Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hatay'a Konvoy

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Josef İslam | Reyhanlı Halep Sınırı | Şehit Bahattin Yıldız Yetimhanesi (Canlı Yayın)
Fırsatı olan buraya gitsin. Geçen Mayıs ayında gittim ve yıllık iznimde nasib olursa bir daha gidicem inşallah. 100 tane şehid çocuğu var ve arabadan iner inmez bacaklarınıza sarılıyorlar. Vallahi huzur dolacaksınız. Gitmek isteyen kardeşlere oradaki görevlilerle iletişim için yardımcı olabilirim.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Ben ilk kez böylesi bi mitinge katılıyorum.
Hatay'a gitmeden önce şeytan çok vesvese vermişti, hiç iyi değildim..
Allah'a şükürler olsunki gittim, ama bu seferde yol boyunca kötüydüm, öyle vesveseler verdiki anlatamam.
Bu arada ben ailemden uzağa hiç gitmedim, bide bunun etkisi vardı.

Ama oraya gidince, soubhanAllah vesveseler gitti, bi tarif edilmez bi huzur buldumki onu ancak yaşayan bilir.
Lafı fazla uzatmadan bide şunu demek istiyom, beni en çok etkileyen ve çaresiz bırakan olay şuydu: biz sınıra doğru giderken abilere halep neresi diye sordum bana şu dağın arkasında dediler. Işte orda ben bitmiştim :'(
Aramızda 20 30 km vardı belki, benim bacılarım, kardeşlerim orda kötülük görüyor, müslümanlar orda zulüm görüyordu, kafirler ordaydı, ve ben dağın ordan bakıyordum, bi hoş olmuştum ağlamamak için zor tuttum kendimi:'(

Rabbim hayrımızı kabul etsin
Kardeşlerimizi zulümden kurtarsın ve müslümanların saflarını birleştirsin..

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a şükürler olsunki gittim, ama bu seferde yol boyunca kötüydüm, öyle vesveseler verdiki anlatamam.

Ama oraya gidince, soubhanAllah vesveseler gitti, bi tarif edilmez bi huzur buldumki onu ancak yaşayan bilir.
Lafı fazla uzatmadan bide şunu demek istiyom, beni en çok etkileyen ve çaresiz bırakan olay şuydu: biz sınıra doğru giderken abilere halep neresi diye sordum bana şu dağın arkasında dediler. Işte orda ben bitmiştim :'(
Aramızda 20 30 km vardı belki, benim bacılarım, kardeşlerim orda kötülük görüyor, müslümanlar orda zulüm görüyordu, kafirler ordaydı, ve ben dağın ordan bakıyordum, bi hoş olmuştum ağlamamak için zor tuttum kendimi:'(

Iyiki konvoya katilmissinz..

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Muhaysini:

Halep'e destek için yollara düşüp sınıra gelen, kalpleri İslam'ın izzetiyle dolu olan Türkiye halkına teşekkür ederim. Cezakumullahu Hayran.
Mücrim Esed rejiminin ve destekçilerine korku ve Halep halkının kalbine sekinet veren bu kalabalıkları Allah hayırla mükafaatlandırsın.
Bir hayra vesile olan onu yapmış gibidir. Bu organizasyonun icrasında büyük emeği olan Bülent Yıldırım'dan da Allah razı olsun.
Sınıra gelerek "Muhaysini'ye Selam Direnişe Devam" sloganları atan gençlere de selamlarımı iletiyorum. Allah sizden ve bizden kabul etsin (Türkiye)

g2XGOL.jpg

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakıt parasını silaha yatırsınlar diyen kardeşim bu işin muhasebesinden ne kadar haberdarsın bilemiyorum bu rakamlar giden yardımlara göre dahi küçük yardımlar.
Üstelik oraya giden bir çok kardeşle görüştüğümde suriye için daha fazla neler yapabiliriz kanaatindeler..
Keşke islam-tr deki kardeşlerle hatayda bir araya gelseydik en azından bu program başka hayırlara vesile olurdu.
Bir başka güzel nokta ise tasvip ettiğim veya pek tasvip etmediğim bi çok insanın bu hususta bir araya gelmesi. Yetmiş çeşit kafirin bir araya geldiği şu dünyada yedi çeşit müslümanı bir arada görebilmemiz gerekiyor. Her hususta olmasa bile kimi hususlarda bir arada görünmek önemli.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Yaşadıklarınızı gördüklerinizi daha cok paylaşin firsat buldukca.

Abdullah Muhaysini:

Halep'e destek için yollara düşüp sınıra gelen, kalpleri İslam'ın izzetiyle dolu olan Türkiye halkına teşekkür ederim. Cezakumullahu Hayran.
Mücrim Esed rejiminin ve destekçilerine korku ve Halep halkının kalbine sekinet veren bu kalabalıkları Allah hayırla mükafaatlandırsın.
Bir hayra vesile olan onu yapmış gibidir. Bu organizasyonun icrasında büyük emeği olan Bülent Yıldırım'dan da Allah razı olsun.
Sınıra gelerek "Muhaysini'ye Selam Direnişe Devam" sloganları atan gençlere de selamlarımı iletiyorum. Allah sizden ve bizden kabul etsin (Türkiye)

g2XGOL.jpg

Allah razi olsun kardeslerden.
Okurken dahi garip oluyor insan.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fırsatı olan buraya gitsin. Geçen Mayıs ayında gittim ve yıllık iznimde nasib olursa bir daha gidicem inşallah. 100 tane şehid çocuğu var ve arabadan iner inmez bacaklarınıza sarılıyorlar. Vallahi huzur dolacaksınız. Gitmek isteyen kardeşlere oradaki görevlilerle iletişim için yardımcı olabilirim.
fırsat oldu gidebildik Fakat huzur dolma hadisesinden ziyade öfkem ve merhametim artdı.
IMG_5354.JPG
IMG_5354.JPG

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ay yavrunun ayağında terlik var.

Kaya abi ne kadar hazirlik yapilsa da ihtiyacen bir sürü sey çıkacaktır.
En cok ne lazim?
Çadır dendi imkanen gonderdik ama şu yerleşme aninda neler bir liste yapilsa gondersek?
Yani birçok şey eksik fakat ayaklarda çorap yokken balon getirenler vardı ama oda onları sevındırıyor .Aslında cemaatlerler ve derneklerle hareket edilip ne lazımsa onların aracılığı ile göndermekte fayda var .Şu an acil benim bildiğim çadır Her vakıf dernek vb oluşumlar Allah razaı olsun herkez bir köşeyi tutmuş bilinçli olduğu sürece kimi un kimi battanıye kimi nakit organize şekilde yardım yapılıyor .Benim bildiğim şu an acil çadır onu söyliyebilirim

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Melek'le tanıştın mı abi :)
kardeşim orda melek melek dedşikleri vardı galiba fakat Allah bizi affetsin sinirlerim bozuldu şu an yazarken bile ortam müsait değil ağlamamk için zor duruyorum .Yani bir girdim bir çıktım duramadım İşimiz çok kardeşler işimiz çok ayrılkları bir kenara bırakıp en azından ümmetin bu yetimlerine bakmamız kol kanat germemiz lazım .

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
kardeşim orda melek melek dedşikleri vardı galiba fakat Allah bizi affetsin sinirlerim bozuldu şu an yazarken bile ortam müsait değil ağlamamk için zor duruyorum .Yani bir girdim bir çıktım duramadım İşimiz çok kardeşler işimiz çok ayrılkları bir kenara bırakıp en azından ümmetin bu yetimlerine bakmamız kol kanat germemiz lazım .
Allah razı olsun abi