Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yahudiler ve Hıristiyanlar Cehenneme Girecek!

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden böylesine uluorta konuşan “gâvur dostları” görülmezdi. İş bu rivayet yeni çıktı. Gâvurlar Müslümanları vurdukça, dövdükçe, öldürdükçe, bunlara bir haller oluyor. Müslüman kardeşlerinden yana olacaklarına gâvurlardan yana oluyorlar. Hiç utanıp sıkılmadan, perva etmeden, hayâ etmeden, ALLAH’tan korkmadan şeddeli YALANI söylüyorlar ve “Hıristiyan ve Yahudiler de Cennete girecek” diyorlar.

Peki bunu niçin yapıyorlar? 1 Nisan 2007 tarihli Millî Gazete’de vardı. Doğu’da 70 çocuk Hıristiyan olmuş. Daha önceleri Adapazarı Müftüsü de o civarda iki bin gencin Hıristiyan olduğunu açıklamıştı. Yine medyada genişçe yer almıştı: Babası profesör olan bir kız Hıristiyan olmuştu. Gerekçesini de şöyle açıklıyordu: “Hoşgörü, diyalog diyen sizlersiniz. Hıristiyanlar da Cennete gidecek diyenler sizlersiniz. Madem onlar da Cennete gidecek. Onlarda tesettür mecburiyeti yok, namaz yok, pek çok haram yok. Sonunda Cennet’e de gidecekler. Onun için bu tercihi yaptım.” Görüyor musunuz, işin ucu nereye dayanıyor? Niçin bu yalanı ortaya attılar? Niçin “Edison da Cennetlik” diyorlar, anladınız mı?

Halbuki Hıristiyan ve yahudilerin ebedî Cehennemlik olduğuna dair yüzlerce âyet var, pek çok hadis var. (Ne hazindir ki, şimdi bazı müesseseler meallerde Yahudilerin “mağdub” ve Hıristiyanların “dâllîn” tâifesinden olduklarını ve onlar aleyhindeki bütün hükümleri çıkarmaktadırlar. Tıpkı Amerika’nın “Furkan” adında bir kitap ortaya çıkarması gibi...)

Bakınız Peygamber Efendimiz (asm) Fatihâ-i Şerife’de geçen “mağdûb” ve “dâllîn” taifesinin kimler olduğunu nasıl açıklıyor:

Hicretin 7. Yılında Yahudilere karşı yapılan Vâdi’l Kurâ gazasından sonra, Peygamberimiz o mevkide iken bir adam gelip sordu:

“Yâ Resûlullah! Şunlar (Yahudiler). Nasıl kişilerdir?”

Peygamber Efendimiz (asm):

“Gazaba uğramış kişilerdir” buyurdu.
Adam:

“Ya şunlar (Hıristiyanlar) nasıl kişilerdir?” diye sordu.

Peygamberimiz (asm):

“Onlar da, doğru yoldan sapmış olanlardır!” buyurdu. (M. Âsım Köksal, İslâm Tarihi, c. 6, s.139)
Bu kâinatı yarattığı gibi, Cennet’i ve Cehennem’i de yaratan ALLAHu Azimüşşan; isimlerinden bir tek isme şirk koşanın; bir tek peygamberini, göndermiş olduğu kitaplardan bir tekini ve Kur’an’ı Azimüşşan’ın bir tek âyetini inkar edenin ebedî Cehennemlik olduğunu ferman buyuruyor.

Müslümanlardan bir kimse, İslâmın hükümlerinin bir tekini inkar etse ve o haliyle ölmüş olsa ebedî Cehennemlik olacak ta; Kur’an-ı Kerim’in tamamını inkar eden, Peygamber Efendimizi (asm) inkar eden, ALLAHu Teâlâya şirk koşan, iftira eden, kendi uydurdukları inancı din diye ortaya çıkaran kimseler Cennet’e girecek öyle mi? Böylesi yalan karşısında şeytan bile küçük dilini yutar.

Eskiden başka sapık görüşler, ateist fikirler vardı. Şimdi de böyleleri çıktı. Böyle diye diye gençlerimizi dinsiz yapmak istiyorlar. ALLAH gençlerimizi ve cümlemizi muhafaza eylesin (âmin).


BURHAN BOZGEYİK

SELAMETLE
 
K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda kafam karıştı.
Bir ayette iman edenler, yahudiler, hristiyanlar, sabiiler cennete girecek diyor.
Bir ayette de, küfredenlerden kitab ehli olanlar ve müşrikler cehenneme girecek diyor.
Bir ayette de Allah hristiyanlara İncil ile hükmedin diyor.
Yine bir ayette hesab gününde her ümmetin kendi kitabına çağrılacağı yazıyor.
Buradan ehli kitab olup Allah'a ve ahiret gününe inananların cennette, ehli kitab arasında olduğu halde Allah'a ve ahiret gününe inanmayanların cehenneme gideceği anlamı çıkıyor.

Müşrikler ve ehli kitab neden kafir ve mümin diye ikiye ayrılmışlar?
Allah neden hristiyanlara incil ile hüküm vermelerini istemiş?
İnsanlar Kur'an'dan hesaba çekilecekse, neden her ümmet kendi kitabına çağrılacak?
 
Üst Ana Sayfa Alt