Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kadının kestiğini yemek caizdir, lakin kadına hayvan boğazlatılmaz. Onlar annedir, çocuklarımızı yetiştirirler, merhametlidirler, öyle olmalıdırlar. Hayvan kesmek onların merhametlerini aşındırır yavaş yavaş. Şair bu durumu şöyle anlatır:
Kadınlar zayıftır ama anneler çok güçlü...

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
zaman artık uykuların kaçma zamanıdır ve Rabbimiz katında bir mazeretimiz olması için, Allah’ın yardımını hak edebilmek için, Allah rızası için… tüm fıkhi ayrılıkları ve taassupları bir tarafa bırakıp temel tevhit akidesinde savrulmayanlarla beraber, Allah Resulü’nün gittiği yoldan asla ayrılmadan yürüyerek, hayatı ve ölümü yalnızca alemlerin Rabbi Allah için olan bir Kuran toplumu oluşturmak için biraz daha gayret etme zamanıdır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Dunya uzerindeki 1.5 milyar musluman esede sesini cikarmiyorsa esed hakli"
-Ama bu adam senin inandigin dini yasamak istedikleri icin canli canlı topraga gomuyor. ona sesini cikaranlar var orda. Ama tv de onlari izlerken onlara terorist diyoruz..
"Neden o adam musluman kesiyor da muslumanlar cihad etmiyor. Esed hakli"
-cihad edenler var orda. Ama izlediginiz tv de bunlar gosterilmiyor. Onlar terorist deniyor. Biz de inaniyoruz.
"Hani nerde. Goster o zaman ordaki cihad edenleri. Bende bu yasimda gidecegim cihada. Biz genclerden bekliyoruz. Ben sizi bosa mi yetistirdim."

Az once babamla aramizda gecem konuşma yi aktardim.

Uzerimde nasil bi ferahlik var anlatamam.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bizdeki ihanete bakın ki, isviçre Medeni Kanunu çevrilip 'Türk'leştirilirken son anda Adalet Bakanı Bozkurt, Hıristiyanlarda bile süt kardeşle evlenmenin yasaklandığını farkediyor ve apar topar o maddeyi değiştirtiyor, süt kardeşle evlenmek serbest bırakılıyor. İşte İsviçre Medeni Kanununda bile yasaklanan bu evlilik sırf Kuran'a ters olsun da ne olursa olsun diye değiştirilmiştir. [Mustafa Armağan, 01.09.2013]

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
(Haşa)Atatürk yarım bir ilahtır; Türklerin babasıdır. Hiçbir devlet şefi için hayatında bu kadar heykel dikilmemiştir; ne Mussolini’nin, ne Hitler’in, ne de Lenin’in anıtları onunkilerle ölçülemez” (05.08.1935 - Cumhuriyet)

Alıntı: D. Mehmet Doğan, Batılılaşma İhaneti, Yazar Yayınları, 34.Baskı, 2012, Sayfa:72

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Dunya uzerindeki 1.5 milyar musluman esede sesini cikarmiyorsa esed hakli"
-Ama bu adam senin inandigin dini yasamak istedikleri icin canli canlı topraga gomuyor. ona sesini cikaranlar var orda. Ama tv de onlari izlerken onlara terorist diyoruz..
"Neden o adam musluman kesiyor da muslumanlar cihad etmiyor. Esed hakli"
-cihad edenler var orda. Ama izlediginiz tv de bunlar gosterilmiyor. Onlar terorist deniyor. Biz de inaniyoruz.
"Hani nerde. Goster o zaman ordaki cihad edenleri. Bende bu yasimda gidecegim cihada. Biz genclerden bekliyoruz. Ben sizi bosa mi yetistirdim."

Az once babamla aramizda gecem konuşma yi aktardim.

Uzerimde nasil bi ferahlik var anlatamam.

Desene artık benim de sevinme vaktim geldi. Sen gidince ben de derin bir oh çekeceğim.

İnşallah Allah nasib eder kardeşim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunu şundan dolayı paylaştım.
Biz konuşmuyoruz diye insanların düşünceleri hakkında önyargılı davranıyoruz.
Ve de insanlar birçok konuda bilgi sahibi değiller. Bildiklerimizi söyleyip söylemediğimizin de hesabına çekileceğiz.

Yoksa benim kişisel durumumla ilgili değil yazma nedenim.
Ben orada olmayı isterim. Ama şu an istemekten ve dua etmekten başka bişey yapmıyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Seyyid Kutub (Şehid İnşaALLAH)

‘’Şeytanın atıyla Cennet’e koşulmaz!’’

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne tuhaf kafirlerin terörist ilan ettiği mücahidlere artık müslümanlar da terörist diyor ve onlarla savaşıyorlar.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu bir gerçektir ki Allah yolunda cihad soyut manada bir savaş atılımından ibaret değildir. Cihad, eylem, ahlak, duygu ve ibadet şeklinde ortaya çıkan imanın zirvesini oluşturur. Allah'ın kendileriyle antlaşma yaptığı mü'minler, iman hakikatini kendi şahıslarında özümlemeye çalışan inanmışlar, işte bu asil imani gerçeklere sahip olanlardır..

|Seyyid Kutub|

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Kayyim (rahimehullah) şöyle der:
“Allah’ın mahremlerinin çiğnendiğini, hudutlarının zayi edildiğini, dininin terk edildiğini ve Resulullah’ın (sallallahu aleyhi ve selem) sünnetinden yüz çevrildiğini gördüğü halde serin bir kalple duran kimse de hangi din ve hangi hayır kalmıştır?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu dinin zaferi senin cihadına bağlı değildir. Allah’ın emri yerine gelir ve bunu engelleyebilecek hiçbir şey yoktur. Onun hizbi yardım olunacaktır ve orduları galip gelecektir. Müşrikler istemeseler de onun dini hakim olacaktır. Tüm bunlarla birlikte Allah’ın sana zorunlu kıldığı hak gereği sen bundan sorumlusun.

abdulaziz-b-isa-el-mukrin

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hani, milliyetin İslâm idi ?Kavmiyet ne! Sarılıp sımsıkı dursaydın ya milliyetine. “Arnavut” ne demek? Var mı şeraitte yeri? Küfr olur, başka değil, kavmini sürmek ileri, Arap’ın Türk’e; Laz’ın, Çerkez’e yahut Kürd’e; Acem’in Çinli’ye rüçhânı mı varmış? Nerde! Müslümanlıkta anasır mı olurmuş? Ne gezer! Fikri kavmiyeti tel’in ediyor Peygamber. En büyük düşmanıdır Ruh-u Nebi tefrikanın; Adı batsın onu İslâm’a sokan kaltabanın! Şu senin akıbetin bin bu kadar yıl evvel, Sana söylenmiş iken doğru mudur şimdi cedel? Ne Araplık ne de Türklük kalacak aç gözünü! Dinle Peygamberin ilâhî sözünü.Medeniyet size çoktan beridir diş biliyor; Evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor.

|Mehmet Akif Ersoy|

Üst Ana Sayfa Alt