Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Iki Savaş Uçağı Düştü

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Malatya'dan havalanan 2 savaş uçağı Akçadağ ilçesi yakınlarında düştü. 2 pilotun öldüğü bildiriliyor.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre akşam saatlerinde Malatya 7. Hava Jet Üstü Komutanlığından eğitim amaçlı havalanan 2 savaş uçağı radardan kayboldu.

Uçakların enkazına Malatya Akçadağ bölgesinde ulaşıldı. Açıklamada bir pilotun öldüğü ve cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi.

Milletvekillerinin sorusu üzerine TBMM'de konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ ise bölgeye ulaşan jandarma komutanından aldığı bilgiye göre iki pilotun öldüğünü söyledi, "Bilgiler henüz çok taze. Genelkurmayımız, bize olay netleşince bilgi gönderecek, o zaman paylaşırız.

Diğer pilotları arama çalışmaları devam ediyor. Malatya, Diyarbakır ve Elazığ'daki AFAD kurtarma ekipleri bölgede.

Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı veya Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: AFAD

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu "Şah Fırat" operasyonuyla ilgili olabilir..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şah fırat'ın misillemesi olabilir. Şah Fırat'ı gösterip acaba arka planda ne yaptılar biraz da ona bakmak lazım. Büyük şeytanın sağ kolu iran bir meseleden çok şiddetli bir şekilde rahatsız olduysa vardır bir sebebi..

2 uçağın düşmesi tesadüfle açıklanamaz gibi geliyor bana..

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şah fırat'ın misillemesi olabilir. Şah Fırat'ı gösterip acaba arka planda ne yaptılar biraz da ona bakmak lazım. Büyük şeytanın sağ kolu iran bir meseleden çok şiddetli bir şekilde rahatsız olduysa vardır bir sebebi..

2 uçağın düşmesi tesadüfle açıklanamaz gibi geliyor bana..
uçaklar çarpışmış galiba o yüzden olabilir

Üst Ana Sayfa Alt