Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Harici Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nusayriler rafiziler tağutlar bitti mücadele edecek bi dewle cemaati kaldı öyle mi yani ? Vallahi müslümanlar birleşme için çaba sarf edeceğine dewleciler nusracı keselim der nusracılar dewlecı öldürelim der.biri birine mürted der öbürkü harici cehennem köpeği der sizin kafayla ortada ne İdib kalacak ne Rakka.Zaten sizin dediğiniz gibi nusra ile dewle arasında öyle aman aman bi çatışma yok şu anda Allaha hamd olsun kafirlerin saldırılarından birbirlerine fırsat bulamıyorar.

Ben keselimmi diyorum? Dewle kendisine biat etmeyen herkesi kafir ilan etmedimi , kafir ilan ettikten sonra malim canim ona helalse nasil olacak bu is??

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk kurşunu sıkan bu fitneyi başlatan zaten çeyşulislamdır.Zahran Alluş denen adam heryerde bunlar harici saldırın öldürün diye bağırıyordu gecen sene öldü.ahrar desen tc ye başsağlığı dileyen bi yapılanma.tanzımul kaıde nusra ve talıban ve dewle arasında ıse elbette bır ateskes hatta bırlesme olmalıdır.Bunu butun muslumanlar ıstemelı ve arzu etmelidir.Allah teala muslumanlara feraset versin.çeyşulıslamın ölen liderinin dewle gorusuyle yemen el kaıdesı lıderlerının goruslerı arasında bıle dağlar kadar fark var.yemen el kaıdesı Allah onlardan razı olsun bu catısmada en pasif yolu ızledı orta yolu bulmaya calıstı ve catısmalara hıc karısmadı.
Orada ne oldu ne gecti bilmiyoruz
Bildirende yok kim nedir ne degildir bilende yok iftira ve zan ile de cozum olmaz
Onun icin ALLAH ne dilerse hayr uzere vardir bir bildigi.
Dedigim gibi bekleyecegiz gorecegiz.

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben keselimmi diyorum? Dewle kendisine biat etmeyen herkesi kafir ilan etmedimi , kafir ilan ettikten sonra malim canim ona helalse nasil olacak bu is??
orda hatan var dewle kendısıne bıat etmeyenlerı tekfır etmıyor.nusra cephesını ahrar ceysulıslam ve dıger gruplarla ısbırlıgınden oturu tekfır etti.bunun yanında diğer gruparın baqi yanı halıfeye bıat etmedıklerı ıcın ısyancı oldukları gerekcesıyle savasıyor.bunlar cok derın meseleler ben cok arastırdım bı turlu cıkamadım herkes kendınce haklı.Ama bunun yanında somalide yemende hem tanzımul kaıde ve dewle yapılanmaları oldugu halde bırbırlerıne saldırmıyor aksıne ısbırlıgı yapıyorlar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Daha önce de denildigi gibi sitemizde tekfirci ve harici fikirler ve sempatizanlari ile beraber bu kesimin yaninda duran kisiler yazma yasagi alacaklardir. HamzaHorasani de bu yüzden süresiz yazma yasagi almistir.

Ve anlamadigim konuyu nicin uzun zaman sonra tekrar aktif ediyorsunuz.

Kilitlenmistir. Lütfen bundan sonra yazacaklarinizi kaynaklara dayandiriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt