Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmed Kalkan Ve Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala Munazarası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

musapelvahap

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum ve rahmetulillah rabbim ayaklarımızı sabit kılsın hakkınızı helal edin inşaallah ben sadece hanzala ve ahmed kalkan münazarası için küçük bir şey yazmak istedim genelde yazmam siteyi takip eder faydaanmak için ugraşırım sadece kul hakkı ve aradaki boşluktan dolayı yazmak istedim emirhan k kardeş ahmed kalkanın ses kaydını gizlice yaptıgını söylemiş eger bubu ahmed kalkan demişse bu büyük bir yalandır zira kayıt sonunda bu kaydı herkese dinletmeyin bunlar özel konular siz gerekenleri seçersiniz diyo ama ben inanıyorumki yanlış anlaşılmıştır sadece hanzala kardeşin yanındakiler bunu gizli yapıyor gibi hoş olmayan ve caiz olmayan bir şey yapmışlar gibi anlaşılıyo ki bu iftira olur inşaallah bana siteden kardeşlerden biri ulaşabilir ise onlara ses kayydını yollyabilirim bunu yapmazdım ama kayıt zaten internette var ben sadece link vereyim allahın izni ile

sohbet : osman balta : Free Download & Streaming : Internet Archive inşaallah bu link dinleyin sonra karar verin allah ayaklarımızı sabit kılsın inşaallah konuşurken ve hatta düşünürken dikkatli olamak müslümana yakışan en güzel vasıflardandır zira konuştuklarımızda yazılıyo melekler tarafından ve müslümanlara hüsnü zan beslemek en hayırlı olandır allah yar ve yardımcımız olsun konu kilitli oldugu için buraya yazdım hakkınızı helal edin vesselam

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evvela şunu söyliyeyim ki; bu 3,30 saatlik konuşmayı tamamen dinledim . Siteye de koymayı düşündük . Fakat Ahmed Kalkan için (rejim tarafından) sakıncalı sözler olduğu için , kul hakkına girmemek için vermemeyi uygun gördük. Eğer net ortamına düşerse, o zaman değerlendirme yaparız dedik.

Munazaranın son kısmındaki konuşmadan dolayı, kayıta tutulmasından Ahmed Kalkan'ın haberi var olduğu sanılabilir. Tabi ki şu ihtimalde olabilir: Ahmed Kalkan, karşı tarafın kaydettiğinin farkına baştan varmamış, habersiz kayıt yapılmış olabilir. Gitmeye yakın kayıt aracının toparlanması esnasında farkına varmış olup , uyarmış olabilir ki, doğru ihtimal de budur. Ahmed kalkan gibi biri ; böyle tedbirsiz ve tehlikeli bir konuşmaları alenen yapacak dünkü yetmelerden de değildir. Bu kaydın nete düşerek rejimin eline koz olmasından dolayı tüm vebal ve sorumluluk Halis ve yanındakilerindir. Tabi kendileri içeride olduğu için pek tehlike olmadığından yayınla(t)mak, ayrıca kişiliğini de ortaya koymuş oluyor (varsa, yayınla emrini veren ve yayınlayan).

Ayrıca bu konuşma bir bütün halinde dinlendiği zaman, Tekfir konusunda Ahmed Kalkan gayet oturaklı , sakin ve isabetli konuştuğu; karşısındaki Halis'in, illa 'herkesi tek tek tekfir edelim' toptancılık provakesine gelmeyip , "orda dur, öyle olmaz, şuna neden dikkat etmiyorsun", tarzında ilmi ve vakıanın gerçeğine uygun mudahalelerle, sakinliğe ve ihtiyatlı davranarak muayyen tekfir yapılması gerektiğini anlatıyor. Ahmed Kalkan, bir hoca öğrenci ilişkisi düzeyinde Halis'e, tekfirde olması gereken işin usulunun adeta dersini işliyor.
Bu munazaradan dolayı Ahmed Kalkan'ı ( bir-iki ifadesi hariç) tebrik ediyorum.

M Çevrimdışı

musapelvahap

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bir münazaranın olması geren şeyler edep tutumları olsun halisin yaşının küçük oldugunun farkında olması ahmed hocanın vakarı gerçekten allah için ikisinide severim ikisindende allah razı olsun ilimlerini arttırsın yardımcıları olsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
münazarada maşaALLAH çok yere değinmişler Ahmet kalkan hocaya çoğu yerde katılıyorum ve destekliyorum.şahsen Ahmet hocanın hiç bi kitabını okumadım ama nette ki sohbetleri ile tanıdığımdan beri hanif olarak tahmin ediyordum ve bu münazara sebebi ile tatmin oldum Elhamdulillah,RABBİM,ilmini arttırsın amin

Münazara çoğu yere değindikleri için umarım bunu yayınlayanlar güvenlik açısından nasıl bir vebal altında olduklarının farkındadırlar.Nitekim hocanın dışarda durması içerde durmasından hayırlıdır.

T Çevrimdışı

taruz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu iki insanı Allah cc onlardan razı olsun nasıl ayıyorsunuz anlamıyorum tek fark sanırım uslupta birisi hakkı direk söylüyor ve sonucuda katlanıyor öbürüde ima etme üslubunu kullanıyor

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu iki insanı Allah cc onlardan razı olsun nasıl ayıyorsunuz anlamıyorum tek fark sanırım uslupta birisi hakkı direk söylüyor ve sonucuda katlanıyor öbürüde ima etme üslubunu kullanıyor

Bu munazarada soz sahiblerinin konustuklari seyin kapisi nereye cikar ona dikkat ettiniz mi ?

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sorunuza Fida akhinin de cevabi vardir ve verecektir insaAllah.
Munazarayi dinleyen biri olarak ben de Fida akhi ile ayni fikri paylasiyorum, konusma boyunca Ahmed hocanin tekfir gibi keskin bir konuda her daim tedbiri oone aldigini goruyoruz, yani Halis gibi salt tekfir etmek icin tekfir etmek istemiyor.
O noktayi dogru yakalamissiniz, cunku tekfirde asiriya gidenler yuz yuze konusmalarda, kapali kapilar ardindaki kadar cesur olamiyorlar ve karsisindaki ona hukmunu sorunca '' Dur daha konusuyoruz, benim gozumdeki hukmunuz sizin Allah katindaki hukmunuz degildir zaten, henuz birsey diyemem.. '' gibi Yumusatici ve Yuvarlak sozler ile cevab veriliyor, itikadlarinin bir geregidir bu cunku :)

Ahmed hocaya katilmadigim nokta ise bazi yerlerde kendisinden beklemedigimiz seyler sarfetmesidir, '' Baskasina bakmak, kimseyi tanimam, o oyledir ben boyle '' gibi sozlerdir.Bu sozler Selef metoduna uymamaktadir.

T Çevrimdışı

taruz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sorunuza Fida akhinin de cevabi vardir ve verecektir insaAllah.
Munazarayi dinleyen biri olarak ben de Fida akhi ile ayni fikri paylasiyorum, konusma boyunca Ahmed hocanin tekfir gibi keskin bir konuda her daim tedbiri oone aldigini goruyoruz, yani Halis gibi salt tekfir etmek icin tekfir etmek istemiyor.
O noktayi dogru yakalamissiniz, cunku tekfirde asiriya gidenler yuz yuze konusmalarda, kapali kapilar ardindaki kadar cesur olamiyorlar ve karsisindaki ona hukmunu sorunca '' Dur daha konusuyoruz, benim gozumdeki hukmunuz sizin Allah katindaki hukmunuz degildir zaten, henuz birsey diyemem.. '' gibi Yumusatici ve Yuvarlak sozler ile cevab veriliyor, itikadlarinin bir geregidir bu cunku :)

Ahmed hocaya katilmadigim nokta ise bazi yerlerde kendisinden beklemedigimiz seyler sarfetmesidir, '' Baskasina bakmak, kimseyi tanimam, o oyledir ben boyle '' gibi sozlerdir.Bu sozler Selef metoduna uymamaktadir.

Ahmet hoca zaten selefden ziyada kati kuran diyor oraya ters düşmüyorum diyor işaret yoluyla ters düştüğü noktalarda da ehlisünnetin metodunu kabul etmediğini yani kati olmadığını söylüyor

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Ebu Hanzala halis içerdemi kardeşler? Ve okula gitmek şirkmi ?

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu munazaranin kayita alindigindan Ahmed kalkanin haberi yoktur. Ben bu tartismayi yaklasik 6 ay önce dinledim
ve hemen akabinde Ahmed Hocayla tel görüsmesi yaptim. Kendisinin söyledigi cekimin gizli oldugu dogrultusunda.

Peki durum böyle ise, ses kaydını dinlemek caizmidir?

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
öncelikle izin alınmadan kayıt yapmak hoş olmamış daha sonra hoca misafirlerini yolcu ederken cihazın farkına varmış ve olgun bir tavır göstererek kime ve hangi ortamda dinlenebilineceğini güzel bir uslupla oradakilere söylemiş,nette yayınlanmasını kasdetmemiş.bu bakımdan sorumluların helallik istemesi gerekir!!!!!tabi mümin kabul ederlerse!!!!!!!!!!!!

M Çevrimdışı

musapelvahap

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyuykum inşaallah bu kayıtın gizli alınma işi için iki tarafta dinlense daha ii olur ve bu münazaranın amacı kimseyi tekfir degil halis bir kaç konu için hocaya gidip soruyor vede cevap alıyor birde sizinle aynı görüşü paylaşmadıgı için kininizdende olsa adaleti alden bırakmamak müslümana yakışandır ki allahın emride böyledir. ve halis halada ahmed hocayı soranlara müslüman vede saygı duydugu bir insan olduhgunu aktarıryor. ahmed hoca yada okul olayı için üzülüyor ki bunu onada ifade ediyor ses kaydaında vesselam

M Çevrimdışı

musapelvahap

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kimse degil sadece nasihat ve hatırlatma b babından söyledim kastım olsa allahın izni ile direk söylerim

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kimse degil sadece nasihat ve hatırlatma b babından söyledim kastım olsa allahın izni ile direk söylerim

Peki.
Bir nasihatte de ben bulunayim musadeniz ile.
AlhamduliLlah sapik bile olsalar tekfircilere sahsi bir kizginligim yoktur, sizin bahsettiginiz '' Kin '' den misli sekilde beriyim ve tuttuklari yol sebebi ile azginlasan o arkadaslar tevbe edip yaptiklarindan rucularini beyan ettiklerini vakit ayni bir kardesimize nasil bakiyorsam onlara da oyle bakarim.
Su anki hali ile Halis ve onun gibi basi ceken birkac tanesinin guruhu Tr'deki ummetin basina en buyuk fitnelerden biridir.
Kayitda bile icerisinde biriken tekfir atesinin ne boyutlarda oldugunu ap acik gorebiliyoruz.
Kendisinin hatta soyle bir sozu de vardir ; '' Hep diyorum, su sigara icenler de cocugunu okula gonderenler de namaz icin ne bizim onumuze gecsin ne de arkamizda dursun arkadas ! ''

Ahmet Topal, Musa ve diger birkaci ile birlikte kisiye Musluman hukmu vermek ama tipki kafire olan ki gibi muamele etme ( kendi tabirleri ile Tedbirli davranma ), ile modern haricilige yeni bir ivme getirip ummetin basina bela olan bu sahislar bana ( eger sizi yanlis anlamadi isem ) size geldigi gibi hic de sevimli gelmiyorlar...

Hem o kadar yakin iseniz Halis'e, AhmeD Kalkan hocayi degilde, Tr'deki avamin durumunu bir sorun bakalim ?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler size bizzat ahmet kalkanın dilinden duyduğum bir anısını anlatayım....ahmed hoca birgün minübüste gelirken tiplerinden (paşalarının kısalığından vs.) kendisine selefi diyen bir gurupla karşılaşır...seyir halindeyken gençlerden biri hiç konusu açılmadığı halde ; hoca Allah yerdemidir göktemi diye lakayıt bir şekilde soru sorar...ahmet hocanın cevabı soruya değil sorma uslubuna verir bir lafla onları susturu...bu gençler bir zamanlar hocanın dizinde ders almış insanlarmış...bu hikayeyi anlatmamdaki gaye ahmet hocayı savunmak değil ben kendim de selefiyim ama selefi olmam bana asla tekfiri emretniyor...tekfir edilecek kişiler elbette ki tekfir edilir ama unutmayın bu tehlikeli sularda yüzmek gibi birşey...unutmayalımki Allahın eli cemaatin üstündedir...bizler tekfire ne kadar meraklı olursak Allah bize cemaat olmayı nasip etmiyor...bunun bariz örnekleri var...hiçbir cemaatte barınılamıyor...namazlar kadınlar gibi evlerde kılınıyor...Allah muhafaza

Louia Sakka dan El Kaide ad?na bildiri mektubu - YouTube

bu videoda yazanları dikkatlice okuyun lütfen

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Musab el Vehab

Siz, kendinizi tekfir eden aşırı hatalı tekfir hastalarına sevgiyle mi bakardınız? Sizin karınızı, kanınızı, malınızı kendine helal görecek ama siz hoş görülü olacaksınız? Biz dürzi değiliz!

Ahmed Kalkan ile ne askerlik , ne okul, ne parlamento konusunda ayrılığımız olmasına rağmen, hem bizleri hem de daha kendisiyle görüşmeyen Şeyh Hasan Karakaya hocayı tekfir edebilmiştir. Fakat Ahmed K. tekfir edilememiştir. Bu da Halis'in daha tekfir konusunda yetersiz ve cahil olduğunu , aynı zamanda buna rağmen zorla toptan ve muayyen tekfiri zorladığını, tekfir konusunda duygularına göre hüküm istediğinden ummeti tekfir ettiği apaçık ortadadır. Allah ıslah etsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt