Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmed Kalkan Ve Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala Munazarası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Salih bana söylermisin ebu hanzala ses kaydında çocuğunu okula gönderen babalar hakkında ne diyor?

Benim taktığım mesele tekfirci birine tekfir etmiyor diye lanse etmeniz.

T Çevrimdışı

taruz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halis hocayla ahmet hocanın arsındaki fark sadece zaruret anlayışı birine göre okularda şirk varsa çocuklar gönderilmez diğerine göre göndermeyen kahramandır ama eğer kanun diyorsaki muçburi okullardaki şirk olaylarından beri durarak gönderilir başka bir ifadeyle eğer çocuk okullardaki düzene uyuyorsa cevazı halis hocayla aynı çok garip ama siz burada ikisinin aynı şeyi söylediğini nasıl göremiyorsunuz hatta halis hoca köy okullarında okuyanların farklı olabileceğinide vurguluyor

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler, farkinda olmadan kraldan fazla kralci olunmamali.
Yine baska bir konuda defaatle soylenmisti o Halis'in ses kayitlari ile yuzyuze gorusmeleri bir degildir diye.

Kisi sirkten beri oldugunu gostererek islamini izhar edebilir.
Tamam ama bu Halis'in Tr halkini bir kere bastan bir Tekfirden gecirdiginin kanitidir iste.
Hem Allah hatri icin soyleyin, Halis'in sevdigi ve destekledigi alimlerden hangi sadece, bakin sadece '' 1 '' tanesi amelen kendisi gibi yapmistir ?
Halis getirdigi deliller genellikle AbdulQadir bin AbdulAziz ve Abu Maqdisi'dendir, peki bu alimler bu delilleri ummate verirken sonucu acaba bizim tekfirbaz gibi mi baglamislar, yoksa tekfirin ters donmesi hadisini iyi bildiklerinden Allah muhafaza boylarini asmaktan tir tir korkmuslar mi ? ( Ki Allah hepsinden razi olsun, onlari esaretten kurtarsin, amin )
Yani, bu alimler bu delilleri getiriyor ama yaninda kisinin tekfirine engel olanlara da birlikte bakiyor, Halis ve onun gibiler ise isleri geldiklerine bakiyor gerisini birakiyor.

2 x 2 = 4'tur.
Turkiye'de bir tekfirbazin kalbi mutmain olmadikca sana Musluman demez.
Diyenlerde sana yine mutmain olmadikca sana Muslumanmis gibi davranmaz.

Bilir misiniz ki, Ahmed Topal denilen diger bir tekfirbaz okula cocuk gondereni hic mi hic onune arkasina bakmadan kendi cemaatinden bile olsa hemen tekfir ettigini ? Ve bunu yaparken de buyuk cogunlugunu Abu Maqdisi'den delil getirdigini ?

Tekfir diyoruz, canimizi, malimizi, bir omur ayni yastigi paylasmaya niyetle evlendiginiz esinizi, kizinizi kendine helal goruyor, eline guc gecse bunlari yapacak diyoruz, subhanAllah, bu adamlar bile tekfir ederken bunun farkinda bir sizler degilsiniz...

Bu konuda Halis icin du'a eden de, ona sempati duyanlarin da ortak ozelligini yazayim size ;
Hep boyle zanlar ile tanimadigimiz adami savunuyoruz iste.

Ahmed Topal, Halis, Murat Gezenler, Musa, Salih ve adi simdi aklima gelmeyen digerleri, hepsi ayni kabin adamlaridir, hepsi Tr'yi bir kere bastan kafir gorur, beklerler ki kisi kendilerine gelsin, Islami ortaya ciksin diye beklerler, kimisinde 1 hafta kimisinde 3 sene, vAllahi bu rakamlari bizzat ben bilirim.Bu yazdiklarimin serhi nedir peki ? Sudur ki ; Bu sapiklar ellerine imanometre almislar, kendileri Musluman demeden Tr'deki herkes kafirdir, subhanAllah !

Kisinin hidayeti icin dua etmek Nebevi bir sunnettir.
Ali bin Ebi Tâlib ile havaric'in kisslarini bir gozden gecirmenizi rica ederim.

Halis kardesin tekfir konusundaki hatalarini duzeltecegine inaniyorum. Cihad, hakimiyet, tesri yetkisi, tagutun reddi, vela bera, gibi meselelerde ummete faydasi olacagini dusunuyorum.
Yukarida yine yazilmis '' Halis direk tekfir etmiyor '' diye, benim kulaklarim da onun bir dersinden dinlediklerini aynen size soyle aktariyor ; '' Turkiye'de her 5 yilda bir 35 milyon secmen secime katiliyormus, yani 35 milyon musrigi ile Turkiye.... '' devami gider..

Sunuda unutmayin, Halis kardes mucahid alimleri seviyor, (kendisini selefi zanneden bazi sahislarin yaptigi gibi) onlara iftira atmiyor, onlari karalamiyor, onlari kucuk dusurmuyor, Allah yolunda savasan mucahidleri destekliyor, onlara dua ediyor, cihad hakkinda dersler yapiyor vs.
Yine emin olmadigimi konularda sukuneti tercih etmemiz daha eftaldir.
Bu adamin ses kayitlari ve kendisi farklidir.

T Çevrimdışı

taruz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muzzammil ahi size katılmıyorum yazdıklarımı tekraklamakta istemiyorum halis hocanın muhebbet aldığını duydum bilgisi olan var mı varsa bizi bilgilendirebilir mi

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
muzzammil ahi size katılmıyorum yazdıklarımı tekraklamakta istemiyorum halis hocanın muhebbet aldığını duydum bilgisi olan var mı varsa bizi bilgilendirebilir mi

halis hocayla ahmet hocanın arsındaki fark sadece zaruret anlayışı birine göre okularda şirk varsa çocuklar gönderilmez diğerine göre göndermeyen kahramandır ama eğer kanun diyorsaki muçburi okullardaki şirk olaylarından beri durarak gönderilir başka bir ifadeyle eğer çocuk okullardaki düzene uyuyorsa cevazı halis hocayla aynı çok garip ama siz burada ikisinin aynı şeyi söylediğini nasıl göremiyorsunuz
Kardeşim Allah için kasıtlı çarpıtmayı , haklı çıkmak için adaleti elden bırakma! Halis; Okula gönderilmez derken, Sanki Ahmed Kalkan gönderilir, sıkıntı yoktur diyor. Tabi ki sıkıntılar vardır. Ahmed kalkan, ısrarla ben şirkten sakındırıyorum , çocuğumun şirke girmedinden eminim diyor. Halis ise Okula gönderilmez demekle kalmıyor , Gönderene kafir diyor ve bu amaçla; okula çocuk gönderenin velisiyle birlikte kafirliğini zorlama delilleyen risale yazdığını neden anlatmıyorsunuz?
Kısacası Ahmed Kalkan, okula sakındırarak çocuğunu gönderene kafir demiyor. Halis ise her türlü halde okula gönderenin kafir olacağına itikad edindiğinden , risale yazıyor ve Ahmed kalkanın şirkten sakındırıyorum sözünü kabullenemiyor!

Salih2 rumuzlu üyenin konuşmaları tam cahilane bir zırva.
Ya kardeşim (Salih2 ve taaruz) sen ne konuşuyorsun? Hem diyorsunuz ki Halis : "Türkiye halkı komple şirk içindedir, İslamını izhar edene musluman der" hemde komple tekfir yapmıyor diyorsunuz?
Siz duyduğunuzu anlamadığınız gibi, ne yazdığınızı da anlamıyorsunuz? tekfir hırsı size öyle sevdirilmiş ki, büyülenmiş gibi birşey de dinlemiyor, kabul etmiyorsunuz!
Hanzala, Okul konusunda, oy kullanma konusunda , askerlik konusunda Risaleler niye yazıldı sanıyorsunuz? Başta İstanbul'da olmak üzere muvahhid guruplar, cemaatler niye tekfir edildiler? Siteden Abdulhakem İZZETLİ , Şeyh Hasan Karakaya'yı tekfir etmediği için neden tekfir edildi?
Karşınızdaki muslumanlar, "oy kullanmak caiz, Tağuta askerlik helal, okula göndermede bir beis yok" diyorlar mı sanıyorsunuz? Bunların küfür ve şirk içerdiklerini söylemekle birlikte, herkesin aynı istek, ilim , yorum ve niyetle sahiplenmesi diye bir şey de yoktur. Bunların küfür ve şirk olduğunu kabullenmemize rağmen; içlerinde bazılarının tekfirin manilerine girebilme ihtimalinin olabilirliği yüzünden, ayrıca Dar'ulharpte yaşamanın verdiği sıkıntılardan dolayı, bu kişileri yargılayıp niyetlerini/maksatlarını sorgulayamadığımızdan; komple tekfir ederek kendi imanımızın/ahiretimizin tehlikeye düşmemesi için bu amelin küfür olduğunu söylemekle birlikte çok çok nadiren ebedi cehennemlik kafir olma vasfından kurtulabilecek, tekfirin engellerinin Allah katında geçerli olabileceği kişiler çıkabilir düşüncesiyle, kalbimizde endişe kalmadan; ilmimizin yetersizliğinden dolayı net olarak tekfir edemediğimizden hükum veremeyişimizi ; sanki helal, musluman demişiz gibi görüp bizleride tekfir etmeniz; bu kişilere de helal ve caiz görenlerle birlikte aynı hükmü vermeniz akıl, insaf, iman işimidir? Sizin kadar cesur ve ilimli(!) olmayışımızın karşılığı bu mu?

Bundan sonra hala bu sapık sözleri ve kişileri savunmaya çalışırsanız sitenin dışında savunmak zorunda kalacaksınız!

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Kardesim burada yapilan sey tâssubtur.
Allah razi olsun yukarida o kadar akhi bizzat birebir gorusmelerden, kendi yanindaki adamlarindan, cemaatlerinin adamlarindan, risale ve ses kayitlarindan delil getiriyor, ama tâssublarinda israrci olanlar ise hala '' inaniyorum ki... Eminim ki.. O boyle biri degildir... '' gibi ortaya konusuyor.
Boyle dusunenlere ve bunu yaziya dokenlere du'a edenlere soruyorum ; '' Delil '' ?

Biraz arastirsaniz ortaya cikacak ki Halis ve onun gibiler sizi bile tekfir ediyorlar, aralarindan size Musluman hukmu veren de cikar, ama isin pesini tâkib edince gorursunuz ki tedbire binaen sizinle ibadet de paylasmazlar, yani kafire yapilan muâmeleye tabii tutarlar.

Halisden fazla Halisci olmak o tekfirbaza birsey kazandirmaz, aksine size kaybettirir.
Allah'in bizlere nâsib ettigi Tevhid gibi muhtesem bir lutfu alip da kilic yaparak etrafimizdaki Muvahhidlere sallamak hangi adalete sigar ?

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Birileri sizden farklı düşünebilir bundan daha doğal ne olabilir?
Bazı kardeşler ya okuduğunu anlamakta zorlanıyorlar ya da okuyor sonra unutuyor ve aklında kalanları yazıyorlar.

Farklı düşünenleri susturmak için herkesin kendisi gibi düşünmesini dayatmanın adı
kişilik bozukluğudur. Şimdi bazı kardeşler buna kızacaklar ama bunun sosyolojideki tanımı budur.
Kimse bunu kendisine kondurmaz ama gizliden gizliye öfkelerin bilendiği bir gerçektir ve
bunun somut uygulamasını da yakında görürsek hiç şaşırmam.
Eleştiriye tahammülü olmayanlar zihinlerinde sürekli bunu beslediklerinden kılı kırk yararak olmadık sonuçlar çıkarırlar. Yine bazıları kusura bakmasın ama "şecaat arzederken sirkatin söylemektedirler."

Ebu Hanzala evet tekfir konusunda hatalıdır lakin bazı kardeşlerin acımasızca ve hakkaniyetle bağdaşmayan “Hanzala'ya takılanların , İstanbul'da muvahhid , mucahid bir kardeşin hanımını, boşandırttıktan sonra, kendilerinden biriyle evlendirdiklerine şahidim.” sözleriyle
"Suçlar şahsidir " ilkesini nasıl da görmezden gelerek yanlı düşünebildiklerini göstermektedir.
Bundan hareketle Ebu Hanzala’dan istifade etmenin neresi tekfircilik oluyor? Ahmed Kalkan hoca’nın da Ehl-i Sünnete ve birçok İlim Ehli’nin ittifak ettikleri hususlara aykırı sözleri var ama bu bizi ondan istifade etmemize engel teşkil etmiyor, etmemelidir.

Ebu Hanzalanın tekfir konusundaki aşırı tutumunun Türkiye’deki Tevhidi uyanışa çok büyük sekteler uğrattığı ama buna karşılıkta birçok kimsenin gerçekleri görmesine de vesile olduğu bir vakıadır bunu kimse inkar edemez. Kalplerinde eğrilik olanlar onun bu yanlış tutumunu sürdürmüşlerdir ama benim gibi gerçekleri görenlerde vardır. Maalesef bizlerde bu usulsüz Tekfir hastalığına tutulmuş ve çevremizdeki herkesi bu keskin kılıçtan geçirmişizdir.

“ Ebu Hanzala hayranları ve onu sevenler”, “ safınızı belli edin” türünden haksız yere bizi ve bazı kardeşleri riyakarlıkla itham edenleri de insafa davet ediyorum. Hayatımızda fitne ve nifaka yer yoktur klavye başında ne yazıyorsak, reel hayatımızda da aynısını ifade ediyoruz ve kimseden de korkmuyoruz.
Onu sevdiğimizi iddia etmedik ama ona düşmanlık beslediğimizi de söyleyemeyiz.
Hatalarından dönmesini umut ediyor ve dua ediyoruz bunun gerçekleşmesi hepimizin hayrındadır. Aradaki farkı anlayışınıza bırakıyorum.

Velhası demek istediğim şudur; Ebu Hanzala’nın yanlışlarını hakkaniyet ölçüsünde ortaya koyarsak onun gibi düşünenlere iyilik etmiş ve gerçekleri görmelerine vesile olmuş oluruz.
İtham etmeden “develerini ürkütmeden” bunu pekala başarabiliriz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
M-ü-s-l-ü-m-a-n Allah'tan kork. Demogoji yapıyorsun. Adamlar bir tekfirbazı hiç tekfir etmeyen biri diye lanse ediyor. Ebu hanzala ve avaneleri türkiyede tekfirde en önde gidenleridir. Hala komikçe onu savunan sizlere acıyorum, birde utanmadan gelmiş karşımda acımasızca onu eleştiriyor fikirlerini dayatıyorsun diyorsun.

Allah'tan kork.

Söyle bana, ebu hanzala ve avaneleri

Türkiyede her askere gidene,
Her çocuğunu okula gönderene,
Her oy verene hangi gözle bakıyorlar.

Loi sakka ve ubeydullah hocanın buraya aktardığımız risalelerini biz rüyada görüpte mi aktardık, hiç samimi değilsiniz, bu tutumla elbette forumda barınamazsınız.

Nickin M-ü-s-l-ü-m-a-n ama gözüme baka baka Y-A-L-A-N-C-S-I-N...

Yalanınından dönmen bize savurduğun iftira için 1 mesaj hakkın var, sizin gibi içinde farklı dışında farklı olarak yazanları burada görmek istemiyorum. (Açık bir tekfirciyi, vasat biri olarak tanıtmanız)

O kadar hakkaniyeti savunuyorsun, geçmişte adminlerimizden Abdulhak'ı bile tekfir etmeleride mi hakkaniyetti. Adam sohbette ahmed kalkanı bile tekfir ediyorda direk bunun adı tekfir diyemiyor, sohbetleri nasıl dinliyorsunuz anlamıyorum. Adam bağıra bağıra okula çocuğunu gönderen babalara kafir diyor bu kapsama ahmed kalkanda giriyorda adam birebir münazarada sen kafirsin diyemiyor ama ben okula çocuğunu gönderene kafir bakarım diyor.

Abdulmuizz Fida

Admin
Bir muvahhid, mucahid muslumanın çocuklu hanımını boşandırıp daha sonrada kendi takfir fırkasından biriyle evlendirmeleri nasıl suçun şahsiliği ilkesine bağdaştırıyorsunuz? O muvahhid mucahid musluman kim olursa olsun bir manileri yoktur, üstelik kendileri içinde bir mani yoktur. Çünkü kocası kafir ve nikah zaten yoktur. Hanımı ise kendileri için cariye hükmündedir. Tekfirciler için kendi fırkalarından olmayan her kes için aynı hüküm söz konusudur. Bu durum 1 tane olayla sınırlı değildir!!!!!! Bu hadiseyi, burada bu tür olaylar olduğunu anlatan (muzzammil) kardeşe inanılmadığı için bende anlatmak zorunda kaldım.

Burada delikanlı olun, bize kafir diyen bir sapığı burada bizim yüzümüze bakarak övemezsiniz! Kimse burada bu hal üzere durmayacaktır! Bu site yetkilileri Dürzi, deyyus, munafık değildir!!!!

Burada iki akide var! Ya ummeti, ehli sunneti , bizi toptan tekfir eden akideyi seveceksiniz, ya da vasat ummet, ehli sunnet akidesini!
Birileri bizden ayrı düşünüyor ve bizim anlayışlı olmamız bekliyorsanız, ehli sunnet içinde farklı kalmak zorundadır. Aksi taktirde tüm sapıklara anlayışlı olup , normal görmek bizim değil , böyle düşünenlerin karakteridir!

Aşırı hatalı tekfir hastalığına yakalananların tekfir akan ağızlarından tağuta kafir demesinin verdiği haz ile dinlerken , ehli sunneti de tekfir etmesini ya görmek istemiyorsunuz ya da kafanız basmıyor! İnsanların bazı istifade edilecek yönü var, o sebeble faydalanıyorum diye, burada haklıymış gibi savunmanız, mudafa etmeniz fahiş bir hatadır. Faydalanıyorsanız kendiniz faydalanın fakat burada tekfir edilenlerin yüzüne bakarak tekfir eden sapıkları aklayıp savunmayın, savunamazsınız. Bu durumu utanmadan birde hak görüp şikayet etmeyin. Bahsettiğin atasözleri sizlerin durumuna bire bir örtüşmektedir.
İslam4ever kardeşin 1 mesaj beklemesi üzerine şimdilik sukutdayım!

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
kardeşler ebu hanzalanın tekfirdeki aşırılıklarını redettiğim gibi ahmet hocanında selef ve ehli sünnet konusundaki bazı görüşlerine katılmıyorum.birazda ahmet hocanın bu konulardaki ve hadislere yaklaşımdaki yanlışları üzerinde durabilirmisiniz lütfen.

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hanzalanın ne halt oldugu belli zaten onu konuşmaya gerek yok ama ahmet kalkan gibi bir adama da hoca demek ne kadar mantıklı oda ayrı bir konu ?

Abdulmuizz Fida

Admin
kardeşler ebu hanzalanın tekfirdeki aşırılıklarını redettiğim gibi ahmet hocanında selef ve ehli sünnet konusundaki bazı görüşlerine katılmıyorum.birazda ahmet hocanın bu konulardaki ve hadislere yaklaşımdaki yanlışları üzerinde durabilirmisiniz lütfen.

Çok haklısın kardeşim. Tekfirin gölgesinde kaldığı için bu başlıkta fırsat bulamadık. Fakat bu kişinin hadis konusundaki zaafları ve ehli sunnete olan takıntısı aşikar bir durum. Kendisine yazık ediyor. Birde bu arızaların üzerine Cihad konusunda da defolu olunca; muslumanlığı sadece teorik olarak Tağut devletlere karşı çıkmak ve oy kullanmamakla sınırlamak zorunda kalıyor. Vasat ummet olamamak zor zanaat! Allah c.c. ıslah etsin.

S Çevrimdışı

salih2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Musluman kardes, Allah razi olsun. Dusuncelerime tercuman oldun.

Benim anlamadigim, bir muslumanin hatalarindan donmesi icin dua etmek neden yanlis olsun. Kisinin kardesinin giyabi hakkinda dua etmesini Nebi aleyhisselam tesvik etmiyormu? Kisinin hidayeti icin dua etmek, o kisi icin yapilabilecek en guzel dua degilmi? Halis kardesi tekfirdeki hatalariya bas basa birakip, ona nasihat etmeyi gerekli gormeyip, ona dusmanlik ve kin besleyerek onu bir nevi cehenneme yollarsak dahami iyi olacak. Boyle yaparsak imanimiz mi artacak? Bu nasil kardeslik anlayisi Allah askina. Ahmet Hoca'nin munazara esnasinda "beni tekfir etseniz bile ben sizi kardes bilirim, severim" sozudemi yanlis?

Hala komikçe onu savunan sizlere acıyorum

Kisinin yanlislarini duzeltmesi icin ve hidayeti icin dua etmek o kisiyi savunmak anlaminami geliyor?

Söyle bana, ebu hanzala ve avaneleri

Türkiyede her askere gidene,
Her çocuğunu okula gönderene,
Her oy verene hangi gözle bakıyorlar.

Bu konularda Halis kardesin hatali oldugunu, asiri gittigini kabul ettigimizi ve bunlardan beri oldugumuzu daha kac kez soylememiz gerekiyor? Tekfir konusunda Halis kardesin hatali oldugunu sadece burda degil bulundugumuz her ortamda dile getiriyoruz, insanlari uyariyoruz. Tekfir konusu haric diger mevzularda Halis kardesten istifade etmek neden yanlis olsun? Bu onun tekfirdeki hatalarini savunmak veya ovmek anlamina geliyorsa artik diyecek birsey bilmiyorum.

Istanbul'da "oylarimizla AKPyi desteklememiz lazim" diyen selefi hocalar hakkinda "Demokrasi ve hakimiyet konusunda onlari dinlemeyiz ama diger konularda onlardan faydalaniriz" diyenler, Ve yine Cihad'i elestiren, mucahidlere harici damgasi vuran, mucahid alimlerimizi karalayanlar hakkinda "Cihad konusunda onlari dinlemeyiz ama diger konularda onlardan istifade ederiz" diyenler, neden "tekfir konusunda Halis kardesi dinlemeyiz ama diger meselelerde ondan istifade edebiliriz" diyemiyorlar merak ediyorum.

"Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz?" (Kalem, 36)

Abdulmuizz Fida

Admin
Salih2 ; Bahsettiğin guruplar; Cihad ve hakimiyet konusunda hatalı olduklarını söylüyoruz ve bahsettiğiniz diğer farklı guruplardan hatalı olmayan yönlerinden faydalanma konusunu değerlendiriyoruz! Bunları sitede zararsız konularını sitede tutmamızda bir sakınca görmeyişimizin sebebi, hatalı akidelerini koymadığımız gibi bizleri aşırı hastalıklı sapık tekfirciler gibi Kafir görmüyorlar.
Tabi ki sapkın gurupların, kişilerin ummeti tekfir hatasından dönmesi, ıslah olmaları için dua edilebilir. Kimse bunu eleştirmedi. Haklı çıkmak için alakasız konular ile haklı çıkabilmek için asli manayı çarpıtmanız ne derece edebi? Sizler dua etmeyi hak ve sevgi cümleleri arasında ettiğinizi inkar mı edeceksiniz?

Aşırı hatalı sapık tekfircilerin sizleri de Kafir gördüğünü biliyor musunuz? Biliyorsanız hala nasıl seviyorsunuz? Onlardan hala faydalanacağım diyorsanız bu sitede faydalanmayın, yüzümüze karşı ilan edip bizleri tahrik etmeyin! Çünkü biz Şerefli insanlarız!

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdulmuizz Fida ve diğer kardeşler bu hanzala ve o kafa yapısında olanlarla hiç vakit harcamayın wallahi sizin onlara verdiğiniz değeri onlar bize vermiyor onları tekfir hastalığından kurtarmak için gösterdiğiniz gayreti onlar tebliğ konusunda göstermeyip tekfiri çakıyor , tebliğ etmeden tekfir ettikleri için ahirette hallerini Allah'a bırakıyorum fuzuli adamlar bunlar yeni bitme gençler bunlar Allah hidayet versin bunlara

dua ile...

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
42 yaşındayım bu zaman kadar böyle bir tartışma görmedim.
Taraflar kendi fikirlerini aynı paralelde fakat daha edeplice ve hakkaniyet ölçülerine riayet ederek
söylerken birinin çıkıp da "bir mesaj hakkın var" diyerek
banlama tehdidinde bulunup susturmaya çalışmasının adını ben burada koyardım
ama yapmayacağım. Başkalarına Allah'tan korkun diyenlere bir kardeşin verdiği " gelin beraber korkalım "
cevabını bende vermek istiyorum.

Bu vesile ile bir mesaj hakkımı doldurmuş oldum neticeyi hep beraber göreceğiz.

Sözler ortada insaf ve akıl sahibi herkes bunun değerlendirmesini yapacaktır.
Ebu Hanzalayı tezkiye edecek tek kelime etmemişken bizi onun safında yer almakla
itham edenler mesajımızı ve salih2 kardeşin son mesajını bir daha okusunlar.

Allah'a emanet olun benim burada işim bitmiştir.

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet maalesef site yonetıcılerınde böyle garip bir huy var, belli ki geçmişte bi damarlarına basmışlar bu konu ile alakalı, lakin böyle olsa bile son 1 mesaj hakkın var vs felan yanlış yazılar bunlar..

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burada Hanzala'ya rahmet okuyan ya da ona sempati besleyenler icin diyecegim sudur ki ; Ucundan kiyisindan zamaninda bulastiginiz tekfir hastaligindan olsa gerek akillariniz hala mayismislik halinde, adamlar sizi de kafir goruyor dediklerinde tek yaptiginiz bon bon bakmak oluyor, hatta sizi tekfir edene oturup bir cay da ismarliyacak ve daha guzel tekfir etmesini dinleyecek gibisiniz.
Yukarida Fida kardes '' Deyyus degiliz '' diye diyor, bundan anlamiyor musunuz ? Hanzala da kendi gurubundaki adamlar da kafir baktigi bir Muvahhidin esini kendine tabii ki helal goruyor, adam kafir goruyor diyoruz, sizin de bizim de irzimizi kendine ganimet goruyor.Kendi gurubundaki agizlari iyi edebiyat yapan tekfirbaz bayanlari gonderip sohbetler bahanesi ile Muvahhidelerin zihinleri yikayip sinsice Muvahhid eslerinden bosandiriyorlar, bunu yaparken cihad mantigi ile yapiyor bu sapiklar, siz hala neyi konusuyorsunuz ?
Gun gelir bu azginlar sokaktan haniminizi kizinizi bacinizi kacirmaya baslarsa ne yapacaksiniz ey zihinleri bulaniklar ?

Hanzala'nin sapikligindan o kadar rahatsiz ve beri iseniz cikin aksine bir soz soyleyin, gidip keferelerin tavsanlara yaptigi katliami sur mansetten verip de soz bu sapiklara gelince '' Hatalilar, ama bu kadar da ustune gidilmez, provokasyon yapma ! '' diyerek yumusatmaya calisan sizleri insaf ve basiret sahibi herkes gormektedir.

Halki oy atmaya cagirip da mucahidlere dusmanlik yapan Selef hocalarinin da mevcut olan sapikliklari Islam abi olsun Fida akhi olsun hep dile getirmislerdir.
Bunlari hatirlamayamiyorsunuz nedense ?

Kendinizi o kadar Selefe yakistiriyorsunuz, peki bir tane alim soyleyin bakalim bu sapiklara sizin gibi bakan ve onlarin ne kadar da tehlikeli ve azgin olduklarini yuvarlak sozler ile yumusatip daha tevhid ile yeni tanisan korpe zihinlerin onune koyan ?

Adil olun adil !

Abdulmuizz Fida

Admin
evet maalesef site yonetıcılerınde böyle garip bir huy var, belli ki geçmişte bi damarlarına basmışlar bu konu ile alakalı, lakin böyle olsa bile son 1 mesaj hakkın var vs felan yanlış yazılar bunlar..
Site yöneticilerin böyle bir huyu yok. Laftan anlamayan, yöneticilerin tekfir edilmesinden hoşlanan ve buna rağmen siz, "site yetkililerini tekfir edenlere ait tekfir yazılarını ve bazı üyelerin bu aşırı tekfirci sapıkları yüzümüze bakarak sevgi ve hakkaniyet ile övmelerine sessiz kalmamızı" bekliyorsunuz. Hala bir kaç üyenin anlamama gibi garip huyları var galiba.
Demek ki , sizde aşırı hatalı tekfircisiniz ki sizin damarınıza basmamışlar!
Herkes akidesine uygun sitede üye olursa sorun çıkmaz!
İçinizdeki yarayı ortaya koyun, karnınızdan konuşmayın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt