Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Irak'ta 34 Bin 400 Sivil Öldürüldü

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkede bu ay meydana gelen şiddet olaylarında bin 992 sivil öldü. Irak makamları, Aralık ayında da bin 925 sivilin öldüğünü açıklamış, Birleşmiş Milletler ise bu rakamı 2 bin 914 olduğunu bildirmişti.

Irak'ta 2003 yılındaki Amerikan işgaliyle başlayan şiddet sarmalı 2006 yılında Samarra'daki Şii türbesine düzenlenen saldırıdan sonra mezhep çatışması endişesine dönüşmüştü. Birleşmiş Milletler geçen ay yayınladığı raporda, söz konusu olayın yaşandığı 22 Şubat'tan sonra 2006 yılında 34 bin 400 Iraklının iç çatışmalarda öldüğünü kaydetmişti.

Güvenlik kaynakları ayrıca, Ocak ayında 586 Direnişçinin öldüğünü; bin 921'inin de yakalandığını bildirdi. Irak güçleri ise çatışmalarda 95 kayıp verdi. Aynı süre içerisinde 90 Amerikan askeri öldü.

BAĞDAT'TA BUGÜN 8 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezindeki Kerade semtinde bir yolcu otobüsünde patlayan bomba 6 kişinin ölümüne, 12 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Bağdat'taki diğer saldırılarda da 2 kişi hayatını kaybetti.

Diyala eyaletindeki Beden Eğitimi Fakültesi Dekanı Valhan Hamid El Rubai ise makamında silahlı kişiler tarafından öldürüldü.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt