . .

F Çevrimdışı

Filistinim

Üye
İslam-TR Üyesi
atina.gif

Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.
Ey Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ALLAHumme amin

paylasim icin Rahman razi olsun bacim....

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Amin,Amin,Amin kardeslerim Rabbim affetsin insAllah ..................

H Çevrimdışı

HiLaFeTiNaSKeRi

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'im bizlere Ramazan ayini mubarek eyle, sana olan sevgimizi, itaatimizi, zikrimizi, tevbemizi artir. Bizlere hayir ver Allah'im ecmaine.
Amin

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
besmele1.gif

دعاء اليوم التاسع: اللهمّ اجْعَلْ لي فيهِ نصيباً من رَحْمَتِكَ الواسِعَةِ واهْدِني فيهِ لِبراهِينِكَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصيتي الى مَرْضاتِكَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِكَ يا أمَلَ المُشْتاقين.

9. Günün Duası: Allah“ummec’al lî fîhi nasiben min rahmetik’el-vasia, vehdinî fîhi li-berahinik’es-satia, ve huz bi-nasiyetî ila merzatik’el-camia, bi-mehabbetike ya emel’el-muştagîn.”

Anlamı: Allah’ım! Bu günde geniş rahmetinden beni nasipsi bırakma; açık delil ve burhanlarını bana göster ve beni alıp en kapsamlı hoşnutluğa götür; muhabbetinle ey şevkli insanların arzusu!

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
O daima yaşayandır. O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O halde O'na Dininde ihlâs (ve samîmiyet) erbâbı olarak "Hamd olsun kâinâtın Rabbi olan Allah'a" (diye) duâ edin... (Mü'min Sûresi/65)

Üst Ana Sayfa Alt