Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

I.h.h Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bende ne kadar dernekçi ve şii duyduysam, hepsi İ.H.H'cıydı. Zaten bunların akidelerinin temeli "TAKİYYE" olduğu için, bu insanlarla zıtlaşmadan akidelerini anlayamazsınız.

Zira bunların avamlarında şiilik azdır. Çünkü tevhidi bilsin bilmesin herkes yardım amacıyla birşeyler yapmaya çalıştığından direk İHH'ya başvuruyor. O yüzden zaten bu topluluğun avamı halktan.

Fakat yönetici ve orta üst tabakalarında yaygın bir şiilik var. Yine dediğim gibi avamında halk olduğu için hadis inkarcısıda, şiiside, normal insanıda mevcut.

Asıl mesele, kendi gördüğüm kadarıyla tüm Balat'a, her 25metrede bir astıkları "Referanduma Evet" pankartlarıydı.

Ben istanbula gelemem ama siz varsa ses kaydı çekersiniz, iddiayı ispatlamak bana düşmez size düşer. Büyük lokma yiyorsan çiğnemesinide bileceksin, anlaşılan, amaç sadece konuşmak kusura bakma artık forumda her klavye başına geçen istediği gibi konuşamayacak.

3 gün sadece yazma yasağı, umarım bundan sonra yorum yazarken, delilsiz hareket etmezsiniz.

Bir üyenin yaptığı hatayı sizde yapıyorsunuz. Yukarıdaki yazıları okuyun lütfen, ve delilsiz bir cemaat, grup hakkında ithamlarda bulunmayın. Delilleri ile iddianızı söyleyin. ihh şöyledir, böyledir demiyorum. Bir grup, cemaat hakkında bir iddianız var ise delilleriniz ile iddianızı söylemeniz gerekir.

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir üyenin yaptığı hatayı sizde yapıyorsunuz. Yukarıdaki yazıları okuyun lütfen, ve delilsiz bir cemaat, grup hakkında ithamlarda bulunmayın. Delilleri ile iddianızı söyleyin. ihh şöyledir, böyledir demiyorum. Bir grup, cemaat hakkında bir iddianız var ise delilleriniz ile iddianızı söylemeniz gerekir.

Adamların zaten alt tabakası halktan diyorum. Her çeşit insan var diyorum. Yöneticilerinde şiilik var diyorum. Ne delili getireyim takiyyeci adamdan? Adamla ilk oturduğunda "Aişe annemizdir" diyor, iki üç kez zorlayıp zıtlaştığında, annemize sövüyor. Bu adamın ne delilini getireyim, fotoğraf mı çekeyim yani.

İHH, ülkelere yardım etmedi mi dedim? Yani evet bazı yerlere ciddi yardım ediyorlar, fakat herkesçe bilindiği gibi Erbakan ve İHH, Çeçenistan'a yardım ettiği zaman, Rusya onların vesilesiyle Dudayev'in yerini çok kısa bir sürede tespit etti.

Ardından İsrail ile Lübnan savaşında, kendilerin hemen ertesi gün Hizbullah'a yardımlar götürdüler. Bunada kılıf olarak, Büyük Orta Doğu Projesini engelledik dediler. ( Bu adamlar AKP için oy topladı, "BEN BOP BAŞKANIYIM" diyen adama oy toplayıp, BOP'u engelledik diyorlar. Ne garip)

Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Ki bu adamlara göre Şiilik kötü birşey değil. Daha yeni Suriye'de İran'lı askerli Özgür Suriye Ordusunun elinden kurtardılar. İran başkonsolosu geldi ve İHH başkanına plaket verdi.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adamların zaten alt tabakası halktan diyorum. Her çeşit insan var diyorum. Yöneticilerinde şiilik var diyorum. Ne delili getireyim takiyyeci adamdan? Adamla ilk oturduğunda "Aişe annemizdir" diyor, iki üç kez zorlayıp zıtlaştığında, annemize sövüyor. Bu adamın ne delilini getireyim, fotoğraf mı çekeyim yani.

İHH, ülkelere yardım etmedi mi dedim? Yani evet bazı yerlere ciddi yardım ediyorlar, fakat herkesçe bilindiği gibi Erbakan ve İHH, Çeçenistan'a yardım ettiği zaman, Rusya onların vesilesiyle Dudayev'in yerini çok kısa bir sürede tespit etti.

Ardından İsrail ile Lübnan savaşında, kendilerin hemen ertesi gün Hizbullah'a yardımlar götürdüler. Bunada kılıf olarak, Büyük Orta Doğu Projesini engelledik dediler. ( Bu adamlar AKP için oy topladı, "BEN BOP BAŞKANIYIM" diyen adama oy toplayıp, BOP'u engelledik diyorlar. Ne garip)

Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?

Forum kuralları burada. https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

Aişe annemize sövüyor diyorsunuz. Buradaki okuyucular bunun doğru olduğunu nasıl bilecekler? İspat edemediğiniz bir şeyi söylüyorsanız ya delil, kanıt sunacaksınız ya da bu sözü yazmayacaksınız. Ta ki kanıt, delil sunana kadar.

Ben ihh'nin nasıl bir yapıya sahip olduğunu derinlemesine incelemiş değilim. Bu konuda iddia sahibi sizsiniz. Görüşlerinizi beyan ederken o cemaatin kendini tanıttığının tersine iddalara da delilsizce (forum kuralları gereğince) bulunmamalısınız. Veya yönetim kadrosunundan kimilerinin şii olduklarını iddia ediyorsanız bunlarında ispatını yapmanız gerekir. İspatı ister cemaatin ya da yönetim kadrosundaki kişilerin kendi basın açıklamalarından yaparsınız, isterseniz kendi yaptıkları kanıtlanmış (cemaate ait gazete,haber kanalları,internet siteleri vs vs ) görüntü, makale gibi yöntemlerle açıklarsınız. cemaate ait olmayan ve cemaatin kabul etmediği ithamları bir başka grup, cemaat, devlet delilsizce,kanıtsızca söylemesi İ.H.H veya herhangi bir suçlanan cemaatin suçunun tespit edilmiş olduğunu göstermez.

Bir başka cemaat de delilsizce, kanıtsızca her grup, her cemaat, her devlet hakkında istediği gibi salvolar savuşturabilir. Fakat bu her iddia edilenin doğru olduğunu göstermez.

Diyorsunuz ki "Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?" Herkes bildiğini, duyduğunu delilsizce, kanıtsızca yazar,çizerse ortada BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN başka bir şey olmaz. Forumun anlamı Bilgi alışverişidir. Fakat doğru bilgi alışverişidir. Doğru bilgi de kanıt, delil ile ispatlanmış bilgidir.

NOT : Ben herhangi bir cemaati savunmuyorum. Cemaat veya kişiler hakkında Delilsiz konuşulmaması gerektiğini ve bunun forum kuralları içerisinde de olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

kavkazjihad Çevrimdışı

kavkazjihad

Üye
İslam-TR Üyesi
İçimizde türkçe öğretmeni, edebiyat bölümü mezunu varsa taktiri onlara bırakıyorum.

Arkadaşlar sizlere tavsiyem bundan sonra, yorumlarınıza dikkat etmeniz.

Elbette I.H.H'nın içinde sakat durumlar olabilmekte. Gözünüzü bir açın, kafanızdaki kuruntuları dökün sonra olaya bakın. Hiç bir devlet müslümanlara para aktarımını uluslararası prosüdürde gel dağıt demez, ihh'yı al ötekini al, acaba bu şekilde elde kim kalacak. Hiç mi eleştirirken Allah'tan korkmuyorsunuz bu kanalla bir müslümana gidecek olan 1 ekmeğe mani olmaya vesile olursanız acaba yatağınızda nasıl rahat uyuyacaksınız.

Varsa ihh'dan daha samimi uluslararası söyle bizde yayınlayalım, 1-2 mahalleye bile hakim olamayan dernekleri getirmeyin, uluslararası..

Neyse konuya çok müdahil olmak istemiyorum.

İMKANDER&GARİPDER

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Forum kuralları burada. https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

Aişe annemize sövüyor diyorsunuz. Buradaki okuyucular bunun doğru olduğunu nasıl bilecekler? İspat edemediğiniz bir şeyi söylüyorsanız ya delil, kanıt sunacaksınız ya da bu sözü yazmayacaksınız. Ta ki kanıt, delil sunana kadar.

Ben ihh'nin nasıl bir yapıya sahip olduğunu derinlemesine incelemiş değilim. Bu konuda iddia sahibi sizsiniz. Görüşlerinizi beyan ederken o cemaatin kendini tanıttığının tersine iddalara da delilsizce (forum kuralları gereğince) bulunmamalısınız. Veya yönetim kadrosunundan kimilerinin şii olduklarını iddia ediyorsanız bunlarında ispatını yapmanız gerekir. İspatı ister cemaatin ya da yönetim kadrosundaki kişilerin kendi basın açıklamalarından yaparsınız, isterseniz kendi yaptıkları kanıtlanmış (cemaate ait gazete,haber kanalları,internet siteleri vs vs ) görüntü, makale gibi yöntemlerle açıklarsınız. cemaate ait olmayan ve cemaatin kabul etmediği ithamları bir başka grup, cemaat, devlet delilsizce,kanıtsızca söylemesi İ.H.H veya herhangi bir suçlanan cemaatin suçunun tespit edilmiş olduğunu göstermez.

Bir başka cemaat de delilsizce, kanıtsızca her grup, her cemaat, her devlet hakkında istediği gibi salvolar savuşturabilir. Fakat bu her iddia edilenin doğru olduğunu göstermez.

Diyorsunuz ki "Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?" Herkes bildiğini, duyduğunu delilsizce, kanıtsızca yazar,çizerse ortada BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN başka bir şey olmaz. Forumun anlamı Bilgi alışverişidir. Fakat doğru bilgi alışverişidir. Doğru bilgi de kanıt, delil ile ispatlanmış bilgidir.

NOT : Ben herhangi bir cemaati savunmuyorum. Cemaat veya kişiler hakkında Delilsiz konuşulmaması gerektiğini ve bunun forum kuralları içerisinde de olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Her zaman her yerde, kalbi nifakla dolu adamların kraldan çok kralcı olduğunu bilirdimde. Böyle forum gibi yerlerde bu kadar çok olduğunu sanmazdım.

Sen bir cemaati savun ya da savunma, beni alakadar etmiyor. Ben bildiğimi, gördüğümü ve ihata ettiğim şeyleri yazıyorum. Benden delil isteyene benim fotoğraf, ses kaydı gibi şeyler mi getireyim? Bende davet ediyorum, İstanbul'da ikamet eden tandığı, eşi, dostu olan gelsin, buluşayım ben tanıdıklarıma götüreyim.
Ayrıca forumun kuralları sadece kendi istediklerine geçiyor. Nasıl mı?
Bakalım şimdi :

Şu konuda iftira ve yalanı bırakın, bunlarla beraber bir sürü hakaret var. Bunu yapanda yöneticiler. Şimdi yöneticiler kendileri, hakaret, aşşağılama ve iftira yapmaktan ceza alacaklar mı?

Bu konu :

Delillerini ortaya koymadan konuşmuşlar? Burada biz Şia kimseler var yönetimde dediğimizde "HEY İFTİRACI DELİL GETİR" deniyor, verdiğim konuda "AHMET TOPAL, MUSA, EBU HANZALA, MURAT GEZENLER(bu isimleri Muzzammil isimli kişinin yazısından kopyaladım)" e resmen hakaret ve iftiralar atılmış. Bunun yaptırımları nerede?

Hele daha yeni insanlara iftira atan ( DELİL GETİRMEDİKLERİ İÇİN KENDİ USULLERİNE GÖRE İFTİRACILAR ), hakaret eden yöneticiler, bugün İHH hakkında birşey diyince "SES KAYDI" diyor.

Sizin adaletiniz ortada. Buyrun saha sizin. Dilediğinizi yapın

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Daha foruma yeni geldiniz, forumu karıştırmakda üstünüze yok. Forum kuralları dün eklendi.

İnsanın gözünün içine baka baka yalan konuşulmaz ki. İlk sayfada adam öyle bir yazıyor ki, sanki ihh hepten şia akidesine uyardığımız zaman yanıma gel deniyor.

SubhanAllah siz kimsiniz yanınıza gelelim, daha burada bile ''EMIN'' değilsiniz bir de pervasızca adres verdim gel diyorsunuz. Ayıp gerçekten ayıp. Kardeşim varsa delilin yaz, yoksa senin kişisel yorumun sana kalsın.

İhh oy topladı dersin, ihh akpci dersin kimse karışmaz ama ihh aişe annemize küfür etti dersen bunda ispat isterim.

Her haltı yapıp hadi ben istanbuldayım buyrun kapım açık demek sizce mantıklı ve Kuran'i bir yaklaşım mı?

Murat gezenler konusunda ses kaydını koyduk, onun öncesinde risaleleri baz alınarak gerekli münazaralar yapıldı ama hiç bir zaman sitemizde ben zamanında şunu gördüm, arkadaşımdan şunu duydum gibi iftiravari yaklaşımımız olmadı, olamazda.

Sanırım sıkışınca saldırmak sizin huyunuz olmuş.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Her zaman her yerde, kalbi nifakla dolu adamların kraldan çok kralcı olduğunu bilirdimde. Böyle forum gibi yerlerde bu kadar çok olduğunu sanmazdım.

Doğru bildiğimi savunmak, bir başkası da onu söylemişse ve bu Kraldan çok kralcılıksa farketmez kralcı olayım. Ben bu siteye ilk geldiğim günden beridir senin alıntı yaptığın yerlerde ve başka konularda yöneticilerin dahi anlamlandıramadığım konuşmalarını, yazılarını görüyordum. O zamanda bu sitenin kurallarına bu konuşmalar aykırı mı? diye araştırma yaptım. Fakat forum kurallarını göremedim. O zaman dedim ki kendime "Demekki bu site böyle bir yer, ne yapalım böyle takdir ettilerse kendileri bilir". Vallahi şunu da kendi nefsime bir çok kez dedim. "Oğlum yersen bu dolma, yemessen başka kapıya".

Daha sonra bugün bu forum kurallarının "Dün- 06,11,2012" açıklandığını gördüm. ve bunun üzerine bu tarihten sonra yazılan yazılara bu şekilde itiraz edeceğimi bildireyim.

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Daha foruma yeni geldiniz, forumu karıştırmakda üstünüze yok. Forum kuralları dün eklendi.

İnsanın gözünün içine baka baka yalan konuşulmaz ki. İlk sayfada adam öyle bir yazıyor ki, sanki ihh hepten şia akidesine uyardığımız zaman yanıma gel deniyor.

SubhanAllah siz kimsiniz yanınıza gelelim, daha burada bile ''EMIN'' değilsiniz bir de pervasızca adres verdim gel diyorsunuz. Ayıp gerçekten ayıp. Kardeşim varsa delilin yaz, yoksa senin kişisel yorumun sana kalsın.

İhh oy topladı dersin, ihh akpci dersin kimse karışmaz ama ihh aişe annemize küfür etti dersen bunda ispat isterim.

Her haltı yapıp hadi ben istanbuldayım buyrun kapım açık demek sizce mantıklı ve Kuran'i bir yaklaşım mı?

Murat gezenler konusunda ses kaydını koyduk, onun öncesinde risaleleri baz alınarak gerekli münazaralar yapıldı ama hiç bir zaman sitemizde ben zamanında şunu gördüm, arkadaşımdan şunu duydum gibi iftiravari yaklaşımımız olmadı, olamazda.

Sanırım sıkışınca saldırmak sizin huyunuz olmuş.

Benim sizin aranızda "Emin" olmak gibi bir derdim yok. Ömer bin Abdulaziz isimli şahsıda tanımıyorum. Ben kendi gördüklerimi aktardım.

Her haltı yapıp derken? Ben söylediğimin arkasında olmak için diyorum, sen bunu kabadayılık anlayabilirsin. Bu senin sorunun. Ben şunu söylüyorum. Bu söylediklerime inanmayan kişilerin, ya da arkadaş, dost her ne yakını varsa, gelsin, bende o kişileri İHH yönetiminden olan insanların yanına götüreyim. Konuşsunlar bakalım, kim kime ne diyor, kime sövüyor. Benim sözüm bundan ibaret.

Ayrıca Murat Gezenler vs mesele ses kaydı değil.
Bakın şimdi : Abdulmuizz Fida diyor ki : "Hanzala'ya takılanların , İstanbul'da muvahhid , mucahid bir kardeşin hanımını, boşandırttıktan sonra, kendilerinden biriyle evlendirdiklerine şahidim.
Şahid ol Ya Rab! Şahid ol Ya Rab! Şahid ol Ya Rab!"

Şimdi rica ediyorum, kendisine sor bakalım, bu sözüne dair bir ses kaydı, resim belgesi var mı? Eğer üç kere şahid ol ya rab! demek delil ise, ben söylediklerim için binlerce kez ŞAHİD OL YA RAB! diyebilirim. Yok delili yoksa, sizin usulünüze göre "İFTİRACI" ilan edilmesi gerekir.

Muzzammil diyor ki : "Bir tane alim getiremezler ki kendileri gibi dusunsun.Bu adamlarin isleri gucleri Musluman'lar ile ugrasmaktir.
Adlarini vermeyeyim diyordum ama anlasilan vermek gerekiyor.
Hanzala, Ahmet Topal, Murat Gezenler..Bu ucu de kendi azgin menheclerinde birlesirler.Tek farklari kimisi Haricilerin Ahnesiyye firkarsi gibi olmasi, kimisi sozde Musluman hukmu verip kafire yapilanki gibi davramasidir, bu ucu de en basta Turkiye'yi bastan sona tekfir ederler, yolda karsilastiklari ya da derslerini dinlemeye gelenlere de bir karantina donemi yaparlar Islami ortaya ciksin diye.
Ellerine Imanometre almis bu nasibsiz usulsuzler, gelene tutuyorlar, bakti ki kalbi mutmain degil hemen tekfir ediyorlar ( Tekfir etmiyor diyen kendini kandirir, cunku bunlarin bazilari sozlu tekfire cesaret edemiyor ama ameli olarak kafire davrandigi gibi davraniyor ).

Forumda onceden AbdulHakem akhi vardir, Allah ondan razi olsun, pek guzel yazilar yazardi, kendisinden cok faydalanirdik.
Bir kere basindan gecen bir olayi anlatmisti, ( kelimesi kelimesine hatirlayamadim, sitede hala linki olmasi lazim ama nerede tam bilemedim ) onceden normal bildigi bir grub genc bunu bir aksam aramislar ve bir konu gorusmek istediklerini soylemisler, araba ile onu alip goturmusler, konusma yine tekfir uzerine olmus, AbdulHakem akhi bunlarda bir gariplik sezmis, bunlar hemen '' Tr'yi tekfir ediyor musun etmiyor musun '' gibisinden girmisler yanlis hatirlamadi isem, AbdulHakem akhi de ayni alimlerimiz gibi durumun karisik oldugunu toptan tekfir yapilamayacagini eger bir kisi tekfir edilecekse ona inilip tek tek arastirilmali gibi konusmus.
Sonucu sizde tahmin edebiliyorsunuz, akhiyi de tekfir etmisler.

Murat Gezenler..Kendisi firsatini buldugu yerde '' Ben Maqdisi'yi taklit ediyorum '' der.Halbuki kendisi seyh Maqdisi'nin en cok olu etini yiyendir tahminimce.Onun delillerini, fetvalarini alir ve Turkiye'ye getirip kendi kafasina gore ekleme cikarma yapip yine sapikca bir sonuca baglar ve etrafindaki avanesine yutturur."

Saydığı Hanzala, Ahmet Topal ve Murat Gezenler ismine hakaret ediyor. Şimdi sizin sevmediğiniz adamlar olunca hakaret serbest, ama beğendiniz adamlara gelince dur! mu oluyor?

Bu sefer sen ne demişsin : "1- Ne zamandan beri gizli kayıt yapmak halisane birşey olmuş bunun adı resmen kaypaklıktır, kaypaklık ne zamandan beri mertlik temizlik iyi niyet olmuştur.
2- Her okula giden, çocuğunu okula göndereni hanzala tekfir etmiştir, bunun anlamı siz de tekfir ediyorsunuz bunu onaylıyormusunuz?
3- Her askere giden , her oy veren istisnasız kati olarak kafirdir, siz de mi bunu onaylıyorsunuz.

Bu sorum aynı zamanda, iki taraftanda razı olduğunu beyan edenlere dua edenlere de sorumdur.

Tekfir etmemek için çok uğraşıyor diyenlere de tek kelime çüüşşş demek istiyorum. Sanki şahısta islam adına çok azıcık bir kırıntı varda hanzala tekfir etmemek için kılı kırk yarıp o kişiye müslüman demek için çabalamış gibi demenize şaşıyorum. Dediğiniz kişi ahmed hocadır. Ve hocanın karşısında eğilip bükülen şirkine 1 tane delil sunamayan da hanzaladır.

Said nursi meselesine girip konuyu dallandırmayacağım, birini tefir ettiysem ettiğim yeri copy edersiniz aksi halde iftiranızdan dolayı ahirette hesaplaşacağız.

Evet destekleyenler ve dua edenler saffınızı net belli edin. Hem ahmed hoca hem de ebu hanzala desteklenemez iki ayrı kutub, hoş kaypaklık tekfircilerin doğasında var, gizli olarak birini banda alma bile halisane birşeyse bu kişilere ne denir ki.. Biraz mert olun ve saffınızı belli edin. Hem okula çocuğunu gönderenler kafir hem de size kafir diyemiyorum demek tezatlıktır."

Yazı içinde on tane hakaret var. Kendine bir yaptırımın varmı?

Yine Muzzammil ne diyor : "Ama yukarida yazdim ki SaYFuLLaH, Ebu Hanzala oyle biridir ki internetteki sohbetleri ve yuzyuze konusmalari birbirini tutsun.
Hatta bazi sozleri vardi ki insana bu kadar da olmaz dedirten cinsden.
Bunlarin diger bir ozelligi ise Taqiyye'de usta olmalaridir, oyle kelime oyunlari yaparlar ki, hele Topal, otursa '' Taqiyye Risalesi '' diye koca koca birkac cild kitab yazar diye zan ediyorum, cunku bizzat bilirim"

Şimdi Muzzammil bize bunları kanıtlasın. Yoksa iftiracı ve yalancı hükmünde olacaksın. Ve yaptırıma maruz kalacaksın! Der misin?

Bakın orada biri ne demiş : Misafir : "teyidi sizin açınızdan mümkün olmayıp başkaları açısından mümkün olan konular olabilir.
onlarda bu teyit ettikleri konuları rahatça ispat edemeyebilirler.
söylüyorsa bi bildiği vardır demek gereken konulardan biri. inanmayabilirsiniz tabii ki ama tenkit etmemek lazım."

Bizde bunu söylüyoruz. Bunu teyidi bizim için mümkün iddia ettiğim şeyin, hatta gelin beraber görelim diyorum, İFTİRA oluyor.

Ama Abdulmuizz, İslam4ever ve Muzzammil söyleyince, İFTİRA olmuyor. E sizin delilleriniz nerede? Siz söyleyince, teyidi sadece sizin açınızdan mümkün olunca, söylüyorsa bir bildiği vardır mı oluyor?

Biraz adalet ve itidal. Ben yazdıklarımıda kafamdan uydurmadım. Bunlarında hala arkasındayım.

Ayrıca forumu karıştırmak gibi bir derdim yok. Amacım çifte standartı ortaya koymak.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben muzammile de Abdulmuizzede kefilim, bu kurallar dün eklendi.

Gerek murad gezenler gereksede hanzala ve bu grupların mensuplarını müslümanları nasıl tekfir ettikleride gün gibi açıktır, herhangibi yeri alıntılıyorsunuz ancak onun gerisi ve önündekileri neden alıntılamıyor musunuz, dediğiniz olayları ben de çevremden duydum ve işittim ve sadece 1 kişiden de değil. Bu konular iğrenç olduğu için bunları hiç dillendirmedim, yukarıda şahsım adına aktardığın cümlelere gelince, delil istiyorsan murad gezenlerin sitesini ve hanzalanın sohbetlerini dinleyebilirsin, yazdıklarımın arkasındayım, yani gizli saklı birşeyi ortaya attığımız yok, bunların gerek yayın evinde gerekse de sesli sohbetlerinde müslümanları tekfir ettikleri açıktır. Daha da delil arıyorsan göz muyanesine gitmeni öneririm. Ahmed kalkan ile olan sesli münazara da açıktır, yani belirttiğiniz gibi gizli saklı birşeyi açıklama gibi bir durumumuz olmadı.

Açılan konuları sabote edip, bizi uğraştırıyorsunuz, millet çalışır, bazıları ise beğenmez konuşur.

Şahsınızda mertseniz artık foruma girmezsiniz. Bazıları gibi bu son yazım deyip arka planda küfür, hakaret, beddua edip bizleri hayırlı işleri yapmaktan engelleyenleri Allah'a havale ediyorum.

Selametle.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
konu hanzala vs. yerlere gelmemeli.Fakat hanzalanın birebir konuşulduğunda ve sohbetlerinde mahkemeye giden herkesi tekfir ettiği,fakat içeriden hakkımı haram ediyorum diye mektup yazdıracak kadar kızdığı (mahkemeye gidilebilir) sohbet hala internette vardır.

Bir insanın özü de sözüde bir olacak.

M Çevrimdışı

Muhammed Usame

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah s.w.t " yahudi ve hristyanları dost edinmeyin" diyor ama "ihh" kadrosunda her kesimden adam var 1- 2.si de onlarn içnde muwahhid ahilerde var mücahdlern,şehidlerin ailelerine mümkün mertebe yardmda bulunuyorlar. Ama öte yandan genel i.h.h içn söylüyorum - 2 tane gazetecileri israiln elnde kaldı dye gece gündüz uğraştılar peki neden diğer esirler içnde aynı çabayı göstermyolar?, peki neden mücahid yollamıyorlar?,yada peki neden müchdleri silahla desteklemiyorlar?

M Çevrimdışı

Muhammed Usame

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hanzalanın ahmed hocanın evınde yapılan ses kaydına gelince olayın nasl cereyan olduğundan pek kimse haber dar dğl. Ahilermden biri hanzalayla aynı hapiste yatdı çıktktan snrada halisle irtibatı kesmedi mektplaşıyorlar intteki bu ses kaydı söz knusu edilp hals haknda ileri geri knuşulunda akhi mektp yazrak bu kayt işini sormuşdu. Oda şu cevabı verdi " abem bu soruyu hç sorma! Ama madm sordun bizede cvplamak düşer. Hocayla bizi dışarda görürtrceklerdi bize aracı olan kardşn arabsı arza yapnca bni almaları içn 2 genç yollamşlar. Planlr dğşti beni hocanın evine götrdüler. Benim talebelrm yanımda dğldi ben tekdim. O bntadaki seslern sahbi gençlerde hocnın kendi talebelerydi. Benim ses kaydı yapılp internete verldiğnden haberim bile yoktu. Tavafuk oldu intde o ses kaydını dinledm snra bna hocnın " hakknı helal etmedğni" söylendi. Bununun üzerne ahmed hocya hemen bi mektp yazdm ve durumu izah edp kaydı benim yapmadığmı intede bnim vermedğmi bildirdm. " vallahi benim bununla hç bir ilgm yoktur. İlgili mercilere ulaştırırsan sevinirim vesselam"" yani bu olayla halisin (hanzalanın) hçbr alakası yoktr. Hanzalanın cemaatndn dğlz ama hakszlğada göz yummayız. Hanzalanın cematndn olan bi kaç tane kolpak başkasının karısnı boşatp kndîsi evlenmşse bundan hanzala sorumlu tutluyorsa bu çok saçma bir tutum.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah s.w.t " yahudi ve hristyanları dost edinmeyin" diyor ama "ihh" kadrosunda her kesimden adam var 1- 2.si de onlarn içnde muwahhid ahilerde var mücahdlern,şehidlerin ailelerine mümkün mertebe yardmda bulunuyorlar. Ama öte yandan genel i.h.h içn söylüyorum - 2 tane gazetecileri israiln elnde kaldı dye gece gündüz uğraştılar peki neden diğer esirler içnde aynı çabayı göstermyolar?, peki neden mücahid yollamıyorlar?,yada peki neden müchdleri silahla desteklemiyorlar?

Nerden biliyorsun yapmadıklarını Rapor mu yollasınlar sana

Konu amacına ulaşmıştır gereksiz konuşmalardan dolayı Kilitlenmiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt