Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Harici Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Dewle cemaatının 15 000 kişilik nusrayı topyekun tekfır etmesını ne kadar yanlıs buluyorsam 80 000 kişilik silahlı gücü olan ve dunya uzerınde 2 milyondan fazla sempatızanı olan bir yapılanmayı toptan harici ilan etmeyide o kadar yanlış buluyorum.Ayrıyeten kendını dewleye nıspet eden olsun tanzımul kaıdeye nıspet eden olsun ılımsız sadece hakaretvari konusan ahmakları cıddıye almaya bıle gerek yok konusan ya delille konusur ya da susar goruyoruzkı bazı ahmaklar bırbırlerıne nerdeyse kufur ve agza alınmayacak hakaretler edıyor neden ? bırbırlerıne olan kın ve nefretlerınden.musluman ferasetı olmalıdır.Sahabeler bıle bırbırlerıyle savastıkları halde asla bırbırlerıne ne hakaret ettiler ne de sırf kınlerınden ve nefretlerınden bırbırlerıne dusmanlık ettiler.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aramizdaki husumet hakka donene kadardir. Sinir bu onlara harici demektense onlara neden bunu diyorlar onu bilmek lazim evvela bu satten sonra hakka donup hak ile hareket etmesi gerek herkezin kin yok ama ofke var ofkede her nefsin katlini kendilerine gore helal kilip ALLAH adina hukum vermeleridir.
Bu da demek oluyorki suruye coban gerek eger kurt misali coban olursa suruyu satar eger kendilerinden olan bir coban olursa hakka doner sorun bu mesele tekfir meselesi degil kardeslerin yanlis fetvalara uyup yollarina devam etmesidir.
Hakki bilen ALLAH tir davamiz ALLAH zulcelalin davasidir.
Onun icin birlik olmadiktan sonra allahin rasulallahin sahabelerin yolunu izlemedikten sonra ne yaparsan yap sen yenilmissindir...

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Dewle cemaatının 15 000 kişilik nusrayı topyekun tekfır etmesını ne kadar yanlıs buluyorsam 80 000 kişilik silahlı gücü olan ve dunya uzerınde 2 milyondan fazla sempatızanı olan bir yapılanmayı toptan harici ilan etmeyide o kadar yanlış buluyorum.Ayrıyeten kendını dewleye nıspet eden olsun tanzımul kaıdeye nıspet eden olsun ılımsız sadece hakaretvari konusan ahmakları cıddıye almaya bıle gerek yok konusan ya delille konusur ya da susar goruyoruzkı bazı ahmaklar bırbırlerıne nerdeyse kufur ve agza alınmayacak hakaretler edıyor neden ? bırbırlerıne olan kın ve nefretlerınden.musluman ferasetı olmalıdır.Sahabeler bıle bırbırlerıyle savastıkları halde asla bırbırlerıne ne hakaret ettiler ne de sırf kınlerınden ve nefretlerınden bırbırlerıne dusmanlık ettiler.
80 bin mi? Biraz abartmışsın sanırım.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
ben söylemiyorum dewle cematinin 2014 kendi açıklaması 100 000 kişi rus ve amerikan kaynaklarının 2016 açıklaması 70 000 kişi şehidleride sayarsak 70 ile 80 bin kişi arası silahlı gücü olması olasıdır.
Devle cemaati nerde yapmış böyle bi açıklamayı? Resmi bi açıklamaysa tam bir gerizekalılık. Düşmanına kaç kişi olduklarını neden söyler bir ordu?

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Neden gerizekalılık olsun ? dewle elbette emrı altındakılerın kaydını tutuyor duzenlı olarak maas oduyor neden acıklamasın ?

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Musul operasyonu başladığında seninle beraber ışidcilerle kavga etmiştik hani :)
Akhi sen tam anlamadin galiba beni yada ben yanlis anlattim.

Ben aslinda o grubu yonlendiren kisiler hakkinda cok daha agir bir itham ediyorum, diyorum ki gurubu yonlendirenler hakkinda munafik ,ajan diyorum.
Diger taraftan altta olan iyi niyetli muslumanlari , kandildiklari veya inandiriklariyla mucadele etmeyelim demiyorum , ama harici soylemi grurbu yonlendirenler icin iyi niyetli bir yaklasim oldugunu soyluyorum. Ben onun icin harici demiyorum bu gruba ,onlara oduldur bu yakistirma.
Alttan olup iyi niyetli insanlarin durumuna bir sey diyemiyorum , Allah azze ve celle en dogrusunu bilir

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Din konusunda asırı gittikleri icin sapmıs olabilirlermj..?
Bu grup insanlar bizi tekfir ediyor cocuklarıyla birlikte..
Daha elif cuzu bilmiyorlar kalkıp liste yapıyorlar ..Tekfir etmeyeni tekfir etmessen iman etmis olmassin .Akide bu.
Örnek veriyorum ; beni tekfir etmez iseler tekfir etmeyenleride tekfir etmeseler iman etmis olmuyorlar.
Cunku ben onlara gore kafirim .Isid diye bir dewlet yok bagdadidende tiksiniyorjm dedim.

Bu dediklerine bir itirazim yok ama hepsini topyekun bir kefeye koyma ,gecende twiterda kurtcu irkcilar tarafinda o gruptan sehit olmus bir muslumanin yuz ifadesini gordum , o nasil bir gulumsemeydi ,her sey okadar birbirine karismis ki, bir seye hukum veririken cok dikkatli olmak lazim

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu dediklerine bir itirazim yok ama hepsini topyekun bir kefeye koyma ,gecende twiterda kurtcu irkcilar tarafinda o gruptan sehit olmus bir muslumanin yuz ifadesini gordum , o nasil bir gulumsemeydi ,her sey okadar birbirine karismis ki, bir seye hukum veririken cok dikkatli olmak lazim
Kisi icin niyeti vardir hayrli amele goturen :)

Bu is zaten lider grup ketibe komutanlari vs dedigim gibi vucuddaki kafa yanlis olursa
Bedene uyum saglamaz

Herneyse ALLAH zulcelal tum ummetin evlatlarini hak yolda hayr uzere birlestirip bu ayni davada islami tum dunyaya hakim kilsin amin

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi

Ben aslinda o grubu yonlendiren kisiler hakkinda cok daha agir bir itham ediyorum, diyorum ki gurubu yonlendirenler hakkinda munafik ,ajan diyorum.
Diger taraftan altta olan iyi niyetli muslumanlari , kandildiklari veya inandiriklariyla mucadele etmeyelim demiyorum , ama harici soylemi grurbu yonlendirenler icin iyi niyetli bir yaklasim oldugunu soyluyorum. Ben onun icin harici demiyorum bu gruba ,onlara oduldur bu yakistirma.
Alttan olup iyi niyetli insanlarin durumuna bir sey diyemiyorum , Allah azze ve celle en dogrusunu bilir
Allah sana hayr versin abi.

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

nusayriler rafiziler tağutlar bitti mücadele edecek bi dewle cemaati kaldı öyle mi yani ? Vallahi müslümanlar birleşme için çaba sarf edeceğine dewleciler nusracı keselim der nusracılar dewlecı öldürelim der.biri birine mürted der öbürkü harici cehennem köpeği der sizin kafayla ortada ne İdib kalacak ne Rakka.Zaten sizin dediğiniz gibi nusra ile dewle arasında öyle aman aman bi çatışma yok şu anda Allaha hamd olsun kafirlerin saldırılarından birbirlerine fırsat bulamıyorar.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nusayriler rafiziler tağutlar bitti mücadele edecek bi dewle cemaati kaldı öyle mi yani ? Vallahi müslümanlar birleşme için çaba sarf edeceğine dewleciler nusracı keselim der nusracılar dewlecı öldürelim der.biri birine mürted der öbürkü harici cehennem köpeği der sizin kafayla ortada ne İdib kalacak ne Rakka.Zaten sizin dediğiniz gibi nusra ile dewle arasında öyle aman aman bi çatışma yok şu anda Allaha hamd olsun kafirlerin saldırılarından birbirlerine fırsat bulamıyorar.
Ne nusraci nede ceyhulislam nede ahrar ne kaide ne taliban gidipte isid keselim demez aksine hala sulh icin mucadele etmekteler bunu diyen islami bilmeyen hala bidatla amel eden korpe muslumanlardir birlesme metnini okudunmu samda sen herkeze acik ALLAH yolunda gelin bir olalim diyenleri gordunmu sen !
Sahadan uzak kimselerin bilgilerine dayanip cedel etmeyin please

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kisi icin niyeti vardir hayrli amele goturen :)

Bu is zaten lider grup ketibe komutanlari vs dedigim gibi vucuddaki kafa yanlis olursa
Bedene uyum saglamaz

Herneyse ALLAH zulcelal tum ummetin evlatlarini hak yolda hayr uzere birlestirip bu ayni davada islami tum dunyaya hakim kilsin amin

Ben insanlara , olaylara tam olarak siyah yada beyaz olarak bakmam genellemelerden hep kacarim ,hele simdiki zamanda herhangi bir olaydan yola cikarak genel insanlara hukum vermem

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Firkalastikca hersey herkez birbirine biata cagiriyor.biat ALLAH a dir ona biat eden rasulallah a biat etmistir sancak tektir la ilahe illallah muhammed rasulallah ummetin bu sancak altinda birlesmesi gerek aksi takdirde bu tarz seyler hep olacak bunun icin evvela alimlerin bir olmasi gerek zikir ehli yoksa bu sadece hayalde kalir.

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ne nusraci nede ceyhulislam nede ahrar ne kaide ne taliban gidipte isid keselim demez aksine hala sulh icin mucadele etmekteler bunu diyen islami bilmeyen hala bidatla amel eden korpe muslumanlardir
ilk kurşunu sıkan bu fitneyi başlatan zaten çeyşulislamdır.Zahran Alluş denen adam heryerde bunlar harici saldırın öldürün diye bağırıyordu gecen sene öldü.ahrar desen tc ye başsağlığı dileyen bi yapılanma.tanzımul kaıde nusra ve talıban ve dewle arasında ıse elbette bır ateskes hatta bırlesme olmalıdır.Bunu butun muslumanlar ıstemelı ve arzu etmelidir.Allah teala muslumanlara feraset versin.çeyşulıslamın ölen liderinin dewle gorusuyle yemen el kaıdesı lıderlerının goruslerı arasında bıle dağlar kadar fark var.yemen el kaıdesı Allah onlardan razı olsun bu catısmada en pasif yolu ızledı orta yolu bulmaya calıstı ve catısmalara hıc karısmadı.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben insanlara , olaylara tam olarak siyah yada beyaz olarak bakmam genellemelerden hep kacarim ,hele simdiki zamanda herhangi bir olaydan yola cikarak genel insanlara hukum vermem
Dogrusu dedigin gibi akhi

:) musluman zulm etmez
Zulmeden kim olursa olsun ALLAH in izniyle ona dur der

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt