Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hiristiyan Ve Yahudi Dininin Islam Karşısında Aciz Kaldığı An.izle

Burak YILDIRIM Çevrimdışı

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Ehl-i Beyt imamlarının sekizincisi olan İmam Ali Rıza (Ra)'ın Resulullah (s.a.v)'in peygamberliğinin hak oluşu ve ALLAH (c.c.)'ın birliği üzerine verdiği ders tüm insanlara Nübüvvet ve Tevhid ile ilgili eşsiz bir kaynak oluşturmuştur.
ALLAH (c.c)'ın selamı Hz.Muhammed (s.a.v)'e ve onun tertemiz Ehl-i Beyt'ine olsun. Vesselam.

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

☆Ahmed İbn Taymiyyah~Hamoud al-Aqla al-Shuebi☆
Banned
12 imam olayina inanan insan seksiz suphesiz kafir olur

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şia değilim, şiadan da nefret ederim ama Ehl-i Beyt'i sevmek üzerimize vaciptir. Ali Rıza(rh) Ali(ra)'nin soyundan gelir. Lütfen mutedil olalım. Bu videoyu daha önce izlemiştim, elbette şia tarafından saptırmalar yapılmış olabilir ama bu Ehl-i Beyt'i küçümsememizi gerektirmez. Ayrıca kafir olur derken buna deliliniz nedir? (Şia'dan bahsediyorsanız onlar şüphesiz kafirdir)

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Kardes deliller bir çok alimden mevcut ikinci si birinin Rasûlullah in soyundan gelmesi onu müslüman yapmaz Nitekim amcalari kızıl kafirlerdi ehli Beyti kucumseyen yok kardeşim ama siz sadece ehli beyt derseniz asıl mutedil olmayan siz olursunuz ehli beyti değil bütün sahabe yi sevmek vaciptir ve Allah a yaklastiran amellerdendir Ali ra neyse Muaviye ra da odur. Bir insanın Ali ra soyundan gelmesi ona ayrıcalık kazandirmaz islam neseb dini değildir mobil den giriyorum istersen yarın delilleri atarim

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes deliller bir çok alimden mevcut ikinci si birinin Rasûlullah in soyundan gelmesi onu müslüman yapmaz Nitekim amcalari kızıl kafirlerdi ehli Beyti kucumseyen yok kardeşim ama siz sadece ehli beyt derseniz asıl mutedil olmayan siz olursunuz ehli beyti değil bütün sahabe yi sevmek vaciptir ve Allah a yaklastiran amellerdendir Ali ra neyse Muaviye ra da odur. Bir insanın Ali ra soyundan gelmesi ona ayrıcalık kazandirmaz islam neseb dini değildir mobil den giriyorum istersen yarın delilleri atarim
Amcaları kızıl kafirlerdi demişsiniz. Amcalardan kastınız kimlerdir?

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Ebû leheb Ebû talip te kafir olarak öldü kızıl kafir derken ebu leheb i kastettim

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû leheb Ebû talip te kafir olarak öldü kızıl kafir derken ebu leheb i kastettim
Haklısınız. Ancak benim tepkim 12 imamı reddetmenize değil zira ben de reddediyorum ancak İslam tarihinde yaşamış bu şahsiyet hakkında kesin bir hükme varmanız. Yanlış anlaşıldıysam hakkınızı helal edin.

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Ayriyeten ehli beyt sadece Ali ra değil bu konuda 2 görüş var biri sadece hanimlar i biri de hanımlar i çocuklar i torunları Ali ra. Kafir sia ummul muminin Aişe ra a iftira ettiği için onlara göre ali zeynep Fatima hüseyin r anhum bu tahrifler e dikkat edelim kardeşler terimler i iyi bilelim

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Haklısınız. Ancak benim tepkim 12 imamı reddetmenize değil zira ben de reddediyorum ancak İslam tarihinde yaşamış bu şahsiyet hakkında kesin bir hükme varmanız. Yanlış anlaşıldıysam hakkınızı helal edin.
Axi ben video da ki şahsı tanımam ama caferilerin imam Cafer e attığı gibi bu insanlar a da iftira atiliyor olabilir ayriyeten 12 nin 12 sinin de iyi olmadığını biliyorum axi ben tanımadığım insanlar i değil 12 imam olayını reddediyorum müslüman lar in görüşü de budur

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Axi ben video da ki şahsı tanımam ama caferilerin imam Cafer e attığı gibi bu insanlar a da iftira atiliyor olabilir ayriyeten 12 nin 12 sinin de iyi olmadığını biliyorum axi ben tanımadığım insanlar i değil 12 imam olayını reddediyorum müslüman lar in görüşü de budur

Akhi, 12 İmam iyi mi değil mi ben bilemem, bu konuda net ve açık bir hüküm veremem bilgim yok çünkü. Ancak şöyle bir durum var ki ehl-i beyt'te ademoğlu, hatasız olması İMKANSIZ, Çünkü biz inanıyoruz ki peygamberler dışında hatasız, günahsız, temiz pak kimse yoktur.. Daha ilerisini konuşmak için delil lazımdır. Onları da akşama görürüz bizde bilgileniriz inşa Allah.

Akhi bu yorumunu da daha detaylı açıklarsan çok iyi olur. Yanlış anlaşılmalara fırsat vermeyelim inşa Allah.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanırım kardeşin demek istediği şey şu:
"Bu imamlar müslüman ve Allah'ın velisi olabilir ama Şiilere has olan bu 12 İmam'ı masum tutmak özelliği kabul edilmez."
Biz onları Allah'ın seçtiği özel,hatta sonuncusu mehdi olan 12 imam olarak görmüyoruz ki,Şiiler onlara bu adı vermiştir.Bize göre onlar sadece nüfusları 12 kişi olan -hatta aslında 11 olan,çünkü bunların mehdisi hayaldir,Hasan askeri'nin kardeşlerinden Cafer, onun(Askeri'nin) zürriyetsiz öldüğünü bildirir.Bu nakil şiiliğin beklediği Sünnileri katledecek mehdinin olmamasını gerektirdiğinden bu Cafer'e "Cafer-i Kezzab" demişlerdir.

Yani "12 İmam'a inanmak" demek,Şii olmak,onları masum görmek demektir.Dediğim gibi bize göre bunlar normal insanlar/alimler/veliler olup -hepsini bilmem tabi- yalnızca nüfusları 12'dir.

E Çevrimdışı

Ebu Musenna Tanzim

Banned
Sanırım kardeşin demek istediği şey şu:
"Bu imamlar müslüman ve Allah'ın velisi olabilir ama Şiilere has olan bu 12 İmam'ı masum tutmak özelliği kabul edilmez."
Biz onları Allah'ın seçtiği özel,hatta sonuncusu mehdi olan 12 imam olarak görmüyoruz ki,Şiiler onlara bu adı vermiştir.Bize göre onlar sadece nüfusları 12 kişi olan -hatta aslında 11 olan,çünkü bunların mehdisi hayaldir,Hasan askeri'nin kardeşlerinden Cafer, onun(Askeri'nin) zürriyetsiz öldüğünü bildirir.Bu nakil şiiliğin beklediği Sünnileri katledecek mehdinin olmamasını gerektirdiğinden bu Cafer'e "Cafer-i Kezzab" demişlerdir.

Yani "12 İmam'a inanmak" demek,Şii olmak,onları masum görmek demektir.Dediğim gibi bize göre bunlar normal insanlar/alimler/veliler olup -hepsini bilmem tabi- yalnızca nüfusları 12'dir.
Akhi, 12 İmam iyi mi değil mi ben bilemem, bu konuda net ve açık bir hüküm veremem bilgim yok çünkü. Ancak şöyle bir durum var ki ehl-i beyt'te ademoğlu, hatasız olması İMKANSIZ, Çünkü biz inanıyoruz ki peygamberler dışında hatasız, günahsız, temiz pak kimse yoktur.. Daha ilerisini konuşmak için delil lazımdır. Onları da akşama görürüz bizde bilgileniriz inşa Allah.

Akhi bu yorumunu da daha detaylı açıklarsan çok iyi olur. Yanlış anlaşılmalara fırsat vermeyelim inşa Allah.

Esselamu aleykum kardeşler öncelikle hakkınızı helal edin vakit ayıramıyorum hem ev hem iş hem okul sıkıntı oluyo.Universite de Final haftası yarın dersimiz var kardeşlerle ve ona dahi çalışmadım bu konu ya da mecburen kapsamlı cevap veremiyorum.Normalde mobilden giriyorum o yüzden hakkınızı helal edin fakat :
12 İMAM OLAYI ŞİA NIN İMAMİYYE KOLUNUN İNANCI DIR.12 İMAM PEYGAMBERLERDEN ÜSTÜNDÜR.SAFTIR TEMİZ VE GÜNAHSIZDIR.
12 İmam dan salih kişiler vardır fakat bu akide kesinlikle mazereti olmayan bir küfür akidesidir.
Bunlar çok bilinen şeyler olduğu için delilleri yazmayacağım kim bunlara iman ederse bunlar açık ve büyük küfürdür cehalet mazeret olmaz kafir olur.Ki zaten selef alimlerinden birçoğu bir kişi kuran bulunan bir beldede veya müslümanların bulunduğu beldede yaşıyorsa huccet ikame olmuştur demişlerdir.
Daha önce bu konular forumda geçtiği için fazla da vakit ayıramadığım için bu forumda kardeş açıklamış : http://forum.memurlar.net/konu/948044/
Şeyxulislam ibn teymiyye nin selef alimlerinin bir çok eseri var mezhep imamlarınında tenkidlerinin olduğunu hatırlıyorum.Şeyxulislam ibn teymiyye'nin Minhacüs-Sünnetin-Nebeviyye fi nakdi kelamiş-Şîati vel-Kaderiyye eserini okuyabilirsiniz.
Fakat şunu hiç bir zaman katii suretle unutmayın ki en cahilinden en ilimlisine en iyisinden en kötüsüne hiç bir şia size asla dost olmayacak ve ilk fırsatta kanınızı namusunuzu ve malınızı gaspedecektir.Bunlara yakiin olduğum için söylüyorum.Allah ta buna şahiddir.Esselamu aleykum ve rahmetullah.
Tavsiye Videolar:

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
12 İMAM OLAYI ŞİA NIN İMAMİYYE KOLUNUN İNANCI DIR.12 İMAM PEYGAMBERLERDEN ÜSTÜNDÜR.SAFTIR TEMİZ VE GÜNAHSIZDIR. 12 İmam dan salih kişiler vardır fakat bu akide kesinlikle mazereti olmayan bir küfür akidesidir.
Allah razı olsun akhi, benim demek istediğim de buydu. Ama yine de açıklık getirmek gerekiyor bazen, malum internet ortamında yanlış anlaşılmalar çok oluyor.

Üst Ana Sayfa Alt