Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Haram Ortama ve Haram İçerikli Derslere Maruz Kaldığımız Okulda Okumam Günah mı?

Abdul-Batın Çevrimdışı

Abdul-Batın

على خطى نبينا...
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleyküm akhiler ben okuyan ve göya geleceğimi kazanmaya çalışan bir gencim kızlarla aynı sınıfta aynı sırada eğitim görüyoruz bize atatürk'ün başarıları ,sevdiği müzikler,sosyal etkinlikler (sosyal etkniliten kastım resmen okulumuzda gecen ay tıyatro salonunda magazın podyumu yaptılar da ) bu tarz şeyler yaıtırıyorlar yapmassakta her kez bilir: ''sınıfta kalırsın , ilerde napıcaksın , aç kalırsın'' gibisinden şeyler söylüyorlar şu an bunu yazarken annemin babamın bile bunu içinde olduğunu görüyorum onlarda benim için istiyorlar fakat bu gunaha harama onlarda gırmıs oluyorlarmı acaba ? yada ben göya geleceğimi kazanırken gunaha gırıyormuyum ? lütfen bu nerdeyse benim hayatımın tamamını oluşturuyor...
hayat+resmi.jpg

Ekli dosyalar

• hayat resmi.jpg
    hayat resmi.jpg
    20.5 KB · Görüntüleme: 90
M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bir abimin anısınıanlatmak isterim...
sınıf öğretmenliği okuyorduve nisalar çoğunluktaydı öyle dersler varki kızlarla el ele tutuşup tiyatro yapıyosun beraber grup çalışması yapıyosun...
öğretmende açıksaçıkbir nisa ve koyu laik...
bu abim nefret etmesine rağmen Allahım sen yardım et diyor gidip öğretmenin karşısına geçip yüzünü bile kaldırmadan "inancım gereği böyle bir fiiliyatta bulunmak istemiyorum benim düşünceme ters ve saygı göstermenizi bekliyorum" dedikten sonra öğretmen şaşırıp ağzını bile açamıyor (içinden ne diyorsa) ama derste o abimi ayırıyor sen oynamıycaksın yerinde otur diyor.(bu anısıbana örnek olmuştur)
sen Allahtan ümidini kesme zorunlu değilse derse gitme Allah cc şahdamarımızdan daha yakın durumunu senden daha iyi biliyor İNNALLAHE MEASSABİRİN de. bende sana benzer bir durumda sınav oluyorum... adım yobaza çıktı ama Allah bizimle beraber iman varsa imkanda vardır. dik duruşunu belli et yeter. Rabbim yardımcın olsun...

Üst Ana Sayfa Alt