Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hangi Partinin İktidar Olması İslam ve Müslümanların Hayrına Olur?

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakın yanlış anlamayın. oy vermeyi ve parti tutmayı dahi savunmuyorum. fakat ben şöyle düşünüyorum. münafık partiler yine iktidar olursa millet herşey yolunda islamı özgürce yaşıyabiliyoruz, sadece Allah'a kulluk ediyoruz diyip tağuta kulluğa devam edecekler. fakat kafir partiler gelirse yaptıkları icraatlerle milletin gözü bir nebze de olsa açılır ve artık yavaş yavaş sesini çıkarmaya başlar. hem münafık partilerin yaptığı yanlışlardan dolayı, onları parti=islam belledikleri için sürekli onların hatalarını islam'a atfediyorlar. partinin zulmünü islamın zulmü belleyip hırslarını islam'dan çıkarmaya çalışıyor, islam'a saldırıyorlar. hem eğer azılı bir kafir partisi iktidar olursa artık ona buna itiraz da edemezler. çünkü şu an hepsinin genel söylemi azınlık olduğumuz için iktidar zulmüne faşizmine maruz kalıyoruzdur. eğer azınlık değil çoğunluk olurlarsa bu sefer bu kozları da ellerinden alınmış olacak ve belki de bu koz azınlık müslümanların eline geçecektir. bu yüzden ben münafıklar yerine kafirlerin gelmesini daha doğru görüyorum. sizler ne düşünüyorsunuz?

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Sosyalis işçi partisi..
Halk belki o zaman gözleni açar..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Muslumanların kendileri için geçici menfaatler sağlamasını; İslami kanunlarla idare edilmeye karşı olduklarını açıkça söylemelerine rağmen hala İslamı parti diye oy verenlerin AKP ve diğer bazı partilerin kazanmasına çalışacak veya sevineceklerdir.
Fakat Bu partilerin gelmesi ; İslamın hakimiyetine ve islami hareket metodunda çalışmaya en büyük darbe olduğundan ; kafirler Msp , Refah p., Fazilet partisi gibi partileri kapatma kararı aldıktan hemen sonra daha parti kapanmadan bir diğer partiyi (Saadet gibi) kurdurtmuşlar ve böylece (kendilerine göre) seçmenlerinin Rabbani metodla İslamı hakim kılmaya çalışması için yer altına girmesini engellemişler, kontrollu ve balanslı demokratik mucadeleye çağırmışlar, İslamın metodundan cahil ve makam mevki düşkünleri de balıklama buna atlamışlardır.
Bu kişiler yollar, köprüler , hastaneler veya kişi başına düşen gayri safi milli hasılanın yükselmesiyle o ülkenin iktidardaki partisine duacı olmuşlardır.
Bu cahiller İsviçrede yaşasalar yönetime dua edip onun için çalışmaktan geri durmazlar.
Fakat İslam der ki ; Allah'ın şeriatıyla yönetilmesi farz, yönetmeyenler kafir , Rızık Allahtan, Refah seviyesi için küfrü ve kurumlarını destekleme!.

Akp'nin 5 yıl iktidarda kalmasından sonra 5 yıl daha kalmasını taleb edenler, 10 değil 110 sene geçse İslamın hakimiyeti noktasında bir adım atılamayacağını göremeyen , görmek istemeyen makam ve menfaat düşkünü cahiller olduğu apaçıktır.

Akp fazla oyu alacak ve yine parti önünde seçmenler Cennetle müjdelenmiş gibi naralar atacaktır.

Muslumanlar İslam tarihini inceleseler, İslamın hep baskı , zulum ve kan olan bölgelerde, Rabbani metodlarla hakim olduğunu göreceklerdir.
Demokrasi ise muslumanları bozmakta , İslamın Rabbani metodundan koparmakta , insanları laçka yaparak böyle de mucadele olabileceğini benimseterek küfrü bir hayata yavaş yavaş geçirmektedir.
Anlayana

T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sizinde bildiğiniz, benimde bildiğim gibi bu işler partiyle, oyla olmaz, Kılıçla olur!sadece 19 tane genç 11 eylülde dokunulmaz denen ABD yi kalbinden vurmuş Allah dan başka zarar verilemez gücün olmadığını Dünyaya göstermiştir. İbn-i Teymiye (rahimehullah) şöyle demektedir: “Din ancak kitap, mizan ve demir ile ayakta durur. Kitap yol gösterir ve demir ise onu destekler

F Çevrimdışı

ferdiosman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Milletimizin aslî değerleriyle (İslami hükümlerin yaşandığı bir ortam ile) buluşması bir süreçtir ve bu zorlu süreçte dirayet, hassasiyet ve gayret noktasında herkes elinden geleni yapmakla mükelleftir. Mevcut durumu ve arızaları onaylamamak adına bu "öze dönüş" sürecine duyarsız kalmamak adına AKP'nin iktidar olması İslam ve Müslümanların hayrına olur düşüncesindeyim....

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Milletimizin aslî değerleriyle (İslami hükümlerin yaşandığı bir ortam ile) buluşması bir süreçtir ve bu zorlu süreçte dirayet, hassasiyet ve gayret noktasında herkes elinden geleni yapmakla mükelleftir. Mevcut durumu ve arızaları onaylamamak adına bu "öze dönüş" sürecine duyarsız kalmamak adına AKP'nin iktidar olması İslam ve Müslümanların hayrına olur düşüncesindeyim....

ne hayırmış 100 sene oldu daha geriye gidiyoruz cebine cep telefonu evine tv yi sokarak altına arabayı sahilde yazlık almak ileri gitmekse o doğru bak nedeyim ALLAH CELLE CELALUHU ISLAH ETSİN

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hangi parti gelirse gelsin hiç bir şey olacağı yok. Baskının en yoğunun yaşadığımız zamanı da biliyorum. Her taraftan kuşatılmıştık. Ve fakat müslümanlar birbirlerine destek çıkacaklarına birbirlerinin kuyusunu kazıyorlardı. Şöyle etrafa bir göz atıldığında kazı işleminin devam ettiği görülüyor. Yalnız şöyle bir şey belki faydalı olabilir. Tüm cemaatlerin üst düzey yöneticileri bir müddet cezaevine atılırsa, cezaevinde de bir koğuşa konulursa belki bir kımıldanma meydana gelebilir. Aksi halde üç öküz hikayesi devam eder. Allah (cc) bize feraset nasib eylesin. Fiemanillah.

F Çevrimdışı

ferdiosman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tercih yapmak durumunda olduğunuzda düşünün müslümanlara zülüm eden bir yönetim mi? Yoksa müslümanlara zülmetmeyen bir yönetim mi?

İslami hükümlerin gelmesi bencede günümüz sistemi ve partiyle purtiyle olacak iş değildir.Soru sahibide bu kanıdadır.Lakin sorulan soruda bu değildir.

Konu başlığındaki soru Hangi parti gelirse İslam ve müslümanları hayrına olur diye?

Habibullah gibi soru dışında alakasız cevaplar füzüli uzatmalar olucaktır.

Yine tekrarlıyorum Soru sahibi dahil partiyle islam gelecektir diyen yoktur..

T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ferdiosman kardeşim Akp önce bu sorulara cevap versin (Bir kısmını yazıyorum daha yazılacak,çizilecek ,konuşalacak, sorulacak çok şeyler var...)

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ EŞ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SİZE HANGİ MERCİLER VERDİ?

AMERİKALILARIN SAĞ SALİM DÖNMESİ İÇİN DUA EDEN BAŞBAKANIN HÜKMÜ NEDİR?

FAİZ DÜNYA GERÇEĞİDİR DİYEN TAYYİP ERDOĞANIN HÜKMÜ NEDİR?

PARANIN DİNİ İMANI OLMAZ DİYEN TAYYİP ERDOĞANIN HÜKMÜ NEDİR?

BİSMİLLAH DİYEREK KİLİSE AÇMANIN HÜKMÜ NEDİR?

EŞCİNSELLİK VE ZİNA YASALARINI ÇIKARMANIN HÜKMÜ NEDİR?

DOMUZ KREDİSİ VE DOMUZ ETİNİ KASAPLIK ET YAPMANIN HÜKMÜ NEDİR?

ÜLKEMİZDEKİ İNCİRLİK ÜSTÜNDEN KALKAN AMERİKAN UÇAKLARINCA 4990 SORTİYLE IRAKA BOMBA YAĞDRIMANIN HÜKMÜ NEDİR? ( Milli Savunma Bakanı VECDİ GÖNÜL AÇIKLADI)

DİNLER ARASI DİYALOG BOP PROJESİNİN BİR AYAĞIMIDIR?

IRAKTA 1,5 MİLYON KATLEDİLEN MÜSLÜMANIN VEBALİNİ NASIL ÖDEYECEKSİNİZ?

NATONUN LİBYA DA NE İŞİ VAR DEYİP HERİFLENEN TAYYİP SONRA NİYE ÇARK ETTİ?

BOP PROJESİ AMERİKANIN DEĞİLDİR, DEYİP SONRA BAŞKANI VE SAHİBİ BUSH DİYEN BAŞBAKAN NİYE ÇELİŞİYORSUNUZ?

FÜZE KALKANININ KOMUTASI BİZDE OLMALIDIR DEYİP, SONRA KULAGI ÇEKİLİNCE NATOYA VERİLMELİDİR ŞEKLİNDE DÖNÜŞÜNÜZÜN ANLAMI NEDİR?

YAHUDİ JİNSA SİZE NİYE MADALYA TAKTI?

MİLLİ GELİR 10.000 DOLAR DİYORSUNUZ, HANGİ GALAKSİDE YAŞIYORSUNUZ?

TÜM KAR EDEN YERLİ MÜESSESELERİMİZ SATILDI, KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ?

BAKANLARINIZ VE BAŞBAKANIN HALKI AZARLAMASININ SEBEBİ NEDİR?

MİLLİ GELİR 10.000 DOLARSA NİYE YAĞ, ŞEKER, KÖMÜR DAĞITIYORSUNUZ?

MİLLİ GELİR 10.000 DOLARSA AŞ EVLERİNİN ÖNÜDEKİ ARTIŞI NASIL İZAH EDERSİNİZ?

İSTATİSTİKLERE GÖRE İŞSİZLİK VE CİNNET KRİZLERİ NEDEN BU KADAR ARTTI?

İSTATİSTİKLERE GÖRE BOŞANMALAR SİZİN DÖNEMİNİZDE NİÇİN BU KADAR ARTTI?

İSTATİSTİKLERE GÖRE KAPKAÇ, HIRSIZLIK, ADAM YARALAMA NİÇİN BU KADAR ARTTI?

TARİHTE 88 YIL SONRA İLK DEFA CAMİDE HRİSTİYANLARIN AYİN YAPILMASINA İZİN VERDİNİZ. NEDİR BU GAVUR AŞKINIZ!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Zulum olmasın diye Akide ve Nebevi metoddan saparak, Yahudi ürünü demokrasi ile Şeriatın geleceğini mi sanıyorsunuz? Siz sadece teklif edebilin ben başka bir şey demiyorum. Zaten 3 seçim (15 sene) sonra (Receb'in 5 sene kaldı) şirk ve küfür ile Allah'ın Haramına helal - helaline haram diye kanun çıkarttıktan sonra(hükmünü bilmeden düşünmeden) başbakanlıktan istifa (Receb) edecek bir daha olamayacak, her gelen Receb gibi 15 sene küfür ve şirkten sonra yeni gelenle başa dönülecek ise ; daha ne diye İnsanları Demokrasi dinine çağırıyorsun?

Dikkat edin! Yaratmakta Allah'ındır hükmetmekte. (Âraf 54)

Allah'ın (c.c.) Rabb'liğini kabul eden fakat İlahlığını (kanun koyucu) yeryüzünden seçenlere yazıklar olsun!

Allah’ı Rab Kabul Edip , İlah Kabul Etmeyen KAFİRdir

ALLAH’I RAB KABUL EDİP , İLAH KABUL ETMEYENLER

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kafirlerin gelmesini uygun görmemin sebebi münafıkların gelmemesi içindir. ancak kafirleri de birbirinden ayırmak lazım bir kominist ile bir liberal bir değildir. birisi azılı islam düşmanı iken diğer islama düşman olmayabilir. bir kominist müslümana karşı mekkeli müşrik kesilebilirken, liberal bir ebu talip, bir necaşi gibi davranabilir. fakat ikisi arasında hangisinin daha uygun olduğunu bilemedim. azılı kafir gelirse ya cihad ya da hicret etmek gerekecek. islam düşmanı olmayanı uygun görürsek bu müslümanları her ne kadar tağuta kulluk etmeseler de darül islama hicret etmekten alıkoyabilir. eğer islamı yaşamak için illa darül islama hicret etmek gibi bir şart yoksa ben müslümanlarla anlaşmalı yöneticileri daha uygun görüyorum. değilse ya cihad ya da hicret. elbetteki en büyük dileğim hakimiyetin göklerde olduğu gibi yeryüzünde de kayıtsız şartsız milletin değil ALLAH'ın olmasıdır.

Mesture Çevrimdışı

Mesture

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

El-Hakk..

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest

Camide hıristiyan ayini yaparak, domuz etinden yapılmış pastırmaları yiyerek, che'ye rahmet okuyarak, Afganistan'da müslüman katlederek ''öze döneceğiz'':)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Camide hıristiyan ayini yaparak, domuz etinden yapılmış pastırmaları yiyerek, che'ye rahmet okuyarak, Afganistan'da müslüman katlederek ''öze döneceğiz'':)

dönerler ahi : )) mevlanada dönüyor oradan alışıklar dönmeye : ))

bugün nato güçleri altında 2bine yakın asker afganistanda mürtedlere eğitim veriyor orada müslüman kardeşlerimizin öldürülmesine kızlarımızın .... devam edemiyorum...

Üst Ana Sayfa Alt