Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Allahım!Kalbime senin korkundan öyle bir pay ver ki,nefsim günah işlemeye yöneldiğinde o korku benimle günahın arasına girsin!"

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım istikametimi senin rotandan hiç ayırma!
Allah'ım benim varlığım düşmana korku,dostum'a güvencem olsun!
Allah'ım sen beni rızanın olduğu işlere yönelt!
Ve senin için adanmış bir ruh olarak şu gafleti bol dünyada yaşamayı ve yürekleri uyandırmayı bana nasib et!

...Amin!

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
EYYY RABBIM

Biz aciziz sen sonsuz rahmet sahibisin
Biz günahkarız sen sonsuz merhemet sahibisin
Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin el amann el amann

Bizi cehennem azabından muhafaza eyle ,
Bizi Rahmetinden ,merhametinden mahrum etme
Biz; bizi bıraksakta sen bizi bırakma Rabbim..
AMİNN

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
Uyandır bizi Rabbim! Kendimizden memnun olup derinlemesine uykuya dalarsak...
Uyandır bizi Rabbim! Sahip olduklarımızın çokluğuyla avunup, sana muhtaçlığımızı unutursak...
Uyandır bizi Rabbim! Senden ötürü sevmeyi unutur da nefsimiz için sevmeye başlarsak...
Uyandır bizi Rabbim!

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahım,
Biliyoruz affa layık değiliz...
Ama Senin rahmetine sığınıyoruz.
Bütün günahlarımızdan
Tevbe ediyoruz
Kabul et Allahım
Senin rahmetin boldur
Affediciliğinin üstüne ise yoktur
Yine kapına geldim Allahım
Bildiğim başka kapı yok
Günahkâr olsam da
Kapından başka kapıyı çalmadım
O kapıyı aç Allahım
Dergahına al
Kapından geri çevirme
Tevbe ediyoruz
Senden af diliyoruz Allahım
Bizi affet

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım
senden irtidad edilmeyecek bir iman,tükenmeyecek bir nimet ve 'Huld cennetinin en yüce makamında hz. muhammed (s) ile arkadaşlık isterim.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLahım, nefsime takva ver.. Onu temizLe nefsi en iyi temizLeyen Sensin nefsimin veLîsi ve MevLâsı Sen’sin!.."

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kalbimiz ağrıdığında, dilimiz dolandığında, omuzlarımızın
üzerinizdeki yükün altında ezilirken; sevilmediğimizde,
sorulmadığımızda,anılmadığımızda...Yorulduğumuz zaman, direnmekten vazgeçmeyi düşündüğümüzde, hata
ettiğimizde günahın pişmanlığıyla tükenirken...Vel'hasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli
kılan ALLAH BİZE YETER...

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1- Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
2-4- Hamd, Alemlerin Rabbi, Rahman, Rahim ve Din gününün maliki olan Allah'adır.
5- Biz yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen'den yardım dileriz.
6-7- Bizi dosdoğru yola ilet, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna,gazaba uğrayanların ve sapıklarınkine değil.(fatiha suresi)

Amin....

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
UYANDIR BİZİ RABBİM KENDİMİZDEN MEMNUN OLUP DERİNLEMESİNE UYKUYA DALARSAK
UYANDIR BİZİ RABBİM SAHİP OLDUKLARIMIZIN ÇOKLUĞUYLA AVUNUP SANA MUHTAÇLIĞIMIZI UNUTURSAK
UYANDIR BİZİ RABBİM SENDEN ÖTÜRÜ SEVMEYİ UNUTUR DA NEFSİMİZ İÇİN SEVMEYE BAŞLARSAK
UYANMAK DUASIYLA

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Allahım!Kalbime senin korkundan öyle bir pay ver ki,nefsim günah işlemeye yöneldiğinde o korku benimle günahın arasına girsin!"

_emre Çevrimdışı

_emre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım biliyorumki eğer müslüman türkün içindeki korku gider ve müslümanlara apaçık düşmanlık eden kafirlere karşı Senin yolunda savaş açma şuurunu edinirse dünya düzelecektir.nolur içimize cesaret gelsin Allah'ım.Kuranını değiştirerek Senin emrettiğin sabrın hikmetini allayıp pulluyarak islam alemini pasifleştiren münafıkları,görme ilmini ve takvasını nolur bu millet kazansın Allah'ım.Peygamberime savaşı emretiğin şartlar biliyorumki şimdi misliyle oluştu.kafirlerde biliyorlarki,eğer müslüman türk bilinçlenir ve kardeşlerine sahip çıkarlarsa oyunları başlarına yıkılacak.onun için bizim dinimizi bizden daha iyi yaşamış gibi eğitilip takiyenin zirvesinde,saf kitleleride beraberlerinde sürüklüyorlar.bu milleti her daim derdi maişetle tehdit edip tevhidden uzaklaştırıyorlar.kafirle cihatta içimizdeki geçim korkusu nolur gitsin Allah'ım.ya hep yada hiç olma zamanı geldide geçiyor.artık nolur şehit olma şansını millet olarak yakalayalım Allah'ım.Sen diyorsunki Allah, Rabbinizin ve resulunun yolunda savaşanlarla beraberdir.bizi Senin yolundan,kardeşlerimize yapılan zulumlere duyacağımız merhametten uzaklaştıran,bizden gibi görünüpte Senin verceğin ödüle razı olmayıp kafirlerden gelene razı olan münafıklardan bizi nolur kurtar Allah'ım.Sen biliyorsunki;Sana geceleri nasıl dua ettiğimi.bana verdiğin akılla sezgiyle yarın kalktığım zaman bu dünyaya bu gaflettteki çoğunluklara nasıl tahammül edeceğim.Sen biliyorsunki senden deliliği istiyorum veya bana ve benim ağladığım insanlara merhamet etmeni istiyorum nolursun Allah'ım.Sen diyorsunki,o hesap gününde size bilmediklerinizi anlatacağım,Ben sizin bilmediklerinizi biliyorum.ey mantıklıların en Mantıklısı,ey yıktığı her mantığı kendi merhameti rahmetiyle bize kabullendiren Rabbim.bıktım usandım ölen kardeşimin rızkını çalmaktan.hergün kendime rezil oluyorum bir kardeşim benim yerime ölsünde dünyası kısmeti benim olsun demekten.ey kibir kelimesinin sadece Sende makes bulduğu Allah'ım,zannediyorumki imtihanların en dayanılmazını yaşıyoruz ve Sen bunlara şişen boğazlarımın ağrısını önceden bilecek ve onlara emir verecek tek Kudretsin.ne kadar samimiyim bunu ben bilmiyorum.ne kadar inanıyorum bilmiyorum.Allah'ım tek bildiğim,bana bu satırları yazma nasibini verdiğindir.artık nolur o nasib denizine girelim Allah'ım.artık savaştan başka seçeneğimizin kalmadığını nolur izin verirsen görelim Allah'ım.yada olan biten bunca zulume belamlığa karşı algımın yitip gitmesini Senden nolur rica ediyorum Allah'ım.sabah kalktığımda akıldan ziyan olarak sadece Seni düşünmeyi ama bunu başkalarından saklamayı istiyorum nolur Allah'ım.Allah'ım biliyorumki musibetlere karşı,kafirlerin zulmüne karşı eğer sabır dersek takvamızı ölçmek için daha ağırları geliyor.Allah'ım ben Senden sabır istemiyorum.ben Senden bizi sahili selamete ulaştırmanı rica ediyorum.bize verceğin merhamet ve rahmet karnesi için artık çalışma zorunluluğumuzun olduğunu bilmemizi istiyorum.Allah'ım yurdumu yönetenler biliyorumki apaçık kafirlerden emir alıyorlar.ve bunuda milleti için yapmıyorlar.sadece kendi canları ve malları için yapıyorlar.nolur Allah'ım artık Senin kullarından birileri gelsin başımıza.ancak ve ancak Senin emirlerini yaşayan bir insanı dinlicektir bu millet.lütfen Allah'ım bize iyi insanlar gelsin.Senin izninle bizim içimize yarınımızı düşünmeksizin cihad yolunda şehadet nasib olunsun.aklımız ve kalbimiz lütfen Seninle olsun Allah'ım

kuduri Çevrimdışı

kuduri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH'ım

beni hidayet eyle,beni hidayet eyle,beni hidayet eyle ve salih kulların ile karşılaştır,bana ""kulum"" diye hitap ettiğin kulların gibi ""kulluk makamını ihsan eyle.
amin.

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rab
bizlere gözler verdin, bizleri işitir kıldın, lütfettiğin imanı taşıyabilmek için tertemiz fıtratta kalpler verdin
razı olacağın şekilde şükredebilmemiz için vermiş olduğun bu nimetleri senin rızan için kullanan salih kullarından eyle

Ya Rab
etrafıma bakındım senin kitabından daha hidayet edici bir kitap göremedim.
etrafıma bakındım senin yolundan daha aydınlık geniş ve düz bir yol göremedim
etrafıma bakındım senin yolundan giden kulların kadar güzel insanlar göremedim

Ya Rab
senin rızan için yeryüzünde dolaşan kulların arasından öyle bir cemaate rast geldim ki
senin rızan için yaptıkları amellerin heybetine
onlara vermiş olduğun imana
dünya ve ahiretteki güzelliklerine, kimselere perva etmeyişlerine aşık oldum..

bizleri de mücahidlerden ve şehidlerden eyle ya Rab.senin hazinelerin vermekle tükenmez
bizleri muttakilerin önderlerinden eyle
bizleri kendine yakın ettiğin yüksek derecelerdeki kullarından eyle
üzerimizdeki nimetini tamamla ya Rab..
amin.velhamdulillahirabbilalemin

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Duanın gücünü anlayıp yalnız O'ndan istediğimizde, O'na dayanıpgüvendiğimizde, O'ndan başka hiçbir şeyimiz kalmadığında...ALLAH BİZE YETER O, ne güzel bir vekil, O ne güzel bir dost, ne güzel bir yardımcıdır... Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır...

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
„De ki: Rabb’im, beni (gireceğim yere) doğruluk girişiyle girdir, beni (çıkaracağın yerden) doğrulukla çıkar. (Beni nereye göndereceksen, hoş bir şekilde oraya girdir ve çıkacağım yerden de, beni hoş bir şekilde çıkar). Bana katından, yardım eden bir delil ver. De ki: Hak geldi, batıl gitti, zaten batıl yok olmaya mahkûmdur.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Merhameti sonsuz ve gücü her şeye yeten Allah'ım, Sen bize yetersin; Sen her ihtiyacımıza kâfî ve vâfîsin. Kapına yönelenlerin teveccühlerinden haberdar bulunduğun gibi bizim dualarımızı da mutlaka duyarsın. Bütün işlerimizi en güzel neticelerle neticelendir.. Amin...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi katından gelecek her türlü hayra ihtiyacım var.Sen vermeye kadir,ben ise istemeye muhtacım.

Üst Ana Sayfa Alt