Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbimiz! Unutursak veya hata yaparsak bizi sorumlu tutma
Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme
Rabbimiz! Zorlanacağımız yükü bize taşıtma
Günahımızı affet! Bizi bağışla! Bize ikramda bulun!
Bizim velimiz sensin Kâfirlere karşı bize yardım et" (Bakara, 2/286)
Rabbimiz! Bizi doğru yola erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme,
katından bize rahmet bağışla; şüphesiz Sen sonsuz bağışta bulunansın"
(Al-i İmran, 3/)
Rabbimiz! Bizi ve bizden önce inanmış olan kardeşlerimizi bağışla
Kalbimizde müminlere karşı kin bırakma; Rabbimiz! Şüphesiz sen
şefkatlisin, merhametlisin" (Haşr, 59/10)...Amin...
Cumanız Mübarek Olsun,Selam Ve Dua İle İnş.

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım, kendimi Sana teslim ediyor, yüzümü Sana doğru ceviriyor ve işlerimi Sana havale ediyorum. Hem korkarak hem de ümit ederek sırtımı Sana dayıyorum. Senden ancak yine Sana sığınılır. Senden başka ne melce var, ne de kurtarıcı. Allah'ım İndirdiğin Kitab'a, gönderdiğin Peygamber (aleyhissalatu vesselâm)'e iman ettim. Yedi semanın, yerin ve Arş-ı Âzam'ın Rabbi olan ALLAH'ım!

Allah'ım, bütün üzüntülerimde dilediğin gibi, dilediğin şekilde bana kifayet et...

Dinim için ALLAH bana yeter.

Dünyama karşı ALLAH bana yeter.

Mühim işlerime karşı ALLAH bana yeter.

Bana saldıranlara, zülüm ve haksızlık yapanlara karşı ALLAH bana yeter.

Bana haset edenlere karşı ALLAH bana yeter.

Kötülük için bana yaklaşana karşı ALLAH bana yeter.

ölüm anında ALLAH bana yeter.

Kabir sualleri karşısında ALLAH bana yeter.

ALLAH bana yeter O'ndan başka ilah yoktur. O'na tevekkül ettim. O yüce arşın Rabb'idir.
Amin.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Acilsin gözlerimin perdesi,uyansin gözlerim gafletten...şu cahil aklim uymasin nefsimin sözüne,unutmasin,bir gün uyanis var ebediyete.Ruhum sahip ciksin emanetini ve unutmasin mahser meydanini,cehennem atesini...şimdi inliyor kalbim,cözülüyor dilim,gözyasi var,dua var dilimde,alemlerin rabbine...belki günahkarlarin en günahkari...belkide mazlumlarin en mazlumuyum,yinede senin kulunum.geri cevirme sana acilan ellerimi...kalbim senin icin carpar,dilim senin kelamini okur,basim senin için secdeye deger,ve gözlerim yalnizca senin icin bu kadar yas döker,senden tek dilegim benden razi olmandir...ve alma aşkini kalbimden,belki o zaman daha az günah işlerim.Rabbim yillarimi ay,aylarimi gün yapki sana kavusacagim gün yakin olsun...ruhum aşsin dağlari denizleri ve gökleri kavuşsun rahmetine...Amin...

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım! Senden Cenneti Ona yaklaştıran söz ve ameli isterim.
Ateşten ve ona yaklaştıran söz ve amelden Sana sığınırım.
Taktir ettiğin her hükmü benim için hayır kılmanı dilerim.

el-muslimun Çevrimdışı

el-muslimun

Üye
İslam-TR Üyesi
24eqnfa.jpg

Allah’ım kendi adımımla izlediğim, kendi ellerimle uzandığım, kendi gözlerimle gördüğüm, kulaklarımla işittiğim, dilim ile konuştuğum günahlardan sana sığınırım. Rızıklandırdığın rızıkları boşa harcadığım, sonra isyanıma rağmen senden rızık isteyip beni rızıklandırdığın, sonra da senin verdiğin rızkı sana isyanda kullanmama rağmen günahımı örtmeni istedim. Sen de benim günahlarımı örttün. Senden rızkımın artmasını istedim, Sende rızkımı hiç kesmedin. Bana hilminle ve ihsanınla rızkı döndürdün ey cömertlerin cömerti.

Allah’ım! Gündüzün aydınlığında, gecenin karanlığında, boş bir yerde bana bakarken gizli açık işlediğim tüm günahlardan Sana sığınırım.

Allah’ım Senin bana, gecenin ve gündüzün ortasında farz kıldığın, bende hatayla veya kastederek veya unutarak veya cahillikle terk ettiklerimden dolayı istiğfar ediyorum. Resullerin Efendisi Peygamber’lerin sonuncusu Peygamber Efendimizin sünnetlerinden gaflet haliyle veya yanılarak veya unutarak veya gevşeklik göstererek veya cahillikle veya sünnetle uğraşımımın az olduğundan dolayı terk ettiklerimden sana sığınırım. Allah’ım Senin sözlü, fiili, açık veya gizli, kerih gördüğün günahlardan sana tövbe ediyorum.

İlahım! Senin yolunda ve Senin için çalışan kardeşlerim var, onları senin için seviyorum. Beni de onları da sözlerinde de fiillerinde de ihlâsla rızıklandır. Firdevs Cennetlerinde beni de onları da Peygamber Efendimizin arkadaşlarından kıl.

Allahumme âmin.

E Çevrimdışı

Ehlitakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbimiz! Bize korkudan öyle bir pay ayır ki; bu sana karşı işnelecek günahlarla bizim aramızda bir engel olsun. İtaatinden öyle bir nasip ver ki;o bizi cennetine ulaştırsın. Yakininden öyle bir hisse lütfet ki; dünyevi musibetlere tahammül kolaylaşşın. Ey Rabbimiz! sağ olduğumuz müddetçe; kulaklarımızdan, gözlerimizden, kuvvetimizden istifade etmemizi nasip et aynı şeyi bizden sonra gelecek olan neslimize de nasip et. Ey Rabbimiz! Bizi; azgın ve mütecavizlere karşı muzaffer kıl. İntikamımızı bize zulmedenlerden al, Merhametsizleri bize musallat etme. Bize dini musibet verme. Dünyayı ne asil gayemiz kıl ne de ilmimizin son hedefi... Amin.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
Ya Rabb! Niyetlerimiz teslim olanlardan olsun!
Niyetlerini ıslah edebilenlerden kıl bizi! Ey Rabbimiz akraba sevgizi ver bize! Önce etrafını tezkiye edenlerden kıl bizi!
Kelimeleri harcatma fütursuzca, cümleleri savurtma.
Dilimizi zihnimizi kuranla yaşat! Cahilliğimizi ilimle temizle...

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
Uykumuzu dinlenme kıl, gaflet kılma! Uyanıklık halimizi sâlih amel kıl, kötü amel kılma! Uykumuzu ibâdete vesîle kıl, engel kılma!

Gece gündüz, sabah akşam, hazarda seferde, uykuda uyanıklıkta bizden yardımını ve inâyetini esirgeme! İşlerimizi kolaylaştır! Güçlükleri aşmamızı sağla! Dertlerimize derman ver! Sıkıntılarımızı gider!

Maddî mânevî problemlerimize helâl çözümler nasip eyle! Dünyada ve âhirette her türlü gam ve kederimizi gider! Bizi Cehennem azabından koru!

Âmîn...

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi Sen Kalbimizdeki Mühürü Kaldır
Kaldırki Sana İbadeti Üşenmeden Usanmadan Hakkıyla Dosdogru Yapalım,
Kaldırki İnsanlara , İnsanlıga Bi Faydamız olsun ,
Ya Rabbi Sana Sıgındım Senden İsterim
Sen Bizi Dosdogru Mümin Eyle
Sen Bizi Dosdogru İnsan Eyle
Süphesizki işiten Ve Duaları Kabul Edensin..dünyanın dört bir yanında esir mücahid ve mücahide kardeşlerimiz var sen onları tez zamanda esaretten kurtar ...zulüm altındaki kardeşlerimizin çektiklerini sona erdir ...zalimlerin zulmünü karşılıksız bırakma !bütün müslümanlara birlik ve beraberlik nasib et ...bizlerde çok sessiz kalıyoruz mahcubuz sana ve kardeşlerimize sen sesimizi çıkarabilmemizi ,çığlık çığlığa haykırabilmemizi nasib et !LA İLAHE İLLALLAH!!! ....bizde varız!diyebilmeyi nasib et yarab...
…ALLAHUMME AMİİN...

E Çevrimdışı

Ehlitakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahumme veffir hazzî fîhi min en-nevafil, ve ekrimnî fîhi bi-ihzar il-mesail, ve garrib fîhi vesîletî ileyke min beyn il-vesail, ya men la yeşğaluhu ilhah ul-mulihhîn.
Allah ım! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoğalt; -dünya ve ahirette- sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bana lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından sana vesilemi yakınlaştır bana; ey ısrarla –yalvaranların- ısrarı kendisini –başkalarıyla ilgilenmekten- alıkoymayan –Rabbim-! amin .

Allahumme amin..

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya rab bizleride kat bu kervana ..kurban kabul et bu canımı yoluna...bir can değil bin can feda yoluna ...beni de kat senin için canını verenlerin kervanına ....allahumme amiin...

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
Ey içimizdeki acıyı, ruhumuzdaki sancıyı gören Allah’ım!
Bizi kaldıramayacağımız bir yük ile, tahammül edemeyeceğimiz bir acıyla imtihan etme.
İçimize koyduğun acıya, ruhumuzda duyduğumuz sancıya, başımıza gelen kazaya karşı bize dayanma gücü ver.
Gönüllerimize düşen hicran acısıyla kıvranırken, ağzımızdan çıkanlar arasında yanlış bir şey varsa bizi affet...
Ey her şeyin karşılığını tam veren en vefalı!
Sana değersiz çok küçük bir sermaye ile gelsek de Sen onu tam kabul et ve öyle mukabele de bulun.
Başkalarının canımızı acıtmasına izin verme.
Bizi senin sevginin yoksunluğu ile imtihan etme..

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
Allah'ım beni senin sevginle ve sevgisi senin yanında bana fayda verecek kimsenin sevgisiyle rızıklandır.
Allah'ım sevdiğim mal, evlat ve sıhhatten bana ne verdiysen, onu senin sevdiğin konularda bana güç ve kuvvet yap.
Allah'ım sevdiklerimden neyi benden aldıysan, onları sevdiğin ibadet ve kulluk konusunda bana kuvvet kıl.

UMEYMA Çevrimdışı

UMEYMA

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabb bizede sehadet serbetinden yudum yudum icmeyi nasib eyle.
Sehid tahtindan Rabb´e gulumser
Ahh!! Binlerce canim olsaydi der..

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
Rabbim! Kuranı kalbimin baharı, göğsümin nuru eyle. Onunla kederlerimi yok et hüznümü sürgün eyle.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey, Kitabını indiren, Bulutları yürüten; İslam düşmanlarını da müttefiklerini de yok et! Ey Allah'ım, onları ve cephanelerini Mücahidlere ganimet kıl! Ey Allah'ım, Sen bizim destekçimizsin, Sen bizim tek maksudumuzsun; Senin emrinle saldırır; Senin emrinle çekiliriz... ve Senin emrinle savaşırız! Ey Allah'ım! Gök Senin göğün; arz Senin arzın; deniz Senin denizin, gökyüzünde ne kadar güçleri varsa onları düşür. Arzında ne kadar güçleri varsa, onları yok et, denizinde ne kadar güçleri varsa batır. Ey Allah'ım, onların hükmünü Sen ver, Seni asla mağlub edemezler. Ey Rabbim, onlardan kısasını al, Firavun ve kavmine verdiğin helakı onlara da ver, Ey Allah'ım, ülkelerini su taşkınlarıyla helak et, onları insana, paraya, yemeğe muhtaç bırak. Ey Allah'ım, onları mağlub et, yok et! Sen her şeye kadir olansın, en büyüksün. Allahumme amin... Allah en Büyüktür!

Üst Ana Sayfa Alt