Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Irak İslam Devleti'nden Refah Olayları Hakkında Açıklama

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
71978.jpg

Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

Irak İslam Devleti / Eknâfu Beytu'l-Makdis'deki Mücahidlere, İbni Teymiyye Mescidi'ndeki Suç Sonrasında Rapor

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” [İbrahim: 42]

Tüm hamd Melik, Aziz, Muntakim olan Allah'adır, yanlış yapanlara ikram eder, ama onları cezalandırmayı tehir etmez. Salat ve Selam Merhamet ve Rahmet peygamberinin, âlinin, ashabının, ve kıyamet gününe kadar onların yoluna en güzel bir şekilde uyanların üzerine olsun.

Buna mukabil,

Enes İbn Malik'ten (r.a) rivayet edilen sahih bir hadiste, Allah'ın Rasul'ü (s.a.v) şöyle buyurdu: "Zalim de olsa, mazlum da olsa kardeşine yardım et." (Eğer o zalimse, senin ona desteğin onun başkalarına zulm etmesini engellemendir.)

Sahih bir rivayet zinciriyle İmam Ahmed'ten nakledilen bir hadis de şöyledir:
Rasulallah'ın (s.a.v) halifesi Ebu Bekir Es Sıddık'tan (r.a): "Ben Rasulallah'ın (s.a.v) şöyle dediğini işittim." "Muhakkak ki, eğer insanlar zalimi görür ve ona karşı koymazlarsa, Allah'ın onlar üzerindeki cezalandırması yakındır."

Öyle bir zamandayız ki, müslümanlar doğuda ve batıdaki buhranı, ızdırabı, kuşatmayı, genel olarak mazlum Filistin topraklarına, özellikle Gazze'de hakim olan zulmü dindirmek için Allah'a yeterince yardım etmemektedirler.

Gazze'yi yöneten bir grup çete tarafından Tevhid'in Mücahidlerine karşı gerçekleştirilen bu alçak ve soysuz eylem herkesi şok etmiş ama hakikatte işlenen bu cürüm Selefin takipçileri olan müslümanlara karşı girişilen katliam hareketlerinden yalnızca biriydi.

İlk bakışta, bu vaka bizlere Yahudilerin ve Haça Tapanların Allah'ın mescidlerinden bir mescide karşı gerçekleştirdikleri canice eylemleri hatırlattı. Tüm müslümanlar, bu kindar çetenin Allah'ın temiz mescidlerinden birine karşı nasıl saldırdıklarına ve mescidin bu nefret dolu yaylım ateşinden nasıl nasibini aldığına şahitlik etti.

Onlar bununla da yetinmeyerek, Gazze topraklarındaki tüm müslümanların istikametine, dindarlığına, hayırlı şahsiyetlerine şahitlik ettiği pekçok samimi muvahhidi katledene kadar durmadılar. Ki bu muvahhidler onlara tek bir kurşun dahi atmamış ve hiç kimseyle düşmanlık etmemiştir.

Bu mevcut çete Allah'ın indirdiğiyle hükmetme iddiasında olmalarına rağmen, Allah'ın indirdiği hükümlerle hareket etmek, kendi uyduruk yasalarına göre otoritelerine isyan anlamına gelmektedir. Gazze ile ilgili meselelerde 'uluslararası toplum'a yönelik çağrılara teşvik o kadar çok arttı ki, bu yapı Allah ile beraber kendisine ibadet edilen bir put haline dönüştü. Yani, her ne bu putu razı ederse 'iyi', ne öfkelendirirse 'kötü' konuma getirildi. O halde vay ona karşı gelenlerin haline!?

Elbette, Gazze'nin yöneticilerine karşı seküler grup "el-Fetih"'in öne sürülmesi ve Yahudilere karşı direnişinden gurur duyduğunu söyleyen ve nasıl oluyorsa 'kısa süreli yönetimi ele alan Yahudiler'den daha fazla Selefi katletmiş olan kişilerin Müslüman olduklarını iddia etmeleri de ayrı bir merak konusudur.

Dahası, kendi çete iktidarlarına karşı pekçok askeri ve istihbari olaylara karıştıklarına dair pekçok açık delil olmasına rağmen hapishanelerinden salıverilen, içlerinde Yahudilere casusluk yaptıkları bilinen sayısız hainin olduğu seküler el-Fetih hareketine karşı yumuşak olan kinle dolu kalpleri, dindar Müslümanlarla mücadele ederken yumuşak değildi. Bu çete hakikatte müşriklere boyun eğici ve tevhid ehline karşı müstekbir olduğunu ortaya koymuştur.

Şeyh Dr Abdullatif Musa ve kardeşlerinin kanı yerde kalmayacaktır, çünkü şehid Abdulraşid Gazi'nin ve talebelerinin kanını yerde koymayan ve intikamını alan Allah, Şehid Abdullatif Musa ve kardeşlerinin de kanını yerde koymayacaktır. Pakistan'da muvahhidleri katleden, Allah'ın mescidlerine saygısızlık eden, hükümeti alaşağı eden Allah, Gazze'de de muvahhidleri katleden, mescitlere saygısızlık edenlerin iktidarını yerle bir edecektir.

Doğrusu, Gazze çetesinin Haçlılara, Yahudilere ve mürted yöneticilere göndermek istediği mesaj yerine ulaştı, dikkatlice okundu ve maksadı anlaşıldı:

"Şimdi, muvahhid mücahidleri en iyi biz durdururuz, müjdeler olsun sana Mübarek ( Mısır Devlet Başkanı), sınırlarınızda özellikle de Refah sınırında hayalkırıklığı yaşamayacaksınız."

Bir kez daha kanıtladılar ki, Irak'taki sözde "İslamcı" parti ve bunun gibiler, tıpkı mübarek Cuma günü müslümanların kanını döken ve Allah'ın mescidlerini yakıp yıkan Gazze'deki mücrim çete gibi kanserli bir rahimdir.

Dahası, zehirli dillerini, Mücahidlere karşı başlattıkları bu savaşta kendilerini haklı göstermek için desteğini aldıkları resmi medyada da, Mücahidlere bakış açısını saptırmak amacıyla, münafık hükümetlerin bölgede uzun zamandan beri kullandıkları, "sapık ideolojiye çağrı", "müslümanları mürtedlikle suçlamak", "masum insanları öldürmek" ve "reformasyon yollarının tükenmesi" gibi çeşitli tasvirlerle karalayana kadar tatmin olmadılar.

Yalan söylediler ve bizler eminiz ki bu iğrenç cürüm, "Ömer Süleyman"ın emri altındaki Kahire istihbaratı tarafından yapılmamışsa bile, Kahire istihbaratının ve başkanı "Ömer Süleyman"ın bilgisi dahilindedir. Kendisi, Filistin Refah ve Mısır refah kabilelerinin bağlantısı sebebiyle, Gazze çetesinin yakın arkadaşıdır.

Buna ek olarak, her yerdeki muvahhidlerin, kardeşlerini desteklemeleri için hicret etmeleri, onurlarını korumaları ve davaya açıklık getirmeleri ve mücahidler hakkında yapılan bu imaları çürütmeleri mesajını veriyoruz.

Buna ek olarak, İmam Ahmed'in sahih bir senetle Ebu Derda'dan rivayetle:

"Rasuallah (s.a.v) şöyle buyurdu: Kim bir kardeşinin onurunu savunursa, Allah da kıyamet gününde onun yüzünü cehennem ateşinden korur."

Bu bizim Beytü'l Makdis'teki, Eknâf beldesinde Selef-i Salihin'in izini takip eden muvahhid mücahidlere mesajımızdır. - İlk olarak, bazılarınız gerekli tedbirleri almakta başarısız olsa ve zamanlamada yanlışa düşse dahi, kardeşlerinize destek çıkmak için girişimde bulunun ve onların yanında olun. İçinde bulunduğunuz durum hususunda dikkatli olun çünkü bu hamle saldırgandır ve: "Ben, beyaz boğa yenildiği zaman yenilmiştim" diyen kişi gibi olun." Çünkü zalim geri püskürtülmeli, durdurulmalıdır ve bu zalimlerin bölgedeki sadık ve muhlis kişileri yok etme projesi başarısızlığa uğratılmalıdır.

Ey tevhid ehli kardeşlerimiz, sizin bu mücrimlerle olan hesabınız adaletsizliğe karşı cevaptan başka bir şey değildir, birarada olunuz, kelimelerinizi birleştiriniz, duruşunuzu açıkca izhar edin ve Allah'ın diğerlerini zillete düşürdüğü gibi bu çeteyi de alçaltmasını bekleyin. Sert ve sıkı durun, mevzilerinizi güçlendirin ve bu mübarek topraklarda, Selefin yoluna daha sıkı sarılın. Sahip olduğunuz tüm güçle davetinizle ve cehdinizle Gazze'de sıkıştırılmış müslümanları destekleyin ve Yahudiler'e ve onların saldırganlığına karşı mücadelenizi sürdürün.

Yüce Allah şöyle buyurur :

"...Şüphesiz ki Allah, kendi dinine yardım edene mutlaka yardım eder. Şüphesiz ki Allah, çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.” [Hac: 40]

Allah sizi korusun ve sizi sadıkların yoluna iletsin.
Irak İslam Devleti'ndeki Kardeşleriniz
Kaynak: (el-Fecr Medya Merkezi)

TAİFETUL MANSURA

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hasan makdisi kardeşim.. bu katliamda hamas'ın rolü nedir ?

el-Fetih hareketine karşı yumuşak olan kinle dolu kalpleri, dindar Müslümanlarla mücadele ederken yumuşak değildi.

Üstad benim hamasın rolü hakkındaki görüşlerim değil ırak islam devletinin , mağrib emirliğinin ve şeyh mkdisinin görüşleri önemlidir.

A Çevrimdışı

ANTİ HARİCİ

Üye
İslam-TR Üyesi
el-Fetih hareketine karşı yumuşak olan kinle dolu kalpleri, dindar Müslümanlarla mücadele ederken yumuşak değildi.

Üstad benim hamasın rolü hakkındaki görüşlerim değil ırak islam devletinin , mağrib emirliğinin ve şeyh mkdisinin görüşleri önemlidir.

ORASI MUHAKKAK ÖYLE... BEN SİZİN GÖRÜŞÜNÜZÜ SORMADIM ZATEN KARDEŞİM.. SADECE BU İŞTE HAMASIN ROLÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM... BAZI ARKADAŞLAR VAR HAMAS KONUSUNDA DUYGUSAL DAVRANIYORLAR... BUNLARLA MÜNAZARAYA GİRMEK İSTEMİYORUM AMA BAZI YERLERDE MECBUR KALIYORUM.. ÖZELLİKLE İBN TEYMİYYE MESCİDİ BASKINI KONUSUNDA... SÖYLEDİKLERİ LAF ŞU.. GÜYA BUNLAR BİLEREK EL FETİH BÖLGESİNDE FAALİYETTE BULUNMAYIP.. HAMASIN HAKİM OLDUĞU BÖLGEDE FAALİYETTE BULUNMUŞLAR... BUDA FİTNEYE SEBEB OLMUŞ.. İZZETTİN EL KASSAM TUGAYLARININ BİR KOMUTANINI ÖLDÜRMÜŞ ŞEHİD OLAN KARDEŞLERİMİZ.. BU YÜZDEN HAMAS ELEMANLARIDA TESLİM OLMALARINI İSTEMİŞLER.. BUNLARDA ATEŞLE KARŞILIK VERİNCE ÇATIŞMA ÇIKMIŞ ? BU DOĞRUMU ? YOKSA HAMASIN ŞİA İLE OLAN İTTİFAKINDAN DOLAYI.. O BÖLGEDE ( SELEFİ ) YAPILANMANIN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN HAMAS BUNU BİLEREKMİ YAPTI ??

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ORASI MUHAKKAK ÖYLE... BEN SİZİN GÖRÜŞÜNÜZÜ SORMADIM ZATEN KARDEŞİM.. SADECE BU İŞTE HAMASIN ROLÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM... BAZI ARKADAŞLAR VAR HAMAS KONUSUNDA DUYGUSAL DAVRANIYORLAR... BUNLARLA MÜNAZARAYA GİRMEK İSTEMİYORUM AMA BAZI YERLERDE MECBUR KALIYORUM.. ÖZELLİKLE İBN TEYMİYYE MESCİDİ BASKINI KONUSUNDA... SÖYLEDİKLERİ LAF ŞU.. GÜYA BUNLAR BİLEREK EL FETİH BÖLGESİNDE FAALİYETTE BULUNMAYIP.. HAMASIN HAKİM OLDUĞU BÖLGEDE FAALİYETTE BULUNMUŞLAR... BUDA FİTNEYE SEBEB OLMUŞ.. İZZETTİN EL KASSAM TUGAYLARININ BİR KOMUTANINI ÖLDÜRMÜŞ ŞEHİD OLAN KARDEŞLERİMİZ.. BU YÜZDEN HAMAS ELEMANLARIDA TESLİM OLMALARINI İSTEMİŞLER.. BUNLARDA ATEŞLE KARŞILIK VERİNCE ÇATIŞMA ÇIKMIŞ ? BU DOĞRUMU ? YOKSA HAMASIN ŞİA İLE OLAN İTTİFAKINDAN DOLAYI.. O BÖLGEDE ( SELEFİ ) YAPILANMANIN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN HAMAS BUNU BİLEREKMİ YAPTI ??

Üstadım ilk etapda hakkınızı helal edin.Sorunuzu yeni gördüm ve o zaman tam anlayamamışım.

Olayı bazı mihraklarca siyasileştirip hamasın filistindeki rolünü tartışıp yapılan faaliyetler ile bu olayı ört bas etme girişimine girildi.

Çatışmaya gelince orada hak ehli insanlara kimse rabbim Allah'tır demelerinden dolayı silah bırakmasını ve bölge seçimine zorlama hakkına sahib değildir. Ki selefi olmaları ile birlikte sahih akide işe başlamak onlara hiç bir batıl kuruluşa boyun eğmeme hakkını vermiştir.

Kardeşim eğer ki makdisinin son zamanlarda hamasa olan tahammülünü okumuşsan ve bu zaman zarfında namluya hedef olmamışsa hamas: alimlerin ( selefi alimlerin ) hayır beklentisi sonucudur. Orada Yalnızca bir olan ALLAH'a iman eden kardeşlere kimsenin hamasın yaptığı gibi zorlama yapması ve asimile çabası kabul edilir cinste değildir.

Konu akide ve islam davası ise olayda bir taraf hak diğeri demokrasi havarisi ise ilk kurşunun önemi bana göre teferruattır.

Zaten sözde vahdetçi kesimin şia sapkınları ile haması yüceltme çabası ayandır. Bu zaten yeni ortaya çıkan yada beliren bir olay değildir.

Seçilen bölgenin önemini amacı dışında hamasi siyasetle karalamak ancak ve ancak bu olaydan nema sağlayanların işidir. El fetihin olan yerlerde selefi hareket olmalıda hamasın hakim olduğu yerlerde selefi hareket olmamalı mı ? Yani islam davasına gönül vermiş tevhid ehlinin batıl olduğunu bile bile el fetih hakimiyetinde ki bölgeyi özel olarak seçmesi ve sonra diğer yanda hamas var gitmeyelim demesi aslında yadırganacak harekettir . İşte selef hakkı batılı birbirinden ayıracak akideye sahibtir. Hamas kim ki kendisini hakkın tekelcisi görüp yapılacaksa başka yerde yapılsın deme lüksüne sahip olsun. Onun için bu bölge seçiminde kardeşleri hatalı bulan ( hatta tekfirciler diyen ) şahıslar önce dönüp destek verdikleri hareketin akidesini sorgulama yoluna gitsinler. İşte sırf bu düşüncelerinden dolayı akide sahihliğini değil körü körüne inanmak amelini faaliyete geçiriyorlar.

Ayrıca kardeşim hamas komutanı öldü demeçleri yerine Rabbim Allah'tır diyen kaç kişi şehit edildi onun tartışılması lazım. Sormak gerek bu sapkın insanlara ki o selefi kardeşlerin katledilmesini hangi islamı kurala göre açıklıyorlar. İşte bu soruya verdikleri cevap çok açık şekilde akide sıkıntılarını ortaya döküyorlar.

Sonuç olarak hamas sahih akideli insanlara savaş açmıştır. Medyatik alimlerle bu olayı örtbas etme girişimine girişmiştir. Hamas akide konusundaki uyarılara kendine yakışır şekilde cevaplamıştır. Selefe olan düşmanlığı bu olay sayesinde ortaya çıkmıştır.

Duymayan kardeşlere bilgi niteliği taşırsa sevinirim ki şeyh makdisi ensarullahın başındadır. Filistindenden gelen haberlere göre selefi cemaatler birlik olmaya başlamış ve ensarullah gücüne güç katmaktadır.

Olayı özetleyebilmişsem ne mutlu. Ama hamasın akide sıkıntısına rağmen ensarullah olaylarına rağmen hala destek veren ve hak olduğu iddasında bulunanlar sahih akideyi nasıl adlandırırlar bilmiyorum.

Temennim bunun hesabı inşeALLAH en kısa zamanda sorulur.

Selam ve dua ile.

A Çevrimdışı

ANTİ HARİCİ

Üye
İslam-TR Üyesi
Üstadım ilk etapda hakkınızı helal edin.Sorunuzu yeni gördüm ve o zaman tam anlayamamışım.

Helal olsun sevgili kardeşim... olabilir insanlık hali dalgın oluyoruz bazen.. ben cevabınızı tatmin edici buldum... allah sizden razı olsun... bende bu yönde tahminlerde bulunmuştum kendimce elhamdulillah yanılmamışım...

önceki cevabımda'da belirttiğim gibi.. haması mücahid gören bazı kişiler ile bunları tartışırken sizin yazdığınız açıklamaya benzer cevaplar vermiştim kendilerine... fakat çatışma meselesi yani sizin dediğiniz gibi ilk kurşunu kimin attığı teferruattır konusunda.. kendimce detaylı bilgiye sahip değildim... şimdi aydınlandım elhamdulillah... rabbim sizden razı olsun kardeşim... ben gereken cevabı almış bulunmaktayım... emeklerinize sağlık...

Üst Ana Sayfa Alt