Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas Camiye Saldırdı - Neden ?

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ya düne kadar şeriat ve Halife diye yırtınan Hamas değilmiydi? Şimdi neden böyle yaptılar?Bilen bi müslüman açıklasa bize

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebu Kutub akhim.. Bu is coktan oldu,, ve el kaide herhalde iyi konustu hamas hakkinda lakin benim bildigime gore Hamas islam icin savasmiyor,, hukumet sahibi olduklarinda demokrasiyle hukm edeceklermis allahu alim !

Lakin hamasi tekfir eddenler var tekfir ettmeyenler var.. Ben sahsen etkfir ederim, cunku bir Muwahhidi, Allah benim Rabbim dedigi icin oldurduler... dunyevi bir mesele icin degil... Onun icin ve daha baska nedenler yuzunden tekfir ediyorum hamasin liderini... Lakin tekfir etmeyenleride tekfir etmem.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlısını Allahdan niyaz ediyoruz.Bu konulara hakim olmadiğim içinde pek bişi diyemeyeceğim.Allaha emanet olun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Allah seni mükafatlandırsın ey kardeş. Keşke öyle demeseydin.Onlar belkide allah yolunda olan mücahidlerdir?Çünkü El-Kaidenin destek verdiğini okumuştum bi yerden.

Ebukutub ahi Şuan ki Hamas'ın bu video ile kafirliği tescillenmiştir.Hamas Şeyh Ahmet Yasin (r.a) döneminde hak üzere idi ne zaman şehid edildi tevhidten saptılar Nitekim de el kaide o dönemler destek çıkmıştır muhtemelen Şeyh Abdullah Azzam (r.a) aslen filistinli

Bi kardeşten filistine neden mücahid gitmiyor dediğimde,onları şehid ediyorlar dedi bende hayret ettim içimde orda ki ortama bugüne kadar hep şüphe içindeydim ta ki bu videoyu izleyene kadar...

Vallahi ahiler Adem'den günümüze dek en büyük darbeyi vuranlar müslümanım diye geçinenlerden gelmiştir hep ve bu olaylar ümmetin belini bükmüştür her daim

Kafirlerin müslümanlara olan kinini biliyoruz ama zorumuza giden müslüman bildiğimiz kimselerin böyle yapmaları...
ne denir bilmiyorum ki :(

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ya hep çuvaldızı başkalarına batırıyoruz bide kendimize batırsak olmazmı hamas gidip birden saldır dı mantık işi değil evet konuşmak istediklerinde neden üzerlerine el bombaları ile saldırıyorlar sonra neden saldırdı diyorsunuz sen saldırmasan o neden saldırsın hem neden batı şeriada fasık mahmut varken onla uğraşmazken ona mektup göndermezken hamasa gönderiyor bunun nedeni ne hamas sekseknden beli ordadır hiçbirzaman çizgisinden kaydığını görmedik gören varsa söyledin
kaldıkı şöyle bişey diyorlar hamas nedne israille ateşkes imzaladı ya sizin çoçuk ve kadınlarınızı ölmüyor karşınızda kadın çoçuk imha etmeye yeminli siyonistler var böleyken böle ama işte tek yönlü olunca herşeyi kendi gözlüğümüzden bakarsak kendi söylediklerimizden başkasına inanmayız

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya hep çuvaldızı başkalarına batırıyoruz bide kendimize batırsak olmazmı hamas gidip birden saldır dı mantık işi değil evet konuşmak istediklerinde neden üzerlerine el bombaları ile saldırıyorlar sonra neden saldırdı diyorsunuz sen saldırmasan o neden saldırsın hem neden batı şeriada fasık mahmut varken onla uğraşmazken ona mektup göndermezken hamasa gönderiyor bunun nedeni ne hamas sekseknden beli ordadır hiçbirzaman çizgisinden kaydığını görmedik gören varsa söyledin
kaldıkı şöyle bişey diyorlar hamas nedne israille ateşkes imzaladı ya sizin çoçuk ve kadınlarınızı ölmüyor karşınızda kadın çoçuk imha etmeye yeminli siyonistler var böleyken böle ama işte tek yönlü olunca herşeyi kendi gözlüğümüzden bakarsak kendi söylediklerimizden başkasına inanmayız
hamasın bozulduğunu akp yi örnek aldıklarından anlayabiliriz fi emanillah

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
:) öle diyorsan öle olsun
örnek ben albert einstein örnek alıyorum dediğimde kafirmi olacam

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2385- Enes bâlik (r)’den rivâyet edilmiştir Bir adam Rasûlullah (sav)’e gelerek: Ey Allah’ın Rasûlü kıyamet ne zaman kopacaktır? Diye sordu Rasûlullah (s, namaza kalktı ve namazını bitirince; “Kıyametin kopmasını soran kimse nerededir? Buyurdudam: Benim Ey Allah’ın Rasûlü dedi.Bunun üzerine Rasûlullah (sav): “Kıyamet için ne hazırladın?” buyurdu Adam: “Kıyamet için fazla namaz ve oruç hazırlayamadım fakat ben Allah’ı ve Rasûlünü seviyorum” dedi Bunun üzerine Rasûlullah (sv şöyle buyurdu: “Kişi sevdiğiyle beraberdir, sende sevdiğinle beraber olacaksın buyurduMüslümanların Müslüman olmaları dışında bu söze sevindikleri kadar başka bir şeye sevindiklerini görmedim” (Ebû Dâvûd, Edeb: 113; Müslim, Birr: 50)
Tirmizî: Bu hadis sahihtir

2386- Enes b Mâlik (ra)’den rivâyete göre, Rasûlullah (sv şöyle buyurdu: “Kişi sevdiği kimseyle beraberdir Hayır ve şer kazandığı her şey kişinin kendisinindir” (Ebû Dâvûd, Edeb: 113; Müslim, Birr: 50)
Bu konuda Ali, Abdullah bMes’ûd, Safvân b Assâl, Ebû Hüreyre ve Ebû Musa’dan da hadis rivâyet edilmiştirTirmizî: Bu hadis, Hasan-ı Basrî’nin, Enes’den rivâyeti olarak hasen garibtirBu hadis değişik şekillerde de Peygamber (sav)’den rivâyet edilmiştir

2387- Safvân b Assâl (r’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Tok sesli bir bedevî geldi ve: “Ya Muhammed! Bir kimse bir toplumu seviyor fakat her yönden onlar gibi olamamıştır, bu kişi ne olacak?” dedi Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: “Kişi sevdiğiyle beraberdir” (Ebû Dâvûd, Edeb: 113; Müslim, Birr: 50)
Tirmizî: Bu hadis hasen sahihtir.Ahmed bAbde ed Dabbî, Hammad b Zeyd vasıtasıyla Âsım’dan, Zir’den, Safvân bAssal’dan, Mahmûd’un hadisinin bir benzerini bize aktarmıştır

alıntı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inşeallah oldu bu sefer birde şu hadisi şerif aklıma geldi konuyla ilgili

ALLAH Rasulü (S.A.V.); "Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır" (Ebu Davud) buyuruyor.

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
böyle yazacağını biliyordum :D örnek aldık da sevdik neyani aynımı müşrikler peygamberimizden nefret ederlerdi ama örnekte alırdılar mallarını emanet ederlerdi ne yani şimdi bundan ne çıkıyor herneyse herkes ALLAH a hesap verir herkes yaptığı ile ortadadır

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebukutub ahi Şuan ki Hamas'ın bu video ile kafirliği tescillenmiştir.Hamas Şeyh Ahmet Yasin (r.a) döneminde hak üzere idi ne zaman şehid edildi tevhidten saptılar Nitekim de el kaide o dönemler destek çıkmıştır muhtemelen Şeyh Abdullah Azzam (r.a) aslen filistinli

Bi kardeşten filistine neden mücahid gitmiyor dediğimde,onları şehid ediyorlar dedi bende hayret ettim içimde orda ki ortama bugüne kadar hep şüphe içindeydim ta ki bu videoyu izleyene kadar...

Vallahi ahiler Adem'den günümüze dek en büyük darbeyi vuranlar müslümanım diye geçinenlerden gelmiştir hep ve bu olaylar ümmetin belini bükmüştür her daim

Kafirlerin müslümanlara olan kinini biliyoruz ama zorumuza giden müslüman bildiğimiz kimselerin böyle yapmaları...
ne denir bilmiyorum ki :(

Evet anlaşılmıştır durum.Allah müslümanın kılına bilerek zarar vereni zillete düşürsün inşaAllah.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
demokrasinin meyveleri....artık ellerine müslüman kanı bulaştı bunlardan haır beklenmez......Allahualem

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Filistinde asla birlik olmadıkça,dirrlik olmaz..aslında Hamasın doğuran husus israilin acımasız saldırıları neticesidir ,daha önce Hamas sürekli olarak diğer muhalif filisti grubuna ateş püskürür sık sık cihad çağrıları yapardı vede bu durum filistin halkı arasında direnen bir mücahid grup hayli tutuldu ve onu iktidara taşıyan sebeb oldu,ancak ne yazıkki daha önce iktidarı görmeyen,rahatı bilmeyen bu grup birden değişti doğru yoldan sürekli ayrılmaya başlayan bir siyasi döngünün içerisinde boğuldu,daha önce dünyevi zevklerden tad almadıkları,ama şimdi tadtıkları ,onları yönlendirebilecek islami lideride olmadığından bu grup şu anda boşluktadır,kuruluş amacındanda hayli uzaktadır.hani bir zamanlar bir slogan vardı hatırlayalım...İSRAİLİN KORKUSU,HAMASIN ORDUSU....işte nerde o Hamas...?

Üst Ana Sayfa Alt