Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hariciler Yine Bir Mücahid'i Katletti! [+18 Video]

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bir de sakın zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur; sonra yardım da göremezsiniz.(Hud, 11/113)

“İnsanlar zalimi görüp de onu zulümden uzaklaştırmazlarsa, Allah’ın, cezasının kapsamına onları da alması pek yakın olur.” (Ebû Dâvud ve Tirmizî)

Resulullah’ın sallalahu aleyhi ve sellam sünnetine muhalif uygulamaları ile sık sık gündemde gelen IŞİD İslami Cephe üyesi esir bir Müslüman’a uyguladı muamele ile sosyal medya da tepkileri üzerine çekti. (1)

“Rasulullah (s.a.s) yüze vurmayı ve dağlayarak yüzde alamet yapmayı nehyetti.” [Müslim]

Video da IŞİD üyeleri ellerindeki esire hakaret ediyor ve kendisini rencide edecek şekilde yüzüne tokat atıyorlar. Nefislerini tatmin edememiş olacaklar ki diğer IŞİD mensupları da boş durmuyor ve esir Mücahidi tekmeliyorlar.

Daha sonra İslami Cephe’ye bağlı Mücahit IŞİD üyelerinden iki rekat namaz kılmasına izin vermelerini rica ediyor. IŞİD üyeleri esirin bu isteğine de kendisine tekme ve tokat atarak cevap veriyor.

Daha sonra ise Mücahitin boyunu kesmek için eline bıçak alan IŞİD üyesi insanların kanını donduran bir zalimliğe imza atıyor ve Mücahidin boğazını kesmek için eline aldığı bıçağı körleşmesi için taşa vuruyor.

Bedir Savaşı’nda Hz. Peygamber (s.a) esirleri ashabına bölüştürdü ve “Bu esirlere iyi muamele ediniz” diye emretti. O sırada esirler arasında bulunan Ebu Aziz şöyle anlatıyor: “Beni teslim ettikleri Ensarın evinde ev halkı sabah akşam sadece hurma ile yetinirken bana yemek ikram ediyorlardı.”
Diğer bir esir olan Süheyl bin Amr hakkında Hz. Peygamber’e (s.a) “Ateşli bir hatiptir ve sizin aleyhinizde konuşmalar yapıyor, bu adamın dişlerini kırdırınız” denildi. Buna cevap olarak Hz. Peygamber (s.a) , “Ben onun dişini kırdırırsam, Allah da benim dişimi kırdırır; halbuki ben peygamberim.” buyurdu. (Siret-i İbn Hişam) .

“Allah’a yemin ederim ki; ya iyiliği emreder, kötülükten nehyeder, zalimin elini tutup zulmüne mani olur, onu hakka döndürür ve hak üzerinde tutarsınız; ya da Allah Teala kalblerinizi birbirine benzetir. Sonra da İsrailoğullarına lanet ettiği gibi size de lânet eder.” (Ebu Dâvud, Melâhim 17)

(1) Video linki https://sendvid.com/embed/29001kuh

Haber Merkezi / Ümmet-i İslam

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hakkı hakikatı işid meyen bir kavim ayrıca elini müslüman kanına boyayan birine ALLAH (c.c) nasıl hidayet versin

Meryem Kevser Çevrimdışı

Meryem Kevser

Üye
İslam-TR Üyesi
YA RABB! Işidi şiddetle tepele!

YA RABB! Onların yıllarını, Yusuf peygamberin kıtlık yılları gibi çetin yap, dünyayı başlarına dar et!

YA RABB! Onları sana havale ediyorum. Allahım, onlara lanet et! Çünkü onlar, Allah ve Rasülüne karşı geldiler!

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kesenin bu olduğu iddia ediliyor yinede günahını almayalım
B_lrFcSWcAAXMBD.jpg
YA RABBİM İNŞ BU NASIL MÜSLÜMANI NASIL INFAZ ETIYSE AYNISIYLA MUKABELE OLUR

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbir kafirin hakim bulunmadığı yerde bile Müslümanlara zulmettiler.Bu zihniyette diretenlere Allah lanet etsin.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ağlanacak haldeyiz. Artık Hansâ radiyallahu anh gibi analarımız yok malesef. Artık Emir'ül Müminin Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali radiyallahu anh gibi emirlerimiz yok. Kendisinin üç katı düşmana Bedir'de ki gibi dik duran bir ordumuz yok artık. Devletimiz yok. İmkanı olupta o imkanı değerlendirmeyen tüm Mü'minlerden şikayetciyim -Allah en kısa zamanda akıl, fikir ve idrak gücü versin İnşeallah tüm Mü'minlere-. Allah'ım şahit ol.

Kendileri oturup da (öldürülen) kardeşleri için 'Eğer bize itaat etselerdi öldürülmezlerdi.' diyenlere de ki: 'Eğer (bu iddianızda) doğru iseniz kendinizden ölümü geri çevirin.' Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanma. Bilakis onlar Rableri katında diridirler, rızıklanırlar. Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği (nimetlerle) sevinç içindedirler ve arkalarından henüz kendilerine katılmamış olanları, 'Onlar için hiç bir korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir de' diye müjdelemek isterler. (Âl-i İmran, 168-170)

Hansâ adlı bir hanım sahabî, Kâdisiye Savaşı'ndan önce dört oğluna şöyle dedi: "Ey oğlullarım! Siz (Allah'ın emrine) itaat edip Müslüman oldunuz. Kendi tercihinizle hicret ettiniz. Kendisinden başka hak ilah olmayan Allah'a yemin ederim ki, hepiniz bir kadının çocukları olduğunu gibi aynı şekilde tek bir adamın çocuklarısınız. Ne soyunuza leke sürdüm ne de nesebinizi değiştirdim.
Bilesiniz ki ahiret yurdu, fani olan dünya yurdundan daha hayırlıdır. Dolayısıyla sabredin, düşmanınızdan daha sabırlı olun, cihada sarılın ve Allah'a karşı sorumluluklarınızı yerine getirin ki kurtuluşa erebilesiniz.
Savaşın kızıştığı ve alevlerin her tarafı sardığını gördüğünüz zaman, ateşin ortasına dalın ve düşmanın liderine saldırın ki ebedîlik yurdunda ganimet ve ikrama kavuşanısınız...."

Bu sözleri dinleyen dört kardeş, savaş kızıştığı zaman harp meydanına atıldılar ve annelerinin kendileri hakkındaki düşüncelerini haklı çıkararak birbiri ardınca can verdiler.
Haberciler, evlatlarının ölüm haberlerini getirdiğinde Hansâ radiyallahu anhâ sadece şöyle dedi:
"Evlatlarımın ölümüyle beni şereflendiren Allah'a hamdolsun! Umarım Allah beni, rahmet konağı cennette onlarla bir araya getirir." Seyyid el-Affânî, Salâhu'l-Ümmet, 7/174.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın laneti özerinize olsun,bütün bombalar özerinize düşsün,kökünüz kurusun ey alçaklar ve psikopatlar örgütü..eskiden pkklılarla kobanide çarpıştığınız vakir gönlüm sizden yanaydı,ama artık onuda yüreğimden çıkarttım,sizin pkklılardan bir farkınız olsa olsa dilde söylediğiniz ALLAHU EKBER SÖZÜDÜR,başkada hiç bir farkınız yok...zahirde saöyleminiz din olabilr,ama hakikatte bu dinin düşmanı ve kafirlerin uşağısınız..

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Rabbim bunları helak etsin İnşaAllah,dünya da yaptıklarının yüz bin mislini gebermeden tattırsın,geberdikten sonra ahirette de azapların en ağırını tattırsın Rabbim. Bunlar hayvan bile olamaz (hayvanlara hakaret olur)onların bile vicdanı var,bu adilerde ise emaresi yok.Allah onları kahretsin AMİN.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaylari gorunce Rabbim sanki bize bile bile kafirler karsisinda zilleti verdigini dusunuyorum.

Muslumanlar birbirlerine kesip oldurecegine Zalim kafirlerin sehid etmesi daha hayirli oldugu icin Rabbim bize dunyda tam bir zafer nasip etmiyor.

Muslumanlar ufak tefek cemaat menfeaatlari icin birbilerine girdiklerini cok gordum , cok cemaat parcalandi , cogu birbirne selam bile vermiyor ve hepsine sorsan tevhid ehli , bir zafer olsa herkes birbirini keser boyle diye dusunmeden edemiyorum

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
it li köpek,bıçağını taşa vuruyr,daha acı çekmesini istiyor,bırakın bir müslümanı yahudiye bile bu şekilde yapılamaz....
hatırlayın kardeşler.reci olayını hatırlayın,müslümanları esir eden müşrikler,hubeybin iki rekat namaz kılmasına müsade etmişlerdi..mekke müşrikleri bile iki rekat namaz kılmasına müsade ettiler,ama bunlar müsade etmeyip,vuruyorlar.varın bunların yerini siz belirleyin..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
keskin sirke küpüne zarar diye bir laf var tabiri caiz ise.Bunlar kafire vururken müslümana da vuruyor.Onların bakış açısına göre mürted görüyorlar.Peki mürted bile olsa(ki bence değildir) bıçağı köreltmek nedir?ikinci olarak işkence etmek yok islamda.Üçüncü olarak din için savaştıklarını iddia ediyorlar ama namaza bile saygıları yok, alak suresini okuyan bir mümin nasıl olur da namaza böyle saygısızca davranır?dördüncü olarak tekfirde aşırıya kaçıyor delilsiz mahkemesiz zanla hüküm verip tekfir edip mürted diyor ve bunları yapıyor.Bana ilk zaman haricilerini hatırlattılar.

işte bu tip iğrenç şeyler sebebiyle buğzediyoruz(daha önce ahrar komutanını da keserek şehid etmişlerdi) yoksa heykel yıkma olayı haklıydı.

heykel ve türbe yıkma olayı kesinlikle haklıdır.Lakin bu gibi iğrenç davranışlardan ve tekfir hastalığından dolayı beriyiz bu haricilerden.Allah ıslah etsin bunları.Islah olmak mümkün değilse o zamanda müslümanlar, kendi içinden çıkan bu hainleri savaş meydanında yenerek etkisiz hale getirecektir inşallah.İçimde kalan son sevgi zerrelerini de yok etti bunlar.Sadece temkinli olmak adına bunları tekfir etmiyorum.Ama harici olarak görüyorum vesselam.

başka bir mesele de ırak'ta rafizilere karşı koydukları için bu zamana kadar bunların haberlerini ekledim.Hakikaten ırakta rafizilere darbe vurdular ama orada da sahve diye müslümanları da öldürdüler.Ve Allah'tan dileğim rafizilere vurabilecekleri kadar darbe vurup tarih sahnesinden silinmeleridir.Allah elbette daha hayırlı bir grup getirmeye güç yetirendir.

Son düzenleme:
ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acaba bunlar hiç kitap okumazlarmı sağdan soldan duyma haberlerlemi amel ediyorlar hiç ALLAH rasulu böyle birşey yapmış mı esirlere karşı bizleri mürted olarak gören bu sapık köpekler acaba hangi maksatla şeytanın uşaklığını yapıyorlar. muvahhid bir müslüman bunu yapmaz ALLAH tan korkar LA İLAHE İLALLAH diyen birini bile öldüren bu lavuklar acaba şeytanın avukatlığını yapıpta islama yıkmaya çalışan bu lavuklar.. acaba USAME BİN ZEYD hadisinden hangi lavuk hocaları şeytanları nasıl bir fetva veripte bunları oyuna getirmiş. canı sıkılan halife olmuş acaba bunlar hangi şeytanın uşaklığını yapıyorlar. islama giriş bu lavuklara göre başka .... allah hidayet eylesin inşallah bu kardeşlere ağzımı bozduysamda özür dilerim...

Üst Ana Sayfa Alt