Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Halep’te Ve Deyr Zor’da Mücahidleri Katlediyor, Haberin Var Mı!

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yav bi git bir de sen mi çıkıyorsun başımıza.Sofisi ayrı dert haricisi ayrı dert.Bir ... büyütür.Diğeri mücahid kafası keser.Biz selefiyiz.Gelip bura da bizim değerlerimize hakaret edip durma.

derdinizi özelden seviyeli şekilde halledin açıktan edepsizlik yapma 1 hafta süresince istirahattesin

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu bunlar tam bir harici grup,tam bir vehhabi zihniyeti..kendilerinden olmayan her müslüman mürted de kes öldür..ama kafirlere gelince gıkın çıkmasın yok yok bu işin içinde başka bir şey var ve bu fitnede kolay kolay durulmaz orada..

sapla samanı birbirine karıştırma.Harici cehennem köpeği ışid'in yaptığı iğrenç işleri fırsat bilip büyük alim muhammed bin abdulvahab ve takipçilerinin hepsine iftira atamazsın.Bir hafta banlandın.Şeyh usame bin laden bile yerine göre şeyh abdulvahab'tan örnek veriyor.Senin bu iftiran usame bin laden'e bile gider.Konuştuklarına dikkat et.Muhammed bin abdulvahab gibi alimlere iftira ve hakaret ettirmeyiz.Işid'e gelince ışid'in canı cehenneme.Harici köpeği ışid'den beriyim.Ve nefret ediyorum artık.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Söylenecek o kadar çok söz var ki.
videonun sadece başını izleyebildim. Elim varmıyor izlemeye. Çok infaz videosu izlemiştim. Ama izleyemiyorum.
Müslümanı öldürenler müslüman olduklarını iddia etmesin artık.
bunların şii ve sünni alevi dışında ( kesinlikle ve kesinlikle şii ve alevileri savunduğum falan anlaşılmasın) , hristiyan, yahudi, budist, vs infazlarını izlediğimi hatırlamıyorum. yanlışım varsa birisi düzeltsin

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar değil müslüman, insanlıktan çıkmışlar insanlıktan! Kafir bile böyle öldürülmez kafir! Öldürürken bile güzel öldürün demiyor mu Rasulullah aleyhisselam.
Allah Teala bunların şerrinden ümmetimizi korusun. Bunlar vahşileşmiş, yabanileşmiş, fıtratları bozulmuş, kalplerinde acıma hissi, merhamet namına bir şey kalmamış.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"Kim bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde ebedî kalmak üzere gireceği cehennemdir. Allah ona gazab etmiş, onu lânetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır." (Nisa, 4/93)

"Ve o müminler ki Allah ile beraber başka tanrıya yalvarmazlar. Allah'ın haram kıldığı canı haksız yere öldürmezler, zina da etmezler."(İsra, 17/15)

"Dünyanın tamamen yok olması, Allah indinde Müslüman bir adamın öldürülmesinden daha hafiftir."(Tirmizi)

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yapılanlar karşısında insanın kanı dokuyor. Bunlar mehdiye karşı savaşacak Süfyani ordusu mudur nedir.

Tam anlamıyla yol kesici haydutlar sürüsü.

Yahudiye ses çıkaramazlar ama mazlum müslümanlara karşı aslan kesiliyorlar. Nasıl bir gözü dönmüşlük bu. İslam ahlakından zerre nasip almadınız mı be. Haricilik damarlarına inmiş.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
images-1.jpeg

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar. Ben tam bakamadım. Güc yetiremedim. Ama 1 soru var kafamda. Bu video ne zaman çekildi? Bu kafası kesilenlerin mucahidler olduğundan eminmisiniz? (bu kafa kesme olayı kafir bile olsa bu tür olmamalı diye biliyorum) Aklım hiç almıyor ya bunların halifenin emri ve ya razılığı ile yapıldığına, yada kafası kesilenlerin müslüman mucahid olduğuna.sakallarını göremedim.( yani seyr etdiyim kadarı ile hiç1inde sakal göremedim)

Kimse lafımdan İŞİDİ tam manada destekliyorum anlamasın. Sadece emin olmadan konuşmak istemiyorum. İzlediyim kadarı ile sorularıma cevap bulamadım.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aklım hiç almıyor ya bunların halifenin emri ve ya razılığı ile yapıldığına, yada kafası kesilenlerin müslüman mucahid olduğuna.sakallarını göremedim.( yani seyr etdiyim kadarı ile hiç1inde sakal göremedim)
.
Bu nasıl yaklaşım kardeşim

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl yaklaşım kardeşim
Sakalı yoksa müslüman deyil anlamında demedim. Yani konu başlığında mücahitleri katl ediyor diyor. Bende adamların alevi, şii ve ya ne bileyim ajan filan olmadığını biliyormusunuz diye sordum? Mücahitler olduğunu nereden anladınız, onu soruyorum?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar. Ben tam bakamadım. Güc yetiremedim. Ama 1 soru var kafamda. Bu video ne zaman çekildi? Bu kafası kesilenlerin mucahidler olduğundan eminmisiniz? (bu kafa kesme olayı kafir bile olsa bu tür olmamalı diye biliyorum) Aklım hiç almıyor ya bunların halifenin emri ve ya razılığı ile yapıldığına, yada kafası kesilenlerin müslüman mucahid olduğuna.sakallarını göremedim.( yani seyr etdiyim kadarı ile hiç1inde sakal göremedim)

Kimse lafımdan İŞİDİ tam manada destekliyorum anlamasın. Sadece emin olmadan konuşmak istemiyorum. İzlediyim kadarı ile sorularıma cevap bulamadım.
sakal yok ve ağızlarındada sigara olsaydı onlara bakışın nasıl olurdu?Mücahid olmanın alameti sakalmıdır?şayet sakalsa,sakal bırakan ama mücahid olmayanları nasıl ayıracağız?bunu ayıran ölçü nedir?islamın öldürme anlayışında sakalın etkisi nedir?sakallıysa serbest,sakalsızsa şüpheli muamelesimi ugulamak lazım?öldürülenini sakallı ve sakalsız olması masumiyet ve suçluluk göstergesi olarak delilmidir?

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAAAAAAAAAH. YAHU SİZE NELER OLUYOR BOLE? BEN SAKALSIZSA MÜCAHİD DEYİL DEMEK İSTEMEDİM. YANLIŞ ANLADINIZ. TABİİİKİİİİİ SAKAL ÖLÇÜ DEYİL. BENİM SÖYLEMEK İSTEDİYİM ADAMLARIN HAKİKATEN MÜCAHİD OLDUKLARINI NEREDEN ANLADINIZ? SİZİ ELEŞTİRMİYORUM. SADECE SORUYORUM. EGER MÜSLÜMANLAR OLDUĞUNUN KANITI VARSA TAMAM SORUN YOK. KANIT YOKSA YİNEDE BU AMELİN BÖYLE YAPILMASINA KARŞIYIM AMA ADAMLARA LANET OKUMAK DOĞRU DEYİL.

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
sakal yok ve ağızlarındada sigara olsaydı onlara bakışın nasıl olurdu?Mücahid olmanın alameti sakalmıdır?şayet sakalsa,sakal bırakan ama mücahid olmayanları nasıl ayıracağız?bunu ayıran ölçü nedir?islamın öldürme anlayışında sakalın etkisi nedir?sakallıysa serbest,sakalsızsa şüpheli muamelesimi ugulamak lazım?öldürülenini sakallı ve sakalsız olması masumiyet ve suçluluk göstergesi olarak delilmidir?
ALLAAAAAAAAAH. YAHU SİZE NELER OLUYOR BOLE? BEN SAKALSIZSA MÜCAHİD DEYİL DEMEK İSTEMEDİM. YANLIŞ ANLADINIZ. TABİİİKİİİİİ SAKAL ÖLÇÜ DEYİL. BENİM SÖYLEMEK İSTEDİYİM ADAMLARIN HAKİKATEN MÜCAHİD OLDUKLARINI NEREDEN ANLADINIZ? SİZİ ELEŞTİRMİYORUM. SADECE SORUYORUM. EGER MÜSLÜMANLAR OLDUĞUNUN KANITI VARSA TAMAM SORUN YOK. KANIT YOKSA YİNEDE BU AMELİN BÖYLE YAPILMASINA KARŞIYIM AMA ADAMLARA LANET OKUMAK DOĞRU DEYİL.

1 mesaj geriye git kardeşim. oku bak aynı soruyu başka kardeş de verdi. ona da cevap yazdım.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

1 mesaj geriye git kardeşim. oku bak aynı soruyu başka kardeş de verdi. ona da cevap yazdım.

Peki aynı soruyu tersten soralım,adamların mücahid olmadığını nereden anladın?
videoda adamların suçlu olduğunu gösteren bir delil varmı?
videodakiler mücahid değilde,sıradan insanlar bile olsa bu vahşeti haklı kılarmı?
diyelimki bunlar en kötü ifadeyle esadın askerleridir?büyle bir vahşetle öldürülmeleri caizmi?Bir müslümanla esad askeri askeri arasındaki fark nedir?onlar tecavüz ederse,sen tecavüz edebilirmisin?sana yasak ama ona yasak olmayan sınırlarımıza ne oldu?
bunların suçlu olduklarını gösteren deliller nerede?

her şeyi bir tarafa bırakarak,mücahidmi değilmi meselesinide bir kenara bırak...büyle bir vahşeti insan olan yaparmı?
Burada bir foto vardı,dikkat ettinmi,boğazı kesilen şehadet parmağını kaldırmış,bu sana delil olarak yetmezmi?onu yapan bunu yapmış çokmu?
yanlış anlama,bakara suresindeki olay gibi çok soru sorarak meseleyi sulandırmamak lazım..
herşey gayet net...bundanda ötesi ne olsun...

sen diyorsunki,adamların mücahid olduğunu nerden anladınız?Ben diyorumki mesele mücahid olup olmama meselesi değil,bu vahşetin işleniş şeklidir.Zaten bunlar mücahidse o zaman cehennem çukurları onlar için hazırlanmıştır,değilse bile büyle bir vahşetin yeri dinde yoktur..istersen videoyu iyi seyret,bak bakalım neler yapıyorlar...

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Al kardeşim hepsi sakallı ve aralarında Şeyh ebu halid suri gibi bizim hayatımız kadar cihad geçmişi olan bir mücahid var.
%C4%B0%C5%9E%C4%B0D%C4%B0N%20%C3%96LD%C3%9CRD%C3%9C%C4%9E%C3%9C%20D%C4%B0REN%C4%B0%C5%9E%C3%87%C4%B0%20L%C4%B0DERLER.jpg

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

https://www.islam-tr.org/konu/isid-kopekleri-ahrar-komutanini-keserken.37104/page-3#post-234927

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Peki aynı soruyu tersten soralım,adamların mücahid olmadığını nereden anladın?
videoda adamların suçlu olduğunu gösteren bir delil varmı?
videodakiler mücahid değilde,sıradan insanlar bile olsa bu vahşeti haklı kılarmı?
diyelimki bunlar en kötü ifadeyle esadın askerleridir?büyle bir vahşetle öldürülmeleri caizmi?Bir müslümanla esad askeri askeri arasındaki fark nedir?onlar tecavüz ederse,sen tecavüz edebilirmisin?sana yasak ama ona yasak olmayan sınırlarımıza ne oldu?
bunların suçlu olduklarını gösteren deliller nerede?

her şeyi bir tarafa bırakarak,mücahidmi değilmi meselesinide bir kenara bırak...büyle bir vahşeti insan olan yaparmı?
Burada bir foto vardı,dikkat ettinmi,boğazı kesilen şehadet parmağını kaldırmış,bu sana delil olarak yetmezmi?onu yapan bunu yapmış çokmu?
yanlış anlama,bakara suresindeki olay gibi çok soru sorarak meseleyi sulandırmamak lazım..
herşey gayet net...bundanda ötesi ne olsun...

sen diyorsunki,adamların mücahid olduğunu nerden anladınız?Ben diyorumki mesele mücahid olup olmama meselesi değil,bu vahşetin işleniş şeklidir.Zaten bunlar mücahidse o zaman cehennem çukurları onlar için hazırlanmıştır,değilse bile büyle bir vahşetin yeri dinde yoktur..istersen videoyu iyi seyret,bak bakalım neler yapıyorlar...

Tamam, tamam. Kardeşim anlaşılan şu an sinir üzerimizde etki ediyor.

1. Ben zaten onların kafir olduklarını söylemedim. Sadece müslüman olduklarının kanıtı varmı diye sordum. çünki akside ola bilirdi. bu video için cevap alamadım henüz.

2. Eğer mesajımın son cümlesini okudunsa güzel kardeşim, ben zaten bu amelin doğru olmadığını yazmışdım.

3. Soru sorup meseleni sulandırmakla, kapalı olan meseleni anlamaya çalışmak arasında bence fark var kardeşim. Ben zerre kadar bile olsun kimseye haksızlık etmek istemem. ALLAH karşısında cevap vericem. o yüzden bu soruyu sormuşdum.

lütfen HAKKINI HELAL ET.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeş elbette şahsen tanımıyoruz kimseyi suriyede bulunma imkanımız olmadı fakat haber kaynakları böyle söylüyor yoksa kimsenin kalbinin içini de bilmeyiz fakat bu aşşağılık bir zulümdür. Işid bitecek inşallah.

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Al kardeşim hepsi sakallı ve aralarında Şeyh ebu halid suri gibi bizim hayatımız kadar cihad geçmişi olan bir mücahid var.
%C4%B0%C5%9E%C4%B0D%C4%B0N%20%C3%96LD%C3%9CRD%C3%9C%C4%9E%C3%9C%20D%C4%B0REN%C4%B0%C5%9E%C3%87%C4%B0%20L%C4%B0DERLER.jpg

Evet kardeşim. Keçmiş olanlar hakkında bilgim var. Ve zamanında tavırımı da belli etmişdim. Mesele bu günkü videoda olan insanlar.

Lütfen şu sakal meselesini kapat kardeşim.

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne ise. HEPİNİZDEN HAKKINIZI HELAL ETMENİZİ RİCA EDİYORUM. ALLAH en kısa zamanda bu fitnelerin bitmesini ve ümmetin birleşmesini bize göstersin. AMİN

ALLAH zalimlere zulümlerinin cezasını bu dünyada versin. Belki akılları başlarına gelir de amellerinden tevbe ederler. Amin.

Üst Ana Sayfa Alt