Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas Camiye Saldırdı - Neden ?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Askeri kanatla siyasi kanatı herzaman ayrı tutma ayrı görme taraftarıyım....pek ön planda olmayan askeri kanatta hala daha çok sağlam ve samimi müslümanlar olduğu inancındayım....ibni teymiye camiine saldıranlarda pılisti Allahualem bilgim yok ama.... Bildiğim bişey var hemde camide müslümanın kanı aktı...hemde müslümanın eli ile...ardında şer odaklar olabilirmi...Gaybı ancak Allah bilir lakin hamastan da bir özür bildirisi duymadık....

A Çevrimdışı

amel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzzettin El kassam tugayları hamas ordusuna bağlı değilmiydi?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
2009'da olmuş akhi bakmak lazım ben de tam bilmiyorum videoda camiye kursunlar sıkıldıgını gorunce ıcım sıkıldı kapattım. belkı vıdeoda soyluyordur.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zamanda Hamas'ın başında kim vardı?
Akhi o dönemki siyasi büro lideri Halid Meşal'di(şu an hala aynı mevkide). Gazze'deki Hamas hükümeti başbakanı ise halen aynı görevde olan İsmail Heniyye. Halid Meşal'in bu işten o dönem haberi olmayabilir, zira Şam'da yaşıyordu.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi o dönemki siyasi büro lideri Halid Meşal'di(şu an hala aynı mevkide). Gazze'deki Hamas hükümeti başbakanı ise halen aynı görevde olan İsmail Heniyye. Halid Meşal'in bu işten o dönem haberi olmayabilir, zira Şam'da yaşıyordu.
CezakAllahul khayr akhi. peki hamasın bu olayla ilgili açıklaması var mı?

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
CezakAllahul khayr akhi. peki hamasın bu olayla ilgili açıklaması var mı?
Akhi, hatırladığım kadarıyla Hamas "tekfircilere operasyon" olarak duyurmuştu. Sonradan özür açıklaması olup olmadığını bilmiyorum. Ayrıca şehid(İnş) olan Şeyh Abdüllatif Musa hakkında şizofren, deli vb. yakıştırmaları da yaptılar diye hatırlıyorum.

Üst Ana Sayfa Alt