Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hangi Şehirde Üniversite Okumamı Önerirsiniz?

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum
İnşallah seneye universiteye gidecegim.
Hangi ilde okumak istedigime henuz karar vermedim. Musluman karedeslerimin yogun oldugu illerde ve semtlerde okumak isterim. Hangi ilde veya semtte kardeslerimiz daha fazladir . Yardimci olursaniz sevinirim.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konun takipçisiyim.Ben de İNŞALLAH üniversite okuyacağım.Müslüman kardeşlerimizin çok olduğu yerler daha iyi olur bizim için.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Konun takipçisiyim.Ben de İNŞALLAH üniversite okuyacağım.Müslüman kardeşlerimizin çok olduğu yerler daha iyi olur bizim için.

Üniversite okumak okadar sevap mı da İNŞALLAH diyorsun? Sen cihad etmeyi düşünmüyormusun daha? Bir çok yerde cihadın farziyetinden ve yapılması gerektiğinden bahsediyorsun. Kendine gelince üniversite okuyacağı şehir arıyor beyimiz. EĞİTİM ŞART arkadaş. İnsanlar cihada gitsin sende olayları internet ve televizyondan seyret. Sende kendilerine kıytırık sebebler bulanlar gibi sadece mücahid istihdam etmekle mi cihad görevini yerine getiriyorsun? Yoksa Allah bana cihada gitmeme ruhsatı verdi diyenlerden misin? Bilirsin belki 'ramazan hastalığı' vardır ramazan girince. Millet hap yutuyorum diye oruç tutmuyor. Bazılarıda bu gibi saçma sapan hastalıklarını öne sürerek cihad etmiyor. Son olarak sana ve senin gibilere sorum 50-60 yaşlarına gelince mi cihad yapacaksınz yoksa? Bence ozaman yapmayın çünkü ayak bağı olursunuz.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üniversite okumak okadar sevap mı da İNŞALLAH diyorsun? Sen cihad etmeyi düşünmüyormusun daha? Bir çok yerde cihadın farziyetinden ve yapılması gerektiğinden bahsediyorsun. Kendine gelince üniversite okuyacağı şehir arıyor beyimiz. EĞİTİM ŞART arkadaş. İnsanlar cihada gitsin sende olayları internet ve televizyondan seyret. Sende kendilerine kıytırık sebebler bulanlar gibi sadece mücahid istihdam etmekle mi cihad görevini yerine getiriyorsun? Yoksa Allah bana cihada gitmeme ruhsatı verdi diyenlerden misin? Bilirsin belki 'ramazan hastalığı' vardır ramazan girince. Millet hap yutuyorum diye oruç tutmuyor. Bazılarıda bu gibi saçma sapan hastalıklarını öne sürerek cihad etmiyor. Son olarak sana ve senin gibilere sorum 50-60 yaşlarına gelince mi cihad yapacaksınz yoksa? Bence ozaman yapmayın çünkü ayak bağı olursunuz.
Bir insanı tanımadan zan da bulunmak kolaydır.Eğer ki maddi durumumuz iyi olsaydı emin ol şimdiye suriyeyeydim.Ama herkesi kendiniz gibi zannediyorsunuz değil mi? Cihad konusuna gelirsek babam ve annemi düzlüğü çıkarınca cihad görevimi İNŞALLAH 28 30 yaşlarda eğer ALLAH izin verirse yerine getirmek istiyorum.Benden size son tavsiye bir insanı tanımadan konuşmayın.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamu aleykum
İnşallah seneye universiteye gidecegim.
Hangi ilde okumak istedigime henuz karar vermedim. Musluman karedeslerimin yogun oldugu illerde ve semtlerde okumak isterim. Hangi ilde veya semtte kardeslerimiz daha fazladir . Yardimci olursaniz sevinirim.

az önce dediklerim senin içinde geçerli. Tagutun üniversitelerinde küfür öğretileri cihada tercih ediyorsun. İnsanlara laf atmadan önce kendi haline bak. Üniversiteye giderken İNŞALLAH diyorsun ya git be adam.
Üniversiteye gitmek Helaya gitmeye benzer.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
az önce dediklerim senin içinde geçerli. Tagutun üniversitelerinde küfür öğretileri cihada tercih ediyorsun. İnsanlara laf atmadan önce kendi haline bak. Üniversiteye giderken İNŞALLAH diyorsun ya git be adam.
Üniversiteye gitmek Helaya gitmeye benzer.
Bu konuda delin varsa konuş yoksa insanları yanlış yönlendirme küfre girmedikçe neden üniversite okumayalım?

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
avukat sitki bey:
Az önce cihadla ilgili bir mesaj yayinladin merak ediyorum acaba sen kac kere cihad ettin.
Ayrica nickindeki gibi gercekten t.c.'de avukatsan vay senin gibilerin haline zira taguti hükümlere sarılmak ve bunlarla icraat etmek Allahın dinine muhalefet olur.

S Çevrimdışı

sayfullah571

Üye
İslam-TR Üyesi
İlk önce şunu söylemek gerekir ki üniversite okumak -küfr yoksa- en iyi ihtimalle haramdır. Kendim üniversitede çok uzun süre okuduğum için biliyorum ki kadın-erkek karışıklığı çokça mevcut. Buda ibn kayyimın dediği gibi en büyük fesat ve pislik kapısıdır. Muvahhidler bu haramlardan uzak durmalı. Yoksa bu haramlar birikip Allah'ı kızdırdığı zaman muvahhidin küfürden korunması kalkar, her an küfre düşme tehlikesiyle yaşar.

Bununla beraber Muhammet87'ye soruyorum, bu ayeti yapıştırdın da şu an nereden yazıyorsun? İdlib'den mi? Sıtkı bey, siz de heralde bu kadar ateşli konuştuğunuza göre veziristanda bir internet kafeden giriyorsunuz foruma?

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
avukat sitki bey:
Az önce cihadla ilgili bir mesaj yayinladin merak ediyorum acaba sen kac kere cihad ettin.
Ayrica nickindeki gibi gercekten t.c.'de avukatsan vay senin gibilerin haline zira taguti hükümlere sarılmak ve bunlarla icraat etmek Allahın dinine muhalefet olur.

İlahlık taslama!!!

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hadi muhammed87 delil olarak gösterdiği ayete karşı konuşun bakalım
Tabii ki Cihad herşeyden önce gelir. Ancak (ben dahil) bazı kardeşlerimizin maddi, manevi durumları olmadığı için ne yazık ki Cihad'a çıkamıyoruz. Ama emin ol kardeşim eğer durumları olsaydı şimdiye kadar şehadet haberlerini almıştın.

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlk önce şunu söylemek gerekir ki üniversite okumak -küfr yoksa- en iyi ihtimalle haramdır. Kendim üniversitede çok uzun süre okuduğum için biliyorum ki kadın-erkek karışıklığı çokça mevcut. Buda ibn kayyimın dediği gibi en büyük fesat ve pislik kapısıdır. Muvahhidler bu haramlardan uzak durmalı. Yoksa bu haramlar birikip Allah'ı kızdırdığı zaman muvahhidin küfürden korunması kalkar, her an küfre düşme tehlikesiyle yaşar.

Bununla beraber Muhammet87'ye soruyorum, bu ayeti yapıştırdın da şu an nereden yazıyorsun? İdlib'den mi? Sıtkı bey, siz de heralde bu kadar ateşli konuştuğunuza göre veziristanda bir internet kafeden giriyorsunuz foruma?
:) :) :)

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haşa, dediklerine dikkat et avukat sitki saygı cerçevesini aşma

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
{ … Abdullah İbni Amr r.a dan. Dedi ki : Bir adam Resulullah s.a.v’e gelerek cihad için izin istedi.Resulullah s.a.v o adama :Senin annen ve baban var mı ? dedi. Adam : “evet “ deyince , Resulullah s.a.v buyurdu ki : Sen cihadını annene ve babana hızmet ederek yap. }

TİRMİZİ : 3.C.1722.N

Benim için cihaddan tatlı gelen hiç bir şey yoktur.Ayrıca cihad sadece eline silah alıp savaşmakla olmuyor bunun ayrımını da yapmak gerekiyor.Tabi ki cihad edeceğim.Emin ol senden çok istiyorum bunu.ALLAH benim içimi biliyor.Benim yakın akrabalarımdan cihad eden ve cihad edecek kişiler var.Ve ben de cihad edecğeim bundan emin olabilirsin senin gibi her şeye sallamıyorum sıtkı.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tabii ki Cihad herşeyden önce gelir. Ancak (ben dahil) bazı kardeşlerimizin maddi, manevi durumları olmadığı için ne yazık ki Cihad'a çıkamıyoruz. Ama emin ol kardeşim eğer durumları olsaydı şimdiye kadar şehadet haberlerini almıştın.

Ben çözdüm sizi sizin maksadınız ordaki mazlumları kurtarmak değil, kalıcı hilafet kurmak değilde biran önce hurilere kavuşmak. Sizi gidi sizi.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayeti annem babam için cihat etmiyorum diyen için yapıştırdım...ayrıca bende üniversite öğrencisiydim şu an kaydımı dondurdum...biz kerizmiyiz...bunlar daha burdaki tağutu reddedmiyorlar tağutun hükümleriyle bi yere gelmeye çalışıyorlar...suriyede çeçenyada etmek nerde
Sanırım beni kastettin.Ama ben tağutu reddediyorum yine bir yanlış.Cihad etmek sadece silahla olmuyor o ayeti bildiğine göre bunu da biliyorsundur herhalde.

Üst Ana Sayfa Alt